Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα κατά την 21η μέρα του κύκλου


Marouli..m

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Εχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερών. Χθες για πρώτη φορά είχα έντονους πόνους την 21η μέρα και μετά από κανένα 2ωρο είδα καφέ υγρά στο εσώρουχο. Σοκαρίστηκα λίγο.  Λέω  τόσο  νωρίς περίοδος? Διάβασα διάφορα περί εμφύτευσης. Το θέμα είναι ότι σήμερα είναι δεύτερη μέρα, δηλαδή η 22η του κύκλου και έχω κανονική ροή όχι λίγες σταγόνες όπως έχουν περιγράψει άλλες κοπέλες. Όπως όταν έχω περίοδο. Το αίμα βέβαια είναι πιο 'καθαρο' ωστόσο έχω αίμα. Δεν ξέρω..αγχώθηκα λίγο..είναι και νωρίς ούτε χοριακη μπορώ να κάνω για να μάθω ούτε τίποτα. Έχει συμβεί σε καμία κοπέλα κάτι αντίστοιχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marouli..m είπε:

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Εχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερών. Χθες για πρώτη φορά είχα έντονους πόνους την 21η μέρα και μετά από κανένα 2ωρο είδα καφέ υγρά στο εσώρουχο. Σοκαρίστηκα λίγο.  Λέω  τόσο  νωρίς περίοδος? Διάβασα διάφορα περί εμφύτευσης. Το θέμα είναι ότι σήμερα είναι δεύτερη μέρα, δηλαδή η 22η του κύκλου και έχω κανονική ροή όχι λίγες σταγόνες όπως έχουν περιγράψει άλλες κοπέλες. Όπως όταν έχω περίοδο. Το αίμα βέβαια είναι πιο 'καθαρο' ωστόσο έχω αίμα. Δεν ξέρω..αγχώθηκα λίγο..είναι και νωρίς ούτε χοριακη μπορώ να κάνω για να μάθω ούτε τίποτα. Έχει συμβεί σε καμία κοπέλα κάτι αντίστοιχο?

Καλησπέρα και καλωσήρθες . Δεν μου έχει συμβεί όμως θα σε συμβούλευα να αφήσεις λίγες μέρες να δεις πως θα πάει και στην συνέχεια να επικοινωνήσεις με τον γυναικολόγο σου. Όχι φυσικά πως συμβαίνει κάτι άσχημο . Σίγουρα μια γυναίκα βιώνει διάφορες ανωμαλίες στον κύκλο της χωρίς ουσιαστικό λόγο ;) Ποτέ επισκέφθηκες τον γυναικολόγο σου τελευταία φορά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα και καλωσήρθες . Δεν μου έχει συμβεί όμως θα σε συμβούλευα να αφήσεις λίγες μέρες να δεις πως θα πάει και στην συνέχεια να επικοινωνήσεις με τον γυναικολόγο σου. Όχι φυσικά πως συμβαίνει κάτι άσχημο . Σίγουρα μια γυναίκα βιώνει διάφορες ανωμαλίες στον κύκλο της χωρίς ουσιαστικό λόγο ;) Ποτέ επισκέφθηκες τον γυναικολόγο σου τελευταία φορά ; 

Κάθε χρόνο πηγαίνω, που κάνω και το τεστ Παπ. Γενικά είμαι τυπική και παρακολουθώ τα πάντα. Θα κλείσω ραντεβού την επόμενη βδομάδα. Για να δούμε τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Μου μοιάζει με περίοδο που για κάποιο λόγο ήρθε νωρίτερα. Καλά θα κάνεις να πας στο γιατρό σου. Εύχομαι να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marouli..m είπε:

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Εχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερών. Χθες για πρώτη φορά είχα έντονους πόνους την 21η μέρα και μετά από κανένα 2ωρο είδα καφέ υγρά στο εσώρουχο. Σοκαρίστηκα λίγο.  Λέω  τόσο  νωρίς περίοδος? Διάβασα διάφορα περί εμφύτευσης. Το θέμα είναι ότι σήμερα είναι δεύτερη μέρα, δηλαδή η 22η του κύκλου και έχω κανονική ροή όχι λίγες σταγόνες όπως έχουν περιγράψει άλλες κοπέλες. Όπως όταν έχω περίοδο. Το αίμα βέβαια είναι πιο 'καθαρο' ωστόσο έχω αίμα. Δεν ξέρω..αγχώθηκα λίγο..είναι και νωρίς ούτε χοριακη μπορώ να κάνω για να μάθω ούτε τίποτα. Έχει συμβεί σε καμία κοπέλα κάτι αντίστοιχο?

Μου έχει τύχει με τις ελεύθερες επαφές να αρχίσουν καφέ υγρά και λίγα ροζ μια εβδομάδα πριν να αδιαθετησω. Αλλά δεν είχα αίμα σαν περιόδου, μόνο καφέ. 

Κάνε μια ερώτηση στον γυναικολόγο σου από εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...