Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Θαύμα! καρυότυπο και υστεροσκοπηση δεν έχω κάνει αλλά όταν είχα ρωτήσει μου είπε ότι είναι υπερβολές..τώρα μετά την αποτυχία δεν ξέρω τι οδηγίες θα πάρω... πηγα στον αιματολογο που μου πρότεινε από τον οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, έχω θρομβοφιλια και ΝΚ...

Σοφάκι έκλεισα σήμερα από μόνη μου για καρυότυπο ζεύγους στο Ινστιτούτο Υγείας Παιδιού (Παίδων Αγία Σοφία) εντελώς δωρεάν για την άλλη Παρασκευή. Ο απλός γυναικολόγος σου, γράφει την εξέταση ως "καρυότυπος ζευγους με ειδικές τεχνικές". Θα στα εξηγησουν. Μου είπαν μάλιστα ότι μπορώ να κάνω την αιμοληψια στο νησί και να τα στείλω με κούριερ οπότε μου έλυσε τα χερια. Ευγενικότατη κυρία Γρηγοριάδου, τηλ 2132037332. 

Τώρα ψαχνομαι για την κυστική ίνωση γιατί θέλω να κάνω το >90% των μεταλλάξεων και εκτός από τα ιδιωτικά κ το Χωραιμειο που θέλουν 250-300€ μου είπαν στο Λαϊκό ότι κάνουν το 90% με 50€ αν δεν στο γράψουν απλά έχει αναμονή από Γενάρη και μετά. 

Αν έχετε κι εσείς άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Σελίνα μου ευχαριστώ πολύ!!!!!!!θα το ψάξω κι εγώ με τον καρυότυπο...Εγώ στο Λαϊκό για την κυστική δεν πλήρωσα τίποτα..μου την έγραψε η ΜΥΑ και είναι για το 95%...το ξέρω ότι η αναμονή είναι μεγάλη αλλά αξίζει.. είναι πολύ καλό νοσοκομείο όπως και Χωρεμειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα μου ευχαριστώ πολύ!!!!!!!θα το ψάξω κι εγώ με τον καρυότυπο...Εγώ στο Λαϊκό για την κυστική δεν πλήρωσα τίποτα..μου την έγραψε η ΜΥΑ και είναι για το 95%...το ξέρω ότι η αναμονή είναι μεγάλη αλλά αξίζει.. είναι πολύ καλό νοσοκομείο όπως και Χωρεμειο..

Τέλεια οποτε θα κλείσω εκεί μόλις ανοίξουν οι λίστες (9/12 ανοίγουν) και θα ζητήσω να μου την γράψουν όταν πάω στο ΝΝΑ. 

Αδιαθετησα χθες και τρόμαξα με ένα γιγάντιο κομμάτι ενδομήτριου που βγήκε ατόφιο (συγνώμη για την περιγραφή αλλά ειλικρινά αγχώθηκα σε συνδιασμό με τον φρικτό πόνο εκείνη την ώρα). Κατά τα άλλα σε δύο βδομάδες περιπου θα κλείσω να δω το γιατρό. Εσύ τι κάνεις? Κράτησε παραπάνω η περίοδος σου εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σελίνα είπε:

Σοφάκι έκλεισα σήμερα από μόνη μου για καρυότυπο ζεύγους στο Ινστιτούτο Υγείας Παιδιού (Παίδων Αγία Σοφία) εντελώς δωρεάν για την άλλη Παρασκευή. Ο απλός γυναικολόγος σου, γράφει την εξέταση ως "καρυότυπος ζευγους με ειδικές τεχνικές". Θα στα εξηγησουν. Μου είπαν μάλιστα ότι μπορώ να κάνω την αιμοληψια στο νησί και να τα στείλω με κούριερ οπότε μου έλυσε τα χερια. Ευγενικότατη κυρία Γρηγοριάδου, τηλ 2132037332. 

Τώρα ψαχνομαι για την κυστική ίνωση γιατί θέλω να κάνω το >90% των μεταλλάξεων και εκτός από τα ιδιωτικά κ το Χωραιμειο που θέλουν 250-300€ μου είπαν στο Λαϊκό ότι κάνουν το 90% με 50€ αν δεν στο γράψουν απλά έχει αναμονή από Γενάρη και μετά. 

Αν έχετε κι εσείς άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Συγνώμη που επεμβαίνω,αλλά προχθές ρώτησα στη μικροβιολόγο μου για την κυστική ίνωση και μου είπε αν στη γράψουν η συμμετοχή είναι 0% Μου εξήγησε ότι το στέλνει στην Αθήνα το δείγμα με courier (μένω στην επαρχία)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Συγνώμη που επεμβαίνω,αλλά προχθές ρώτησα στη μικροβιολόγο μου για την κυστική ίνωση και μου είπε αν στη γράψουν η συμμετοχή είναι 0% Μου εξήγησε ότι το στέλνει στην Αθήνα το δείγμα με courier (μένω στην επαρχία)

Αυτό πρέπει να είναι το DF508 που καλύπτει το 50% των μεταλλάξεων και είναι το μόνο που καλύπτεται από τα ταμεία. Έτσι μου είπαν στο Χωραιμειο και σε 2 μικροβιολογικα που πήρα. Σου είπε εσένα ποσοστό η μικροβιολόγος? Μόνο στο Λαϊκό δεν πληρώνεις αν στο γράψουν από ότι κατάλαβα. Αν θες το πλήρες πακέτο πληρώνεις... Εγώ προτιμώ εξαρχής το πλήρες για να μην έχω αμφιβολίες... 

(Και εννοείται να επεμβαίνεις για να μαθαίνουμε είμαστε εδώ!!! ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Συγνώμη που επεμβαίνω,αλλά προχθές ρώτησα στη μικροβιολόγο μου για την κυστική ίνωση και μου είπε αν στη γράψουν η συμμετοχή είναι 0% Μου εξήγησε ότι το στέλνει στην Αθήνα το δείγμα με courier (μένω στην επαρχία)

Δεν είναι το πλήρες..καλύτερα να το κανει ένας από το ζευγάρι κ όχι κι οι δυο κ να πληρώσει το πλήρες....ειλικρινά επειδή μεεταλλαξεις την πάτησα στη θρομβοφιλια κ με ακριβό τίμημα ,θα σας πρότεινα να είστε όσο γίνεται πιο σίγουροι σε αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι ακριβώς όπως τα είπε η @Σελίνα και η @Θαύμα!.. προσοχή για το ποσοστό των μεταλλάξεων!!!! δωρεάν είναι για 50%, γύρω στα 100-150 € για 80% και 90-95% με 300€...Στο λαϊκό είναι τελείως δωρεάν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lenia1983 υποθέτω ρωτάς για την κυστική.αν ναι θα πάρεις τηλ στο τμήμα της κυστικής στο Λαϊκό για ραντεβού.. δυστυχώς αργεί λίγο..θα ζητήσεις από τη ΜΥΑ να σου γράψουν την εξέταση... είναι τελείως δωρεάν!!!!το τηλέφωνο δεν το έχω κρατήσει για να σου το γράψω αλλά εγώ το είχα βρει από ίντερνετ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε λεπτομέρειες για το λαϊκό?

Για την κυστική ίνωση στο Λαϊκό:

Πήρα τηλ το πρωί στο 2132061458 και στο 2132060920 που είναι το κέντρο μεσογειακής αναιμίας του Λαϊκού και μου εξήγησαν ότι τα ραντεβού είναι κλεισμένα για όλο το Δεκέμβριο και οι λίστες για τον Ιανουάριο θα ανοίξουν 9 Δεκεμβρίου.

Κλείνεις ραντεβού για αιμοληψια στο 1535 με κωδικό 06022.

Πρέπει να πας ο ίδιος για αιμοληψια εκεί, δεν μπορεις να στείλεις το αίμα (Σεβαστουπόλεως 19 Αμπελόκηποι).

Αν στο συνταγογραφησουν είναι δωρεάν και αν όχι πληρώνεις 50€.

Εξετάζουν το 90% των μεταλλάξεων μου είπαν. 

Ελπίζω να βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα κράτησε 1-2 μέρες παραπάνω αλλά τίποτα το φοβερό..τις πρώτες μέρες ο πόνους πιο έντονος..τα παυσίπονα να ναι καλά...τώρα τελείωσα και οργανώνομαι.... Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο για καρυότυπο....άντε να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Κορίτσια θυμάστε τι φάρμακα περνάτε κ σε τι ποσότητες μετά την εμβριομεταφορα;

 

IMG_20191129_201341.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

 

IMG_20191129_201341.jpg

Εγώ νιώθω ότι παίρνω λίγα...τη lutinus μου την έδωσε πριν τώρα όχισικλακουρ 2 πρωί 2 μεσημέρι 2 απόγευμα 2 βράδυ

Σαλοσπιρ κ ινοχεπ κ πτεζολον εγώ τα παίρνω από αιματολογο διαφορετικάφιλισιν κ 3 ουτροζεσταν των 200 τη μέρα...

Οι προλουτεξ ίδιες....

Για κάποιο λόγο μου φαίνονται λίγα κ όλο τσεκαρω αν τα πηρα

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

 

15750518987266157872635450353944.jpg

Στον Πετρογιαννη κι εσύ; Τις Λεντοτζεστ εμένα δεν τις έχει( τις έχω κάνει άλλες φορές) μου έχει προλουτεξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σελίνα είπε:

Για την κυστική ίνωση στο Λαϊκό:

Πήρα τηλ το πρωί στο 2132061458 και στο 2132060920 που είναι το κέντρο μεσογειακής αναιμίας του Λαϊκού και μου εξήγησαν ότι τα ραντεβού είναι κλεισμένα για όλο το Δεκέμβριο και οι λίστες για τον Ιανουάριο θα ανοίξουν 9 Δεκεμβρίου.

Κλείνεις ραντεβού για αιμοληψια στο 1535 με κωδικό 06022.

Πρέπει να πας ο ίδιος για αιμοληψια εκεί, δεν μπορεις να στείλεις το αίμα (Σεβαστουπόλεως 19 Αμπελόκηποι).

Αν στο συνταγογραφησουν είναι δωρεάν και αν όχι πληρώνεις 50€.

Εξετάζουν το 90% των μεταλλάξεων μου είπαν. 

Ελπίζω να βοήθησα!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Βέβαια εγώ έχω τον Κο Τρυφο

Ααα παίζει ρόλο αυτό κάθε γιατρός τα δικά του( πάντως ο δικός σου ακολουθεί αυτόν στον οποίο πέτυχα την κόρη μου..αυτά περίπου επαιρνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!?

Τίποτα...να τα κάνεις να ξέγνοιαστος..έτσι κι αλλιώς κ έγκυο θα στη ζητήσουν την κυστική:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θαύμα! είπε:

Στον Πετρογιαννη κι εσύ; Τις Λεντοτζεστ εμένα δεν τις έχει( τις έχω κάνει άλλες φορές) μου έχει προλουτεξ...

Όχι στον Κο Τρυφο!Ελπίζω να μη σε μπερδεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Όχι στον Κο Τρυφο!Ελπίζω να μη σε μπερδεψα

Όχι ίσα ίσα που είναι πολύ ικανοποιητικό ότι ακολουθούν εξατομικευμένο πρωτόκολλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θαύμα! είπε:

Όχι ίσα ίσα που είναι πολύ ικανοποιητικό ότι ακολουθούν εξατομικευμένο πρωτόκολλο....

Δε ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί που μου δίνει λιγότερα από εσάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Δε ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί που μου δίνει λιγότερα από εσάς!

Δεν σου δίνει λιγότερα..η Λεντοτζεστ πχ είναι πιο ισχυρή...

Υγ έχουμε γεννηθεί ίδια χρονιά έχουμε όμοια ηλικία εγώ είμαι Φλεβαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...