Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Πόσο σε νιώθω να ξερεις..... :(

Κορίτσι εσυ πόσο καιρό προσπαθείς; αν θυμάμαι καλά εισαι πιο μικρη, 30-32 σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η lactaki είπε:

γεια σας κορίτσια κ από μένα, αύριο πετάω για Αθήνα... Την Τετάρτη θα κάνω εισαγωγή κ Πέμπτη την επέμβαση. θα σας έχω ενήμερες.. ??

Λακτακι με το καλό κ καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Το ενα ειναι η ηλικία όμως επειδη οι περισσότερες φιλες μου γυρω στα 35-36 εκαναν παιδια εχω δει ότι οκ δεν ειναι κ τραγικο θεμα. Ολες εκαναν χοντρικα στο 6 μηνο κ εχω αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει κάτι που δεν εχω βρει. Ξερω οτι εχω θρομβοφιλια ομως οχι ωστε να επηρεαζει τη συλληψη, χρειάζονται ενεσεις στην εγκυμοσύνη. Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτώ. Ευτυχώς οποια εεξέταση κ να εχω κάνει βγαίνει πολυ καλη κ ούτε εχω κατι χρόνιο ευτυχώς.ειλικρινά δεν ξερω τι να σκεφτώ πια

Ναι, γενικώς κ εγώ τετοιες ηλικίες εχω στον περίγυρο.. ωστόσο πχ. Στη δική μου περίπτωση θελω να κάνω τις προβλεπόμενες εξετάσεις κι επειτα βλεπω.. δεν αποκλείω και την εξωσωματική ομως και δεν έχω κάνενα απολύτως πρόβλημα με αυτο.. απλά θέλει υπομονή& επιμονή! Καποιες δυστηχώς δεν είμαστε τυχερες με τα μωρά και θέλει λιγο περισσότερη προσπάθεια... μην ανησυχείς ομως αφου είσαι οκ στις εξετάσεις ( λεβε απο 35 και πανω μεσω ορο σύλληψης 1 ετος) οπότε χαλαρά... ερχεται κ το καλοκαίρι..διακοπές... κτλ κτλ????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι εσυ πόσο καιρό προσπαθείς; αν θυμάμαι καλά εισαι πιο μικρη, 30-32 σωστα;

Ναι ναι καλα θυμάσαι!! Τώρα τον Μάιο μπαίνω στα 30...Προσπαθούμε κάτι περισσοτερο από χρονο αλλά όχι συστηματικά...μόλις τον τελευταιο μήνα πήρα τα τεστάκια ωορρηξίας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Ναι ναι καλα θυμάσαι!! Τώρα τον Μάιο μπαίνω στα 30...Προσπαθούμε κάτι περισσοτερο από χρονο αλλά όχι συστηματικά...μόλις τον τελευταιο μήνα πήρα τα τεστάκια ωορρηξίας! 

Ε αν δεν κοίταζες μέρες είναι λίγο δύσκολο :-) δωσε στον εαυτο σου λιγο καιρό ακόμα κ μετα βλέπεις για καμιά εξέταση. Είναι ακομα νωρίς, ολα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Ναι ναι καλα θυμάσαι!! Τώρα τον Μάιο μπαίνω στα 30...Προσπαθούμε κάτι περισσοτερο από χρονο αλλά όχι συστηματικά...μόλις τον τελευταιο μήνα πήρα τα τεστάκια ωορρηξίας! 

Καλη επιτυχία @maroulita μου!!!!!!!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα μαμά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ναι, γενικώς κ εγώ τετοιες ηλικίες εχω στον περίγυρο.. ωστόσο πχ. Στη δική μου περίπτωση θελω να κάνω τις προβλεπόμενες εξετάσεις κι επειτα βλεπω.. δεν αποκλείω και την εξωσωματική ομως και δεν έχω κάνενα απολύτως πρόβλημα με αυτο.. απλά θέλει υπομονή& επιμονή! Καποιες δυστηχώς δεν είμαστε τυχερες με τα μωρά και θέλει λιγο περισσότερη προσπάθεια... μην ανησυχείς ομως αφου είσαι οκ στις εξετάσεις ( λεβε απο 35 και πανω μεσω ορο σύλληψης 1 ετος) οπότε χαλαρά... ερχεται κ το καλοκαίρι..διακοπές... κτλ κτλ????????????????

Κοιτα ουτε εγω ειμαι αρνητικη σε τιποτα αλλα ρε παιδί μου αν δεν βρισκεται κ τιποτα απολύτως ειναι κ αυτό ενα θεμα. Ακομη κ για έγκριση κάτι πρέπει να παρουσιάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κοιτα ουτε εγω ειμαι αρνητικη σε τιποτα αλλα ρε παιδί μου αν δεν βρισκεται κ τιποτα απολύτως ειναι κ αυτό ενα θεμα. Ακομη κ για έγκριση κάτι πρέπει να παρουσιάσεις...

Εχω ακούσει οτι πολλα ζευγάρια απλως δεν μπορούσαν να κάνουν παιδι, μπηκαν στη διαδικασια εξωσωματικης πχ( δεν πέτυχε) και μετα απο λιγο εκαναν κανονικα! Ξερω 4περιπτώσεις!  Ασε το χρόνο να περάσει, περνα καλα και αν ειναι να ερθει θα ερθει σν δεν ερθει ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΈΣΟΥΜΕ! Εγω αυτό λεω... εγκρίση? Για Δημόσιο νοσοκομείο εννοείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εχω ακούσει οτι πολλα ζευγάρια απλως δεν μπορούσαν να κάνουν παιδι, μπηκαν στη διαδικασια εξωσωματικης πχ( δεν πέτυχε) και μετα απο λιγο εκαναν κανονικα! Ξερω 4περιπτώσεις!  Ασε το χρόνο να περάσει, περνα καλα και αν ειναι να ερθει θα ερθει σν δεν ερθει ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΈΣΟΥΜΕ! Εγω αυτό λεω... εγκρίση? Για Δημόσιο νοσοκομείο εννοείς;; 

Δεν εχω ασχοληθεί κ δεν τα ξερω, όμως αν εχω καταλάβει καλά υπάρχουν επιτροπές των εκάστοτε ασφαλιστικών ταμείων που δίνουν έγκριση προκειμένου να καλυφθεί κάποιο κόστος. Ε σε αυτα καταθέτεις εξετάσεις κλπ.

Τελοσπαντων αυτη τη στιγμή δεν μπορω να κανω κ τπτ άλλο, προσπαθώ να ηρεμήσω κ βλέπουμε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Δεν εχω ασχοληθεί κ δεν τα ξερω, όμως αν εχω καταλάβει καλά υπάρχουν επιτροπές των εκάστοτε ασφαλιστικών ταμείων που δίνουν έγκριση προκειμένου να καλυφθεί κάποιο κόστος. Ε σε αυτα καταθέτεις εξετάσεις κλπ.

Τελοσπαντων αυτη τη στιγμή δεν μπορω να κανω κ τπτ άλλο, προσπαθώ να ηρεμήσω κ βλέπουμε :-)

Be cool γλυκό κορίτσι!!!!!!! Είπαμε, επόμενος μήνας, αλλος μήνας! Θετική ενέργεια!!!!!!!! Και ειμαστε ολες στην ιδια κατάσταση... δεν ειμαστε μόνες και δεν είμαστε οι μονες..θα ερθει το θαυματάκι κι για εμας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo @Jesabell Ευχαριστώ βρε κορίτσια..μακαρι να εχουμε ευχαριστα όλες κ σύντομα!! 
Εχω δώσει περιθώριο στον εαυτο μου κανενα εξαμηνο ακόμη από κει και μετα θα το ψαξω πιο εντατικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Σας διαβάζω. Αλλά δεν ε ήμουν καλά τις προηγούμενες μέρες. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα... Και απορώ. Λέω μήπως κάτι δνε πάει καλά?? Τι το έπιασε κ δεν με πονάει?? ?? Τα άγχη μιας εγκυμονουσας... Αύριο ο πρώτος μας υπέρηχος..... Και ελπίζω να δούμε κάτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Σας διαβάζω. Αλλά δεν ε ήμουν καλά τις προηγούμενες μέρες. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα... Και απορώ. Λέω μήπως κάτι δνε πάει καλά?? Τι το έπιασε κ δεν με πονάει?? ?? Τα άγχη μιας εγκυμονουσας... Αύριο ο πρώτος μας υπέρηχος..... Και ελπίζω να δούμε κάτι... 

Εγκυούλα είσαι;;;;;;; Με το καλό! Χίλια καλά, ο,τι μά ο,τι καλύτερο!!!!! Δώσε μας ευχούλα ???Στείλε να μας πείς ναι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ κορίτσια τι σας έπιασε και συζητατατε για εξωσωματικες;; @Tokyo μου ειδικά εσύ που όλες οι εξετάσεις είναι τέλειες... Πρέπει να χαλαρώσουμε κορίτσια... Είμαστε Καλά!! (Εγώ το λέω χωρίς καμία εξέταση δικιά μου.. χαχαχα) είμαστε υγιής θα ρθει και το μπεμπέ!! @Starrr μου εύχομαι αύριο να ακούσετε μια υπέροχη καρδούλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εγκυούλα είσαι;;;;;;; Με το καλό! Χίλια καλά, ο,τι μά ο,τι καλύτερο!!!!! Δώσε μας ευχούλα ???Στείλε να μας πείς ναι;;;;;

Ναι εννοείται. Ευχαρίστως. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλέ κορίτσια τι σας έπιασε και συζητατατε για εξωσωματικες;; @Tokyo μου ειδικά εσύ που όλες οι εξετάσεις είναι τέλειες... Πρέπει να χαλαρώσουμε κορίτσια... Είμαστε Καλά!! (Εγώ το λέω χωρίς καμία εξέταση δικιά μου.. χαχαχα) είμαστε υγιής θα ρθει και το μπεμπέ!! @Starrr μου εύχομαι αύριο να ακούσετε μια υπέροχη καρδούλα!!! 

Στη ροή του λόγου βρε!Κουβέντα να γίνεται!!!! Ολα θα πάνε καλά??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Στη ροή του λόγου βρε!Κουβέντα να γίνεται!!!! Ολα θα πάνε καλά??????????

Έτσι!! Πες τα να τα ακούω και εγώ.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Σας διαβάζω. Αλλά δεν ε ήμουν καλά τις προηγούμενες μέρες. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα... Και απορώ. Λέω μήπως κάτι δνε πάει καλά?? Τι το έπιασε κ δεν με πονάει?? ?? Τα άγχη μιας εγκυμονουσας... Αύριο ο πρώτος μας υπέρηχος..... Και ελπίζω να δούμε κάτι... 

Καλά, υπέροχα νέα αύριο κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@StarrrStarrr ο,τι καλύτερο για αύριο! 

@Mantarini χαχαχα ξέφυγε η κουβέντα λιγο! Καλά εντελώς κουβέντα κάνουμε αλλά εχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου οτι δεν απορρίπτω τπτ. Έκλεισα να παω στην ενδοκρινολογο σκέφτομαι οτι τελικα ισως με δυσκολεύει κατι απλό, περα των γυναικολογικων που όντως ολα καλά! Τωρα που εντοπίζω την ωορρηξία μου εχω βρει οτι κανω τη 14 μερα σε κυκλο 25-26 ημερών. Λεω ας δω λοιπόν κ τα ορμονικα πιο προσεκτικά... θα σου φανεί αστείο αλλα εμένα αυτη η ενασχόληση με τους γιατρούς με ηρεμεί γιατι μου δημιουργεί αίσθηση ασφαλείας κ προγράμματος! Χαχχαα ο καθένας με τα ψυχολογικά του!!!

Κορίτσι εισαι μικρή για εξετάσεις! Αν ήμουν 30 ουτε καν... στην ηλικια σου τελείωνα μεταπτυχιακό κ εκανα ντολτσε βιτα χαχαχαχα και τωρα τρέχω! Εσυ τα εκανες ολα στην ωρα τους οπότε θα είσαι μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάνουμε σχέδια κι ο Θεός.. γελά! Έλεγα τι ωραίο τριήμερο θα περάσω, με επαφές μιας κι ήταν η εβδομάδα των γονιμων. Τελικά τρέχαμε με θέματα υγείας του πεθερου μου (έπαθε εγκεφαλικό, ευτυχώς ελαφρύ). Χθες γυρίσαμε σπίτι μας και σήμερα ξεκίνησαν οι επαφές. Κ τον επόμενο μήνα πέφτει η ωορρηξια κάπου μεγάλο Σάββατο που θα λείπουμε. Στεναχωρεθηκα αλλά πάνω από ολα η υγεία! 

Α! Επίσης ο άντρας μου φεύγει επαγγελματικό ταξίδι μεθαύριο. Αυτά τα νέα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@StarrrStarrr ο,τι καλύτερο για αύριο! 

@Mantarini χαχαχα ξέφυγε η κουβέντα λιγο! Καλά εντελώς κουβέντα κάνουμε αλλά εχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου οτι δεν απορρίπτω τπτ. Έκλεισα να παω στην ενδοκρινολογο σκέφτομαι οτι τελικα ισως με δυσκολεύει κατι απλό, περα των γυναικολογικων που όντως ολα καλά! Τωρα που εντοπίζω την ωορρηξία μου εχω βρει οτι κανω τη 14 μερα σε κυκλο 25-26 ημερών. Λεω ας δω λοιπόν κ τα ορμονικα πιο προσεκτικά... θα σου φανεί αστείο αλλα εμένα αυτη η ενασχόληση με τους γιατρούς με ηρεμεί γιατι μου δημιουργεί αίσθηση ασφαλείας κ προγράμματος! Χαχχαα ο καθένας με τα ψυχολογικά του!!!

Κορίτσι εισαι μικρή για εξετάσεις! Αν ήμουν 30 ουτε καν... στην ηλικια σου τελείωνα μεταπτυχιακό κ εκανα ντολτσε βιτα χαχαχαχα και τωρα τρέχω! Εσυ τα εκανες ολα στην ωρα τους οπότε θα είσαι μια χαρα!

ο κύκλος μου θεωρεί ότι άργησα.. χαχα εγώ θεωρώ ότι είμαι στη κατάλληλη ηλικία!! όπως νιώθει ο καθένας.. Να κάνεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα..απλά μη σου γίνει έμμονη ιδέα ότι κάτι έχεις και δεν το έχεις βρει γιατί στο τέλος θα τρελαθείς... αν πάρεις και το οκ απο την ενδοκρινολόγο πάρε τον άντρα σου και πάτε ένα ταξιδάκι να χαλαρώσετε και να ξεφύγετε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια κάνουμε σχέδια κι ο Θεός.. γελά! Έλεγα τι ωραίο τριήμερο θα περάσω, με επαφές μιας κι ήταν η εβδομάδα των γονιμων. Τελικά τρέχαμε με θέματα υγείας του πεθερου μου (έπαθε εγκεφαλικό, ευτυχώς ελαφρύ). Χθες γυρίσαμε σπίτι μας και σήμερα ξεκίνησαν οι επαφές. Κ τον επόμενο μήνα πέφτει η ωορρηξια κάπου μεγάλο Σάββατο που θα λείπουμε. Στεναχωρεθηκα αλλά πάνω από ολα η υγεία! 

ωωω κορίτσι μου.. περαστικά στο πεθερο σου!! Εύχομαι να είναι καλά ο άνθρωπος.. ξέρεις τώρα που έγινε αυτό και είχες να ασχοληθείς με κάτι άλλο μπορει να σας βρει και το καλό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ωωω κορίτσι μου.. περαστικά στο πεθερο σου!! Εύχομαι να είναι καλά ο άνθρωπος.. ξέρεις τώρα που έγινε αυτό και είχες να ασχοληθείς με κάτι άλλο μπορει να σας βρει και το καλό.. 

Ευτυχώς είναι καλά, βέβαια δεν βγήκε από το νοσοκομείο. 

Η ωορρηξια μου ούτε ξέρω αν έγινε ήδη, τεστ δεν έχω, δύο τρεις επαφές θα προλάβω μέχρι να φύγει ο άντρας μου και ό,τι γίνει έγινε. Ξεχάστηκα είναι η αλήθεια και νιώθω καλύτερα που δεν ασχολούμαι συνέχεια με τεστ, θερμόμετρα κτλ. Χρειαζόμουν ένα διάλειμμα ?

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κι εύχομαι όλες να πάρουμε λίγη από την αισιοδοξία σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ευτυχώς είναι καλά, βέβαια δεν βγήκε από το νοσοκομείο. 

Η ωορρηξια μου ούτε ξέρω αν έγινε ήδη, τεστ δεν έχω, δύο τρεις επαφές θα προλάβω μέχρι να φύγει ο άντρας μου και ό,τι γίνει έγινε. Ξεχάστηκα είναι η αλήθεια και νιώθω καλύτερα που δεν ασχολούμαι συνέχεια με τεστ, θερμόμετρα κτλ. Χρειαζόμουν ένα διάλειμμα ?

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κι εύχομαι όλες να πάρουμε λίγη από την αισιοδοξία σου! 

Όλα καλά θα πάνε!!! όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. ακόμα και τα εγκεφαλικά.. καλά να είναι ο άνθρωπος πάνω απ όλα.. Θετική ενέργεια και θετικές σκέψεις.. 

Εγώ τέλειωσα με γόνιμες και είμαι σε αναμονή.. μπερδεύτηκα τελείως με το πότε έγινε η ωορρηξία.. γι αυτό και είπαμε με το σύζυγο αν δεν έχουμε ευχάριστα αυτό το μήνα να πάρω τεστάκια ωορρηξίας να δούμε πότε κάνω τελικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 περαστικά κορίτσι μου, να ειναι καλά ο άνθρωπος πάνω από όλα! Είναι όντως σπαστικό αυτο που γίνεται με τις γόνιμες αλλά οπως ειπε κ το μανταρινακι καμια φορα όταν ξεφύγει το μυαλό μπορεί να ειναι κ πιο αποτελεσματικο!

 

@Mantarini έχεις δίκιο σε όλα, δεν ξέρω γιατί με έχει ρίξει τόσο... κανονικά με ολες τις εξετάσεις καλές έπρεπε να είμαι χαλαρή, αλλα ειναι που αισθάνομαι ότι ο χρόνος με κυνηγάει! Θα κάνω επανεκκίνηση όμως που θα πάει! Πρέπει να ξαναβρώ τον εαυτό μου γιατί στο τέλος θα κάνω παιδί αλλά θα εχω πρώτα γίνει υστερική! Θα το ριξω στη γυμναστική και τη διαιτα! Να χασω κ το 5κιλο που θέλω χαχαχαχ

Αχρειαστα να ναι αλλα αν πάρεις θα σε βοηθήσουν πολυ τα τεστακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...