Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

@Χρυσάφω κοπέλα μου σε Καταλαβενω με τον χαμό της αγαπημένης σου μανούλας.. Εγώ έχασα τον πατέρα μου πρόσφατα σχεδόν και από την πολυ θλίψη απολια κατέληξα να έχω κρίσεις πανικού μπορεί να μην Ειμουν κολλημένη μαζί του αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν κοιτάω κάθε μεσημέρι την πόρτα ποτέ θα μπει από το καφενείο.. κοπέλα μου ποτέ δεν μπορείς να ξεχάσεις απλά συνεχίζεις να ζεις με την απολια να ξέρεις είναι εκεί ψηλά και σε βλέπει και είναι δίπλα σου σε όλα να το ξέρεις κοπέλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Καλημερα!! 

Τελος η αναμονη για μενα..αδιαθετησα πρωι πρωι..παρ´ολα αυτα ομως η διαθεση μου ειναι πολυ καλη.. πιστευω στην ανοιξη κ αυτος ο μηνας θα μου δωσει αλλη μια ευκαιρια οποτε θα φροντισω να την εκμεταλλευτω οσο μπορεσω!!!

 

 

Ετσι κοπέλα μου.. ενας καινουριος κύκλος ξεκινάει με αισιοδοξια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με χει πιάσει μια ανυπομονησία να κάνω τεστάκι... είναι πολύ νωρίς ακόμα όμως.. ??

 

@Starrr μου ένα και καλό θέλουμε!! Μη χάνεις τις ελπίδες σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια με χει πιάσει μια ανυπομονησία να κάνω τεστάκι... είναι πολύ νωρίς ακόμα όμως.. ??

 

@Starrr μου ένα και καλό θέλουμε!! Μη χάνεις τις ελπίδες σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!. Βασικά λίγο σπαστικά.... Δεν χάνω όμως τις ελπίδες μου... Πότε περιμένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!. Βασικά λίγο σπαστικά.... Δεν χάνω όμως τις ελπίδες μου... Πότε περιμένεις? 

ναι καταλαβαίνω τι εννοείς... 8/3 περιμένω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Σας διάβασα βιαστικά.

@Χρυσάφω μου, δεν μπορώ να σου πω τίποτα άλλο παρά μόνο κουράγιο. Ελπίζω να έκανες τη βολτούλα σου. Οι βόλτες είναι το καλύτερο αντικαταθλιπτικό, κι εμένα με κάνουν να αισθάνομαι καλύτερα. 

@Starrr εφόσον έχεις ένα 15άρι, σημαίνει ότι σε 4 μέρες πάνω κάτω θα κάνεις ωορρηξία. Γύρω στην 18η μέρα. Ως προς τον κύκλο σου, φαίνεται να βοήθησε η κλομιφαίνη. Κάνε και τεστάκι ωορρηξίας να το επιβεβαιώσεις.

@Mantarini περίμενε μερικές ημέρες ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι καταλαβαίνω τι εννοείς... 8/3 περιμένω..

Διότι στο επόμενο κύκλο θα πρέπει να πάρω παραπάνω δόσεις. Κ ότι είμαστε ακόμη σε φάση να δούμε τι παίζει.. Ααα έχεις καιρό ακόμη βρε.... Κάνε λιγάκι υπομονή... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Σας διάβασα βιαστικά.

@Χρυσάφω μου, δεν μπορώ να σου πω τίποτα άλλο παρά μόνο κουράγιο. Ελπίζω να έκανες τη βολτούλα σου. Οι βόλτες είναι το καλύτερο αντικαταθλιπτικό, κι εμένα με κάνουν να αισθάνομαι καλύτερα. 

@Starrr εφόσον έχεις ένα 15άρι, σημαίνει ότι σε 4 μέρες πάνω κάτω θα κάνεις ωορρηξία. Γύρω στην 18η μέρα. Ως προς τον κύκλο σου, φαίνεται να βοήθησε η κλομιφαίνη. Κάνε και τεστάκι ωορρηξίας να το επιβεβαιώσεις.

@Mantarini περίμενε μερικές ημέρες ακόμη!

Δεν έχω άλλα τεστακια ωορρηξιας.... Έκανα χθες το οποίο βγήκε κ αρνητικό... Μου είπε ότι δε μπορώ να κάνω κ νωρίς τεστ εγκυμοσύνης γιατί θα βγει λάθος θετικό ίσως. Λόγω της κλομιφαινης. Απλά περιμέναμε 2 3 ωοθυλάκια τέτοια...... Για περισσότερες ελπίδες!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Διότι στο επόμενο κύκλο θα πρέπει να πάρω παραπάνω δόσεις. Κ ότι είμαστε ακόμη σε φάση να δούμε τι παίζει.. Ααα έχεις καιρό ακόμη βρε.... Κάνε λιγάκι υπομονή... ?

κάνω.. κάνω.. εχω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου ότι πριν τις 11/3 δεν θα κανω τεστ!  Ισως απλά να χρειάζεσαι όπως το είπες μεγαλύτερη δόση.. και από την άλλη το ένα σαν πρώτη φορά κάτι ειναι και αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

κάνω.. κάνω.. εχω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου ότι πριν τις 11/3 δεν θα κανω τεστ!  Ισως απλά να χρειάζεσαι όπως το είπες μεγαλύτερη δόση.. και από την άλλη το ένα σαν πρώτη φορά κάτι ειναι και αυτό..

Ναι. Κάτι είναι. Τουλάχιστον το πάχος του ενδομήτριου εινια σούπερ λέει. 8.5 κάπου εκεί. Οπότε μια χαρά από κει... Μα κ τώρα δεν πήρα τη μικρότερη δόση.. Πήρα 5 μέρες κ 2 χάπια κάθε μέρα... Μάλλον την επόμενη φορά ίσως χρειαστεί 3 χάπια η μία ένεση μου είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Δεν έχω άλλα τεστακια ωορρηξιας.... Έκανα χθες το οποίο βγήκε κ αρνητικό... Μου είπε ότι δε μπορώ να κάνω κ νωρίς τεστ εγκυμοσύνης γιατί θα βγει λάθος θετικό ίσως. Λόγω της κλομιφαινης. Απλά περιμέναμε 2 3 ωοθυλάκια τέτοια...... Για περισσότερες ελπίδες!!!! ?

Εντάξει μπορεί να μην ανταποκρίθηκαν οι ωοθήκες ώστε να μεγαλώσουν περισσότερα ωοθυλάκια. Θα πάρεις μεγαλύτερη δόση στον επόμενο κύκλο; Που ελπίζω να μη χρειαστεί και να σε προλάβει η εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι. Κάτι είναι. Τουλάχιστον το πάχος του ενδομήτριου εινια σούπερ λέει. 8.5 κάπου εκεί. Οπότε μια χαρά από κει... Μα κ τώρα δεν πήρα τη μικρότερη δόση.. Πήρα 5 μέρες κ 2 χάπια κάθε μέρα... Μάλλον την επόμενη φορά ίσως χρειαστεί 3 χάπια η μία ένεση μου είπε. 

Θα κάνεις και ένεση για να σπάσει το ωοθυλάκιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εντάξει μπορεί να μην ανταποκρίθηκαν οι ωοθήκες ώστε να μεγαλώσουν περισσότερα ωοθυλάκια. Θα πάρεις μεγαλύτερη δόση στον επόμενο κύκλο; Που ελπίζω να μη χρειαστεί και να σε προλάβει η εγκυμοσύνη!

Μακάρι.... Ναι κανονικά μεγαλύτερη δόση θα πάρω. Κ θα είναι κ η σειρά να γίνει το σπερματοδιαγραμμα... Οι ωοθήκες έχουν αυξηθεί. Απλά δεν είχαν ωοθυλάκια μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Θα κάνεις και ένεση για να σπάσει το ωοθυλάκιο;

Δεν μου είπε κάτι γι αυτό. Ίσως επειδή την προηγούμενη φορά έσπασε πολύ σωστά... Τώρα δνε ξέρω την τρίτη θα δείξει... ? Και στάνταρ θα ξανά πάω Σάββατο να μετρήσουμε το υγρό κ το ενδομήτριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κάνω.. κάνω.. εχω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου ότι πριν τις 11/3 δεν θα κανω τεστ!  Ισως απλά να χρειάζεσαι όπως το είπες μεγαλύτερη δόση.. και από την άλλη το ένα σαν πρώτη φορά κάτι ειναι και αυτό..

Καθαρά Δευτέρα θα φας τα σαρακοστιανα σου και τρίτη τεστάκι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως πραγματικά νιώθω μεγάλη ανακούφιση που δεν έχω τεστ εγκυμοσύνης σπίτι! Απελευθέρωση! Κ με εξετάσεις κτλ άργησα να ξεκινήσω κι επαφές και λίγο ηρέμησε το νευρικό μου σύστημα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι. Κάτι είναι. Τουλάχιστον το πάχος του ενδομήτριου εινια σούπερ λέει. 8.5 κάπου εκεί. Οπότε μια χαρά από κει... Μα κ τώρα δεν πήρα τη μικρότερη δόση.. Πήρα 5 μέρες κ 2 χάπια κάθε μέρα... Μάλλον την επόμενη φορά ίσως χρειαστεί 3 χάπια η μία ένεση μου είπε. 

Ναι, πολύ καλό το ενδομήτριο!! Κοίταξε, είναι και λίγο διερευνητικος αυτός ο κύκλος σου, να δεις πώς ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου κτλ. Και μόνο που δεν θα κάνεις ωορρηξία 30ή ημέρα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πάντως πραγματικά νιώθω μεγάλη ανακούφιση που δεν έχω τεστ εγκυμοσύνης σπίτι! Απελευθέρωση! Κ με εξετάσεις κτλ άργησα να ξεκινήσω κι επαφές και λίγο ηρέμησε το νευρικό μου σύστημα ?

Χρειάζεται που κ που.. κ εγώ τώρα με το θέμα που προέκυψε έχω χαλαρώσει πολύ γιατί δεν ασχολούμαι με μέρες ωορηξια κ αναμονή .. έχω το νου μου στην επέμβαση..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι, πολύ καλό το ενδομήτριο!! Κοίταξε, είναι και λίγο διερευνητικος αυτός ο κύκλος σου, να δεις πώς ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου κτλ. Και μόνο που δεν θα κάνεις ωορρηξία 30ή ημέρα.. ?

Ναι ναι φτάσαμε κ σε αυτό το σημείο. Τέτοιους κύκλους κάνω το καλοκαίρι μόνο... Αλλά καλή όρεξη μέχρι να φτιάξει το σύστημα... Αλλά οκ έχω υπομονή... Ευτυχώς κ ο γιατρός... Με έχει μάθει πλέον. Κάθε εβδομάδα στο ιατρείο του.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χρειάζεται που κ που.. κ εγώ τώρα με το θέμα που προέκυψε έχω χαλαρώσει πολύ γιατί δεν ασχολούμαι με μέρες ωορηξια κ αναμονή .. έχω το νου μου στην επέμβαση..??

Ούτως ή άλλως γίνεται για καλό λόγο η επέμβαση και μετά θα ξεκινήσεις με άλλη διάθεση τις προσπάθειες... Χρειάζεται κι ένα μικρό διάλειμμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι φτάσαμε κ σε αυτό το σημείο. Τέτοιους κύκλους κάνω το καλοκαίρι μόνο... Αλλά καλή όρεξη μέχρι να φτιάξει το σύστημα... Αλλά οκ έχω υπομονή... Ευτυχώς κ ο γιατρός... Με έχει μάθει πλέον. Κάθε εβδομάδα στο ιατρείο του.... 

Η καλύτερη ασθενής του ?δεν νομίζω να αργήσεις να δεις αποτελέσματα από την αγωγή, έχεις ηλικία κι όλα τα υπόλοιπα υπέρ σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Η καλύτερη ασθενής του ?δεν νομίζω να αργήσεις να δεις αποτελέσματα από την αγωγή, έχεις ηλικία κι όλα τα υπόλοιπα υπέρ σου! 

Ναι ναι συμγερω!!!! Μακάρι... ??? Θα σας πω σε 15 μέρες.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ούτως ή άλλως γίνεται για καλό λόγο η επέμβαση και μετά θα ξεκινήσεις με άλλη διάθεση τις προσπάθειες... Χρειάζεται κι ένα μικρό διάλειμμα ?

Έχω διαβάσει για θεραπεία μετά την επέμβαση οπότε θα πάρει λίγο παραπάνω χρόνο αν κ δεν Μ έχει πει κάτι προς το παρόν ο γιατρός. Λογικά μετα την επέμβαση.. αυτό σκέφτομαι κ εγώ θα φύγουν οι "μπαλιτσες" μου όπως τις αποκαλώ εγώ (τις κύστες) παίρνω κ το χαπάκι για να ρυθμίστει ο θηροειδης κ ελπίζω κάτι να γίνει μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έχω διαβάσει για θεραπεία μετά την επέμβαση οπότε θα πάρει λίγο παραπάνω χρόνο αν κ δεν Μ έχει πει κάτι προς το παρόν ο γιατρός. Λογικά μετα την επέμβαση.. αυτό σκέφτομαι κ εγώ θα φύγουν οι "μπαλιτσες" μου όπως τις αποκαλώ εγώ (τις κύστες) παίρνω κ το χαπάκι για να ρυθμίστει ο θηροειδης κ ελπίζω κάτι να γίνει μετά..

Όλα θα γίνουν με τη σωστή σειρά και έτσι θα έρθει το σωστό αποτέλεσμα! Πραγματικά, αν δεν είχα τον πονοκέφαλο της ηλικίας (για το οποίο έχω την απόλυτη ευθύνη) ούτε τεστ ωορρηξιας ούτε τίποτα δεν θα έκανα, θα προσπαθούσα στο πολύ χαλαρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Όλα θα γίνουν με τη σωστή σειρά και έτσι θα έρθει το σωστό αποτέλεσμα! Πραγματικά, αν δεν είχα τον πονοκέφαλο της ηλικίας (για το οποίο έχω την απόλυτη ευθύνη) ούτε τεστ ωορρηξιας ούτε τίποτα δεν θα έκανα, θα προσπαθούσα στο πολύ χαλαρό. 

Συμφωνώ, κι εγώ θα ήμουν πολύ πιο χαλαρή αν ήμουν μικρότερη. Όσο για τα τεστ εγκυμοσύνης, τα έχω στο συρτάρι μου ξεχασμένα. Σαν να μην υπάρχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...