Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμπειρία υστεροσκοπηση


Recommended Posts

Μιας και μου ζητήθηκε να πω την εμπειρία μου από της 2 υστεροσκοπησεις...!!!!! Συγνωμη εκ το προτέρων Συγνωμη για το τεράστιο κείμενο..

Η πρώτη έγινε το 2016 το Μάρτιο και η 2η έγινε Μάρτιο του 2019 

Η πρώτη υστεροσκοπηση έγινε μετά από 28ημερων αιμορραγία και ενδομήτριο ανώμαλο που δεν φαινόταν αν ήταν πολυποδας η κάτι άλλο οπότε κάναμε υστεροσκοπηση διαγνωστική - επεμβατική. Θα σας πω λεπτομερώς . Η ώρα που είχα επέμβαση ήταν Στης 12:30 το πρωί έπρεπε να είμαι εκεί από της 10:30 για να γίνει καρδιογράφημα με έβαλαν σε μια αίθουσα με καρέκλες μου πήραν το ιστορικό και μου έδωσαν να βάλω μια στολή η δική (αυτές που δίνουν στης επεμβάσεις) μέχρι που με φώναξαν να περάσω σε ένα δωμάτιο επέμβασης με ένα κρεβάτι γυναικολογικό να καταλάβετε μετά ήρθε η μαία του ιατρού και ο ιατρός και μόλις τον είδα μετά μου έβαλαν αναισθησία και δεν κατάλαβα τίποτα ξύπνησα σε ένα άλλο δωμάτιο με άλλες 4 κοπέλες μόλις ξύπνησα καλά μου είπαν να ντυθώ  ντύθηκα ήρθε ο ιατρός μου μου έδωσε οδηγίες και φύγαμε..!!! 

Στην δεύτερη που έγινε Μάρτιο του 2019 καμία σχέση με την 1η

Ώρα επέμβασης 08:30 ώρα που πήγα 06:00 Μόλις έφτασα πηγα στο γραφείο κίνησης και μου πήραν το ιστορικό και μου έβαλαν το βραχιολακι με τα στοιχεία μου που παντού έβλεπαν το βραχιολακι Μου έβαλαν να κάνω εξετάσεις αίματος και καρδιογράφημα όπως και πίεση και με ακροαστικε ο καρδιολόγος με πήραν σε ένα δωμάτιο να αλλάξω να βάλω την στολή την γνωστή  και να καθίσω να περιμένω να έρθει ο τραβατοφορεας αν τον λέω σωστα και με πήγε να δω τον άντρα μου και να αφυσω τα ρουχα μου κοσμήματα μου πριν να με βάλουν με πήγαν σε ένα διάδρομο έξω από το δωμάτιο του χειρουργείου και μου έβαλαν την πεταλουδα και ορο μετά με έβαλαν μέσα ξάπλωσα σε ένα κρεβάτι και ήρθε ο ανεσθισιολογο με καλοδιοσε για τους παλμούς της καρδιάς και με το οξυγόνο και μετά μου έβαλαν την αναισθησία και κοιμήθηκα μετά ξύπνησα σε ένα δωμάτιο με άλλες 8 κοπέλες και είχα οξυγόνο μέχρι να πει το οκ ο ανεσθισιολογος μόλις μου έδωσε το οκ  με ανέβασαν στο δωμάτιο μέχρι να τελειώσει ο όρος και να περάσει ο ιατρός και να φάω καλά Αλλιός δεν με άφηναν να φύγω. (Παντός μου έφεραν πρωινό και μεσημεριανό απλά τέλειο)..

Τι είναι υστεροσκοπηση:

Η υστεροσκόπηση είναι μια πρωτοποριακή μέθοδος εξέτασης της ενδομητρικής κοιλότητας (εσωτερικό της μήτρας). Με την υστεροσκόπηση εξετάζεται το εσωτερικό της μήτρας με μεγάλη ακρίβεια και αξιοπιστία και αποτελεί διαγνωστική αλλά και θεραπευτική μέθοδο της υπογόνιμης γυναίκας.

Επίσης απογορευονται οι ελευθερες επαφές μέχρι να σας δώσει το οκ ο ιατρός σας 

Καμία σχέση οι 2 υστεροσκοπησεις μου πιστεύω Να βοήθησα τα κορίτσια αν χρειαστείτε κάτι ρωτήστε με...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μιας και μου ζητήθηκε να πω την εμπειρία μου από της 2 υστεροσκοπησεις...!!!!! Συγνωμη εκ το προτέρων Συγνωμη για το τεράστιο κείμενο..

Η πρώτη έγινε το 2016 το Μάρτιο και η 2η έγινε σήμερα 

Η πρώτη υστεροσκοπηση έγινε μετά από 28ημερων αιμορραγία και ενδομήτριο ανώμαλο που δεν φαινόταν αν ήταν πολυποδας η κάτι άλλο οπότε κάναμε υστεροσκοπηση διαγνωστική - επεμβατική. Θα σας πω λεπτομερώς . Η ώρα που είχα επέμβαση ήταν Στης 12:30 το πρωί έπρεπε να είμαι εκεί από της 10:30 για να γίνει καρδιογράφημα με έβαλαν σε μια αίθουσα με καρέκλες και μου έδωσαν να βάλω μια στολή η δική (αυτές που δίνουν στης επεμβάσεις) μέχρι που με φώναξαν να περάσω σε ένα δωμάτιο επέμβασης με ένα κρεβάτι γυναικολογικό να καταλάβετε μετά μου έβαλαν αναισθησία και δεν κατάλαβα τίποτα ξύπνησα σε ένα άλλο δωμάτιο μόλις ξύπνησα ντύθηκα και φύγαμε..!!! 

Στην δεύτερη που έγινε σήμερα καμία σχέση με την 1η

Μου έβαλαν να κάνω εξετάσεις αίματος και καρδιογράφημα όπως και πίεση και με ακροαστικε ο καρδιολόγος με πήραν σε ένα δωμάτιο να αλλάξω να βάλω την στολή την γνωστή  και να καθίσω να περιμένω να έρθει ο τραβατοφορεας αν τον λέω σωστα και με πήγε να δω τον άντρα μου πριν να με βάλουν με πήγαν σε ένα διάδρομο έξω από το δωμάτιο του χειρουργείου και μου έβαλαν την πεταλουδα και ορο μετά με έβαλαν μέσα ξάπλωσα σε ένα κρεβάτι και ήρθε ο ανεσθισιολογο με καλοδιοσε για τους παλμούς της καρδιάς και μετά μου έβαλαν την αναισθησία και κοιμήθηκα μετά ξύπνησα σε ένα δωμάτιο και με ανέβασαν στο δωμάτιο μέχρι να τελειώσει ο όρος και να περάσει ο ιατρός. 

Τι είναι υστεροσκοπηση:

Η υστεροσκόπηση είναι μια πρωτοποριακή μέθοδος εξέτασης της ενδομητρικής κοιλότητας (εσωτερικό της μήτρας). Με την υστεροσκόπηση εξετάζεται το εσωτερικό της μήτρας με μεγάλη ακρίβεια και αξιοπιστία και αποτελεί διαγνωστική αλλά και θεραπευτική μέθοδο της υπογόνιμης γυναίκας.

Καμία σχέση οι 2 υστεροσκοπησεις μου πιστεύω Να βοήθησα τα κορίτσια αν χρειαστείτε κάτι ρωτήστε με...

Σ ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας! Ως προς το αποτέλεσμα σήμερα όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σ ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας! Ως προς το αποτέλεσμα σήμερα όλα καλά? 

Ναι ναι Όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι ναι Όλα καλά 

Χαίρομαι Νίκη μου που πήγαν όλα καλά. Στην πρώτη υστεροσκόπηση είχαν βρει κάτι αν επιτρέπεται; Να φανταστώ ότι σου έκαναν μέθη, οπότε συνήλθες αμέσως; Ποιο είναι το επόμενο βήμα σας τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χαίρομαι Νίκη μου που πήγαν όλα καλά. Στην πρώτη υστεροσκόπηση είχαν βρει κάτι αν επιτρέπεται; Να φανταστώ ότι σου έκαναν μέθη, οπότε συνήλθες αμέσως; Ποιο είναι το επόμενο βήμα σας τώρα;

Και στης 2ο γενικη Μου έκανα στην 1η είχα πολυποδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστουμε που το μοιραστηκς μαζι μας.Εφτγες την ιδια μερα απο το νοσοκομείο;;

Ναι ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε Νικη το κανεις να μη φαινεται σαν να μην ειναι τιποτα.

Καλα αποτελεσματα να χεις κι εσυ κι οποια αλλη κοπελα θα κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μπραβο βρε Νικη το κανεις να μη φαινεται σαν να μην ειναι τιποτα.

Καλα αποτελεσματα να χεις κι εσυ κι οποια αλλη κοπελα θα κανει

Μα τίποτα δεν είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Μπραβο βρε Νικη το κανεις να μη φαινεται σαν να μην ειναι τιποτα.

Καλα αποτελεσματα να χεις κι εσυ κι οποια αλλη κοπελα θα κανει

Η διαδικασια μοιαζει με την απόξεση ,απο οτι καταλαβα...Στη δικη μου περίπτωση εχω κάνει μια λαπαροσκόπηση και 3 φορές απόξεση...Τα εχω ψιλομάθει πια...Αυτο που με στενοχωρεί ειναι τα εξοδα.Καιι βαριέμαι να το οργανώσω ολο αυτο...Καθε φορα τα ιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Η διαδικασια μοιαζει με την απόξεση ,απο οτι καταλαβα...Στη δικη μου περίπτωση εχω κάνει μια λαπαροσκόπηση και 3 φορές απόξεση...Τα εχω ψιλομάθει πια...Αυτο που με στενοχωρεί ειναι τα εξοδα.Καιι βαριέμαι να το οργανώσω ολο αυτο...Καθε φορα τα ιδια...

Παρόμοια είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...