Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Όπως το είπε η @agapi82καρυοτυπος ζευγους με ειδικες τεχνικες. 

Και οι δύο την κάνουν, γιαυτο είναι "ζεύγους". Στο Παίδων είναι εντελώς δωρεάν, το γράφει κι ένας απλός γυναικολογος. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω τηλέφωνα να μιλήσεις. Εγώ σκέψου από το νησί, με εξυπηρέτησε να μην κατέβω καν Αθήνα, κάναμε την αιμοληψια εδώ και στείλαμε τα αίματα. Εξαιρετικος άνθρωπος αυτή η κυρία.

Σε ευχαριστώ πολύ!έκλεισα ραντεβού να παμε θα συνδυάσουμε και άλλες δουλειές!Είναι όντως εξαιρετική γιατί η αιμοληψια γίνεται μόνο Παρασκευή και θα μας εξυπηρετήσει Πέμπτη!Nα σε ρωτήσω κάτι ακόμα;Τα αποτέλεσμα σε πόσες μέρες βγαίνουν και μπορείς να τα λαβεις και μέσω e mail;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Lenia1983 περίπου 20 μέρες κάνουν αλλά δεν τα στέλνει με μέιλ (έχω ρωτήσει), μπορεί όμως να στα στείλει με κούριερ αλλιώς πρέπει να τα παραλάβεις από εκεί εσύ ή κάποιος με εξουσιοδότηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

@Lenia1983 περίπου 20 μέρες κάνουν αλλά δεν τα στέλνει με μέιλ (έχω ρωτήσει), μπορεί όμως να στα στείλει με κούριερ αλλιώς πρέπει να τα παραλάβεις από εκεί εσύ ή κάποιος με εξουσιοδότηση σου.

Το φαντάστηκα για αυτό σε ρώτησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Το φαντάστηκα για αυτό σε ρώτησα!

Εμένα δεν ανταποκρινόταν το αίμα μου στις καλλιέργειες και θα το ξαναστείλω αύριο...😕 Δεν έχουν τελειωμό αυτές οι εξετάσεις πια. Σουρωτηρια έχουμε γίνει...

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σελίνα είπε:

Εμένα δεν ανταποκρινόταν το αίμα μου στις καλλιέργειες και θα το ξαναστείλω αύριο...😕 Δεν έχουν τελειωμό αυτές οι εξετάσεις πια. Σουρωτηρια έχουμε γίνει...

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Άστα μην το συζητάς δεν υπάρχουν πια φλέβες!Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να έχεις καλά αποτελέσματα και φέτος να ναι η χρονιά μας!

Και επειδή αναφερθήκαμε στην Κα Γρηγοριάδου για το πόσο εξαιρετική είναι θέλω να αναφερθώ στο πόσο εξυπηρετικές ειναι στον Ευαγγελισμό για τα ΝΚ ! Γράφοντας τα μου ο γιατρός πήγα από εκεί να δω αν είναι σωστά συνταγογραφημενα και πότε εχουν διαθέσιμο ραντεβού ,βλέποντας ότι είμαι από επαρχία μου πήραν αίμα εκείνη την ώρα και τα αποτελέσματα με. ,e mail σε 1μερα!Απίστευτη εξυπηρέτηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Αγάπη, τώρα που το ξαναδιάβασα αυτό καταλαβαίνω ο ενδοκρινολόγος σου έδωσε το οκ να συνεχίσεις στη δεύτερη ΕΤ, αλλα φαντάζομαι ηλπιζες σε επιπλέον οδηγίες? Καλό θα ήταν να τον ρωτήσεις αν μπορείς να ενισχυθείς με βιταμίνες, (μάλλον εννοείς πριν την διέγερση όχι την ετ σωστά?) εμένα πχ που έχω χαμηλή ΑΜΗ μου έδωσε Fertilimax και Bio-DH και είχα πολύ καλά αποτελέσματα στην ωοληψια. Καλύτερα να τον ρωτήσεις θα έλεγα...

Τα αποτελέσματα που είχα στην ωοληψια δεν δικαιολογουνται από τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Μόνο βιταμίνη d μου έδωσε γιατί ακόμα κ η αμη είναι υψηλή. 

Χτες αποφασίσαμε επειδή νιώθω ότι πάμε πάλι στα τύφλα να το ψάξω περισσότερο. Θα πάρω τα αποτελέσματα από κυστικη κλπ κ θα πάω στη Λευκού κ σε ένα Γυναικολογο για δεύτερη γνώμη. Ας καθυστέρηση η 2η προσπάθεια φτάνει να νιώθω σίγουρη. 

Ξέρεις αν πρεπει στην αιματολογο να έχω τα αποτελέσματα από κυστικη κ καρυοτυπο; για τα ΝΚ θα βγουν άμεσα λογικά αλλιώς θα πρέπει να πάω τον Απρίλιο για να τα έχω όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Άστα μην το συζητάς δεν υπάρχουν πια φλέβες!Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να έχεις καλά αποτελέσματα και φέτος να ναι η χρονιά μας!

Και επειδή αναφερθήκαμε στην Κα Γρηγοριάδου για το πόσο εξαιρετική είναι θέλω να αναφερθώ στο πόσο εξυπηρετικές ειναι στον Ευαγγελισμό για τα ΝΚ ! Γράφοντας τα μου ο γιατρός πήγα από εκεί να δω αν είναι σωστά συνταγογραφημενα και πότε εχουν διαθέσιμο ραντεβού ,βλέποντας ότι είμαι από επαρχία μου πήραν αίμα εκείνη την ώρα και τα αποτελέσματα με. ,e mail σε 1μερα!Απίστευτη εξυπηρέτηση!

Έχω μεγαλώσει στην Αθήνα και ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι ο Ευαγγελισμός είναι από τα καλύτερα νοσοκομεία. Αν ήμουν Αθήνα εκεί Θα τα έκανα. Επίσης στο αρεταιειο κάνουν την ΑΜΗ με 30 ευρω ενώ σε ιδιωτικό κέντρο έδωσα 80

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η agapi82 είπε:

Έχω μεγαλώσει στην Αθήνα και ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι ο Ευαγγελισμός είναι από τα καλύτερα νοσοκομεία. Αν ήμουν Αθήνα εκεί Θα τα έκανα. Επίσης στο αρεταιειο κάνουν την ΑΜΗ με 30 ευρω ενώ σε ιδιωτικό κέντρο έδωσα 80

Καλημερα!δυστυχώς τα ελληνικά δημόσια νοσοκομεία δε φημίζονται για την εξυπηρετικοτητα τους και την αμεσότητα του ραντεβού  και το λέω γιατί έχω γεννηθεί και μεγαλώσει στην Αθήνα και δυστυχώς έχω βιώσει άσχημες καταστάσεις στα νοσοκομεία!Στο συγκεκριμενο τμήμα του Ευαγγελισμού έχουν ανθρωπιά και λιγότερο όγκο δουλειάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Τα αποτελέσματα που είχα στην ωοληψια δεν δικαιολογουνται από τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Μόνο βιταμίνη d μου έδωσε γιατί ακόμα κ η αμη είναι υψηλή. 

Χτες αποφασίσαμε επειδή νιώθω ότι πάμε πάλι στα τύφλα να το ψάξω περισσότερο. Θα πάρω τα αποτελέσματα από κυστικη κλπ κ θα πάω στη Λευκού κ σε ένα Γυναικολογο για δεύτερη γνώμη. Ας καθυστέρηση η 2η προσπάθεια φτάνει να νιώθω σίγουρη. 

Ξέρεις αν πρεπει στην αιματολογο να έχω τα αποτελέσματα από κυστικη κ καρυοτυπο; για τα ΝΚ θα βγουν άμεσα λογικά αλλιώς θα πρέπει να πάω τον Απρίλιο για να τα έχω όλα. 

Δεν ξέρω καθόλου γιατί εμένα δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα από καρυοτυπο, και κυστική θα κάνω σε δέκα μερες.

Καλυτερα να πας από τώρα στην αιματολογο με τις εξετάσεις που έχεις, για να έχεις χρόνο να μαζέψεις και ό,τι άλλες σου ζητησει. Ρώτα την αν θέλει την κυστική και τον καρυοτυπο και αν μάθεις πες μου να ξέρω σε παρακαλω!

Εγώ που πήγα στον Αναγνώστου (θεωρείται εξίσου αξιόλογος με την Λευκού) να ξέρεις δεν έριξε δεύτερη ματιά στα ΝΚ. Τον ρώτησα γιατί, και είπε ότι δεν του λέει κάτι η εξέταση περιφερειακού αίματος, μόνο αν συνδιαζεται με εξέταση ενδομητρίου για ΝΚ. Πιστεύω και η Λευκού την ίδια άποψη θα έχει. (Τα έχει εξηγήσει αναλυτικά μια κοπέλα σε άλλο φόρουμ)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Δεν ξέρω καθόλου γιατί εμένα δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα από καρυοτυπο, και κυστική θα κάνω σε δέκα μερες.

Καλυτερα να πας από τώρα στην αιματολογο με τις εξετάσεις που έχεις, για να έχεις χρόνο να μαζέψεις και ό,τι άλλες σου ζητησει. Ρώτα την αν θέλει την κυστική και τον καρυοτυπο και αν μάθεις πες μου να ξέρω σε παρακαλω!

Εγώ που πήγα στον Αναγνώστου (θεωρείται εξίσου αξιόλογος με την Λευκού) να ξέρεις δεν έριξε δεύτερη ματιά στα ΝΚ. Τον ρώτησα γιατί, και είπε ότι δεν του λέει κάτι η εξέταση περιφερειακού αίματος, μόνο αν συνδιαζεται με εξέταση ενδομητρίου για ΝΚ. Πιστεύω και η Λευκού την ίδια άποψη θα έχει. (Τα έχει εξηγήσει αναλυτικά μια κοπέλα σε άλλο φόρουμ)

 

Εχω αφησει τα στοιχεια μου για να με παρουν τηλ για ραντεβου αλλα η γραμματεας της μου ειπε οτι εχει αναμονη 1 με 2 μηνες οποτε μπορει να τα εχω παρει μεχρι τοτε. Θα ενημερωσω για το τι θα μου πει κ αυτη. Παντως πρεπει να γινεται χαμος γιατι εχει αλλες κοπελες για ραντεβου κ αλλη ειναι η γραμματεια και εμαθα οτι δεν παει πλεον στην Αθηνα λογω φορτου εργασιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Εχω αφησει τα στοιχεια μου για να με παρουν τηλ για ραντεβου αλλα η γραμματεας της μου ειπε οτι εχει αναμονη 1 με 2 μηνες οποτε μπορει να τα εχω παρει μεχρι τοτε. Θα ενημερωσω για το τι θα μου πει κ αυτη. Παντως πρεπει να γινεται χαμος γιατι εχει αλλες κοπελες για ραντεβου κ αλλη ειναι η γραμματεια και εμαθα οτι δεν παει πλεον στην Αθηνα λογω φορτου εργασιας.

κοριτσι θυμάμαι ότι θα επαναλάμβανες την ΑΜΗ, επιβεβαιώθηκε όντως το υψηλό νούμερο που σου είχαν βρει αρχικά; αν ναι νομίζω οτι θα εχεις εντελως αλλη εικονα την επομενη φορα... νομιζω ηταν μια ατυχια τελικά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοριτσι θυμάμαι ότι θα επαναλάμβανες την ΑΜΗ, επιβεβαιώθηκε όντως το υψηλό νούμερο που σου είχαν βρει αρχικά; αν ναι νομίζω οτι θα εχεις εντελως αλλη εικονα την επομενη φορα... νομιζω ηταν μια ατυχια τελικά ...

τελικα δεν την εκανα αλλα θα την κανω καποια στιγμη. Ας κανω καρυοτυπο κυστικη κ νκ μετα στη λευκου και θα κανω οτι μου πει αυτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Εχω αφησει τα στοιχεια μου για να με παρουν τηλ για ραντεβου αλλα η γραμματεας της μου ειπε οτι εχει αναμονη 1 με 2 μηνες οποτε μπορει να τα εχω παρει μεχρι τοτε. Θα ενημερωσω για το τι θα μου πει κ αυτη. Παντως πρεπει να γινεται χαμος γιατι εχει αλλες κοπελες για ραντεβου κ αλλη ειναι η γραμματεια και εμαθα οτι δεν παει πλεον στην Αθηνα λογω φορτου εργασιας.

Ήθελα κι εγώ να κλείσω μαζί της Αθήνα και είχα πάρει τηλ όπως εσύ, και με ενημέρωσαν ότι δεν αναλαμβάνει νέους ασθενείς στην Αθήνα... Όποτε έκλεισα με τον Αναγνώστου και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Αν θες να διαβάσεις και για αυτόν είναι εξαιρετικός αν δεν μπορέσεις να πας στη Λευκού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Ήθελα κι εγώ να κλείσω μαζί της Αθήνα και είχα πάρει τηλ όπως εσύ, και με ενημέρωσαν ότι δεν αναλαμβάνει νέους ασθενείς στην Αθήνα... Όποτε έκλεισα με τον Αναγνώστου και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Αν θες να διαβάσεις και για αυτόν είναι εξαιρετικός αν δεν μπορέσεις να πας στη Λευκού

Θα παω στη Θεσσαλονικη κι ας ειναι σε 2 μηνες. Ειναι πιο κοντα απο την Αθηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

@Σελίνα τελικα στις 5/3 θα παω στη Λευκου

Ωω πολύ αργει... Πάντως για εμένα πολύ καλά κάνεις, γιατί κι εγώ το μετάνιωσα που δεν είχα πάει πρώτα σε αιματολογο. Τουλάχιστον πήγα τώρα. Στο μεταξύ τι άλλο θα κάνεις? Έχεις κάνει και καρυωτυπο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σελίνα είπε:

Ωω πολύ αργει... Πάντως για εμένα πολύ καλά κάνεις, γιατί κι εγώ το μετάνιωσα που δεν είχα πάει πρώτα σε αιματολογο. Τουλάχιστον πήγα τώρα. Στο μεταξύ τι άλλο θα κάνεις? Έχεις κάνει και καρυωτυπο?

Στην αρχη μου ειπε 25/2 αλλα τοτε θα κανω εξεταση κυστικη, καρυοτυπο και ΝΚ οποτε τις ειπα λιγο αργοτερα τουλαχιστον να εχω τα αποτελεσματα των ΝΚ. Προς το παρον μονο αυτα θα κανω και οτι μου πει η αιματολογος.

Ασχετο αλλα μολις εμαθα οτι μια φιλη μου που εκανε την 3η εξωσωματικη τελικα δεν γονιμοποιηθηκαν κ υπηρξε αποπτωση. Απ οτι καταλαβα τα κυτταρα του εγκεφαλου πεθαναν. πρωτη φορα το ακουω αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Στην αρχη μου ειπε 25/2 αλλα τοτε θα κανω εξεταση κυστικη, καρυοτυπο και ΝΚ οποτε τις ειπα λιγο αργοτερα τουλαχιστον να εχω τα αποτελεσματα των ΝΚ. Προς το παρον μονο αυτα θα κανω και οτι μου πει η αιματολογος.

Ασχετο αλλα μολις εμαθα οτι μια φιλη μου που εκανε την 3η εξωσωματικη τελικα δεν γονιμοποιηθηκαν κ υπηρξε αποπτωση. Απ οτι καταλαβα τα κυτταρα του εγκεφαλου πεθαναν. πρωτη φορα το ακουω αυτο

Δεν το έχω ξανακουσει αυτό... Αν δεν γονιμοποιηθηκαν τα ωαρια, ποια κύτταρα? Μήπως εννοείς εμφύτευση?και του εγκεφάλου τα κύτταρα δεν δημιουργούνται πολύ αργότερα? Δεν ξεχωρίζουν ποια κύτταρα θα κάνουν ποια δουλειά μέχρι αρκετά μετά στην εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Δεν το έχω ξανακουσει αυτό... Αν δεν γονιμοποιηθηκαν τα ωαρια, ποια κύτταρα? Μήπως εννοείς εμφύτευση?και του εγκεφάλου τα κύτταρα δεν δημιουργούνται πολύ αργότερα? Δεν ξεχωρίζουν ποια κύτταρα θα κάνουν ποια δουλειά μέχρι αρκετά μετά στην εγκυμοσύνη...

Δεν ξερω ακομα λεπτομερειες με μνμ μιλησαμε γιατι ηταν χαλια. Θα μαθω ομως. Ηξερα οτι θα εκαναν προεμφυτευτικο ελεγχο  πριν 2 εμβδομαδες κ χτες μου ειπε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

@Sofia35 @agapi82 @Lenia1983 @ΝΤΙΝΤΙΝΑ @E.D. @vasso80 τι κάνουμε κορίτσια μου? Που βρισκόμαστε?? 

Εγώ περιμένω τηλ από αιματολογο να μου δώσει οδηγίες για τα αποτελέσματα της κληρονομικης θρομβοφιλιας (κάτι φάνηκε) και της βιοψίας πηγματων περίοδου (μάλλον ΝΚ). 

Είχα κουραστεί αυτές τις μέρες ψυχολογικα με την αναμονή αλλά άντε να πάρουμε πάλι μπροστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,  δυστυχώς εγώ δεν έχω ευχάριστα νέα.  Η εγκυμοσύνη μου παλινδρόμησε τον 3ο μήνα. Το επόμενο διάστημα ήταν πολύ δύσκολο. Ελπίζω όμως την επόμενη φορά να πάνε όλα κατ' ευχήν μέχρι τέλους!

Ας μην το βάζουμε κάτω,  ας οπλιστούμε με υπομονή, επιμονή  και πίστη γιατί δικαίως λένε ότι η εξωσωματική είναι μαραθώνιος...

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Αν κάποια κοπέλα θέλει να περάσει επιτροπή ΕΟΠΥΥ ας με ρωτήσει.  Πέρασα χθες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @vasso80 πολύ λυπάμαι που το ακούω!!! Μια τεράστια αγκαλιά από εμένα...! Θαυμάζω τη δύναμη σου που θα συνεχίσεις και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γεμίσει η αγκαλιά σου με αφράτα μωράκια να απαλύνουν τον πονο! 

Έμαθες αιτία? Πότε θα είναι τα επόμενα βήματα σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

@Sofia35 @agapi82 @Lenia1983 @ΝΤΙΝΤΙΝΑ @E.D. @vasso80 τι κάνουμε κορίτσια μου? Που βρισκόμαστε?? 

Εγώ περιμένω τηλ από αιματολογο να μου δώσει οδηγίες για τα αποτελέσματα της κληρονομικης θρομβοφιλιας (κάτι φάνηκε) και της βιοψίας πηγματων περίοδου (μάλλον ΝΚ). 

Είχα κουραστεί αυτές τις μέρες ψυχολογικα με την αναμονή αλλά άντε να πάρουμε πάλι μπροστά!

Σελίνα μου καλησπέρα! 

Εγώ δεν ξέρω τι να σου πω...τα περισσότερα τα ξέρεις είμαι στην αναμονή για την Τρίτη που θα πάω ενδοκρινολογο 2η επίσκεψη, αυτή τη φορά στο νοσοκομείο για να δει τις εξετάσεις που μου είχε γράψει πριν ένα μήνα (ότι να ναι δλδ). Οι εξετάσεις μου δεν βγήκαν και πολύ καλές έλλειψη βιταμίνης d, χαμηλό φυλλικο οξύ και διάφορα άλλα τέτοια. 

Το πιο πιθανό είναι επομένως την Τρίτη ή να μου γράψει επαναληπτικες αφού εδώ και ένα μήνα πίνω φουλ φυλλικο οξύ ή και συμπληρωματικες εξετάσεις, μετά άλλον ένα μηνα αναμονή για να τις δει . 

Το δια ταύτα είναι ότι από μέσα Νοεμβρίου που συνάντησα μια και μοναδική φορά τον γυναικολόγο αισθάνομαι ότι δεν προχωράει καθόλου. 

Αναμονή αναμονή και αναμονή τπτ άλλο. 

Είναι πολύ μεγάλα τα κενά διαστήματα κι εγώ τον περασμένο μήνα μπήκα στα 40 με αυτο τον ρυθμό που το πάνε ίσως σε καμία διετία να κάνω την πρώτη προσπάθεια 😜😂

Με κούρασε πάρα πολύ χωρίς λόγο και σκέφτομαι να απευθυνθώ αλλού, δεν έχω αποφασίσει ακόμα. 

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι Σελίνα μου! 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπέρα γράφω σε αυτό το θέμα γιατί θέλω να ρωτήσω κάτι. Το σπερμοδιάγραμμα που παίρνουμε από το ΝΝΑ και χρειάζεται για την επιτροπή έχει κάποια ειδική σφραγίδα πάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ γιατί να περιμένεις ένα μήνα για να δει τις εξετάσεις ο ενδοκρινολόγος? Όταν τον δεις τώρα και ζητήσει και άλλες εξετάσεις πες του, μόλις βγουν τα αποτελέσματα να σας πάρω ένα τηλέφωνο να μου πείτε αν προχωράω στον επόμενο κύκλο? Και σιγουρεψου ότι θα πάρεις ξεκάθαρη απάντηση στην ερώτηση "μπορώ να ξεκινήσω άμεσα για διέγερση?" Άμα δεν τους πιέσουμε και περιμένουμε να τους δουμε από κοντά κάθε φορά που βγαίνουν αποτελεσματα καήκαμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...