Μετάβαση σε περιεχόμενο

10μέρες καθυστέρηση!


Nansi

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εχω 10μέρες καθυστέρηση χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα εγκυμοσύνης, σήμερα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό. 

Τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Κάνε εξέταση χοριακης που είναι το πιο αξιόπιστο μέσο και μόλις πάρεις τα αποτελέσματα μίλησε με το γιατρό σου είτε είναι θετική είτε αρνητική! Εύχομαι να είναι θετική αν το θέλεις κι εσύ βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Διαμάντη είπε:

Υπάρχει περίπτωση το τεστ να έχει κάνει λάθος? Έχει συμβεί σε καμία αυτό?

Κάνε μια χοριακη για να δεις.... Αλλιώς ίσως είναι κάποια αλλαγή του κύκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβαίνει κάποιες φορές αν δεν έχει ανέβει σημαντικά η ορμόνη ή αν δεν έγινε με πρωινά ούρα ή αν είναι ελαττωματικό. Βέβαια είναι πολλές οι μέρες της καθυστερησης και θα έπρεπε να φαίνεται αλλά με την χοριακη θα είσαι σίγουρη. Ίσως έχεις κάποια διαταραχη στον κύκλο οπότε αν δεν αδιαθετήσεις και έχεις και αρνητική χοριακη πρέπει να μιλήσεις με το γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διαμάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εχω 10μέρες καθυστέρηση χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα εγκυμοσύνης, σήμερα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό. 

Τι να κάνω?

Καλημερα κοριτσι!!

Ειναι πολλες οι μερες, οποτε πιστευω μια χοριακη θα δειξει καποιο αποτελεσμα!

Κ βεβαια υπαρχει περιπτωση λαθους οπως ειπαν παραπανω. Εχει τυχει σε γνωστη μου και στις 2 εγκυμοσυνες της!!

Καλα αποτελεσματα ευχομαι...Περιμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμένω και Αύριο και έπειτα θα κάνω χοριακή!

Έπαιρνα αντισυλληπτικά χάπια για ένα διάστημα.. πριν αρχίσω δεν είχα θέμα με τον κύκλο μου, μήπως φταίνε τα χάπια που τώρα εχω καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Διαμάντη είπε:

Θα περιμένω και Αύριο και έπειτα θα κάνω χοριακή!

Έπαιρνα αντισυλληπτικά χάπια για ένα διάστημα.. πριν αρχίσω δεν είχα θέμα με τον κύκλο μου, μήπως φταίνε τα χάπια που τώρα εχω καθυστέρηση?

Εν τελει?? Εκανες χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Εν τελει?? Εκανες χοριακη??

Δεν έκανα τελικά γιατί μίλησα με τον γιατρό μου και το συμπέρασμα είναι ότι για αυτή την καθυστέρηση φταίνε τα αντισυλληπτικά, θα πάρω μια μικρή αγωγή για να επανέλθει ο κύκλος μου και βλέπουμε..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ε δεν νομίζω να μην είναι αξιόπιστο. Βέβαια αν νιώθεις καλύτερα να πας κάπου αλλού, να το κάνεις. Κ συνδύασε το κ λίγο σαν εκδρομή, αν βέβαια έχεις το κουραγιο😁
    • @Elk @Katiana1987 τέλεια τα νέα σας με την β επιπέδου.  Να πάνε όλα καλά τώρα για όλες μας μέχρι το τέλος εύχομαι. Εγώ κοριτσια θα έλεγα να μην αγχωνομαστε για τίποτα άλλο παρά μόνο να είμαστε καλά κ εμείς κ τα παιδάκια μας την ώρα της γέννας κ μετά φυσικά! Όλα τα υπόλοιπα όπως κ να γίνουν χαλάλι! 
    • Καλά αποτελέσματα να έχεις με την εξέταση 😊 εγω σκέφτομαι λίγο σε πιο μικροβιολογικό να πάω φοβαμαι αυτό εδώ που έχουμε στο χωριό δεν βγάζει και πολύ καλά αποτελέσματα και λέω μήπως πάω αλλου αλλά θα είναι ταλαιπωρία να κάνω ταξίδι για να πάω στο μικροβιολογικό να κάτσω δυο ώρες εκεί και άντε ξανά πίσω 
    • Κορίτσι μου ότι θέλεις να πας πεις εμεις είμαστε εδώ για να τα συζητάμε όλα να τα βγάζουμε από μέσα μας.. 😊
    • Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε.. Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου.. το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη... Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...