Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μέλος αρκετό καιρό, σας διαβάζω, με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ και θα σας χρειαστώ ακόμα μια φορά!

Σύντομο ιστορικό: προσπαθούμε πάνω από 1,5 χρόνο, ανακαλύψαμε κιρσοκήλη 1ου βαθμού, σπέρμ/μα στα κατώτατα φυσιολογικά όρια, μια σάλπιγγα κλειστή και αφαιρέθηκαν 3 πολύποδες με υστεροσκόπηση. Ο γιατρός πρότεινε να προσπαθήσουμε όσο θέλουμε αλλά πιθανόν να πάμε σε εξωσωματική.

Πέρασαν και 6 μήνες από την υστερ/ση και πήρα στο Ναυτικό Νοσοκομείο Αθηνών να κλείσω ένα πρώτο ραντεβού (είμαστε στρατιωτικοί) όπου μου είπαν ότι πρέπει να διαλέξω γιατρό από πριν οπότε και θέλω τη βοήθεια σας! 

Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε ακούσει κάτι ή έχετε οι ίδιες εμπειρία από το ΝΝΑ (θυμάμαι μια κοπέλα @Caterinaki αν δεν κάνω λάθος)  και αν ξέρετε ή μπορείτε να μάθετε με ποιον γιατρό να συνεργαστώ! Τα ονόματα είναι αυτά: 

Τρύφος Δημήτριος,

Πετρογιάννης Νικόλαος,

Πατρίκιος Γεώργιος

Σωτήρχος Αθανάσιος,

Γκατσιώνης Θωμάς,

Αναστασάκης Ελευθέριος

Σας ευχαριστώ πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Κι εγώ είμαι στο ΝΝΑ με τον κύριο πετρογιαννη...θα κάνω την πρώτη εξωσωματική μαζί του το καλοκαίρι οπότε δεν έχω να σου πω για αποτελέσματα ...πάντως μου είπαν ότι είναι πολύ καλός και για αυτό τον επέλεξα...καλά λόγια έχω ακούσει και για τον κ. Τρύφο...τους υπόλοιπους γιατρούς δεν τους γνωρίζω..πάντως το νοσοκομείο και το προσωπικό είναι εξαιρετικό!! Μόλις πέρασα από επιτροπή και με βοήθησαν πολύ...ελπίζω να σε βοήθησα...καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου! Νόμιζα ότι επειδή είναι ναυτικό δεν χρειάζεται επιτροπή... Πέρα από την προτροπή του γιατρού μου κι ένα τηλ που πήρα στα ραντεβού δεν ξέρω τι ακολουθεί. Μπορείς να μου πεις λίγες λεπτομέρειες για τη διαδικασία που έχεις ακολουθήσει μέχρι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα μην αγχώνεσαι θα σε κατατοπισουν εκεί...εγώ έκανα το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου ζήτησε συμπληρωματικές εξετάσεις και όταν τις είχα όλες έτοιμες ξαναπήγα..αφού τις είδε έκρινε ότι πρέπει να προχωρήσω σε εξωσωματική και οι νοσοκόμες με καθοδήγησαν για να ετοιμάσω τον φάκελο της εξωσωματικής για επιτροπή... πρέπει να περάσεις επιτροπή για τα φάρμακα δυστυχώς.. αλλά είναι τόσο εξυπηρετικές και κατατοπιστικές οι νοσοκόμες που δε χρειάζεται να ανησυχείς...σκέψου πως όταν πήγα στην επιτροπή ήμουν η μόνη περίπτωση που δεν μπήκα καν μέσα αλλά μου δώσανε απευθείας το χαρτί της έγκρισης γιατί ο φάκελος μου ήταν πλήρης...ενώ τα άλλα ζευγάρια ταλαιπωρήθηκαν αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 ωραία σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη προσπάθεια χωρίς τρικυμίες και περιττό άγχος! Πώς και σε καθυστερουν μέχρι το καλοκαίρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

@Sofia35 ωραία σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη προσπάθεια χωρίς τρικυμίες και περιττό άγχος! Πώς και σε καθυστερουν μέχρι το καλοκαίρι?

@Σελίνα ευχαριστώ πολύ!!!!και σε σένα εύχομαι το καλύτερο...το καλοκαίρι είναι δική μου επιλογή γιατί με βολεύει λόγω άδειας...θα δείξει βέβαια γιατί δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 ευχαριστώ κι εγω! Εμείς θα κλείσουμε το πρώτο ραντεβού Μάιο γιατί είμαστε εκτός Αθηνών και αναλογως ό,τι μας πουν. Ίσως να είμαστε και παρέα το καλοκαίρι :) θα χαρώ πολύ να μάθω νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@Σελίνα @Sofia35 καλησπερα κοριτσια! Ευχομαι να πανε ολα καλα! Αποφασισαμε για εξωσωματικη τον Νοεμβριο στο ΝΝΑ. Τελειωνει η δουλεια μου τον Οκτωβριο οποτε θα ειναι η καλυτερη περιοδος για μενα τοτε για να ερθω Αθηνα επειδη μενω επαρχια. Θα ηθελα να με ενημερωσετε για τους γιατρους γιατι με ρωτησαν με ποιον ηθελα να κλεισω ραντεβου και δεν ηξερα τι να πω. Επιτροπη λεω να περασω τον Σεπτεμβριο και τον φακελο θα μου τον φτιαξουν στο Γεννεσις Θεσσαλονικης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eκ μέρους φίλης κορίτσια η ερώτηση ...είστε εσείς ή οι σύζυγοι στο στρατό; Της φίλης μου ο άντρας είναι στην πυροσβεστική κ το σκέφτεται ως πρώτη επιλογή λόγω οικονομικής στενότητας..θα ξεκινήσει κυριολεκτικά από την αρχή.Επισης γνωρίζει κάποια εάν γίνονται φυσικοί κύκλοι ή μόνο με φάρμακα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 καλησπέρα! Κι εγώ αυτή την απορία είχα όταν μου είπαν να διαλέξω. Μόνο στο ίντερνετ έκανα έρευνα σε διάφορα φόρουμ με τα ονόματα γιατρών για να πάρω μια εικόνα. Δεν έχω κανεναν γνωστό μου που να έχει κάνει εξωσωματική πόσο μάλλον στο ΝΝΑ. Πιο γνωστός σαν γυναικολόγος είναι ο Πετρογιαννης και μετά ο Τρύφος (στα φόρουμ) αλλά μηδενικές πληροφορίες σαν εξωσωματικοι. Όταν έχω εμπειρία θα ενημερώσω! Πώς και πάτε για εξωσωματική αν θες να πεις βέβαια... Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

@Finally εμεις είμαστε και οι δύο αεροπορία. Ό,τι ξέρω το διάβασα στο site και νομίζω πως κάνουν. Είναι δυστυχώς λίγες οι πληροφορίες για το ΝΝΑ από τις κοπέλες...   hhttps//ivfnna.gr/θεραπείες-υπογονιμότητας-και-εργαστ/#2163_2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2019 at 6:37 ΜΜ, ο/η Σελίνα είπε:

@agapi82 καλησπέρα! Κι εγώ αυτή την απορία είχα όταν μου είπαν να διαλέξω. Μόνο στο ίντερνετ έκανα έρευνα σε διάφορα φόρουμ με τα ονόματα γιατρών για να πάρω μια εικόνα. Δεν έχω κανεναν γνωστό μου που να έχει κάνει εξωσωματική πόσο μάλλον στο ΝΝΑ. Πιο γνωστός σαν γυναικολόγος είναι ο Πετρογιαννης και μετά ο Τρύφος (στα φόρουμ) αλλά μηδενικές πληροφορίες σαν εξωσωματικοι. Όταν έχω εμπειρία θα ενημερώσω! Πώς και πάτε για εξωσωματική αν θες να πεις βέβαια... Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

@Finally εμεις είμαστε και οι δύο αεροπορία. Ό,τι ξέρω το διάβασα στο site και νομίζω πως κάνουν. Είναι δυστυχώς λίγες οι πληροφορίες για το ΝΝΑ από τις κοπέλες...   hhttps//ivfnna.gr/θεραπείες-υπογονιμότητας-και-εργαστ/#2163_2

Ο Πετρογιαννης( εάν είναι ο ίδιος) έκανε πριν εξωσωματικές στο μητέρα...θα ρωτήσω μια γνωστή μου εάν είναι αυτός..ψάξε το έτσι .ως εξωσωματικη στο μητέρα μήπως βρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Ο Πετρογιαννης( εάν είναι ο ίδιος) έκανε πριν εξωσωματικές στο μητέρα...θα ρωτήσω μια γνωστή μου εάν είναι αυτός..ψάξε το έτσι .ως εξωσωματικη στο μητέρα μήπως βρεις

Ευχαριστώ! Αν μάθεις κάτι πες μου κι εμένα σε παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Ευχαριστώ! Αν μάθεις κάτι πες μου κι εμένα σε παρακαλώ...

H φίλη μου έκλεισε να δει τον Πετρογιαννη στο ιατρείο του τελικά...θα σου πω εντυπώσεις.Εσυ σε ποιον κλείνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια μετά από τις δικές μου εξωσωματικες κ τα παιδιά μου έχω καταλήξει ότι μεγαλύτερο ρόλο παίζει το εμβριολογικο κ λιγότερο ο γιατρός...είδαμε με τη φίλη μου ότι βαφτίστηκε το πρώτο παιδάκι που πέτυχαν...δεν ξέρω πόσα χρόνια λειτουργεί η μονάδα.Ξερει κάνεις πόσες επιτυχίες είχαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally κι εγώ λέω να κλείσω σε αυτόν αλλά στο ΝΝΑ κατευθειαν. Δεν ξέρω καθόλου για τις επιτυχίες, είναι νέα μονάδα και δεν θα έχει πολλές περιπτώσεις ακόμα... Ο,τι μαθαίνω θα το γράψω μήπως βοηθηθεί άλλη κοπέλα αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82@Σελίναεγω είμαι μέλος και έτσι μπορώ να πάω εκεί...είναι νέα η μονάδα.. αλλά θα σας πω την μέχρι τώρα εμπειρία μου .. στο πρώτο ραντεβού ο γιατρός μου ζήτησε μια μεγάλη σειρά εξετάσεων, να δω ενδοκρινολόγο και αιματολογο λέγοντας μου ότι πρέπει να δούμε το θέμα σφαιρικά για να μη βρεθούμε πάνω στην εξωσωματική μπροστά σε εκπλήξεις..μόνο όταν έδωσαν το οκ οι άλλοι γιατροί ξεκινήσαμε να συζητάμε για την εξωσωματική την οποία θα κάνω Ιούνιο..αυτό που ξέρω είναι ότι οι περισσότεροι γιατροί της μονάδας δούλευαν ιδιωτικά οπότε είναι έμπειροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@agapi82@Σελίναεγω είμαι μέλος και έτσι μπορώ να πάω εκεί...είναι νέα η μονάδα.. αλλά θα σας πω την μέχρι τώρα εμπειρία μου .. στο πρώτο ραντεβού ο γιατρός μου ζήτησε μια μεγάλη σειρά εξετάσεων, να δω ενδοκρινολόγο και αιματολογο λέγοντας μου ότι πρέπει να δούμε το θέμα σφαιρικά για να μη βρεθούμε πάνω στην εξωσωματική μπροστά σε εκπλήξεις..μόνο όταν έδωσαν το οκ οι άλλοι γιατροί ξεκινήσαμε να συζητάμε για την εξωσωματική την οποία θα κάνω Ιούνιο..αυτό που ξέρω είναι ότι οι περισσότεροι γιατροί της μονάδας δούλευαν ιδιωτικά οπότε είναι έμπειροι...

Ναι κορίτσια το διασταύρωσα..ο ίδιος είναι...ο άνθρωπος έκανε ιδιωτικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@selina @Finally @Sofia35καλησπέρα κοριτσια! Ειμαι απο Αθήνα αλλα μενω πλεον μόνιμα στην Έδεσσα και αναγκαστικα πηγαινω Θεσσαλονικη. Μετά απο λαπαροσκόπηση μου πρότειναν εξωσωματική στο γέννεσις αλλά θέλω να αποφύγω την απόσταση και αποφασίσαμε να έρθω Αθήνα για να μην ταλαιπωρηθώ. Μου έχουν γραψει όλες τις εξετάσεις για να περάσω επιτροπή για να ειμαι έτοιμη. Τον Οκτώβριο τέλειωνει η σύμβαση στη δουλειά μου οπότε θα είμαι χαλαρή για να ξεκινησω την εξωσωματική. Το πρόβλημα που έχω είναι στις σάλπιγγες. Μπορώ να παω στο ΝΝΑ λόγω του συζύγου, αλλιώς μου έχουν προτείνει τον Μαστρομηνά. Λόγω όμως οικονομικών δυσκολιών πιστεύω πως θα πάμε στο Ναυτικό. Σοφία θα περιμένω νέα σου.

Βασικά θέλω να μάθω τις Κυριακές στο ΝΝΑ γίνονται ωοληψίες. Και απο αυτό θα εξαρτηθεί αν θα πάμε εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 δεν έχω συζητήσει ακόμη γιατί είχαμε να λύσουμε αλλά θέματα..το Πάσχα έχω ραντεβού όπου και θα ρωτήσω και θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

@selina @Finally @Sofia35καλησπέρα κοριτσια! Ειμαι απο Αθήνα αλλα μενω πλεον μόνιμα στην Έδεσσα και αναγκαστικα πηγαινω Θεσσαλονικη. Μετά απο λαπαροσκόπηση μου πρότειναν εξωσωματική στο γέννεσις αλλά θέλω να αποφύγω την απόσταση και αποφασίσαμε να έρθω Αθήνα για να μην ταλαιπωρηθώ. Μου έχουν γραψει όλες τις εξετάσεις για να περάσω επιτροπή για να ειμαι έτοιμη. Τον Οκτώβριο τέλειωνει η σύμβαση στη δουλειά μου οπότε θα είμαι χαλαρή για να ξεκινησω την εξωσωματική. Το πρόβλημα που έχω είναι στις σάλπιγγες. Μπορώ να παω στο ΝΝΑ λόγω του συζύγου, αλλιώς μου έχουν προτείνει τον Μαστρομηνά. Λόγω όμως οικονομικών δυσκολιών πιστεύω πως θα πάμε στο Ναυτικό. Σοφία θα περιμένω νέα σου.

Βασικά θέλω να μάθω τις Κυριακές στο ΝΝΑ γίνονται ωοληψίες. Και απο αυτό θα εξαρτηθεί αν θα πάμε εκεί.

Καλησπέρα εγώ δίνω το προφίλ μου σε φίλη μου κ γράφει γιατί δεν ξέρει πως .εκείνη θα κάνει .εγώ έχω ήδη δύο παιδιά από εξωσωματικες κ οι δυο στο Ρέα στον Τζεφερακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 @agapi82@Finally Κορίτσια μου εγω έκλεισα το πρώτο ραντεβού για τις 15 Μαϊου, θα πάω με όλο το πακέτο που έχω μέχρι τώρα και θα σας ενημερώσω τι θα αποφανθεί ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2019 at 4:45 ΜΜ, ο/η Σελίνα είπε:

@Sofia35 @agapi82@Finally Κορίτσια μου εγω έκλεισα το πρώτο ραντεβού για τις 15 Μαϊου, θα πάω με όλο το πακέτο που έχω μέχρι τώρα και θα σας ενημερώσω τι θα αποφανθεί ο γιατρός!

Η φίλη μου νομίζω είναι μια βδομάδα μετά..θα τη ρωτήσω! Αναμένουμε πληροφορίες!( Της άνοιξαν καρτέλα στο νοσοκομείο μου είπε από το τηλέφωνο) ..υποθέτω δε θα χεις αναμονη...καλή δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια , 

εγω δυστυχώς εχω 2 παλινδρομες κ είμαι για 3ήμερο φορά έγκυος ...προετοιμασμένη για τα πάντα . Εχω μετάθεση χρωμόσωματος κ ίσως αν δεν τα καταφέρουμε τελικώς να πρέπει να πάμε σε εξωσωματική ( ειναι αρνητικός βέβαια ο άντρας μ) 

στην πρώτη μ εγκυμοσύνη είχα τον πετρογιαννη. Ως γιατρός ειναι αρκετά καλός, κοιτάει λεπτομέρειες κ φαίνεται να γνωρίζει . Βέβαια να ξέρετε πως έχει παΑαααρα πολυ κόσμο ...κ την δουλειά την κάνουν τα υπέροχα κορίτσια μαίες που έχει δίπλα του! Ειναι ακριβός γενικά  , ζητάει λεφτά...

Ο λόγος που τον άλλαξα ήταν καθαρά γιατί δεν μ άρεσε η αντιμετώπιση του όταν χρειάστηκε να κάνουμε απόξεση .... Να σας πω την αλήθεια όμως οποία κοπέλα έχει αποβολή δυστυχώς τις περισσότερες φορές θα αλλάξει γιατρό . Για τον δεύτερο δεν αναφερθώ τπτ...μεγάλο μ λάθος που έφυγα από τον πετρογιαννη . 

Σημερα εχω τον τζεφερακο στο ΡΕΑ . Δεν με έβαλε σε εξωσωματική( δεν με είδε στο πορτοφόλι) ... Κ μ φάνηκε ΑΝΘΡΩΠΟΣ.  Μ βρήκε αμέσως κ αλλα θέματα ... Κ όπως μ έδωσε οδηγίες σημερα έγκυος. Το αν Πάει καλά δεν εξαρτάται από αυτόν αλλα ούτε κ από εμένα βέβαια ... 

Ελπιζω να σας βοήθησα κ για τους 2 γιατρούς που έχετε αναφέρει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...