Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Συγνωμη 2, 3 φορές την μερα;;;; δεν κάνει καλέ αδυνατεί το σπέρμα.. γιαβαυτι η γιατροί λένε ανα 2 μερες επαφές . Μην τους ξεζουμιζετε καλε

Νικη αν κανω 2-3 φορες τη μέρα θα μείνω στον τοπο!!! Εννοώ 1φορά για 2-3 μέρες! Κ πολύ μου είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Συγνωμη 2, 3 φορές την μερα;;;; δεν κάνει καλέ αδυνατεί το σπέρμα.. γιαβαυτι η γιατροί λένε ανα 2 μερες επαφές . Μην τους ξεζουμιζετε καλε

χαχαχ!Ε ρε οι δόλοι τραβάνε κ αυτοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια οι επαφές λενε καλό είναι να γίνονται μέρα παρά μέρα... Γνώμη μου τις γόνιμες πιο συχνές επαφές..  μια τη μέρα φτάνει καλέ... εδώ τη μια δεν μπορούμε να συντονίσουμε Όχι 2-3 τη μέρα χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να σας βρίσκω καλά ☺️ Σήμερα αδιαθέτησα τελικά..Είναι μάλλον αυτό που είπαμε λόγο του ότι ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές..Πάμε για την επόμενη προσπάθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Συγνωμη 2, 3 φορές την μερα;;;; δεν κάνει καλέ αδυνατεί το σπέρμα.. γιαβαυτι η γιατροί λένε ανα 2 μερες επαφές . Μην τους ξεζουμιζετε καλε

χαχαχαχα οχι οχι παρεξήγηση!!! ??? ούτε κ μεις θα αντέξουμε!!! Από την ημέρα της ωορρηξίας κ κάθε μέρα για 2-3 μέρες εννοω εγώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να σας βρίσκω καλά ☺️ Σήμερα αδιαθέτησα τελικά..Είναι μάλλον αυτό που είπαμε λόγο του ότι ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές..Πάμε για την επόμενη προσπάθεια..

Δεν πειράζει κορίτσι μου!!! θετική σκέψη και πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου!!! θετική σκέψη και πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!!!

Ναι εννοείται ! Θα προσπαθήσω να εντοπίσω την ωορρηξία μου γιατί μάλλον αυτό το μήνα τα υπολόγισα λάθος. Έχετε χρησιμοποιήσει τέστ ωορρηξίας? Θα το χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι εννοείται ! Θα προσπαθήσω να εντοπίσω την ωορρηξία μου γιατί μάλλον αυτό το μήνα τα υπολόγισα λάθος. Έχετε χρησιμοποιήσει τέστ ωορρηξίας? Θα το χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά

Δεν ειναι τιποτα.Τα ξεκινας 2-3 μερες νωρίτερα απο την ημερα που υπολογίζεις κανονικά ωορρηξία για να εισαι σιγουρη.Οταν κοκκινίσει η γραμμή αποτελέσματος το ιδιο η και περισσότερο απο την γραμμή αναφοράς ,βαζεις μπρος.Η ωορρηξία ερχεται τις επόμενες 24-36 ωρες..Επαφες την ημέρα που θα κοκκινίσει το τεστ και 2-3 μερες ακομα...Καλό βόλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι εννοείται ! Θα προσπαθήσω να εντοπίσω την ωορρηξία μου γιατί μάλλον αυτό το μήνα τα υπολόγισα λάθος. Έχετε χρησιμοποιήσει τέστ ωορρηξίας? Θα το χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά

Τον περασμένο μήνα άρχισα να τα χρησιμοποιώ...γνώμη μου να τα αρχίσεις...θα σε βοηθήσουν, εκτός κ αν σε αγχώνουν! Εγώ μ αυτά συνειδητοποίησα ότι τόσο καιρό την υπολόγιζα λάθος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Δεν ειναι τιποτα.Τα ξεκινας 2-3 μερες νωρίτερα απο την ημερα που υπολογίζεις κανονικά ωορρηξία για να εισαι σιγουρη.Οταν κοκκινίσει η γραμμή αποτελέσματος το ιδιο η και περισσότερο απο την γραμμή αναφοράς ,βαζεις μπρος.Η ωορρηξία ερχεται τις επόμενες 24-36 ωρες..Επαφες την ημέρα που θα κοκκινίσει το τεστ και 2-3 μερες ακομα...Καλό βόλι!

Ευχαριστώ πολύ να'σε καλα εύχομαι και σε σενα τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Τον περασμένο μήνα άρχισα να τα χρησιμοποιώ...γνώμη μου να τα αρχίσεις...θα σε βοηθήσουν, εκτός κ αν σε αγχώνουν! Εγώ μ αυτά συνειδητοποίησα ότι τόσο καιρό την υπολόγιζα λάθος!!

Δεν νομίζω να με αγχώνουν θα το προσπαθήσω όμως γιατί και εγώ λάθος το υπολόγισα.. Εσύ σε ποιά φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά πήγαν σας ευχαριστώ..

Μπραβο βρε Νικη μου!

Αντε να μπαινουν ολα σε μια σειρα οπως λεει κ μια ψυχη, @Χρυσάφω μου εσενα εννοω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

τι ειναι το οικολογικό; επίσης πέφτει πχ 1-2 μέρες πριν ή 1 βδομάδα πριν; Επίσης την πρώτη μέρα που ανεβαίνει υποτίθεται έχεις ωορρηξία; σόρρυ για τις 100 ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να καταλάβω πως δουλεύει!

Λένε πως την ημέρα της ωορρηξιας πέφτει και ανεβαίνει έπειτα. Με τη σύγκριση που έκανα με τα τεστ ωορρηξιας κατάλαβα πως πέφτει ακριβώς πριν ξεκινήσει η ωορρηξία, κι όταν την επομένη ανεβαίνει απότομα υπάρχει ακόμα μεγάλη γονιμότητα. Με λίγα λόγια όταν βλέπω χαμηλή θερμοκρασία έχω συνήθως και το θετικό τεστ ωορρηξιας οπότε εκείνη η ημέρα κι οι επόμενες δύο είναι οι κρίσιμες. Μου πέφτει ή την προηγούμενη ή την ημέρα που θα αδιαθετησω. Θερμόμετρο χρησιμοποιώ ένα χωρίς υδράργυρο όπως στη φωτογραφία. 

thermometro-geratherm-medical-ag.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Ναι κοπελα μου.

Την Τριτη που μας ερχεται.Ειναι η 7η μερα του κυκλου.Κανονηκα ηθελα 8η αλλα ο γιατρος θα ειναι απων και μου ειπε δεν πειραζει και μια μερα πριν

 

Γενικα μεχρι την αλλη Τεταρτη καθε μερα εχω και κατι, 25η Μαρτιου θα παρω ρεπο απο γιατρους ?

Δεν πειράζει το μια μέρα πριν, καμία διαφορά. Άντε να ξεμπερδεύεις! Το ρεπό την 25η επιβάλλεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγαμε στον ανδρολογο το απογευμα...σαν επαγγελματιας καλος,σαν ανθρωπος απαραδεκτος.

Διεγνωσε κιρσοκηλη και προτεινε χειρουργειο, εκανα το τραγικο λαθος να ρωτησω σε ποσο καιρο επανερχεται το σπερμα ωστε να ξεκινησουμε προσπαθειες και μου απαντησε " ε βεβαια βιαζεστε, καθεστε πρωτα ολες οι γυναικες να κανετε καριερα και μετα τα 30 (τουλαχιστον με περασε για μικροτερη) τρεχετε να κανετε παιδια".

Μετα μου ειπε οτι μας σπρωχνουν στις εξωσωματικες γιατι ειναι βιομηχανια(εν μερη ειχε δικιο) και μας αρμεγουν-βεβαια κι αυτος 1100 ζητησε για το χειρουργειο.

Τελος παντων εγω επεμενα κ τον ρωταγα αυτα που ηθελα,μαλιστα του ειπα πως παπουτσια παω να αγορασω και το σκεφτομαι μιση ωρα και το ψαχνω δεν θα αποφασισουμε για χειρουργειο μεσα σε δεκα λεπτα.

Την αλλη βδομαδα θα παρουμε και δευτερη γνωμη.Ο αντρας μου πρωτη φορα στα χρονια που τον ξερω ηταν αμιλητος....στεναχωρημενος, σοκαρισμενος, μεχρι τοτε δεν ειχε καταλαβει τα νουμερα τους σπερμοδιαγραμματος.

Τωρα που ηρεμησα καταλαβα πως ημουν αγενης με τον γιατρο,μαλλον βρηκα αφορμη να ξεσπασω ολη την πιεση των ημερων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πηγαμε στον ανδρολογο το απογευμα...σαν επαγγελματιας καλος,σαν ανθρωπος απαραδεκτος.

Διεγνωσε κιρσοκηλη και προτεινε χειρουργειο, εκανα το τραγικο λαθος να ρωτησω σε ποσο καιρο επανερχεται το σπερμα ωστε να ξεκινησουμε προσπαθειες και μου απαντησε " ε βεβαια βιαζεστε, καθεστε πρωτα ολες οι γυναικες να κανετε καριερα και μετα τα 30 (τουλαχιστον με περασε για μικροτερη) τρεχετε να κανετε παιδια".

Μετα μου ειπε οτι μας σπρωχνουν στις εξωσωματικες γιατι ειναι βιομηχανια(εν μερη ειχε δικιο) και μας αρμεγουν-βεβαια κι αυτος 1100 ζητησε για το χειρουργειο.

Τελος παντων εγω επεμενα κ τον ρωταγα αυτα που ηθελα,μαλιστα του ειπα πως παπουτσια παω να αγορασω και το σκεφτομαι μιση ωρα και το ψαχνω δεν θα αποφασισουμε για χειρουργειο μεσα σε δεκα λεπτα.

Την αλλη βδομαδα θα παρουμε και δευτερη γνωμη.Ο αντρας μου πρωτη φορα στα χρονια που τον ξερω ηταν αμιλητος....στεναχωρημενος, σοκαρισμενος, μεχρι τοτε δεν ειχε καταλαβει τα νουμερα τους σπερμοδιαγραμματος.

Τωρα που ηρεμησα καταλαβα πως ημουν αγενης με τον γιατρο,μαλλον βρηκα αφορμη να ξεσπασω ολη την πιεση των ημερων.

Στεναχωρέθηκα κι εγώ για τον άντρα σου, όχι γιατί έχει κάτι, ούτως ή άλλως όλα αυτά λύνονται. Απλά στεναχωριέμαι γιατί είναι σαν μικρά παιδιά όταν τους συμβαίνει κάτι δεν έχουν τη δική μας δύναμη.. Καλά, αν του έλεγα εγώ του γιατρού πως παντρεύτηκα προ πενταετίας και δεν σκεφτόμουν καν παιδί τότε, θα με έκραζε. Δικαίωμα σου να ρωτάς γιατί σε αφορά. Εννοείται πως θα πάρετε και δεύτερη γνώμη, χειρουργείο αφορά.. Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στεναχωρέθηκα κι εγώ για τον άντρα σου, όχι γιατί έχει κάτι, ούτως ή άλλως όλα αυτά λύνονται. Απλά στεναχωριέμαι γιατί είναι σαν μικρά παιδιά όταν τους συμβαίνει κάτι δεν έχουν τη δική μας δύναμη.. Καλά, αν του έλεγα εγώ του γιατρού πως παντρεύτηκα προ πενταετίας και δεν σκεφτόμουν καν παιδί τότε, θα με έκραζε. Δικαίωμα σου να ρωτάς γιατί σε αφορά. Εννοείται πως θα πάρετε και δεύτερη γνώμη, χειρουργείο αφορά.. Όλα θα πάνε καλά! 

Ναι ρε γμτ σαν μικρα παιδια...τελικα εχουμε παντρευτει μεγαλα αγορια!

Σκεψου οτι μετα του ειπα να τον κερασω παγωτο που του αρεσει.

 

Σ ευχαριστω παντως??? Καρδουλες ηθελα να βαλω εδω,μπηκαν αυτα και δεν ξερω κ πως βγαινουν...χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Δεν νομίζω να με αγχώνουν θα το προσπαθήσω όμως γιατί και εγώ λάθος το υπολόγισα.. Εσύ σε ποιά φάση βρίσκεσαι?

Εμεις ειμαστε στην προσπαθεια καπου στον χρονο (κ λιγο παραπανω) αλλα καθολου συστηματικα...ουτε μερες μετρουσα, ουτε θερμοκρασια, τπτ...Ειχα διαγνωσθει με αυτοανοσο οποτε αυτο απο μονο του μας πηγε πισω καθως μου μειωνε καπως τις πιθανοτητες..Μολις τον προηγουμενο μηνα πηρα δοκιμαστικα τα τεστακια για να ξερω πανω κατω που πρεπει να βαδισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Νικη αν κανω 2-3 φορες τη μέρα θα μείνω στον τοπο!!! Εννοώ 1φορά για 2-3 μέρες! Κ πολύ μου είναι...

Χαχαχα λέω κι εγώ...

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!Χαλαρά τωρα και ολα θα γινουν στην ωρα τους!

Έτσι ακριβός κοπέλα μου..

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μπραβο βρε Νικη μου!

Αντε να μπαινουν ολα σε μια σειρα οπως λεει κ μια ψυχη, @Χρυσάφω μου εσενα εννοω!

:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πω μια Καλημέρα κορίτσια... Και εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να μείνετε φυσιολογικά εγκυουλες και σύντομα...!!!!!!!! Εμείς μετά από το Πάσχα θα πάμε για εξωσωματική και μάλλον με δότη. Οπότε πλέων ανήκω στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Θα πω μια Καλημέρα κορίτσια... Και εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να μείνετε φυσιολογικά εγκυουλες και σύντομα...!!!!!!!! Εμείς μετά από το Πάσχα θα πάμε για εξωσωματική και μάλλον με δότη. Οπότε πλέων ανήκω στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή...!!

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία! Τα παιδιά ειναι αυτών που τα μεγαλώνουν αρα με δότη ή όχι το παιδί θα είναι του άντρα σου! Εγω θα σου δώσω μόνο μια συμβουλή σαν φίλη πρώτα απο όλα κ σαν (λιγουλάκι) μεγαλύτερη που έχουν δει τα μάτια μου διάφορα. Αν πάτε με δότη δεν χρειάζεται να το ξέρει κανείς μα κάνεις. Αν ειναι δυνατό Ούτε οι γονείς σας. Ας ξέρουν οτι έκανες εξωσωματική κ φτάνει. Δεν ξέρεις ποτέ πως μπορεί να βλέπουν το παιδί αύριο μεθαύριο κ ειδικά οι γονείς του συζύγου... Ακόμα κ οι δικοι σου ομως μπορεί μια μέρα να πετάξουν καμιά χοντραδα. Ξέρω τωρα αυτό ειναι ακόμα μακρινό αλλά στο λέω με την καλύτερη κ πιο φιλική διάθεση. Σου εεύχομαι σύντομα να έχεις το μωρό σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία! Τα παιδιά ειναι αυτών που τα μεγαλώνουν αρα με δότη ή όχι το παιδί θα είναι του άντρα σου! Εγω θα σου δώσω μόνο μια συμβουλή σαν φίλη πρώτα απο όλα κ σαν (λιγουλάκι) μεγαλύτερη που έχουν δει τα μάτια μου διάφορα. Αν πάτε με δότη δεν χρειάζεται να το ξέρει κανείς μα κάνεις. Αν ειναι δυνατό Ούτε οι γονείς σας. Ας ξέρουν οτι έκανες εξωσωματική κ φτάνει. Δεν ξέρεις ποτέ πως μπορεί να βλέπουν το παιδί αύριο μεθαύριο κ ειδικά οι γονείς του συζύγου... Ακόμα κ οι δικοι σου ομως μπορεί μια μέρα να πετάξουν καμιά χοντραδα. Ξέρω τωρα αυτό ειναι ακόμα μακρινό αλλά στο λέω με την καλύτερη κ πιο φιλική διάθεση. Σου εεύχομαι σύντομα να έχεις το μωρό σας!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου φυσικά δεν θα πούμε τίποτα..!!! Αυτό αφορά εμένα και τον άντρα μου..!!! Φυσικά το παιδί θα το μάθει όταν με το καλό μεγαλώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Πηγαμε στον ανδρολογο το απογευμα...σαν επαγγελματιας καλος,σαν ανθρωπος απαραδεκτος.

Διεγνωσε κιρσοκηλη και προτεινε χειρουργειο, εκανα το τραγικο λαθος να ρωτησω σε ποσο καιρο επανερχεται το σπερμα ωστε να ξεκινησουμε προσπαθειες και μου απαντησε " ε βεβαια βιαζεστε, καθεστε πρωτα ολες οι γυναικες να κανετε καριερα και μετα τα 30 (τουλαχιστον με περασε για μικροτερη) τρεχετε να κανετε παιδια".

Μετα μου ειπε οτι μας σπρωχνουν στις εξωσωματικες γιατι ειναι βιομηχανια(εν μερη ειχε δικιο) και μας αρμεγουν-βεβαια κι αυτος 1100 ζητησε για το χειρουργειο.

Τελος παντων εγω επεμενα κ τον ρωταγα αυτα που ηθελα,μαλιστα του ειπα πως παπουτσια παω να αγορασω και το σκεφτομαι μιση ωρα και το ψαχνω δεν θα αποφασισουμε για χειρουργειο μεσα σε δεκα λεπτα.

Την αλλη βδομαδα θα παρουμε και δευτερη γνωμη.Ο αντρας μου πρωτη φορα στα χρονια που τον ξερω ηταν αμιλητος....στεναχωρημενος, σοκαρισμενος, μεχρι τοτε δεν ειχε καταλαβει τα νουμερα τους σπερμοδιαγραμματος.

Τωρα που ηρεμησα καταλαβα πως ημουν αγενης με τον γιατρο,μαλλον βρηκα αφορμη να ξεσπασω ολη την πιεση των ημερων.

Κορίτσι θα τα παρετε με τη σειρά κ όλα θα γίνουν! Πάντως έλεος με τους γιατρούς... φιλε μπορείς να βοηθήσεις καλώς, δεν μπορείς; πες το κ ασε την κοινωνική κριτική... αλλωστε όταν αυτοί κάνουν καριέρες κ ζωαρα ειναι καλά μόνο για εμας δεν μπορούν να το χωνέψουν... (δεν εκανα καριερα απλα λεω...). Εννοείται η φύση μας βαζει ορια αλλα νομίζω ρε κορίτσια σε μεγάλο βαθμό τους ενοχλεί που οι γυναίκες δεν ειναι πια απλα νοικοκυρές κ μαμάδες... στην τελικη στο συζυγο τι ειπε; που ειναι μεγαλύτερος; του ειπε αν ήσουν μικρότερος θα ησουν καλύτερα; οοοοχι εμεις φταιμε παντα. Τελοσπαντων ας μην αρχίσω τη ρητορική πρωί πρωί...

Πάντως αυτό που είπε για την εξωσωματική ισως εχει κ μια βάση. Ακόμα κ σε μενα έκανε κουβέντα ο γιατρός που βγάλαμε τόσο καλές εξετάσεις. Τι να πω ρε κορίτσια, δεν απορρίπτω τπτ εννοείται αλλα του είπα οτι θα το σκεφτω αν περάσουν λίγοι μήνες ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...