Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

Καλό μήνα κορίτσια!!είμαι κι εγώ καινούρια!!!ελπίζω η άνοιξη να φέρει για τη καθεμία μας τα μοναδικότερα και πιο ξεχωριστα λουλούδια!!!????????εγώ περιμένω (ή καλύτερα ΔΕΝ περιμένω) στις 10/3!!εχω κάτι πονακια χαμηλά και το στήθος είναι πρησμένο και η μέση πονάει αλλά προσπαθώ να μαι συγκρατημένη για να μη στεναχωρηθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@thalaki @vicky @Γιάννα 36 Κορίτσια επειδή είδα τη συζήτηση για τα σπερμοδιαγράμματα στο παλιό θέμα, έχω την εντύπωση ότι όλοι οι άντρες που δεν είναι πια 20 χρονών αν κάνουν κάτι θα βρουν. Μιλάω στα πλαίσια του φυσιολογικού πάντα... εσάς σας βγήκε λίγο κάτω  η μορφολογία, εμάς λίγο η Α κίνηση αφού όμως όλα τα άλλα είναι καλά (γενική κίνηση, ποσότητα κλπ) δεν θεωρώ ότι είναι θέμα... ειδικά τώρα από το 3 στο 4%... του δικού μου η μορφολογία είναι στο 6% αλλά όπως είπα ενώ συνολική κίνηση έχει κοντά 80%, ζωηρή είναι 7%. Το έδειξα κ στο γιατρό κ μου είπε το ίδιο, ότι αυτό δεν είναι τίποτα. Τώρα αν οι φυσιολογικές μορφές πάνε πολύ χαμηλά οκ αλλάζει αλλιώς είναι πιθανό να δείτε κάτι διαφορετικό σε άλλη μέτρηση πχ. 

Εμ δε μεγαλώνουμε μόνο εμείς!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Δε πειράζει.. διαγνωστηκα με ενδομητριωση κ θα κάνω λαμπαρισκοπικη επέμβαση

Τελεια!Θα καθαριστεις και θα είσαι καινούργια και ωραια!Μακαρι να μπορουσα να το κανω κι εγω!Ευχομαι καλα αποτελεσματα και γρηγορη αναρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τελεια!Θα καθαριστεις και θα είσαι καινούργια και ωραια!Μακαρι να μπορουσα να το κανω κι εγω!

Ναι κορίτσι μου ευτυχώς νωρίς κάτι Μ έλεγε μέσα Μ ξεκινά εξετάσεις κ έτσι πάνω στο 6μηνο προσπαθειών ξεκίνησα να κάνω. Κ πήγα τυχαία στο γιατρό να δούμε αν έκανα ωορηξια την 15η μέρα κ το είδε..τέλος Μαρτίου την έχω προγραμματίσει. Αυτό σκέφτομαι κ εγώ να την κάνω να πάμε παρακάτω. Πιστεύω θα είμαι πιο αισιόδοξη.. κ πριν ήμουν δλδ αλλά δεν ήξερα τι έφταιγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κορίτσι μου ευτυχώς νωρίς κάτι Μ έλεγε μέσα Μ ξεκινά εξετάσεις κ έτσι πάνω στο 6μηνο προσπαθειών ξεκίνησα να κάνω. Κ πήγα τυχαία στο γιατρό να δούμε αν έκανα ωορηξια την 15η μέρα κ το είδε..τέλος Μαρτίου την έχω προγραμματίσει. Αυτό σκέφτομαι κ εγώ να την κάνω να πάμε παρακάτω. Πιστεύω θα είμαι πιο αισιόδοξη.. κ πριν ήμουν δλδ αλλά δεν ήξερα τι έφταιγε...

Ολα καλα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@thalaki @vicky @Γιάννα 36 Κορίτσια επειδή είδα τη συζήτηση για τα σπερμοδιαγράμματα στο παλιό θέμα, έχω την εντύπωση ότι όλοι οι άντρες που δεν είναι πια 20 χρονών αν κάνουν κάτι θα βρουν. Μιλάω στα πλαίσια του φυσιολογικού πάντα... εσάς σας βγήκε λίγο κάτω  η μορφολογία, εμάς λίγο η Α κίνηση αφού όμως όλα τα άλλα είναι καλά (γενική κίνηση, ποσότητα κλπ) δεν θεωρώ ότι είναι θέμα... ειδικά τώρα από το 3 στο 4%... του δικού μου η μορφολογία είναι στο 6% αλλά όπως είπα ενώ συνολική κίνηση έχει κοντά 80%, ζωηρή είναι 7%. Το έδειξα κ στο γιατρό κ μου είπε το ίδιο, ότι αυτό δεν είναι τίποτα. Τώρα αν οι φυσιολογικές μορφές πάνε πολύ χαμηλά οκ αλλάζει αλλιώς είναι πιθανό να δείτε κάτι διαφορετικό σε άλλη μέτρηση πχ. 

Εμ δε μεγαλώνουμε μόνο εμείς!!! :-)

Εχεις απόλυτο δίκιο! By the way μολις έμαθα περίπτωση εγκυμοσύνης με φυσιολογική σύλληψη έναν μήνα πριν το ζευγάρι κάνει εξωσωματική. Το θέμα που είχαν :αζωοσπερμια! Απίστευτο κι όμως αληθινό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gwgouli32 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!είμαι κι εγώ καινούρια!!!ελπίζω η άνοιξη να φέρει για τη καθεμία μας τα μοναδικότερα και πιο ξεχωριστα λουλούδια!!!????????εγώ περιμένω (ή καλύτερα ΔΕΝ περιμένω) στις 10/3!!εχω κάτι πονακια χαμηλά και το στήθος είναι πρησμένο και η μέση πονάει αλλά προσπαθώ να μαι συγκρατημένη για να μη στεναχωρηθω...

Καλό μήνα! Το τριήμερο εκείνο δεν περιμένουμε πολλές ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλό μήνα! Το τριήμερο εκείνο δεν περιμένουμε πολλές ??

Ελπίζω κι εύχομαι να σε όλες μαζί με τον αετό να πετάμε κι εμείς απ τη χαρά μας!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλό μήνα! Το τριήμερο εκείνο δεν περιμένουμε πολλές ??

αχχ μακάρι η καθαρή Δευτέρα να είναι σημαδιακή φέτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gwgouli32 είπε:

Ελπίζω κι εύχομαι να σε όλες μαζί με τον αετό να πετάμε κι εμείς απ τη χαρά μας!!! ????

απ το στόμα σου... μακάρι μακάρι!! καλως μας ήρθες!!! εγώ δεν περιμένω 8/3 αλλά είπα αν δεν έρθει μέχρι τότε το τεστακι θα το κάνω το πρωί της καθαρας Δευτέρας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κι γω αύριο κορίτσια έχω το πρωί ραντεβού με το γυναικολόγο να δούμε πόσα κ τι ωοθυλάκια έκανα..!!!. 

Με το καλο κορίτσι μου!Καλη επιτυχια να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

απ το στόμα σου... μακάρι μακάρι!! καλως μας ήρθες!!! εγώ δεν περιμένω 8/3 αλλά είπα αν δεν έρθει μέχρι τότε το τεστακι θα το κάνω το πρωί της καθαρας Δευτέρας!! 

Μπραβο!!!!!Ετσι χρειαζεται!Υπομονη και αυτοσυγκρατηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η MAROYLI είπε:

Καλημέρα σας!Καλο μηνα!Να μπω κι εγω στην παρεα σας;;

Καλό μήνα κορίτσι και καλώς όρισες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κι γω αύριο κορίτσια έχω το πρωί ραντεβού με το γυναικολόγο να δούμε πόσα κ τι ωοθυλάκια έκανα..!!!. 

περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! πως είστε σήμερα;; 

Καλημερα!Παρόλο τον ήλιο και την χαρα Θεού εξω, εμενα η διαθεση μου δεν ειναι καθολου καλη...Νιωθω πολυ κουρασμενη...ψυχολογικα...Σηκώνομαι πολυ νωρίς το πρωι και δεν θέλω να κανω τίποτα...Μου λείπει και η μητερα μου που εχασα πριν 2,5 μηνες...Θα ηθελα τωρα να ηταν εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο! By the way μολις έμαθα περίπτωση εγκυμοσύνης με φυσιολογική σύλληψη έναν μήνα πριν το ζευγάρι κάνει εξωσωματική. Το θέμα που είχαν :αζωοσπερμια! Απίστευτο κι όμως αληθινό.. 

Καλά και έμεινε φυσιολογικά; Αζωοσπερμια σημαίνει δεν είχε καθόλου σπέρμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλά και έμεινε φυσιολογικά; Αζωοσπερμια σημαίνει δεν είχε καθόλου σπέρμα!!!!

Αυτό μου είπαν! Αζωοσπερμια μπορεί να σημαίνει επίσης πως παράγεται σπέρμα αλλά έχει φραξει η οδός και δεν διοχετευεται, κάτι τέτοιο. Κι είχε ξεκινήσει τη διαδικασία να του πάρουν σπέρμα από τον ορχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ...!!!!!

στις πριν 11 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο! By the way μολις έμαθα περίπτωση εγκυμοσύνης με φυσιολογική σύλληψη έναν μήνα πριν το ζευγάρι κάνει εξωσωματική. Το θέμα που είχαν :αζωοσπερμια! Απίστευτο κι όμως αληθινό.. 

Δεν παίζει με τίποτα αζοσπερμια και φυσιολογικά δεν πάει καθόλου πως εγινε ; όταν υπάρχει αζοσπερμια σημάνει ότι ο άντρας δεν βγάζει σπέρμα και η μόνη λυση για σπερματοζωάρια είναι μέσο βιοψία το λέω γιατί το έχουμε εμεις αυτό το θέμα και μας απόκτησαν φυσιολογική σιληψη...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ...!!!!!

Δεν παίζει με τίποτα αζοσπερμια και φυσιολογικά δεν πάει καθόλου πως εγινε ; όταν υπάρχει αζοσπερμια σημάνει ότι ο άντρας δεν βγάζει σπέρμα και η μόνη λυση για σπερματοζωάρια είναι μέσο βιοψία το λέω γιατί το έχουμε εμεις αυτό το θέμα και μας απόκτησαν φυσιολογική σιληψη...!!! 

Τι να σου πω κορίτσι μου! Μου το είπαν χθες, δεν είναι δικοί μου γνωστοί για να ξέρω λεπτομέρειες πώς και τι, αλλά συνέβη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τι να σου πω κορίτσι μου! Μου το είπαν χθες, δεν είναι δικοί μου γνωστοί για να ξέρω λεπτομέρειες πώς και τι, αλλά συνέβη! 

Μπορεί να έκαναν έναν κύκλο σπερμματεγχιση και βιοψία από τους ορχης και να πέτυχε απλά δεν το λένε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μπορεί να έκαναν έναν κύκλο σπερμματεγχιση και βιοψία από τους ορχης και να πέτυχε απλά δεν το λένε. 

Μπορεί, δεν το γνωρίζω.. Αλλά θέλω να πιστεύω πως γίνονται ακόμα και σήμερα θαύματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μπορεί, δεν το γνωρίζω.. Αλλά θέλω να πιστεύω πως γίνονται ακόμα και σήμερα θαύματα ?

Μακάρι να γίνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...