Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και έπειτα;;;


Guest

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα..έχεις περάσει πολλά και έχεις προσπαθήσει πολύ οποτε είναι λογικό να νιώθεις έτσι...Εγώ θα σου πω πως ξέρω περιπτώσεις που μόλις είπαν ότι σταματάνε οι προσπάθειες ήρθε το μωράκι!πέρα από όλα αυτά που έχεις κάνει και τις προσπάθειες τρέξιμο και όλα το ΆΓΧΟΣ ειναι ότι χειρότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2019 at 8:12 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα..έχεις περάσει πολλά και έχεις προσπαθήσει πολύ οποτε είναι λογικό να νιώθεις έτσι...Εγώ θα σου πω πως ξέρω περιπτώσεις που μόλις είπαν ότι σταματάνε οι προσπάθειες ήρθε το μωράκι!πέρα από όλα αυτά που έχεις κάνει και τις προσπάθειες τρέξιμο και όλα το ΆΓΧΟΣ ειναι ότι χειρότερο...

Σ ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Λοιπόν κορίτσια ,πότε είναι η ώρα να σταματάει κάποιος τις προσπάθειες;;Πότε είναι η ώρα να παύει να ελπίζει;;Πότε είναι η στιγμή που λέει ως εδώ;;;Όταν τα έχεις δοκιμάσει σχεδόν όλα και όταν έχεις τρέξει χιλιόμετρα ανάμεσα σε γυναικολόγους και σε μικροβιολόγους ,χιλιόμετρα σε βιταμίνες και σε τεστ και χοριακές...Νιώθω ότι εχω τερματίσει το κοντέρ.Και παρόλο που το έχω ξανατερματίσει ,μηδενίσει και ξεκινήσει από την αρχή αυτήν την φορά δεν εχω καμμιά διαθεση να το κάνω.Ούτε δύναμη ,ούτε διάθεση.Το μόνο που θέλω είναι να το ξεχάσω εντελώς και να μην το σκέφτομαι άλλο πια.Πάντα ήμουν της άποψης ,οτι αν θέλει ο Θεός θα το στείλει.Κι αν το στείλει να είναι γερό και υγιή.Για να μην γίνεται ...κάποιος λόγος θα υπάρχει. Το μόνο που θέλω πλέον είναι να ξεχάσω το θέμα παιδι απαξ δια παντός.Να μου το ευχηθείτε! Και να είστε γερές και δυνατές να συνεχίζετε.

@Χρυσάφω να σε ρωτησω κατι ;;εισαι τοσο δυνατη κοπελα !!προφανως εχεις περασει πολλα !(δεν γνωριζω ακριβως ).Ομως πιστευεις οτι οντως αυτο θελεις να τερματησεις τον αγωνα ;η πραγματικα να σηκωθεις και να συνεχισεις μεχρι να κερδισεις;(μηπως τελικα οι επιλογες η η χρονικη στιγμη που προσπαθησες ηταν ατυχεις ?)γιατι ο Θεος να μην θελει να στο δωσει ;επειδη θα σαι μια μανουλα τελεια ;?που ηδη πονεσες ετρεξες για ενα πλατωνικο ονειρο;;;;Βγες απο την αρνητικη κατασταση σου σηκωσε το κεφαλι ψηλα παρε οσο χρονο και δυναμη θες και καντο μεχρι να κερδισεις την παρτιδα .Ενα πραγμα καταλαβααα τωρα που μπηκα σε ολο αυτο απο κοντα εμεις ειμαστε θαρραλεες !!ΣΗΚΩΩΩΩ ΠΑΛΕΨΕ !!!& ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Πιστευω οτι κάπου ,κάποτε χρειάζεται να είμαστε ρεαλιστές και όσο κι αν μην μας αρέσει να βλέπουμε τα πράγματα όπως είναι.Το να εθελοτυφλώ και να επιμένω μόνο κακό μου κάνει..Κάθε μήνας γίνεται ενας διαρκής αγώνας με μετρήσεις ,χοριακές ,άγχος ..Δεν γίνεται έτσι..Και έγκυος να έμενε κάποτε με τέτοια αγωνία ,θα με χαιρετούσε το μωρό. Είναι άδικο και κρίμα για τους ανθρώπους που έχω γύρω μου και για τον εαυτό μου...Η ψυχή μου γέμισε με μελανιές τόσο καιρό.

Δεν συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..ξέρω ότι είναι δύσκολο και εύχομαι να ηρεμήσεις να το αφήσεις στην άκρη και να σου έρθει πολύ πολύ σύντομα!!!!!!!!πιστεύω πολύ πως όταν έχεις κάνει τα πάντα και το θέλεις τόσο πολύ θα έρθει!Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθούμε 8 χρόνια και αυτή τη στιγμή κάνω την 4η εξωσωματική μου. Αν δεν πετύχει πάλι, είπαμε με τον άντρα μου οτι θα σταματήσουμε τις προσπάθειες. Πρέπει να μας φύγει αυτή η εμμονή και να ζήσουμε πιό ήρεμοι. Τουλάχιστον είμαστε καλά μεταξύ μας κι ας μην είμαστε ολοκληρωμένη οικογένεια.. Το έχουμε αποδεχθεί και οι δύο το πρόβλημά μας και τις συνέπειές του και αυτό μας κάνει ευτυχισμένους ,οτι αγαπάμε δηλαδή ο ένας τον άλλον ανεξάρτητα αν θα κάνουμε παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Προσπαθούμε 8 χρόνια και αυτή τη στιγμή κάνω την 4η εξωσωματική μου. Αν δεν πετύχει πάλι, είπαμε με τον άντρα μου οτι θα σταματήσουμε τις προσπάθειες. Πρέπει να μας φύγει αυτή η εμμονή και να ζήσουμε πιό ήρεμοι. Τουλάχιστον είμαστε καλά μεταξύ μας κι ας μην είμαστε ολοκληρωμένη οικογένεια.. Το έχουμε αποδεχθεί και οι δύο το πρόβλημά μας και τις συνέπειές του και αυτό μας κάνει ευτυχισμένους ,οτι αγαπάμε δηλαδή ο ένας τον άλλον ανεξάρτητα αν θα κάνουμε παιδί..

Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή το πιο σημαντικό είναι ότι έχετε ο ένας τον αλλον και ότι είστε αγαπημένοι!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Προσπαθούμε 8 χρόνια και αυτή τη στιγμή κάνω την 4η εξωσωματική μου. Αν δεν πετύχει πάλι, είπαμε με τον άντρα μου οτι θα σταματήσουμε τις προσπάθειες. Πρέπει να μας φύγει αυτή η εμμονή και να ζήσουμε πιό ήρεμοι. Τουλάχιστον είμαστε καλά μεταξύ μας κι ας μην είμαστε ολοκληρωμένη οικογένεια.. Το έχουμε αποδεχθεί και οι δύο το πρόβλημά μας και τις συνέπειές του και αυτό μας κάνει ευτυχισμένους ,οτι αγαπάμε δηλαδή ο ένας τον άλλον ανεξάρτητα αν θα κάνουμε παιδί..

@Bellaki good luckkkk !!!!!μακάρι να σου έρθει επιτέλους το μωράκι !!!είσαι αγωνίστρια !!θέλεις να μας πεις σε ποια φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Bellaki good luckkkk !!!!!μακάρι να σου έρθει επιτέλους το μωράκι !!!είσαι αγωνίστρια !!θέλεις να μας πεις σε ποια φάση βρίσκεσαι?

Αύριο κάνω τον τελευταίο υπέρηχο και τις τελευταίες ενέσεις και μάλλον Τετάρτη ωοληψία! Μέχρι στιγμής 5 ωοθηλάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω πως αν τ χρειάζεσαι μπορείς να κάνεις ένα διάλειμμα. Να πάρεις μια ανάσα. Ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του όρια. Θεωρείς ότι έχεις εξαντλήσει όλα τα περιθώρια; μια αποτυχημένη εξωσωματική πχ για μένα είναι λίγο σαν περιθώριο. Δ θα ρκανα όμως κ 10. Ωστόσο επειδή από παν τα ήθελα παιδιά αν δ ερχόταν από μόνο του θα πήγαινα σε ιδιωτική υιοθεσία. Εξαρτάται πως βλέπει ο καθένας τ θέμα παιδίου κ τι θέλει από ρη ζωή ρου. Δεν υπάρχουν σωστές κ λάθος αποφάσεις σε τέτοια θεματα. 

Προσωπικά πιστεύω πως έχεις χρόνο ακόμη να γίνεις μανούλα κ δ θέλω να τ μετανιώσεις αύριο μεθαύριο αν δ τ παλέψεις. Αν ήσουν γύρω στα 48 50 κ μ έλεγες προσπαθούμε κ δ έρχεται θα σ έλεγα ότι δ έχεις περιθώρια κ να κινηθείς άμεσα αν θέλεις να γίνεις μαμά σε άλλες μεθόδους. Που κ πάλι κάνεις δ ξέρει τι μας ξημερώνει. Και επειδή το έχουμε ψιλό συζητήσει νομίζω ο άντρας σου δ είναι τόσο συνεργάσιμος. Μήπως σε επηρεάζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω  μου.... Σε σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες... Εύχομαι γρήγορα να νιώσεις καλύτερα και να σκεφτείς με καθαρό μυαλό τα επόμενα βήματα σου... Θα είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,δεν γνωρίζω ακριβώς το ιστορικό σου απλά θυμάμαι ότι μιλουσες σε θέμα για φυσική συλληψη? Κ ήθελα να σε ρωτησω έχεις προχωρήσει σε προσπάθειες υποβοηθουμενης και έχουν αποτύχει? Έχετε ψάξει το λόγο που μπορεί να αποτυχαινουν? Για να πούμε ότι έχουμε κάνει τα πάντα πρέπει να τα έχουμε κάνει κ συγγνώμη που στο λέω αλλά από τα λίγα που έχω διαβάσει τα πάντα δεν είναι τα τεστ ωορρηξιας οι μικροβιολογοι κ οι μετρήσεις.εδω μέσα είμαστε κοπέλες κ προσωπικά εγώ που αυτή τη στιγμή προχωραω στη 5η προσπάθεια εξωσωματικής μπήκα χειρουργείο πολλές κοπέλες παλεύουν με παλλινδρομες κ εξωμήτρια στο ιστορικό τους κι όμως συνεχίζουμε! Σου τα λέω έτσι ωμά για να σηκώσεις το κεφάλι σου κ να ρωτήσεις τον εαυτό σου πρώτα απ όλα όντως έχω κάνει τα πάντα? H απάντηση στο ερώτημα σου βρίσκεται στη λέξη που μόνη σου λες "σχεδόν όλα".όταν θα φύγει το σχεδόν κ θα έχεις κάνει τα πάντα τότε νομίζω ότι δε θα χρειαστεί να ρωτάς γιατί θα τα έχεις καταφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Προσπαθούμε 8 χρόνια και αυτή τη στιγμή κάνω την 4η εξωσωματική μου. Αν δεν πετύχει πάλι, είπαμε με τον άντρα μου οτι θα σταματήσουμε τις προσπάθειες. Πρέπει να μας φύγει αυτή η εμμονή και να ζήσουμε πιό ήρεμοι. Τουλάχιστον είμαστε καλά μεταξύ μας κι ας μην είμαστε ολοκληρωμένη οικογένεια.. Το έχουμε αποδεχθεί και οι δύο το πρόβλημά μας και τις συνέπειές του και αυτό μας κάνει ευτυχισμένους ,οτι αγαπάμε δηλαδή ο ένας τον άλλον ανεξάρτητα αν θα κάνουμε παιδί..

Σου εύχομαι απο καρδιας να είναι η τυχερη σου φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2019 at 1:23 ΠΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλησπέρα,δεν γνωρίζω ακριβώς το ιστορικό σου απλά θυμάμαι ότι μιλουσες σε θέμα για φυσική συλληψη? Κ ήθελα να σε ρωτησω έχεις προχωρήσει σε προσπάθειες υποβοηθουμενης και έχουν αποτύχει? Έχετε ψάξει το λόγο που μπορεί να αποτυχαινουν? Για να πούμε ότι έχουμε κάνει τα πάντα πρέπει να τα έχουμε κάνει κ συγγνώμη που στο λέω αλλά από τα λίγα που έχω διαβάσει τα πάντα δεν είναι τα τεστ ωορρηξιας οι μικροβιολογοι κ οι μετρήσεις.εδω μέσα είμαστε κοπέλες κ προσωπικά εγώ που αυτή τη στιγμή προχωραω στη 5η προσπάθεια εξωσωματικής μπήκα χειρουργείο πολλές κοπέλες παλεύουν με παλλινδρομες κ εξωμήτρια στο ιστορικό τους κι όμως συνεχίζουμε! Σου τα λέω έτσι ωμά για να σηκώσεις το κεφάλι σου κ να ρωτήσεις τον εαυτό σου πρώτα απ όλα όντως έχω κάνει τα πάντα? H απάντηση στο ερώτημα σου βρίσκεται στη λέξη που μόνη σου λες "σχεδόν όλα".όταν θα φύγει το σχεδόν κ θα έχεις κάνει τα πάντα τότε νομίζω ότι δε θα χρειαστεί να ρωτάς γιατί θα τα έχεις καταφέρει.

Καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2019 at 12:08 ΠΜ, ο/η Diwni είπε:

Πιστεύω πως αν τ χρειάζεσαι μπορείς να κάνεις ένα διάλειμμα. Να πάρεις μια ανάσα. Ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του όρια. Θεωρείς ότι έχεις εξαντλήσει όλα τα περιθώρια; μια αποτυχημένη εξωσωματική πχ για μένα είναι λίγο σαν περιθώριο. Δ θα ρκανα όμως κ 10. Ωστόσο επειδή από παν τα ήθελα παιδιά αν δ ερχόταν από μόνο του θα πήγαινα σε ιδιωτική υιοθεσία. Εξαρτάται πως βλέπει ο καθένας τ θέμα παιδίου κ τι θέλει από ρη ζωή ρου. Δεν υπάρχουν σωστές κ λάθος αποφάσεις σε τέτοια θεματα. 

Προσωπικά πιστεύω πως έχεις χρόνο ακόμη να γίνεις μανούλα κ δ θέλω να τ μετανιώσεις αύριο μεθαύριο αν δ τ παλέψεις. Αν ήσουν γύρω στα 48 50 κ μ έλεγες προσπαθούμε κ δ έρχεται θα σ έλεγα ότι δ έχεις περιθώρια κ να κινηθείς άμεσα αν θέλεις να γίνεις μαμά σε άλλες μεθόδους. Που κ πάλι κάνεις δ ξέρει τι μας ξημερώνει. Και επειδή το έχουμε ψιλό συζητήσει νομίζω ο άντρας σου δ είναι τόσο συνεργάσιμος. Μήπως σε επηρεάζει;

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω επειδή έχω δει και εγώ το ιστορικο σου.. Συμφωνώ πως με το ορμονικό προφίλ που έχεις και την ΑΜΗ δεν είσαι για την κλασική εξωσωματική.. ούτε για προκλήσεις, ούτε για παρακολούθηση ωορρηξιας ούτε φυσικά για σπερματέγχυση. Ακόμα και ο φυσικός κύκλος είναι δύσκολος στην περίπτωση σου γιατί θα ήθελε αρκετό  χρόνο μέχρι να τα μαζέψεις αλλά ίσως και με πολύ κόπο να έπιανε.. στα λέω ως πάθουσα με ΑΜΗ 0,1 και μια φορά είχα  σε ένα εργαστήριο 0,05 και fSh 14 και μια φορά 21..αλλά με σταθερό κύκλο χωρίς εκπλήξεις.  ο εξωσωματικος μου ξέκοψε όλα τα παραπάνω και μου είπε είναι τζάμπα χρόνος. Δοκιμάσαμε παρολαυτα μια κανονική εξωσωματική με κανονική δόση φαρμάκων αλλά μεγάλωσε μόνο 1. Τελικά το γυρίσαμε στο φυσικό τροποποιημένο.. κάθε μήνα κτλ κτλ.. που θέλω να κατάληξω: πριν ξεκινήσεις με υιοθεσίες γιατί δεν βλέπεις την περίπτωση των δανεικών; Θα έχεις ένα νινί που θα μεγαλώσει στην κοιλιά σου και θα το γεννήσεις εσυ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Δεν εχω κάνει τις απειρες προσπαθειες εξωσωματκιης ,για το απλο λόγο οτι κανενας δεν μου δίνει καμμια ελπιδα με εξωσωματικη και δεν με αναλαμβάνει .Καναμε μια προσπαθεια εξωσωματικήςμε ενεσεις ,μετα απο δικη μου παραίνεση και δεν εκανα κανενα ωαριο.Μια σπερματέγχυση ,προκλήσεις ωορρηξίας με ενέσεις ,επέμβαση για αναζωογόνηση ωοθηκών .Αυτα. ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΑΝΕΙΚΑ. Εχω κάθε δικάιωμα να μην θέλω.

Δηλ για να καταλάβω κ στους φυσικούς σου κύκλους δεν κάνεις ποτέ ωορρηξία? Το ότι δεν έκανες σε ένα κύκλο δεν σημαίνει οτι σε κάποιον άλλο δε θα έκανες έστω ούτε 1 γιατί σε κάθε κύκλο ανταποκρίνεται κ διαφορετικά ο οργανισμός μας.υπαρχουν πλέον τόσα πρωτόκολλα που δεν ξέρω γιατί οι γιατροί σου μόνο με μία αποτυχία σου το απέκλεισαν έτσι.τωρα αν όντως ποτέ κ στους φυσικούς σου δεν κάνεις καθόλου ωάριο οκ πάω πάσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Σε φυσικό κύκλο ενδεχομένως να έχει ωάριο, αλλά θέλει να κάνει κάποιους κύκλους για να μαζέψει γύρω στα 3 έμβρυα να τα βάλει όλα μαζί για να έχει πιθανότητες.. Στα λέω γιατί είμαι σε αυτή τη διαδικασία, έχω κάνει 6 ωοληψιες και έχω 2 έμβρυα.. (πριν μερικές μέρες έβαλα το 2ο κατάψυξη και η χαρά ήταν τέτοια λες και μου είπαν πως είμαι έγκυος)  είναι ζόρι ο φυσικός κύκλος..  θέλει υπομονή και επίπονη αλλά γίνεται φυσικά.. Επίσης δώσαμε σπερμα  του άντρα μου πριν, μια φορά το οποίο το έβαλαν σε 5 φιαλίδια μικρα και μετά κατάψυξη και είναι για 5 προσπάθειες, έτσι δεν χρειάζεται κάθε μήνα να δίνει σπερμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Bloublou85 Σε φυσικό κύκλο ενδεχομένως να έχει ωάριο, αλλά θέλει να κάνει κάποιους κύκλους για να μαζέψει γύρω στα 3 έμβρυα να τα βάλει όλα μαζί για να έχει πιθανότητες.. Στα λέω γιατί είμαι σε αυτή τη διαδικασία, έχω κάνει 6 ωοληψιες και έχω 2 έμβρυα.. (πριν μερικές μέρες έβαλα το 2ο κατάψυξη και η χαρά ήταν τέτοια λες και μου είπαν πως είμαι έγκυος)  είναι ζόρι ο φυσικός κύκλος..  θέλει υπομονή και επίπονη αλλά γίνεται φυσικά.. Επίσης δώσαμε σπερμα  του άντρα μου πριν, μια φορά το οποίο το έβαλαν σε 5 φιαλίδια μικρα και μετά κατάψυξη και είναι για 5 προσπάθειες, έτσι δεν χρειάζεται κάθε μήνα να δίνει σπερμα.. 

Λισακι προφανώς κ τα ξέρω όλα αυτά! Κ επειδή ακριβώς τα ξέρω της τα λέω για να το προσπαθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Δεν εχω κάνει τις απειρες προσπαθειες εξωσωματκιης ,για το απλο λόγο οτι κανενας δεν μου δίνει καμμια ελπιδα με εξωσωματικη και δεν με αναλαμβάνει .Καναμε μια προσπαθεια εξωσωματικήςμε ενεσεις ,μετα απο δικη μου παραίνεση και δεν εκανα κανενα ωαριο.Μια σπερματέγχυση ,προκλήσεις ωορρηξίας με ενέσεις ,επέμβαση για αναζωογόνηση ωοθηκών .Αυτα. ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΑΝΕΙΚΑ. Εχω κάθε δικάιωμα να μην θέλω.

Ξερεις γιατι δεν σου δινουν ελπιδα, γιατι τα στατιστικα τους βγαινουν με βαση τις συλληψεις(προσεξε οχι τις γεννησεις) οποτε αν εσυ χρειαστεις δεκα προσπαθειες για να συλλαβεις τοτε τους ριχνεις το ποσοστο.

Δυστυχως δεν ειναι μονο επιστημη αλλα κι εμποριο.

Για τα δανεικα αν ο μονος λογος που τα απορριπτεις ειναι γιατι εχεις την εντυπωση πως δεν θα ναι δικο σου το παιδι, τοτε σκεψου το λιγο ακομη....σκεψου το πολυ ακομη....καταρχην εκτος του οτι περνει σαρκα και αιμα απο σενα, κι αυτο σε κανει βιολογικη μητερα, γενετικα μεσω του πλακουντα παιρνει το 11% του dna σου.

Δεν θελω να φαινομαι πιεστικη,θελω ομως να το δεις οσο μπορεις κι απο αυτη την σκοπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Λισακι προφανώς κ τα ξέρω όλα αυτά! Κ επειδή ακριβώς τα ξέρω της τα λέω για να το προσπαθήσει.

Τα ξέρεις το φαντάζομαι.. οποίος έχει μπει στη διαδικασία τα ξέρει.. απλά είναι άλλο συσ Λόγια και άλλο στην πράξη. Να είσαι άνω των 40 με χαμηλή ΑΜΗ και με υψηλή fsh όλα είναι πολύ ζόρι και δεν υπάρχει επιστροφή. . εσυ πχ  με μια διέγερση βγάζεις 4 έμβρυα εμείς μπορεί σε 4 μήνες να βγάλουμε ένα με το  ζόρι!  Με fsh  πάνω από 25 και άνω των 40 σου λένε σχεδόν απίθανο.. ουφφ φυσικα και όσο έχεις περίοδο πάντα υπάρχουν ελπιδες.. όλα αυτά λογικό να την αποθαρρύνουν..

  @Χρυσάφω εγώ στη θέση σου θα δοκίμαζα  μερικούς φυσικούς κύκλους να δω τι ποιότητας ωάρια έχω.. γιατί μπορεί να κάνεις ωορρηξία και να έχεις θετικά τεστ ωορρηξιας κτλ  κτλ και στην ωοληψια να συνειδητοποιείς πως τα ωάρια σου είναι κυστικα η δεν γονιμοποιουνται...Οποτε αναλόγως τα αποτελέσματα θα προχωρούσα. Αν έβλεπα πως δεν έχω καλα ωάρια θα προχωρούσα σε δανεικά.. μην τα πατάτας όμως!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Τα ξέρεις το φαντάζομαι.. οποίος έχει μπει στη διαδικασία τα ξέρει.. απλά είναι άλλο συσ Λόγια και άλλο στην πράξη. Να είσαι άνω των 40 με χαμηλή ΑΜΗ και με υψηλή fsh όλα είναι πολύ ζόρι και δεν υπάρχει επιστροφή. . εσυ πχ  με μια διέγερση βγάζεις 4 έμβρυα εμείς μπορεί σε 4 μήνες να βγάλουμε ένα με το  ζόρι!  Με fsh  πάνω από 25 και άνω των 40 σου λένε σχεδόν απίθανο.. ουφφ φυσικα και όσο έχεις περίοδο πάντα υπάρχουν ελπιδες.. όλα αυτά λογικό να την αποθαρρύνουν..

  @Χρυσάφω εγώ στη θέση σου θα δοκίμαζα  μερικούς φυσικούς κύκλους να δω τι ποιότητας ωάρια έχω.. γιατί μπορεί να κάνεις ωορρηξία και να έχεις θετικά τεστ ωορρηξιας κτλ  κτλ και στην ωοληψια να συνειδητοποιείς πως τα ωάρια σου είναι κυστικα η δεν γονιμοποιουνται...Οποτε αναλόγως τα αποτελέσματα θα προχωρούσα. Αν έβλεπα πως δεν έχω καλα ωάρια θα προχωρούσα σε δανεικά.. μην τα πατάτας όμως!!!!!!!!!!!!

Το ίδιο λέμε! Αυτό εννοούσα να δοκιμασει να παρακολουθήσει φυσικούς κύκλους μήπως σε κάποιους βρεθούν ένα δύο καλά ώστε να γίνει ωοληψία σε φυσικό.κ να μη κάνουμε συγκρίσεις γιατί ή καθεμία τραβάει το δικό της ζορι,κι αυτές που μπορεί να βγάζουμε εμβρυα μπορεί να τραβάμε αλλά πράγματα αλλιώς κι εμείς δε θα ταλαιπωρουμασταν θα τα ειχαμε καταφέρει, για να μη τα έχουμε κατάφερει σημαίνει ότι ταλαιπωρουμαστε κι οι υπόλοιπες κ μήνες κ χρόνια.η υπογονιμοτητα δεν έχει σχέση μόνο με την ηλικία κ πόσα έμβρυα κάνεις.υπαρχουν κ κοπέλες νεαρότερης ηλικίας που ναι μεν κάνουν εμβρυα αλλά το ενδομητριο τους δεν ανταποκρίνεται οπότε δώρον αδωρον,υπαρχουν κοπέλες με ανατομικά προβλήματα που δυσκολευουν τη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Αύριο κάνω τον τελευταίο υπέρηχο και τις τελευταίες ενέσεις και μάλλον Τετάρτη ωοληψία! Μέχρι στιγμής 5 ωοθηλάκια..

@Bellaki σε περναωωω μια μέρα αα χαχα !!εγώ αυριο για ωοληψια !σε ποιο κέντρο είσαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2019 at 5:36 ΜΜ, ο/η Ginaak είπε:

Ξερεις γιατι δεν σου δινουν ελπιδα, γιατι τα στατιστικα τους βγαινουν με βαση τις συλληψεις(προσεξε οχι τις γεννησεις) οποτε αν εσυ χρειαστεις δεκα προσπαθειες για να συλλαβεις τοτε τους ριχνεις το ποσοστο.

Δυστυχως δεν ειναι μονο επιστημη αλλα κι εμποριο.

Για τα δανεικα αν ο μονος λογος που τα απορριπτεις ειναι γιατι εχεις την εντυπωση πως δεν θα ναι δικο σου το παιδι, τοτε σκεψου το λιγο ακομη....σκεψου το πολυ ακομη....καταρχην εκτος του οτι περνει σαρκα και αιμα απο σενα, κι αυτο σε κανει βιολογικη μητερα, γενετικα μεσω του πλακουντα παιρνει το 11% του dna σου.

Δεν θελω να φαινομαι πιεστικη,θελω ομως να το δεις οσο μπορεις κι απο αυτη την σκοπια.

..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...