Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαστίχα Χίου για προβλήματα στομάχου


Recommended Posts

Από χθες ξεκίνησα να παίρνω κάψουλες με μαστίχα Χίου. Έχει κάποια από εσάς δοκιμάσει την μαστίχα Χίου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έχουν πει να μασάω μαστίχα Χίου ξέρεις αυτά τα σκληρά που χτυπάμε όταν βάζουμε στο τσουρέκι.. κάνουν πολύ καλό στο στομάχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα μου έχουν πει να μασάω μαστίχα Χίου ξέρεις αυτά τα σκληρά που χτυπάμε όταν βάζουμε στο τσουρέκι.. κάνουν πολύ καλό στο στομάχι 

Αχ κορίτσι μου αν σου πω τι έπαθα μια φορά που το δοκίμασα κι εγώ θα γελάσεις. Είχε κολλήσει στα δόντια μου σαν στόκος και δεν μπορούσα να την ξεκολλήσω. Ευτυχώς έχω καλά δόντια, όλα δικά μου και δεν είχα απώλειες. Μετά από κόπο κατάφερα να την απομακρύνω από τους οδόντες μου. Στο τέλος έκανα ένα καλό βούρτσισμα και παρατήρησα πως η μαστίχα είχε κολλήσει στην οδοντόβουρτσα και είχε γίνει σκληρή σαν τσιμέντο. Φυσικά την πέταξα και αγόρασα καινούργια. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα μου έχουν πει να μασάω μαστίχα Χίου ξέρεις αυτά τα σκληρά που χτυπάμε όταν βάζουμε στο τσουρέκι.. κάνουν πολύ καλό στο στομάχι 

Οι κάψουλες που παίρνω έχουν μέσα την μαστίχα σε μορφή σκόνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...