Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εσείς ποτέ ξεκινάτε προσπάθεια ????


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mizoumik89 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες! Είμαι καινούρια στο mammyland και μου κάνει πολύ καλό να διαβάζω τα νέα και τις συμβουλές σας. Τη προηγούμενη Τετάρτη έκανα απόξεση από παλίνδρομη, είμαι 29 χρονών και ήμουν στην 7η εβδομάδα. Τώρα αναμένω τα αποτελέσματα της ιστολογικής. Εκτοτε είμαι χάλια ψυχολογικά, δεν έχω καμία όρεξη να κάνω τίποτα, πάω δουλειά με το ζόρι και κατηγορώ μέσα μου το σύζυγό μου ότι ίσως εκείνος ευθύνεται λόγω ηλικίας (είναι 44 χρονών). Γενικά νομίζω ότι δεν θα το ξεπεράσω ποτέ και σκέφτομαι ότι ακόμη και αν ξαναμείνω έγκυος θα έχω τρομερό άγχος ότι θα μου συμβεί το ίδιο.. Η γυναικολόγος μας είπε να ξεκινήσουμε προσπάθειες ήδη από τον επόμενο μήνα, αλλά δεν θα σας φαίνεται κάπως νωρίς?

Επίσης, να ανησυχώ για την ιστολογική μήπως δείξει κάτι σοβαρό ή γίνεται για τυπικούς λόγους?

Και πάλι, καλώς σας βρήκα ❤️

Γενικά ότι αφαιρείται από τον οργανισμό μας πάντα πάει για ιστολογικη..ισως ήταν τυχαίο γεγονός.... Ίσως υπήρχε κάποια ανωμαλία οπότε για καλό αφαιρέθηκε.. Αυτό να σκέφτεσαι. Ότι δνε θα ήταν υγιές μωρό. Κ ο Θεός σε βοήθησε κ σε προστάτευσε..... Με τον χρόνο θα νιώσεις καλύτερα. Έχω ακούσει κ από άλλες κοπέλες που τους έχει συστήσει για μετά κατευθείαν ξανά προσπάθειες... Καο σύντομα θα έρθει ένα υγιές μωρό!!. Αφού μπόρεσες μια φορά. Θα ξανά μπορέσεις.!! ? Και σίγουρα δεν φταίει ο άντρας σου σε αυτό... Περισσότερες ευθύνες είναι από δικού σου οργανισμού... Αλλά να είσαι σίγουρη πως σύντομα θα ξανά μείνεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά ότι αφαιρείται από τον οργανισμό μας πάντα πάει για ιστολογικη..ισως ήταν τυχαίο γεγονός.... Ίσως υπήρχε κάποια ανωμαλία οπότε για καλό αφαιρέθηκε.. Αυτό να σκέφτεσαι. Ότι δνε θα ήταν υγιές μωρό. Κ ο Θεός σε βοήθησε κ σε προστάτευσε..... Με τον χρόνο θα νιώσεις καλύτερα. Έχω ακούσει κ από άλλες κοπέλες που τους έχει συστήσει για μετά κατευθείαν ξανά προσπάθειες... Καο σύντομα θα έρθει ένα υγιές μωρό!!. Αφού μπόρεσες μια φορά. Θα ξανά μπορέσεις.!! ? Και σίγουρα δεν φταίει ο άντρας σου σε αυτό... Περισσότερες ευθύνες είναι από δικού σου οργανισμού... Αλλά να είσαι σίγουρη πως σύντομα θα ξανά μείνεις. ?

Starrr σε ευχαριστώ πολύ! Πάντως επειδή κάνω αναδρομές των τελευταίων εβδομάδων, σκέφτομαι τη γιατρό που έλεγε από την αρχή ότι όλα θα είναι τέλεια, έλεγε μάλιστα ότι κόβει το κεφάλι της πως η εγκυμοσύνη δεν θα έχει κανένα πρόβλημα..έμαθα με χοριακή ότι ήμουν έγκυος στην 5η εβδ, πάμε την ίδια μέρα στην γυναικολόγο και βλέπουμε αμνιακό σάκο, χαρές, πανηγύρια κλπ., πάμε την επόμενη εβδομάδα (και καλά να ακούσουμε καρδούλα), βλέπουμε λεκιθικό σάκο (και έμβρυο 0,51mm), αλλά καρδούλα τζίφος... πάμε την μεθεπόμενη εβδομάδα, και υπήρχε μόνο αμνιακός με λεκιθικό και τίποτα άλλο.... τη μεθεπόμενη μέρα κανονίστηκε απόξεση... είχε πει ότι θα ξαναέκανε υπέρηχο πριν κάνει την επέμβαση, μπας και... δεν ξέρω καν αν το έκανε, γιατί εγώ μια που μπήκα, μια που ήρθε ο αναισθησιολόγος για την νάρκωση)... πιστεύεις ότι βιάστηκα και ότι έπρεπε να περιμένω, ή έπρεπε να επιμείνω να μου κάνει υπέρηχο πριν κάνω νάρκωση? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mizoumik89 είπε:

Starrr σε ευχαριστώ πολύ! Πάντως επειδή κάνω αναδρομές των τελευταίων εβδομάδων, σκέφτομαι τη γιατρό που έλεγε από την αρχή ότι όλα θα είναι τέλεια, έλεγε μάλιστα ότι κόβει το κεφάλι της πως η εγκυμοσύνη δεν θα έχει κανένα πρόβλημα..έμαθα με χοριακή ότι ήμουν έγκυος στην 5η εβδ, πάμε την ίδια μέρα στην γυναικολόγο και βλέπουμε αμνιακό σάκο, χαρές, πανηγύρια κλπ., πάμε την επόμενη εβδομάδα (και καλά να ακούσουμε καρδούλα), βλέπουμε λεκιθικό σάκο (και έμβρυο 0,51mm), αλλά καρδούλα τζίφος... πάμε την μεθεπόμενη εβδομάδα, και υπήρχε μόνο αμνιακός με λεκιθικό και τίποτα άλλο.... τη μεθεπόμενη μέρα κανονίστηκε απόξεση... είχε πει ότι θα ξαναέκανε υπέρηχο πριν κάνει την επέμβαση, μπας και... δεν ξέρω καν αν το έκανε, γιατί εγώ μια που μπήκα, μια που ήρθε ο αναισθησιολόγος για την νάρκωση)... πιστεύεις ότι βιάστηκα και ότι έπρεπε να περιμένω, ή έπρεπε να επιμείνω να μου κάνει υπέρηχο πριν κάνω νάρκωση? :(

Δνε ξέρω τι να σου πω... Κανονικά παρακολουθούν και χοριακη..... Να δουν ότι πέφτει..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...