Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

@Tokyoμου έδωσε 250 μονάδες gonal

οκ εγώ πήρα 300, δεν ξέρω αν έχει τόση διαφορά... ίσως να ήταν κακός κύκλος τι να πω! Επειδή όλες εδώ περνάμε διάφορα ταυτιζόμαστε με την ατυχία της κάθε κοπέλας κ γι'αυτό τώρα με βλέπεις κ ρωτάω γιατί πραγματικά μπορώ να νιώσω την απογοήτευση σου... Είμαστε κ συνομήλικες αν κατάλαβα καλά τι είναι το 82 οπότε σε νιώθω ακόμα περισσότερο! 

Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά και η επόμενη να είναι η τυχερή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα! Επειδή θέλω να ενημερωθώ για εξωσωματική στο ΝΝΑ μπορεί κάποια να μου πει τι πρέπει να κανω. Βρίσκω πρώτα γιατρό και μιλάω μαζί του ή παίρνω στο νοσοκομείο και κλείνω ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

οκ εγώ πήρα 300, δεν ξέρω αν έχει τόση διαφορά... ίσως να ήταν κακός κύκλος τι να πω! Επειδή όλες εδώ περνάμε διάφορα ταυτιζόμαστε με την ατυχία της κάθε κοπέλας κ γι'αυτό τώρα με βλέπεις κ ρωτάω γιατί πραγματικά μπορώ να νιώσω την απογοήτευση σου... Είμαστε κ συνομήλικες αν κατάλαβα καλά τι είναι το 82 οπότε σε νιώθω ακόμα περισσότερο! 

Σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά και η επόμενη να είναι η τυχερή σου!

Δεν με ενοχλεί καθόλου που ρωτάς. Γι αυτό είμαστε εδώ για να ανταλλαζουμε απόψεις και εμπειρίες. Πέρασα το στάδιο του γιατί και τώρα ψάχνω τι πρέπει να κάνω. Σήμερα θα μιλήσω με τον ενδοκρινολογο και θα σας ενημερώσω. τώρα ξαναείδα τις εξετάσεις μου. Καμπύλη ζαχαρου και ινσουλινης φυσιολογικές. Fsh 5.95. E2 17.90. Μου τα δείχνει φυσιολογικα. Βέβαια όλες οι εξετάσεις μου είναι του Ιουλίου κ του Σεπτεμβρίου, δεν μου ζήτησαν πρόσφατες.

Ναι του 82 είμαι. 

Επίσης, το 2018 έκανα λαπαροσκοπηση για φιμωτικες σαλπιγγες και εστίες ενδομητριωσης. Μου έκανε σαλπιγγοπλαστικη και κάτι αλλά. Πριν 20 μέρες έκανα 4d υπέρηχο και έδειξε στη δεξιά σαλπιγγα μια μικρή εστία ενδομητριωσης. Η εμβρυολογος είπε ότι μπορεί να έχω ωαρια αλλά να καταστρεφονται λόγω της ενδομητριωσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Δεν με ενοχλεί καθόλου που ρωτάς. Γι αυτό είμαστε εδώ για να ανταλλαζουμε απόψεις και εμπειρίες. Πέρασα το στάδιο του γιατί και τώρα ψάχνω τι πρέπει να κάνω. Σήμερα θα μιλήσω με τον ενδοκρινολογο και θα σας ενημερώσω. τώρα ξαναείδα τις εξετάσεις μου. Καμπύλη ζαχαρου και ινσουλινης φυσιολογικές. Fsh 5.95. E2 17.90. Μου τα δείχνει φυσιολογικα. Βέβαια όλες οι εξετάσεις μου είναι του Ιουλίου κ του Σεπτεμβρίου, δεν μου ζήτησαν πρόσφατες.

Ναι του 82 είμαι. 

Επίσης, το 2018 έκανα λαπαροσκοπηση για φιμωτικες σαλπιγγες και εστίες ενδομητριωσης. Μου έκανε σαλπιγγοπλαστικη και κάτι αλλά. Πριν 20 μέρες έκανα 4d υπέρηχο και έδειξε στη δεξιά σαλπιγγα μια μικρή εστία ενδομητριωσης. Η εμβρυολογος είπε ότι μπορεί να έχω ωαρια αλλά να καταστρεφονται λόγω της ενδομητριωσης. 

Κοίτα επειδή κ γω μόλις τον Οκτώβρη έκανα διέγερση, μου ζητούσε ο γιατρός αναλύσεις κάθε 2 μέρες. Έκανα τη 2η μέρα για να ρυθμίσει δόση φαρμάκων (FSH 5.5, E2 40) κ μετά την 6η-8η-10η-12η. Παρακολουθούσε την Ε2 που αν κατάλαβα καλά εκκρίνεται από τα ώριμα ωοθυλάκια (ή ωάρια;; δεν το θυμάμαι καλά). Επίσης έκανε υπερήχους τις ίδιες ημέρες ώστε να διαπιστώνει συνεχώς το μέγεθος των ωοθυλακίων. Μου κάνει εντύπωση που σου έδωσε φάρμακα χωρίς να ελέγξει τις ορμόνες σου... Για την ενδομητρίωση δεν ξέρω τι να σου πω αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά, ειλικρινά. 11 ωοθυλάκια δεν είναι λίγα γι'αυτό μου κάνει τόση εντύπωση. 

Εντελώς φιλικά θα σου έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη... Σου εύχομαι σύντομα να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Δεν με ενοχλεί καθόλου που ρωτάς. Γι αυτό είμαστε εδώ για να ανταλλαζουμε απόψεις και εμπειρίες. Πέρασα το στάδιο του γιατί και τώρα ψάχνω τι πρέπει να κάνω. Σήμερα θα μιλήσω με τον ενδοκρινολογο και θα σας ενημερώσω. τώρα ξαναείδα τις εξετάσεις μου. Καμπύλη ζαχαρου και ινσουλινης φυσιολογικές. Fsh 5.95. E2 17.90. Μου τα δείχνει φυσιολογικα. Βέβαια όλες οι εξετάσεις μου είναι του Ιουλίου κ του Σεπτεμβρίου, δεν μου ζήτησαν πρόσφατες.

Ναι του 82 είμαι. 

Επίσης, το 2018 έκανα λαπαροσκοπηση για φιμωτικες σαλπιγγες και εστίες ενδομητριωσης. Μου έκανε σαλπιγγοπλαστικη και κάτι αλλά. Πριν 20 μέρες έκανα 4d υπέρηχο και έδειξε στη δεξιά σαλπιγγα μια μικρή εστία ενδομητριωσης. Η εμβρυολογος είπε ότι μπορεί να έχω ωαρια αλλά να καταστρεφονται λόγω της ενδομητριωσης. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Είμαι ομοιοπαθούσα...ενδομητρίωση που με ταλαιπωρεί χρόνια τώρα! Και εγώ στο ΝΝΑ είμαι και η διέγερση που έκανα τον προηγούμενο μήνα ήταν η χειρότερη που έχω κάνει...πήραμε μόνο 2 ωάρια τα οποία δεν προχώρησαν μετά τη 2η μέρα! Οι δικές σου ορμόνες όμως είναι πολύ καλές...Η fsh που δείχνει την ποιότητα των ωαρίων σου είναι μια χαρά! Τι μπορεί να πήγε τόσο στραβά;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Είμαι ομοιοπαθούσα...ενδομητρίωση που με ταλαιπωρεί χρόνια τώρα! Και εγώ στο ΝΝΑ είμαι και η διέγερση που έκανα τον προηγούμενο μήνα ήταν η χειρότερη που έχω κάνει...πήραμε μόνο 2 ωάρια τα οποία δεν προχώρησαν μετά τη 2η μέρα! Οι δικές σου ορμόνες όμως είναι πολύ καλές...Η fsh που δείχνει την ποιότητα των ωαρίων σου είναι μια χαρά! Τι μπορεί να πήγε τόσο στραβά;;?

δυστυχώς κορίτσια είναι μύθος αυτό για την FSH και την ποιότητα... και αυτή ποσότητα δείχνει... άσε που από μήνα σε μήνα αλλάζει πολύ! Εγώ έδωσα 6 ώριμα ωάρια (κ 3 ανώριμα) κ κατέληξα με 2 καλά έμβρυα κ 3 όχι καλής ποιότητας.  Η FSH μου ήταν 5,5 (με Ε2 40)! Μπορεί να τύχει ο κύκλος αν κ τελικά βλέποντας ιστορίες κοριτσιών δεν είναι κ τόσο απίθανα αυτά μετά τα 35 τελικά... Μήπως να έκανες τροποποιημένους φυσικούς; ώστε να είναι σίγουρο ότι θα πάρεις ωάριο χωρίς να παίρνεις όλα αυτά τα φάρμακα;

Εμένα αυτή είναι η πρώτη προσπάθεια κ δεν έχω άλλο παιδάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

δυστυχώς κορίτσια είναι μύθος αυτό για την FSH και την ποιότητα... και αυτή ποσότητα δείχνει... άσε που από μήνα σε μήνα αλλάζει πολύ! Εγώ έδωσα 6 ώριμα ωάρια (κ 3 ανώριμα) κ κατέληξα με 2 καλά έμβρυα κ 3 όχι καλής ποιότητας.  Η FSH μου ήταν 5,5 (με Ε2 40)! Μπορεί να τύχει ο κύκλος αν κ τελικά βλέποντας ιστορίες κοριτσιών δεν είναι κ τόσο απίθανα αυτά μετά τα 35 τελικά... Μήπως να έκανες τροποποιημένους φυσικούς; ώστε να είναι σίγουρο ότι θα πάρεις ωάριο χωρίς να παίρνεις όλα αυτά τα φάρμακα;

Εμένα αυτή είναι η πρώτη προσπάθεια κ δεν έχω άλλο παιδάκι. 

Εμένα κορίτσι μου ήταν η 4η μου διέγερση και έχω κάνει και λαπαροσκόπηση για την ενδωμητριωση, υστεροσκόπηση, 2 σαλπιγγογραφίες και αρχές του επόμενου μήνα πάω για 2η υστεροσκόπηση! Μετά λογικά για φυσικούς με βλέπω αλλά είναι σίγουρο και αυτό ότι θα παίρνουμε ωάριο; Μία φορά μόνο πήγα να δώσω ωάριο σε φυσικό κύκλο και το ωοθηλάκιο ήταν άδειο...? Έχω μάλλον δρόμο μπροστά μου, αλλά όχι χρόνο διότι είμαι ήδη 40...

Εσύ σε τι φάση εισαι; Έκανες εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Επειδή θέλω να ενημερωθώ για εξωσωματική στο ΝΝΑ μπορεί κάποια να μου πει τι πρέπει να κανω. Βρίσκω πρώτα γιατρό και μιλάω μαζί του ή παίρνω στο νοσοκομείο και κλείνω ραντεβού; 

Καλημέρα!έχεις κάποια σχέση εσύ η ο σύζυγος με στρατό (ναυτικό αεροπορία Ναυτικό λιμενικό)πυροσβεστική αστυνομία ?Το πρώτο ραντεβού το κλείνεις από το κέντρο και μετά στη γραμματεία της μυια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εμένα κορίτσι μου ήταν η 4η μου διέγερση και έχω κάνει και λαπαροσκόπηση για την ενδωμητριωση, υστεροσκόπηση, 2 σαλπιγγογραφίες και αρχές του επόμενου μήνα πάω για 2η υστεροσκόπηση! Μετά λογικά για φυσικούς με βλέπω αλλά είναι σίγουρο και αυτό ότι θα παίρνουμε ωάριο; Μία φορά μόνο πήγα να δώσω ωάριο σε φυσικό κύκλο και το ωοθηλάκιο ήταν άδειο...? Έχω μάλλον δρόμο μπροστά μου, αλλά όχι χρόνο διότι είμαι ήδη 40...

Εσύ σε τι φάση εισαι; Έκανες εμβρυομεταφορα;

Έκανα διέγερση κ θα κάνω μεταφορά σε άλλο κύκλο. Από ότι φαίνεται στις 35+ ηλικίες δίνει καλύτερα αποτελέσματα. Θα δούμε! (Δεν έχω σχέση με το ΝΝΑ, στο μητέρα τα έκανα)

Αυτό με το άδειο ωοθυλάκιο ειλικρινά δεν το ξέρω... υποθέτω ότι μπορεί να είναι κάποια άδεια αλλά και το ωοθυλάκιο του μήνα; μήπως θα έπρεπε να μην είναι εντελώς φυσικός αλλά πχ ήπια φάρμακα τύπου κλομιφαίνη; Αν θες να πεις στο παρελθόν έχει προχωρήσει σε εμβρυομεταφορές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα!έχεις κάποια σχέση εσύ η ο σύζυγος με στρατό (ναυτικό αεροπορία Ναυτικό λιμενικό)πυροσβεστική αστυνομία ?Το πρώτο ραντεβού το κλείνεις από το κέντρο και μετά στη γραμματεία της μυια

Ο σύζυγος είναι στο ναυτικό. Άρα παίρνω κατευθείαν και κλείνω ραντεβού χωρίς να έχω μιλήσει πρώτα με γιατρό για εξετάσεις κτλ; Αν και έχουμε κάνει σαπλιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Έκανα διέγερση κ θα κάνω μεταφορά σε άλλο κύκλο. Από ότι φαίνεται στις 35+ ηλικίες δίνει καλύτερα αποτελέσματα. Θα δούμε! (Δεν έχω σχέση με το ΝΝΑ, στο μητέρα τα έκανα)

Αυτό με το άδειο ωοθυλάκιο ειλικρινά δεν το ξέρω... υποθέτω ότι μπορεί να είναι κάποια άδεια αλλά και το ωοθυλάκιο του μήνα; μήπως θα έπρεπε να μην είναι εντελώς φυσικός αλλά πχ ήπια φάρμακα τύπου κλομιφαίνη; Αν θες να πεις στο παρελθόν έχει προχωρήσει σε εμβρυομεταφορές; 

Τις 3 προηγούμενες φορές προχώρησα σε εμβρυομεταφορα με έμβρυα 3ης ημέρας που όμως δεν έγινε ποτέ εμφύτευση...πιθανών η ποιότητα των εμβρύων ευθύνεται γι' αυτο! Η κλαμιφαίνη σε τι βοηθάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Ο σύζυγος είναι στο ναυτικό. Άρα παίρνω κατευθείαν και κλείνω ραντεβού χωρίς να έχω μιλήσει πρώτα με γιατρό για εξετάσεις κτλ; Αν και έχουμε κάνει σαπλιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα... 

https://ivfnna.gr/διαδικασίες-έναρξης-εξωσωματικής-γο/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenia1983 είπε:

Κλείνεις το ραντεβού επιλέγεις ιατρό και σε κατευθύνουν!Είναι πολύ εξυπηρετικές οι κοπέλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Πω πω πιο αναλυτικά δεν γίνεται ?!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή επιτυχία!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Τις 3 προηγούμενες φορές προχώρησα σε εμβρυομεταφορα με έμβρυα 3ης ημέρας που όμως δεν έγινε ποτέ εμφύτευση...πιθανών η ποιότητα των εμβρύων ευθύνεται γι' αυτο! Η κλαμιφαίνη σε τι βοηθάει;

λυπάμαι.. σου έδωσαν ποτέ καμια εξηγηση απο το εμβρυολογικο για ολα αυτα;

Η κλομιφαινη απο οσο ξερω χρησιμοποιειται για ενισχυση των φυσικων κυκλων γιατι βοηθαει στην υπαρξη ωαριου. Ομως δεν ειμαι γιατρος ουτε το εχω κανει ποτε οποτε ισως να το συζητησεις μαζι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

λυπάμαι.. σου έδωσαν ποτέ καμια εξηγηση απο το εμβρυολογικο για ολα αυτα;

Η κλομιφαινη απο οσο ξερω χρησιμοποιειται για ενισχυση των φυσικων κυκλων γιατι βοηθαει στην υπαρξη ωαριου. Ομως δεν ειμαι γιατρος ουτε το εχω κανει ποτε οποτε ισως να το συζητησεις μαζι του...

Εννοείται ότι θα το συζητήσω με τον γιατρό μου...σ' ευχαριστώ όμως πολύ για την απάντηση! Ο εμβρυολόγος μου έλεγε κάθε φορά ότι τα έμβρυα ήταν καλά, παρ' όλα αυτά αφού δεν έγινε εμφύτευση τόσες φορές πιθανολογούν ότι μπορεί τα έμβρυα να είναι φαινομενικά καλά αλλά όχι καλό το γενετικό τους υλικό, το οποίο κανείς δε γνωρίζει...Ίσως και να ήταν καλά μέχρι την 3η μέρα και μετά να αδυνατούσαν να προχωρήσουν...κανείς δεν ξέρει!

Σου εύχομαι κορίτσι μου να έχεις επιτυχία και να μην ταλαιπωρηθείς εσύ!!! Θετική σκέψη και αισιοδοξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Πω πω πιο αναλυτικά δεν γίνεται ?!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή επιτυχία!!! ?

Και σ εσένα καλή αρχή και όλα να σου πάνε καλά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα καλή επιτυχία για αύριο κορίτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστωωωωω!!!!!!! Τωρα ετοιμάζομαι να πάω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Θα πάρω σήμερα να κλείσω πρώτο ραντεβού! Προτείνετε μου γιατρό... Μόνο στην ιδέα ότι θα πάρω τηλ έχω αγχωθεί ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα πάρω σήμερα να κλείσω πρώτο ραντεβού! Προτείνετε μου γιατρό... Μόνο στην ιδέα ότι θα πάρω τηλ έχω αγχωθεί ?

Καλημέρα! Εγώ είμαι ευχαριστημένη με τον Πετρογιαννη και βλέπω ότι έχει πολύ κόσμο (τον προτιμούν δλδ) και δίνει αναλυτικά εξετάσεις και ξεσκονιζει καλά. Είναι λίγο βαρύς και λιγομίλητος αλλά εμένα δεν με νοιάζει να με πιάσει από το χέρι αλλά να κάνει καλά τη δουλειά του! Δες γνώμες για γιατρούς και από άλλες κοπέλες για να αποφασίσεις!

Ότι καλύτερο εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Εγώ είμαι ευχαριστημένη με τον Πετρογιαννη και βλέπω ότι έχει πολύ κόσμο (τον προτιμούν δλδ) και δίνει αναλυτικά εξετάσεις και ξεσκονιζει καλά. Είναι λίγο βαρύς και λιγομίλητος αλλά εμένα δεν με νοιάζει να με πιάσει από το χέρι αλλά να κάνει καλά τη δουλειά του! Δες γνώμες για γιατρούς και από άλλες κοπέλες για να αποφασίσεις!

Ότι καλύτερο εύχομαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου! Ξέρεις τι έχω πάθει...διαβαζοντας κριτικές οι γνώμες διίστανται και έχω μπερδευτεί περισσότερο δεν ξέρω με ποιον να κλεισω. 

Ότι καλύτερο και σε σένα ευχομαι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Εγώ είμαι ευχαριστημένη με τον Πετρογιαννη και βλέπω ότι έχει πολύ κόσμο (τον προτιμούν δλδ) και δίνει αναλυτικά εξετάσεις και ξεσκονιζει καλά. Είναι λίγο βαρύς και λιγομίλητος αλλά εμένα δεν με νοιάζει να με πιάσει από το χέρι αλλά να κάνει καλά τη δουλειά του! Δες γνώμες για γιατρούς και από άλλες κοπέλες για να αποφασίσεις!

Ότι καλύτερο εύχομαι!!!

Τελειωσες? πως πηγε? 

Κοιταζα τις εξετασεις μου και η ε2 ειναι απο τον ιουνιο. Δεν μου ζητησε να ξανακανω. Σε εσενα ζητησε προσφατες οταν εκανες την ληψη? Μιλησα με την ενδοκρινολογο σημερα και συμφωνησε και αυτη με τον Πετρογιαννη να με δει ενδοκρινολογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα πάρω σήμερα να κλείσω πρώτο ραντεβού! Προτείνετε μου γιατρό... Μόνο στην ιδέα ότι θα πάρω τηλ έχω αγχωθεί ?

Κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι και να χρειαστείς μόνο μία και μοναδική προσπάθεια! Εγώ πηγαίνω στον Πατρίκιος και μου φαίνεται αρκετά καλός στη δουλειά του αλλά η επιλογή γιατρού είναι πραγματικά πολύ δύσκολη...Είναι τελείως υποκειμενικό! Εύχομαι να επιλέξεις εκείνον που θα σε κάνει να νιώθεις ασφαλής και αισιόδοξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι και να χρειαστείς μόνο μία και μοναδική προσπάθεια! Εγώ πηγαίνω στον Πατρίκιος και μου φαίνεται αρκετά καλός στη δουλειά του αλλά η επιλογή γιατρού είναι πραγματικά πολύ δύσκολη...Είναι τελείως υποκειμενικό! Εύχομαι να επιλέξεις εκείνον που θα σε κάνει να νιώθεις ασφαλής και αισιόδοξη!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αντεύχομαι ότι καλύτερο!!! Πήρα έκλεισα τελικά με Πέτρογιάννη έχει και ιατρείο στην περιοχή μου και αυτό με έκανε να αισθάνομαι λίγο περισσότερη ασφάλεια ενώ ξέρω ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Θα πάω 19 του μήνα και αυτό που σκέφτηκα ήταν αυτό που μου ανέφερες στο τέλος...περιμενω να αισθανθώ αισιοδοξία και ασφάλεια διαφορετικά βλέπουμε. ?

Στην πρώτη συνάντηση εκτός από ταυτότητα και βιβλιάριο να έχω κάτι άλλο μαζί μου (εξετάσεις)..;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...