Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Καταρχήν καλή επιτυχία!!! Κ γω το πιστεύω αυτό και ας μην είμαι στο ΝΝΑ, οι στρατιωτικοί γιατροί έχουν το καλύτερο όνομα! Είναι πολύ καλό γενικά να υπάρχουν δημόσια νοσοκομεία που γίνεται σωστή δουλειά γιατί αυτό είναι κ το νόημα του συστήματος υγείας άλλωστε! Κ πάλι καλά αποτελέσματα!

Eυχαριστω! Έχουν δωθεί πολλά χρήματα για εξοπλισμό κ έχουν κανει πολύ δουλειά στο κομμάτι εκπαίδευση..το έψαξα πάρα πολύ πριν ξεκινησω

Εσείς κάνετε αλλού προσπάθεια; Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Είμαι και εγώ στο ΝΝΑ...Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κοπέλα μου να έχεις ευχάριστα σε λίγες μέρες!!!

Ευχαριστώ!άκαρι να μας αξιώσει ο Θεός σε ένα δεύτερο θαύμα...έτσι κι αλλιώς τελευταία προσπάθεια είναι! Σε ποιο γιατρό είστε; Κ σε τι φάση! Από την καρδιά μου καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:

@Θαύμα! Καλή επιτυχία και μια τεράστια χοριακη εύχομαι!!!!!

Ευχαριστώ! Να γεμίσουν γρήγορα όλες οι αγκαλιές..κορίτσια έγραφα πριν πολλά χρόνια έχω....το 2012 αν θυμάμαι σε μια ομάδα που είχαμε κ λεγόταν " εξωσωματική ποιες ξεκινήσαμε παρεούλα" επειδή φτιάξαμε όλες Facebook k ομάδα εκεί σταματήσαμε από εδώ...θα σας πω μόνο ότι από τις 12 οι 11 κάναν παιδάκια( δίδυμα ,ένα,διαφορετικές κυήσεις δύο)....μην το βάζετε κάτω..κάποτε θα τα διαβάζετε όλα αυτά κ θα είναι ένα κακο ονειρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Θαύμα! μου μακάρι!!!εγώ έκανα την πρώτη ΕΤ και ήταν αρνητική και η αλήθεια είναι ότι ήταν μεγάλη ψυχρολουσια...πάντως κι εγώ από τη μονάδα και από τον γιατρο μου ,είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Eυχαριστω! Έχουν δωθεί πολλά χρήματα για εξοπλισμό κ έχουν κανει πολύ δουλειά στο κομμάτι εκπαίδευση..το έψαξα πάρα πολύ πριν ξεκινησω

Εσείς κάνετε αλλού προσπάθεια; Καλή επιτυχία

εμείς είμαστε στο Μητέρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Δεν έχω σχέση με τα σώματα ασφαλείας οπότε έτσι κ αλλιώς δεν θα μπορούσα να είμαι στο ΝΝΑ! Αν ήμουν σίγουρα θα το επέλεγα! Νομίζω ότι αν μπορούσαν να το ανοίξουν σε περισσότερο κόσμο θα ήταν ευθέως ανταγωνιστικό προς ιδιωτικά αλλά κάτι τέτοιο δεν είναι κ τόσο απλό... ευτυχώς όμως έχω την τύχη να είμαι σε ένα ασφαλιστικό ταμείο που μοιάζει με το δικό σας και ουσιαστικά η προσπάθεια μου καλύπτεται οικονομικά στο μεγαλύτερο μέρος της! 

Έχω κάνει διέγερση η οποία πήγε καλά ως προς τα ωάρια αλλά λίγο μέτρια στη γονιμοποίηση κ τώρα έχω καταψύξει και περιμένω για μεταφορά! Θα δούμε πως θα πάει! Καλή επιτυχία σε σένα κ όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Αχ @Θαύμα! μου μακάρι!!!εγώ έκανα την πρώτη ΕΤ και ήταν αρνητική και η αλήθεια είναι ότι ήταν μεγάλη ψυχρολουσια...πάντως κι εγώ από τη μονάδα και από τον γιατρο μου ,είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!!!

Tον ίδιο έχουμε; Κι εγώ σε μεγάλο κέντρο στην πρώτη πήρα μηδέν..μην απογοητεύσε....ακόμα κι η αποτυχία σε φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο θαύμα σου...έχεις ψάξει αιματολογικά ανοσολογικά ενδοκρινολογικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

εμείς είμαστε στο Μητέρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Δεν έχω σχέση με τα σώματα ασφαλείας οπότε έτσι κ αλλιώς δεν θα μπορούσα να είμαι στο ΝΝΑ! Αν ήμουν σίγουρα θα το επέλεγα! Νομίζω ότι αν μπορούσαν να το ανοίξουν σε περισσότερο κόσμο θα ήταν ευθέως ανταγωνιστικό προς ιδιωτικά αλλά κάτι τέτοιο δεν είναι κ τόσο απλό... ευτυχώς όμως έχω την τύχη να είμαι σε ένα ασφαλιστικό ταμείο που μοιάζει με το δικό σας και ουσιαστικά η προσπάθεια μου καλύπτεται οικονομικά στο μεγαλύτερο μέρος της! 

Έχω κάνει διέγερση η οποία πήγε καλά ως προς τα ωάρια αλλά λίγο μέτρια στη γονιμοποίηση κ τώρα έχω καταψύξει και περιμένω για μεταφορά! Θα δούμε πως θα πάει! Καλή επιτυχία σε σένα κ όλες μας!

Δύσκολα να ανοίξει γιατί δεν μπορούν στα στρατιωτικά να έχουν όλοι πρόσβαση κ γιατί θεωρητικά κάνουν κ σε άλλα δημόσια.Ωστοσο κάποια στιγμή πρέπει να δούμε σοβαρά γιατί σπρώχνουμε κόσμο στα ιδιωτικά...είναι αμαρτία να μην δίνουν εξοπλισμό κ καταρτισμένο προσωπικό....

Το μητέρα έχει ως εμβριολογο τον κύριο Τριαντάφυλλου...για μένα είναι κορυφή. Είσαι σε τέλεια χέρια κ προς θεού μην μπεις ποτέ στη διαδικασία ποιότητας εμβριου...η κόρη μου δεν ήταν άριστη βλαστοκυστη όλες οι άλλες που παλλινδρομησαν ή δεν πιάστηκαν ήταν..φίλη μου δίδυμα με δεύτερης μέρας εμβρια..να πιστέψεις στο θεό στα εμβρια σου κ στη δύναμη της ζωής..κάνουν υπέρβαση για να πιαστούν... Η κόρη μου είχε 30% πιθανότητες να γεννηθεί γιατί είχα σοβαρά θέματα κ στην κύηση...ο γιατρός τότε μου λέγε..." Λίστα ολόκληρη να φτιάξω με προβλήματα η θέληση της ζωής να κρατηθεί είναι τεράστια κ τα ξεπερνά όλα" . Με το καλό η εμβριομεταφορα σου όταν είσαι έτοιμη.Δεν ξέρω αν είναι η πρώτη σου φορά ..εγώ πάντως πέτυχα πολλές φορές με κατεψυγμένα....( Οι παλλινδρομες ήταν για άλλους λόγους)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θαύμα! ναι τον ίδιο...τα έχω ψάξει αλλά θα τα επαναλάβω... απλά επειδή ο γιατρός μας ψάχνει στην κυριολεξία τα ΠΑΝΤΑ πλέον δεν ξέρω τι πρέπει να ψάξω και με αγχωνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Θαύμα! ναι τον ίδιο...τα έχω ψάξει αλλά θα τα επαναλάβω... απλά επειδή ο γιατρός μας ψάχνει στην κυριολεξία τα ΠΑΝΤΑ πλέον δεν ξέρω τι πρέπει να ψάξω και με αγχωνει...

Δυστυχώς δεν ξέρω αν είμαι η κατάλληλη να σε βοηθήσω...εγώ είχα πάει με πολλές εξετάσεις.Αιματολογο κράτησα τη δική μου παρόλο που μου πρότεινε δικό του κ ήμουν κάθετη σε αυτό καθώς στην αιματολογο μου χρωστώ το παιδί μου κατά 80%. Ενδοκρινολό είδα τον κύριο Κανάκη αλλά κατέληξα πάλι στη δική μου γιατί είχαν το ίδιο σκεπτικό εξετάσεων τα ίδια να προτείνουν κ επιπλέον είχε αναμονή στα ραντεβού του( ωστόσο άψογος κ το λέω έχοντας χασιμοτο). Από εκεί κ πέρα..υστεροσκοπηση; Έχεις κάνει; Να δεις μήπως υπάρχει κάτι που ενοχλεί; Τι εμβρια έβαλες κ ποσών ημερών;Τα ψάχνει όλα....εγώ συμπτωματικά είχα πολλά από όσα πρότεινε...έψαξα κ τον προεμφυτευτικο αλλά δεν έκανα ακριβώς γιατί λόγω λίγων φαρμάκων πόνταραν σε μια εμβριομεταφορα οπότε λέω ή που θα βγει παλλινδρομη ή που θα πετύχει...μπορείς να ρωτήσεις τους εμβριολογος κ για αυτό.Γενικα μην απελπίζεται ..ξέρω πως νιώθεις ομως είναι αγώνας..βημαβημα κ θα τα καταφέρεις..Καρυωτυπο κυστική ίνωση στίγμα κτλ έχεις κάνει; Ανοσολογικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Καλησπέρα κι από μένα.

Σας διάβαζα μέσα από το λογαριασμό φίλης μου γιατί είχα μια άρνηση να φτιάξω εδώ και να ξαναμπώ σε διαδικασίες που είχα μπει χρόνια πριν.Με τη Σέλινα έχουμε μιλήσει σε άλλο φόρουμ.

Σας γράφω γιατί κι εγώ είμαι σε προσπάθεια στο ΝΝΑ κ συγκεκριμένα στον κ Πετρογιαννη για το δεύτερο παιδάκι μου.Εχω ήδη από εξωσωματική σε εξωτερικό γιατρό ένα παιδί .Θα σας πω ταχύτατα ότι έχοντας κάνει συνολικά 6 εμβριομεταφορες πριν το Ναυτικό με 5 επιτυχίες που παλλινδρομησαν κ έχοντας μια μεγάλη πορεία στο χώρο αυτό ,η μονάδα του ναυτικού δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απολύτως...όπου ακούτε πολλές επιτυχίες να ξέρετε ότι είναι βάση του πόσες πήγαν...επιτυχία θεωρείται κ κάθε θετικό τεστ.Εγω δηλαδή προσμετρηθηκα σε επιτυχίες.Πηγα στο ΝΝΑ με παρότρυνση της φίλης μου που διάβασε εδώ για αυτό.Δε σας κρύβω ότι πήγα με φόβο...Για αυτούς ήμουν ένα στοίχημα καθώς είχα ήδη ένα παιδί είχα " γνώσεις" είχα κάνει τα πάντα κ είχα 5 αποβολές...Με αγκάλιασαν με απόλυτη ειλικρίνεια κ πριν ξεκινήσω ψάξαμε ότι άλλο δεν είχαμε ψάξει...Ο κ Πςτρογιαννης στην αρχή μου φάνηκε αντιπαθής...μέγα λάθος...είναι όντως στρατιωτικός γιατρός...δεν λέει μεγάλα λόγια εξ αρχής δε φουσκώνει μυαλά δεν ονειροβατει χωρίς απτά αποτελέσματα..κ πιστέψτε με το έχω ζήσει αυτό...Για επαγγελματικούς λόγους δικούς μου του ζήτησα να τον βλέπω στο γραφείο του.Το τονίζω δεν το πρότεινε ποτέ ίσα ίσα μια μέρα στο ΝΝΑ είχα ραντεβού του έτυχε γέννα κ με ζήτησε να πάω δωρεάν στο ιατρείο του για υπέρηχο.Επειδη όμως η φύση της δουλειάς μου κ το παιδί μου δεν μου επιτρέπουν να έχω την αναμονή εκείνη όταν ξεκίνησα διέγερση πήγα 2-3 φορές στο ιατρείο του.Με σερπαφαρ(37 είμαι τώρα) πήραμε 5 μεγάλα κ 2 μικρά ωοθηλακια.Προχωρησαν τα 5 ως την τρίτη μέρα με φυσική γονιμοποίηση κ την Πέμπτη μέρα είχα 4 . Δύο βλαστοκυστες κ δύο μοριδια.Λιγω ηλικίας κ προηγούμενο ιστορικού μεταφέραμε χτες 3. Δύο βλαστοκυστες κ ένα μοριδιο.Το άλλο θα μου πουν σήμερα αν θα μπει κατάψυξη( το αφήνουν για βλαστοκυστες). Επειδή σας διάβαζα κ είδα το άγχος σας μπήκα να σας γράψω.Χτες έκανα εμβριομεταφορα.Ευχομαι κάθε επιτυχία.Ρωτησατε για επιτυχίες τους..εγώ στο ιατρείο συνάντησα 4 κοπέλες που έμειναν από εκεί...γνωρίζω κοπέλα που έμεινε στον κύριο Τρύγο.Εχουν καρτουλες στο τραπεζάκι .έχουν επιτυχίες.Μη σας φοβίζει αυτό.πραγματικα επειδή με όσα περασα το έψαξα πολύ αν θα τους εμπιστευτώ σας λέω ότι αυτό που έζησα στη ΜΙΥΑ δεν το έζησα πουθενά...η χτεσινή εμβριομεταφορα μου ήταν παραμύθι...τόση αγάπη κατανόηση χιούμορ από ανθρώπους που δεν έχουν τίποτα να κερδίσουν από μένα δεν έχω εισπράξει...ο δε γιατρός μου από χτες στο σπίτι αποκαλείται έρωτας!

Όλα να πάνε καλά με μια τεράστια χοριακη!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θαύμα! καρυότυπο και υστεροσκοπηση δεν έχω κάνει αλλά όταν είχα ρωτήσει μου είπε ότι είναι υπερβολές..τώρα μετά την αποτυχία δεν ξέρω τι οδηγίες θα πάρω... πηγα στον αιματολογο που μου πρότεινε από τον οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, έχω θρομβοφιλια και ΝΚ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Θαύμα! καρυότυπο και υστεροσκοπηση δεν έχω κάνει αλλά όταν είχα ρωτήσει μου είπε ότι είναι υπερβολές..τώρα μετά την αποτυχία δεν ξέρω τι οδηγίες θα πάρω... πηγα στον αιματολογο που μου πρότεινε από τον οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, έχω θρομβοφιλια και ΝΚ...

Nα επιμένεις στην υστεροσκοπηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θαύμα! νομίζω σπρώχνουν προς τα ιδιωτικά γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν λεφτά για έρευνα κ επένδυση... ο ιδιώτης αντίθετα εισπράττει κ μπορεί να εχει τον Τριανταφύλλου κ οποιον αλλο κρίνει... Μην κοιτάς τον στρατό που είναι κλειστό σύστημα... κ το χειρότερο είναι οτι ο εοπυ δεν καλύπτει. Το ότι εγω καλύπτομαι απο το ταμείο μου είναι η μεγάλη εξαίρεση! Δίνει 350 ευρω (περα απο φάρμακα) κάτι που είναι απλά αστείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Θαύμα! νομίζω σπρώχνουν προς τα ιδιωτικά γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν λεφτά για έρευνα κ επένδυση... ο ιδιώτης αντίθετα εισπράττει κ μπορεί να εχει τον Τριανταφύλλου κ οποιον αλλο κρίνει... Μην κοιτάς τον στρατό που είναι κλειστό σύστημα... κ το χειρότερο είναι οτι ο εοπυ δεν καλύπτει. Το ότι εγω καλύπτομαι απο το ταμείο μου είναι η μεγάλη εξαίρεση! Δίνει 350 ευρω (περα απο φάρμακα) κάτι που είναι απλά αστείο...

Are you talking to me??? Για να έρθει η κόρη μου έσκασα κυριολεκτικά 20.000....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Are you talking to me??? Για να έρθει η κόρη μου έσκασα κυριολεκτικά 20.000....

Φοβερό... τουλάχιστον είδες αποτέλεσμα! Πολλά λεφτά πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φοβερό... τουλάχιστον είδες αποτέλεσμα! Πολλά λεφτά πραγματικά...

Και χωρίς να ξέρω μέχρι σήμερα γιατί...είμαστε ανεξήγητα υπογονιμοι..χαλάλι της όμως εάν δεν εργαζόμαστε κι οι δυο πως θα τα καταφέρναμε! Σε μια χώρα με υπογεννητικότητα αυτά έπρεπε να ταπροβλεπουν; Γιατί επίδομα στη γέννα 2000 μόνο? Θα έπρεπε κ στις εξωσωματικές να καλύπτουν ένα σοβαρό μέρος...πφφ μεγάλη ιστορία χωρίς τέλος...από καρδιάς εύχομαι όλες οι γυναίκες να ξεμπερδευουν το συντομότερο δυνατόν από αυτή τη διαδικασία με πολλά κ γερά μωρά....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Και χωρίς να ξέρω μέχρι σήμερα γιατί...είμαστε ανεξήγητα υπογονιμοι..χαλάλι της όμως εάν δεν εργαζόμαστε κι οι δυο πως θα τα καταφέρναμε! Σε μια χώρα με υπογεννητικότητα αυτά έπρεπε να ταπροβλεπουν; Γιατί επίδομα στη γέννα 2000 μόνο? Θα έπρεπε κ στις εξωσωματικές να καλύπτουν ένα σοβαρό μέρος...πφφ μεγάλη ιστορία χωρίς τέλος...από καρδιάς εύχομαι όλες οι γυναίκες να ξεμπερδευουν το συντομότερο δυνατόν από αυτή τη διαδικασία με πολλά κ γερά μωρά....

 

Κ μεις ανεξήγητη! Τι πράγμα κ αυτό... εννοείται έπρεπε να καλύπτει ή να εχει οργανωμένες μονάδες στο δημόσιο... Γιατί θα σου πω κ το αλλο, ο καθε γιατρός που σπούδασε χρόνια κ χρόνια θα πάει να παρει 1000ευρω; ή ο εμβρυολογος; που για να γινει κάτι εχει πάει εξωτερικο κλπ; μην κοιτάς τους στρατιωτικούς, είναι άλλη κατάσταση. Δλδ καταλαβαίνω κ τον άλλο που θέλει να πάρει αυτά που τοσα χρόνια πληρωσε! Το κράτος φταίει που εχει τη δημόσια υγεία στο τελευταίο σκαλί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ μεις ανεξήγητη! Τι πράγμα κ αυτό... εννοείται έπρεπε να καλύπτει ή να εχει οργανωμένες μονάδες στο δημόσιο... Γιατί θα σου πω κ το αλλο, ο καθε γιατρός που σπούδασε χρόνια κ χρόνια θα πάει να παρει 1000ευρω; ή ο εμβρυολογος; που για να γινει κάτι εχει πάει εξωτερικο κλπ; μην κοιτάς τους στρατιωτικούς, είναι άλλη κατάσταση. Δλδ καταλαβαίνω κ τον άλλο που θέλει να πάρει αυτά που τοσα χρόνια πληρωσε! Το κράτος φταίει που εχει τη δημόσια υγεία στο τελευταίο σκαλί...

Επειδή εργάζομαι στο δημόσιο θα σου πω ότι μπορεί κάλλιστα κ αυτό να το ρυθμίσει,σπουδάζοντας το δημόσιο τον εργαζόμενο με την υποχρέωση το έργο που θα παράγει να είναι κ στο δημόσιο.καλυπτει δηλαδή άδεια με αποδοχές κ σπουδές με την υποχρέωση να τα παρέχεις στο κράτος...λύσεις έχουν...απλά αδιαφορούν γιατί στο θέμα κοινωνικό κράτος κ πρόνοια είμαστε 100 χρόνια πίσω...εγώ ως ανεξήγητα υπογονιμη σκεφτόμουν τον προεμφυτευτικο.Για αυτό στράφηκαν τότε στον ιδιωτικό τομέα.Ειχα πάρει κ στα Γιάννενα που γίνεται δωρεάν αλλά δεν ικανοποιήθηκα...το Έλενα έχει μηχανήματα για προεμφυτευτικο από το 2015... Δεν έχει άνθρωπο να τα χειριστεί...την ίδια ώρα η εξέταση ενός μόνο εμβριου για προεμφυτευτικο κοστίζει ως 300 ευρώ...φαντάσου αδιαφορία...Τεσπά στο θέμα μας...ανεξήγητη κι εσείς ε; Εψαξες τα πάντα;Αυτή είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Επειδή εργάζομαι στο δημόσιο θα σου πω ότι μπορεί κάλλιστα κ αυτό να το ρυθμίσει,σπουδάζοντας το δημόσιο τον εργαζόμενο με την υποχρέωση το έργο που θα παράγει να είναι κ στο δημόσιο.καλυπτει δηλαδή άδεια με αποδοχές κ σπουδές με την υποχρέωση να τα παρέχεις στο κράτος...λύσεις έχουν...απλά αδιαφορούν γιατί στο θέμα κοινωνικό κράτος κ πρόνοια είμαστε 100 χρόνια πίσω...εγώ ως ανεξήγητα υπογονιμη σκεφτόμουν τον προεμφυτευτικο.Για αυτό στράφηκαν τότε στον ιδιωτικό τομέα.Ειχα πάρει κ στα Γιάννενα που γίνεται δωρεάν αλλά δεν ικανοποιήθηκα...το Έλενα έχει μηχανήματα για προεμφυτευτικο από το 2015... Δεν έχει άνθρωπο να τα χειριστεί...την ίδια ώρα η εξέταση ενός μόνο εμβριου για προεμφυτευτικο κοστίζει ως 300 ευρώ...φαντάσου αδιαφορία...Τεσπά στο θέμα μας...ανεξήγητη κι εσείς ε; Εψαξες τα πάντα;Αυτή είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

nai η πρώτη! έψαξα όλα τα προφανή συν καρυότυπο κλπ. Όλα καλά κ βλέπουμε... εγώ το ρίχνω στην ηλικία και τα μέτρια ωάρια. Τι άλλο;;

Φοβερό αυτό με το Έλενα... δλδ τι δεν έχουν εμβρυολόγο ή είναι άλλη ειδικότητα; βασικά για μένα η λύση είναι λίγο από αυτό που λες κ λίγο να αλλάξει στο συστημα αμοιβών. Πως να το κάνουμε δεν γίνεται να ειναι εννιαίο μισθολόγιο από γιατρό μέχρι καθαρίστρια. Κανένα επάγγελμα δεν υποτιμώ αλλά δεν είναι ίδια η προσφερόμενη υπηρεσία. Τελοσπάντων όνειρα!

Τώρα είδα ότι έκανες μεταφορά χτες! Τόση ώρα μιλάμε κ νομίζω δεν ευχήθηκα! Καλά αποτελέσματα! Με το καλό να κρατάς το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

nai η πρώτη! έψαξα όλα τα προφανή συν καρυότυπο κλπ. Όλα καλά κ βλέπουμε... εγώ το ρίχνω στην ηλικία και τα μέτρια ωάρια. Τι άλλο;;

Φοβερό αυτό με το Έλενα... δλδ τι δεν έχουν εμβρυολόγο ή είναι άλλη ειδικότητα; βασικά για μένα η λύση είναι λίγο από αυτό που λες κ λίγο να αλλάξει στο συστημα αμοιβών. Πως να το κάνουμε δεν γίνεται να ειναι εννιαίο μισθολόγιο από γιατρό μέχρι καθαρίστρια. Κανένα επάγγελμα δεν υποτιμώ αλλά δεν είναι ίδια η προσφερόμενη υπηρεσία. Τελοσπάντων όνειρα!

Τώρα είδα ότι έκανες μεταφορά χτες! Τόση ώρα μιλάμε κ νομίζω δεν ευχήθηκα! Καλά αποτελέσματα! Με το καλό να κρατάς το μωράκι σου!

Σε ευχαριστώ με το καλό κι εσύ! Πάντως κ δ στο λέω για να σου Χρύσω το χάπι όταν έχεις εμβρια να πιστεύεις στα εμβρια..εγώ αυτό το μέτρια άριστα δεν το πιστεύω στο ξαναπα..33 ήμουν κ έβαζα άριστες βλαστοκυστες κ παλλινδρομησαν...στην μέτρια από ωάρια  μικρό έπιασα την κόρη μου...με tsh 3,5 που θεωρητικά θέλει κάτω από 2,5 προλακτίνη 30 ( εντελώς απαγορευτική κ d 9..... K σε μια δύσκολη περίοδο διότι συνεβει κάτι έκτακτο σε ένα πολύ δικό μας άτομο κ το μετέφεραν με σούπερ πούμα σε κατάσταση κωματος κ πήγαμε απευθείας στο κρατικό Νίκαιας..δεν ξάπλωσα λεπτό...τρεις μέρες μετά κόλλησα γαστρεντερίτιδα....κ πριν την εμβριομεταφορα είχα πάθει δύο κρίσεις άσθματος....αυτό το παιδί κρατώ στα χέρια μου...αν θες μια συμβουλή ( αν μπορώ να σου δώσω κ μου επιτρέπεις) όταν κανείς εμβριομεταφορα να λες έχω 50% πιθανότητες να μου το δώσει ο Θεός κ 50 όχι....αν μπουν ζωντανά εμβρια είναι καθαρά θέμα θεού για μένα....όχι εμβριου...μια χαρά θα πας! Με αισιοδοξία κ χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Σε ευχαριστώ με το καλό κι εσύ! Πάντως κ δ στο λέω για να σου Χρύσω το χάπι όταν έχεις εμβρια να πιστεύεις στα εμβρια..εγώ αυτό το μέτρια άριστα δεν το πιστεύω στο ξαναπα..33 ήμουν κ έβαζα άριστες βλαστοκυστες κ παλλινδρομησαν...στην μέτρια από ωάρια  μικρό έπιασα την κόρη μου...με tsh 3,5 που θεωρητικά θέλει κάτω από 2,5 προλακτίνη 30 ( εντελώς απαγορευτική κ d 9..... K σε μια δύσκολη περίοδο διότι συνεβει κάτι έκτακτο σε ένα πολύ δικό μας άτομο κ το μετέφεραν με σούπερ πούμα σε κατάσταση κωματος κ πήγαμε απευθείας στο κρατικό Νίκαιας..δεν ξάπλωσα λεπτό...τρεις μέρες μετά κόλλησα γαστρεντερίτιδα....κ πριν την εμβριομεταφορα είχα πάθει δύο κρίσεις άσθματος....αυτό το παιδί κρατώ στα χέρια μου...αν θες μια συμβουλή ( αν μπορώ να σου δώσω κ μου επιτρέπεις) όταν κανείς εμβριομεταφορα να λες έχω 50% πιθανότητες να μου το δώσει ο Θεός κ 50 όχι....αν μπουν ζωντανά εμβρια είναι καθαρά θέμα θεού για μένα....όχι εμβριου...μια χαρά θα πας! Με αισιοδοξία κ χαρα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ωραία λόγια! Έχεις δίκιο, θέλει πίστη περισσότερο από κάθε άλλο! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, είναι μαχητρια ξεκάθαρα! Με το καλό κ το επόμενο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ωραία λόγια! Έχεις δίκιο, θέλει πίστη περισσότερο από κάθε άλλο! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, είναι μαχητρια ξεκάθαρα! Με το καλό κ το επόμενο :-)

Ευχαριστώ! Αλήθεια στο λέω να είσαι θετική ..αυτά θα παλέψουν 100% για να κρατηθούν...η θετική σου ενέργεια εξισορροπεί ορμόνες στο σώμα....

Εγώ σήμερα 3μερα...ξέρω ότι με βλαστοκυστες ο,τι ήταν να γίνει έγινε ή την ίδια μέρα ή την επόμενη..οπότε σήμερα ουσιαστικά εάν πιάστηκαν πιάστηκαν( Μ αρέσει που χρησιμοποιώ πληθυντικό)..εννοειται ότι θα φάω τα μουστάκια μου ως την άλλη Παρασκευή Σάββατο...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Ευχαριστώ! Αλήθεια στο λέω να είσαι θετική ..αυτά θα παλέψουν 100% για να κρατηθούν...η θετική σου ενέργεια εξισορροπεί ορμόνες στο σώμα....

Εγώ σήμερα 3μερα...ξέρω ότι με βλαστοκυστες ο,τι ήταν να γίνει έγινε ή την ίδια μέρα ή την επόμενη..οπότε σήμερα ουσιαστικά εάν πιάστηκαν πιάστηκαν( Μ αρέσει που χρησιμοποιώ πληθυντικό)..εννοειται ότι θα φάω τα μουστάκια μου ως την άλλη Παρασκευή Σάββατο...χαχαχα

ελπίζω να πιάστηκαν!!! κ να μείνουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...