Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρνητικό τεστ, συμβαίνει;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ήθελα να σας ρωτήσω, έχει τύχει σε καμία σας τα τελευταία χρόνια που έχουν εξελιχθεί τα τεστ εγκυμοσύνης, να κάνετε, να είναι αρνητικό και τελικά να ήσασταν έγκυες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!εμένα μου έτυχε με 2 διαφορετικά τεστ...Δεν νομίζω ότι φταίνε τόσο τα τεστ όσο το ότι μπορεί η ορμόνη να μην είχε αυξηθεί τόσο!το έκανες μετά από καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα!!εμένα μου έτυχε με 2 διαφορετικά τεστ...Δεν νομίζω ότι φταίνε τόσο τα τεστ όσο το ότι μπορεί η ορμόνη να μην είχε αυξηθεί τόσο!το έκανες μετά από καθυστέρηση?

Το έκανα μετά από 7 ημέρες καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι 28 με 33 ημέρες το πολύ. Ο γιατρός που με είχε δει σε τεστ ΠΑπ και κάναμε και έναν κολπίσκο υπέρηχο μου είχε πει ότι κανω ωορρηξία πιο αργά. 16-20 ημέρες κύκλου. Λες να υπάρχει πιθανότητα να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lilipan είπε:

Το έκανα μετά από 7 ημέρες καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι 28 με 33 ημέρες το πολύ. Ο γιατρός που με είχε δει σε τεστ ΠΑπ και κάναμε και έναν κολπίσκο υπέρηχο μου είχε πει ότι κανω ωορρηξία πιο αργά. 16-20 ημέρες κύκλου. Λες να υπάρχει πιθανότητα να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ;

καλησπέρα... ναι υπάρχει και αυτή η περιπτωση... μια χοριακή θα ναι πιο εγκυρη πιστευω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lilipan είπε:

Το έκανα μετά από 7 ημέρες καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι 28 με 33 ημέρες το πολύ. Ο γιατρός που με είχε δει σε τεστ ΠΑπ και κάναμε και έναν κολπίσκο υπέρηχο μου είχε πει ότι κανω ωορρηξία πιο αργά. 16-20 ημέρες κύκλου. Λες να υπάρχει πιθανότητα να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ;

Τώρα στις πόσες μέρες είσαι?μπορεί εγώ είχα κάνει ένα την 1η μέρα και ένα την 3η...την 5 έκανα χοριακή και ετσι το εμαθα!μήπως να πας να κάνεις μια χοριακη αύριο το πρωί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο Κυριακή θα είναι κλειστά μάλλον κορίτσια αυτό σκέφτομαι! Σήμερα είναι 35η ημέρα. Πάντα 28 μου έρχεται, μόνο δυο φορές μου ήρθε 32 και 33 επειδή ήμουν άρρωστη! Έχω σαν πονάκια μικρά στην κοιλιά και πολύ στη μέση.  Όταν με ξεκινούσαν πονάκια πάντα ερχόταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στην εγκυμοσύνη τα έχεις τα πονάκια αυτά!σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη τη Δευτέρα!Μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει!υπομονή και σύντομα θα ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

Επίσης να προσθέσω ότι κανονικα έχω υποθερμία, και έως σήμερα έχω 36,9!! 

Κάνε αύριο μια χοριακή να σου φύγουν η αμφιβολία και το άγχος. Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα ένα τεστ εχθές, νόμιζα πως ήταν αρνητικό. Το κοίταξε χθες η αδερφή μου,είδε μια πολύ άχνη γραμμή θετική ίσα που διακρινόταν. Σήμερα το ξανά κοίταξα, το ίδιο! Πήγα και έκανα χοριακή και περιμένω να δω! 

Τελευταία περίοδος 27/01 και ωορρηξία έκανα κάπου στην 20η μέρα(ένιωσα πονάκια). Περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Ακόμα έχω δέκατα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα ένα τεστ εχθές, νόμιζα πως ήταν αρνητικό. Το κοίταξε χθες η αδερφή μου,είδε μια πολύ άχνη γραμμή θετική ίσα που διακρινόταν. Σήμερα το ξανά κοίταξα, το ίδιο! Πήγα και έκανα χοριακή και περιμένω να δω! 

Τελευταία περίοδος 27/01 και ωορρηξία έκανα κάπου στην 20η μέρα(ένιωσα πονάκια). Περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Ακόμα έχω δέκατα !

Καλησπέρα!σου εύχομαι να είναι θετικό το αποτέλεσμα!!

Σχετικά με τα τεστ αν δεν τα διαβάσεις μέσα στο χρόνο που λένε μπορεί να μην είναι σωστά...δλδ μπορεί  να ήταν αρνητικό και μετά από μια ώρα να βγει μια άχνη γραμμουλα...καλύτερα όμως που έκανες χοριακη δεν υπάρχει πιο σίγουρο αποτέλεσμα!_θα περιμένουμε νέα σου!!

Επίσης δεν είμαι τόσο υπέρ με τις θερμοκρασίες....δεν ξέρω πότε σημαίνουν κάτι άλλα θεωρώ πως θέλει ηρεμία μια τέτοια κατάσταση

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα ένα τεστ εχθές, νόμιζα πως ήταν αρνητικό. Το κοίταξε χθες η αδερφή μου,είδε μια πολύ άχνη γραμμή θετική ίσα που διακρινόταν. Σήμερα το ξανά κοίταξα, το ίδιο! Πήγα και έκανα χοριακή και περιμένω να δω! 

Τελευταία περίοδος 27/01 και ωορρηξία έκανα κάπου στην 20η μέρα(ένιωσα πονάκια). Περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Ακόμα έχω δέκατα !

Άντε, μακάρι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα ένα τεστ εχθές, νόμιζα πως ήταν αρνητικό. Το κοίταξε χθες η αδερφή μου,είδε μια πολύ άχνη γραμμή θετική ίσα που διακρινόταν. Σήμερα το ξανά κοίταξα, το ίδιο! Πήγα και έκανα χοριακή και περιμένω να δω! 

Τελευταία περίοδος 27/01 και ωορρηξία έκανα κάπου στην 20η μέρα(ένιωσα πονάκια). Περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Ακόμα έχω δέκατα !

τελικά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

Θα με πάρει σήμερα κορίτσια η μικροβιολόγος, έως τις 12:00

Καλησπέρα!τι έγινε έμαθες??Όπως βλέπεις έχουμε και εμείς αγωνιά μαζί με εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2019 at 2:04 ΜΜ, ο/η Lilipan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ήθελα να σας ρωτήσω, έχει τύχει σε καμία σας τα τελευταία χρόνια που έχουν εξελιχθεί τα τεστ εγκυμοσύνης, να κάνετε, να είναι αρνητικό και τελικά να ήσασταν έγκυες;

Έτυχε σε μένα, ήμουν στην 5η εβδομάδα κύησης με εντελώς ασταθή κύκλο κ είχε βγει αρνητικό, κ επανέλαβα μετά από δύο εβδομάδες που ήμουν 7η εβδομάδα κ βγήκε τότε θετικό κ πήγα για χοριακη κ μου είπαν ότι ήμουν 7εβδομαδων.. Άρα μπορεί κ να συμβεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Αρνητική χοριακή, πήγα χθες στη γυναικολόγο και μου είπε πως φαίνεται λες και η περίοδος τελείωσε μόλις μια ημέρα πριν. Δεν φαίνεται πως θα αδιαθέτησω! Αν έως Δευτέρα δεν έχει έρθει να ξανά κανω χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

Καλημέρα! Αρνητική χοριακή, πήγα χθες στη γυναικολόγο και μου είπε πως φαίνεται λες και η περίοδος τελείωσε μόλις μια ημέρα πριν. Δεν φαίνεται πως θα αδιαθέτησω! Αν έως Δευτέρα δεν έχει έρθει να ξανά κανω χοριακή!

Η χοριακη σου τι τιμή είχε??πολύ περίεργο...σου είπε αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Η χοριακη σου τι τιμή είχε??πολύ περίεργο...σου είπε αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης??

3,8 η χοριακή. Μου είπε επειδή έκανα αργά ωορρηξία πως ίσως να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην φαίνεται ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

3,8 η χοριακή. Μου είπε επειδή έκανα αργά ωορρηξία πως ίσως να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην φαίνεται ακόμα 

Μακάρι!στο εύχομαι κοπέλα μου να μην έρθει και να κάνεις τη Δευτέρα τη χοριακη και να μας στείλεις τα ευχάριστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

3,8 η χοριακή. Μου είπε επειδή έκανα αργά ωορρηξία πως ίσως να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην φαίνεται ακόμα 

Μακάρι κοπέλα μου. Σου το εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2019 at 10:45 ΠΜ, ο/η Lilipan είπε:

3,8 η χοριακή. Μου είπε επειδή έκανα αργά ωορρηξία πως ίσως να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην φαίνεται ακόμα 

ωωω!Λες να ανεβει;;Περιμενουμε νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...