Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παχος ενδομητρίου και συλληψη


Recommended Posts

Καλημέρα! 27/01 τελευταία περίοδος. 06/03 λόγω καθυστέρησης έκανα κολπικο υπέρηχο και το ενδομήτριο ήταν 4,63. Φαινόταν ότι περίοδος δεν πρόκειται να έρθει! 12/03 έχω καφέ σκούρο προς μαύρο, όχι αίμα κι λίγο! Αυτό μου συμβαίνει πρώτη φορά, πάντα είχα κύκλο 28-33 ημέρες και με μπόλικο αίμα. Η γιατρός μου είπε ότι το ενδομήτριο είναι λεπτό αλλά θα μου κάνει υπέρηχο να το ξανά δούμε σε λίγες ημέρες. Έχει τύχει σε κάποια; Αν ναι, πως το παχύνατε; Μου είπε για χάπια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπελα μου, η γιατρος σου δεν σου εδωσε να κανεις μια χοριακη με τοσες μερες καθηστερηση? Εγω πηγα προχθες για γυναικολογικη εξεταση στην 28η μερα του κυκλου και η γιατρος ειδε οτι το παχος του ενδομητριου ηταν 18χιλιοστα πολυ καλο σε περιπτωση συλληψης και μου ειπε να κανω μια χοριακη. Την εκανα σημερα και περιμενω... Βεβαια δεν εχω μεγαλες προσδοκιες εχω απογοητευτει παρα πολυ απο τις τοσες αποτυχημενες προσπαθειες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήταν χαμηλή κοπελα μου, 3,8! Αλλά λέω, να έτυχε το παχος του ενδομητρίου να ήταν τόσο λεπτό..; Και αν συνεχίσει να είναι μου είπε για χάπια. Να κάνουν δουλειά ; Θα έρθει επιτέλους ένα μωράκι; Πήρες τα αποτελέσματα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2019 at 8:13 ΠΜ, ο/η Lilipan είπε:

Καλημέρα! 27/01 τελευταία περίοδος. 06/03 λόγω καθυστέρησης έκανα κολπικο υπέρηχο και το ενδομήτριο ήταν 4,63. Φαινόταν ότι περίοδος δεν πρόκειται να έρθει! 12/03 έχω καφέ σκούρο προς μαύρο, όχι αίμα κι λίγο! Αυτό μου συμβαίνει πρώτη φορά, πάντα είχα κύκλο 28-33 ημέρες και με μπόλικο αίμα. Η γιατρός μου είπε ότι το ενδομήτριο είναι λεπτό αλλά θα μου κάνει υπέρηχο να το ξανά δούμε σε λίγες ημέρες. Έχει τύχει σε κάποια; Αν ναι, πως το παχύνατε; Μου είπε για χάπια 

Καλησπερα! Εύχομαι τα καλύτερα πραγματικά... Εγω δεν έχω ακούσει για κάτι τέτοιο το μόνο που ξέρω είναι πως μετά την αποξεση μου είχαν πει να περιμένω 2-3 μήνες να παχύνει... Δε μ έδωσαν κάτι... Φαντάζομαι θα εννοούσαν με το πέρασμα του χρόνου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2019 at 6:57 ΜΜ, ο/η Lilipan είπε:

Ήταν χαμηλή κοπελα μου, 3,8! Αλλά λέω, να έτυχε το παχος του ενδομητρίου να ήταν τόσο λεπτό..; Και αν συνεχίσει να είναι μου είπε για χάπια. Να κάνουν δουλειά ; Θα έρθει επιτέλους ένα μωράκι; Πήρες τα αποτελέσματα ;;

Οχι δυστυχως δεν τα πηρα, τωρα τη δευτερα αν δεν με εχει προλαβει η περιοδος... Εχω ολα τα συμπτωματα δυστυχως. Θα ερθει το μωρακι κοπελα μου για ολες μας, να εχεις επιμονη και θετικη σκεψη δε γινεται αλλιως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...