Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος φυσιολογικά


Recommended Posts

Από χτες το πρωί κλαίμε από χαρά! Αυτό που άλλες το ζουν τον πρώτο χρόνο γάμου τους,δηλαδή το θετικό τεστ εγώ το έζησα χτες .Η διαφορά είναι ότι χρειάστηκαν 8 χρόνια άπειρες προσπάθειες κ 4 εξωσωματικές.Τα δύο μου παιδιά είναι από διαφορετικές εξωσωματικές κ έχασα αλλά 3 όπως θυμούνται οι παλαιότερες.Το καλοκαίρι έβαλα τα τελευταία μου κατεψυγμένα κ είχα οι παλλινδρομη..ο κύκλος είχε κλείσει...όμως να που ξεκίνησε ανέλπιστα μια καθυστέρηση.Οταν ο άντρας μου έφερε το τεστ γέλασα..όσες κάνετε εξωσωματική;τιμές ξέρετε γιατί...όταν βγήκε θετικό είπα λάθος...Σούρμαλωντας πήγα στο μικροβιολογικό..114... Δεν έχω ακούσει πιο όμορφο αριθμό..δεν ξέρω πως θα πάει..στα αλήθεια δεν ξέρω..όμως δε φοβάμαι...έχω χαρά..είμαι έγκυος φυσιολογικά...φυσιολογικά...αφού κ ο γυναικολόγος μου γελάει από χτες κ μου στέλνει μηνύματα.

Ο λόγος που γράφω είναι για να μοιραστώ την ελπίδα..όχι την χαρά μου...δεν ξέρω πως θα πάει αλλά κορίτσια μη σταματάτε το όνειρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Από χτες το πρωί κλαίμε από χαρά! Αυτό που άλλες το ζουν τον πρώτο χρόνο γάμου τους,δηλαδή το θετικό τεστ εγώ το έζησα χτες .Η διαφορά είναι ότι χρειάστηκαν 8 χρόνια άπειρες προσπάθειες κ 4 εξωσωματικές.Τα δύο μου παιδιά είναι από διαφορετικές εξωσωματικές κ έχασα αλλά 3 όπως θυμούνται οι παλαιότερες.Το καλοκαίρι έβαλα τα τελευταία μου κατεψυγμένα κ είχα οι παλλινδρομη..ο κύκλος είχε κλείσει...όμως να που ξεκίνησε ανέλπιστα μια καθυστέρηση.Οταν ο άντρας μου έφερε το τεστ γέλασα..όσες κάνετε εξωσωματική;τιμές ξέρετε γιατί...όταν βγήκε θετικό είπα λάθος...Σούρμαλωντας πήγα στο μικροβιολογικό..114... Δεν έχω ακούσει πιο όμορφο αριθμό..δεν ξέρω πως θα πάει..στα αλήθεια δεν ξέρω..όμως δε φοβάμαι...έχω χαρά..είμαι έγκυος φυσιολογικά...φυσιολογικά...αφού κ ο γυναικολόγος μου γελάει από χτες κ μου στέλνει μηνύματα.

Ο λόγος που γράφω είναι για να μοιραστώ την ελπίδα..όχι την χαρά μου...δεν ξέρω πως θα πάει αλλά κορίτσια μη σταματάτε το όνειρο...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πόσο συγκλονιστικο να ζεις κάτι τέτοιο και τι ανέλπιστη χαρά!!!! 

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να όλα να πάνε καλά και με αυτή την εγκυμοσύνη! Θαύματα γίνονται κάθε μέρα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρα μουυυυ!!! Πόσο μα πόσο συγκινήθηκα!!!! Ξέρω την ιστορία σου κ άμα.θυμασαι την τελευταία φορά π παλινδρόμησε σου είχα πει θα ρθει κ αλλο παιδάκι!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να Πάνε Καλά!!! Δ ξέρεις πόσο χάρηκα. Με πήραν τα ζουμιά μόλις το διάβασα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσάρα μουυυυ!!! Πόσο μα πόσο συγκινήθηκα!!!! Ξέρω την ιστορία σου κ άμα.θυμασαι την τελευταία φορά π παλινδρόμησε σου είχα πει θα ρθει κ αλλο παιδάκι!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να Πάνε Καλά!!! Δ ξέρεις πόσο χάρηκα. Με πήραν τα ζουμιά μόλις το διάβασα .

Tο θυμάμαι κ από τα βάθη της ψυχής μου σου εύχομαι τα καλύτερα...ειλικρινά δε με νοιάζει;ζει πως θα πάει...ξέρω πως είναι σχέδιο θεού..σαφώς κ θέλουμε ενα ακόμη παιδί..αλλά δεν ξέρω γιατί το στείλε κ αν θα μείνει..ξέρω πως είναι εκεί...αχ κορίτσια μην εγκαταλείψει καμία του όνειρο...δοκιμάστε τα πάντα..εγώ με τόσες παλλινδρομες σκέφτηκα κ τα δανεικά κ δεν είχα κανένα ενδιασμο..μάνα γίνεσαι μέσα από το δέσιμο με το παιδί...δεν ξέρω πόσες προσευχές να κάνω...για όλες...μια προς μια..γιατί ξέρω συναισθήματα πόνο χαρά λύπη τρυπήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally πολλά συγχαρητήρια....!!!! Ειμαι και εγω παλιο μέλος... θυμάμαι την περίπτωση σου...

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..!!!!!  Έχω ταλαιπωρηθεί και εγώ αρκετά με εξωσωματική και με φυσικούς κύκλους που δεν απέδιδαν... Η κόρη μου που τώρα είναι 9,5 μηνών ήρθε σαν θαύμα πάνω ακριβώς στην περίοδο που ετοιμαζόμουν να μπω σε νεα προσπάθεια και που άρχιζα σιγά σιγά να μην πιστεύω στα ωάρια μου... σκεφτόμουν συνεχώς την πιθανότητα να πάρω δανεικά... Και όμως μερικές φορες η ζωή  είναι πιο μπροστά από εμας... Φτιάχνει τα καλύτερα σενάρια εκεί που δεν το περιμένουμε.. Ότι καλύτερο εύχομαι..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγκίνηση μεγάλη!!! Να προχωρήσουν όλα όμορφα ως το τέλος και να παρετε αγκαλια το μικρό σας θαυματάκι!!! Καμια γυναικα να μην χάνει την ελπίδα της!!! 

Εγώ θα ταγκάρω και τη @Χρυσάφω να διαβάσει την ιστορία σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Από χτες το πρωί κλαίμε από χαρά! Αυτό που άλλες το ζουν τον πρώτο χρόνο γάμου τους,δηλαδή το θετικό τεστ εγώ το έζησα χτες .Η διαφορά είναι ότι χρειάστηκαν 8 χρόνια άπειρες προσπάθειες κ 4 εξωσωματικές.Τα δύο μου παιδιά είναι από διαφορετικές εξωσωματικές κ έχασα αλλά 3 όπως θυμούνται οι παλαιότερες.Το καλοκαίρι έβαλα τα τελευταία μου κατεψυγμένα κ είχα οι παλλινδρομη..ο κύκλος είχε κλείσει...όμως να που ξεκίνησε ανέλπιστα μια καθυστέρηση.Οταν ο άντρας μου έφερε το τεστ γέλασα..όσες κάνετε εξωσωματική;τιμές ξέρετε γιατί...όταν βγήκε θετικό είπα λάθος...Σούρμαλωντας πήγα στο μικροβιολογικό..114... Δεν έχω ακούσει πιο όμορφο αριθμό..δεν ξέρω πως θα πάει..στα αλήθεια δεν ξέρω..όμως δε φοβάμαι...έχω χαρά..είμαι έγκυος φυσιολογικά...φυσιολογικά...αφού κ ο γυναικολόγος μου γελάει από χτες κ μου στέλνει μηνύματα.

Ο λόγος που γράφω είναι για να μοιραστώ την ελπίδα..όχι την χαρά μου...δεν ξέρω πως θα πάει αλλά κορίτσια μη σταματάτε το όνειρο...

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Απίστευτο! Πραγματικά μου δίνεις ελπίδες κι εμένα! Αυτό λέω κι εγώ... μιά φορά να έμενα μετά από 8 χρόνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσι μου! Όλα καλά να πάνε και να κρατησεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!! Είναι πολύ ελπιδοφόρα όλα αυτά που έγραψες για όλες μας! Μας δίνεις δύναμη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Finally είπε:

Από χτες το πρωί κλαίμε από χαρά! Αυτό που άλλες το ζουν τον πρώτο χρόνο γάμου τους,δηλαδή το θετικό τεστ εγώ το έζησα χτες .Η διαφορά είναι ότι χρειάστηκαν 8 χρόνια άπειρες προσπάθειες κ 4 εξωσωματικές.Τα δύο μου παιδιά είναι από διαφορετικές εξωσωματικές κ έχασα αλλά 3 όπως θυμούνται οι παλαιότερες.Το καλοκαίρι έβαλα τα τελευταία μου κατεψυγμένα κ είχα οι παλλινδρομη..ο κύκλος είχε κλείσει...όμως να που ξεκίνησε ανέλπιστα μια καθυστέρηση.Οταν ο άντρας μου έφερε το τεστ γέλασα..όσες κάνετε εξωσωματική;τιμές ξέρετε γιατί...όταν βγήκε θετικό είπα λάθος...Σούρμαλωντας πήγα στο μικροβιολογικό..114... Δεν έχω ακούσει πιο όμορφο αριθμό..δεν ξέρω πως θα πάει..στα αλήθεια δεν ξέρω..όμως δε φοβάμαι...έχω χαρά..είμαι έγκυος φυσιολογικά...φυσιολογικά...αφού κ ο γυναικολόγος μου γελάει από χτες κ μου στέλνει μηνύματα.

Ο λόγος που γράφω είναι για να μοιραστώ την ελπίδα..όχι την χαρά μου...δεν ξέρω πως θα πάει αλλά κορίτσια μη σταματάτε το όνειρο...

Συγχαρητηρια!!!!!!!!Να πάνε όλα περίφημα και να εχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Συγκίνηση μεγάλη!!! Να προχωρήσουν όλα όμορφα ως το τέλος και να παρετε αγκαλια το μικρό σας θαυματάκι!!! Καμια γυναικα να μην χάνει την ελπίδα της!!! 

Εγώ θα ταγκάρω και τη @Χρυσάφω να διαβάσει την ιστορία σου

Σ ευχαριστω πολύ !Να είσαι καλα! Πάντα γίνονται και θαύματα! Υπέροχα ,γλυκά θαύματα!

Ολο το βράδυ ξυπνούσα απο πολύ έντονους πόνους περιόδου.Αρκετά νωρίτερα πριν την περίοδο.Περιμένω την Παρασκευή και οι πόνοι έχουν αρχίσει απο το Σάββατο..Μέτρησα θερμοκρασία και είναι 37.Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε να σημαίνει κατι..Την Παρασκευή ειχα δε δυο σταγόνες σαν τζελ ,ροζ χρώματος .Εκανα τεστ καρα αρνητικο.Πολυ περιεργος μηνας αλήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου εχω καιρο να μπω στο φορουμ και δε φανταζεσαι ποσο χαρηκα με το που διαβασα τα νεα σου! Θυμαμαι πολυ καλα την ιστορια σου και ευχομαι πραγματικα μεσα απ την καρδια μου να εξελιχθουν ολα φυσιολογικα και ομορφα! δε μπορει να ειναι τυχαιο ολο αυτο! ηρθε για να μεινει το 3ο σας μωρακι και να ολοκληρωσει την ευτυχια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαύματα γίνονται τελικά και σε ανθρώπους που τα αξίζουν! Χαίρομαι πολύ μετα νέα σου, εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους γιατί στο χρώσταγε η ζωή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Θαύματα γίνονται τελικά και σε ανθρώπους που τα αξίζουν! Χαίρομαι πολύ μετα νέα σου, εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους γιατί στο χρώσταγε η ζωή!

Ευχαριστώ..δεν ξέρω αν μου το χρωστούσε..ήδη έχω δύο παιδιά ξέρω ότι όμως όταν εμείς κλαίμε ο θεός κάνει σχέδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι συγκινητικό κι ομορφο νεο!!!! Συγχαρητήρια!!!!? Είμαι σίγουρη θα πάνε όλα τέλεια αυτή την φορά κι στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου!!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2019 at 9:33 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

Tο θυμάμαι κ από τα βάθη της ψυχής μου σου εύχομαι τα καλύτερα...ειλικρινά δε με νοιάζει;ζει πως θα πάει...ξέρω πως είναι σχέδιο θεού..σαφώς κ θέλουμε ενα ακόμη παιδί..αλλά δεν ξέρω γιατί το στείλε κ αν θα μείνει..ξέρω πως είναι εκεί...αχ κορίτσια μην εγκαταλείψει καμία του όνειρο...δοκιμάστε τα πάντα..εγώ με τόσες παλλινδρομες σκέφτηκα κ τα δανεικά κ δεν είχα κανένα ενδιασμο..μάνα γίνεσαι μέσα από το δέσιμο με το παιδί...δεν ξέρω πόσες προσευχές να κάνω...για όλες...μια προς μια..γιατί ξέρω συναισθήματα πόνο χαρά λύπη τρυπήματα...

Με συγκίνησες πολυ!Να πανε ολα καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2019 at 9:18 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

Από χτες το πρωί κλαίμε από χαρά! Αυτό που άλλες το ζουν τον πρώτο χρόνο γάμου τους,δηλαδή το θετικό τεστ εγώ το έζησα χτες .Η διαφορά είναι ότι χρειάστηκαν 8 χρόνια άπειρες προσπάθειες κ 4 εξωσωματικές.Τα δύο μου παιδιά είναι από διαφορετικές εξωσωματικές κ έχασα αλλά 3 όπως θυμούνται οι παλαιότερες.Το καλοκαίρι έβαλα τα τελευταία μου κατεψυγμένα κ είχα οι παλλινδρομη..ο κύκλος είχε κλείσει...όμως να που ξεκίνησε ανέλπιστα μια καθυστέρηση.Οταν ο άντρας μου έφερε το τεστ γέλασα..όσες κάνετε εξωσωματική;τιμές ξέρετε γιατί...όταν βγήκε θετικό είπα λάθος...Σούρμαλωντας πήγα στο μικροβιολογικό..114... Δεν έχω ακούσει πιο όμορφο αριθμό..δεν ξέρω πως θα πάει..στα αλήθεια δεν ξέρω..όμως δε φοβάμαι...έχω χαρά..είμαι έγκυος φυσιολογικά...φυσιολογικά...αφού κ ο γυναικολόγος μου γελάει από χτες κ μου στέλνει μηνύματα.

Ο λόγος που γράφω είναι για να μοιραστώ την ελπίδα..όχι την χαρά μου...δεν ξέρω πως θα πάει αλλά κορίτσια μη σταματάτε το όνειρο...

Καλησπέρα, 

Είμαι νέο μέλος και διάβασα το μήνυμα σου και χάρηκα πάρα πολύ γιατί διάβασα πόσο έχεις παιδευτει κορίτσι μου παλαιότερα! Να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και να σου πάνε όλα δεξιά σου εύχομαι απο την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα δυστυχώς έπεσε η χοριακη αλλά δε το βάζω κάτω...τώρα πλέον ξέρω ότι μπορεί να συμβεί..κορίτσια κρατήστε αυτό..γίνονται κάθε μέρα θαυματα..μικρά κ μεγάλα...ο θεός είναι εκεί..δείχνει την παρουσία του...με χαμόγελο λοιπόν κ ανυπομονησία για τα καλύτερα που ερχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Καλημέρα δυστυχώς έπεσε η χοριακη αλλά δε το βάζω κάτω...τώρα πλέον ξέρω ότι μπορεί να συμβεί..κορίτσια κρατήστε αυτό..γίνονται κάθε μέρα θαυματα..μικρά κ μεγάλα...ο θεός είναι εκεί..δείχνει την παρουσία του...με χαμόγελο λοιπόν κ ανυπομονησία για τα καλύτερα που ερχονται

Απο την στιγμή που εμεινες μια φορά θα ξαναμεινεις ακόμα και αν ήτανε είναι δύσκολο να ξέρεις λυπάμαι όμως ήθελα τόσο να προχωρησεις στεναχωριεμαι μην το βάλεις κάτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...