Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ginaak είπε:

Αχ τι να κανω..

Μαλλον θα παμε εκει που θελει κ στη συνεχεια θα του πω να κανει επαναληπτικο για να συγκρινουμε.

 

Δεν ξερω οσο πλησιαζει η μερα εκνευριζομαι.Κι εμεις μια βδομαδα το συζηταμε

σε νιώθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Αχ τι να κανω..

Μαλλον θα παμε εκει που θελει κ στη συνεχεια θα του πω να κανει επαναληπτικο για να συγκρινουμε.

 

Δεν ξερω οσο πλησιαζει η μερα εκνευριζομαι.Κι εμεις μια βδομαδα το συζηταμε

Κ γω φοβόμουν οτι θα φύγουμε άπραγοι... ομως είχαν τα βιντεάκια, ηταν κ πολυ πριβε ο χωρος, ειδε κ οτι δεν είμαστε μόνο εμείς κ οκ. Ανέλπιστα γρήγορα φύγαμε! Είναι κριμα να σας πει οτι δεν του κανει κ να σας ζητησει κ αλλο, αυτό πες του 

@Niki94 σε εχω στο μυαλό να ξέρεις γιατί με βοήθησες πολυ με τις συμβουλές σου... ελπίζω να πάρετε καλύτερα νέα σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω φοβόμουν οτι θα φύγουμε άπραγοι... ομως είχαν τα βιντεάκια, ηταν κ πολυ πριβε ο χωρος, ειδε κ οτι δεν είμαστε μόνο εμείς κ οκ. Ανέλπιστα γρήγορα φύγαμε! Είναι κριμα να σας πει οτι δεν του κανει κ να σας ζητησει κ αλλο, αυτό πες του 

@Niki94 σε εχω στο μυαλό να ξέρεις γιατί με βοήθησες πολυ με τις συμβουλές σου... ελπίζω να πάρετε καλύτερα νέα σύντομα!

Συμφωνώ...!!! 

Κοπέλα μου ότι μπορώ και όσο μπ8ρω να σας βοηθήσω θα σας βοηθάω εδώ είμαι για να μαθαίνω τα ευχάριστα νέα σας σύντομα...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγω22η και εχω τα ίδια με σενα

Μου φάνηκε λίγο σύντομα για συμπτώματα αυτό το μήνα, για να δούμε πως θα πάει.... 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Γεια! Πότε ΔΕΝ περιμένεις να αδιαθετήσεις;;Εγω στις 22 του μήνα..Εχουμε μέρες μπροστα!Καλη δύναμη και καλή υπομονή στην  αναμονη μας!

Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 8/03 άρα περιμένω γύρω στις 22 με 23 του μήνα μαζί με σένα! Σου έχουν ξεκινήσει πονακια στην κοιλιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Όντως καλό ήταν αυτό το διάλειμμα! Τώρα ξανά 25η... 

Ξύπνησα με θερμοκρασία πιο χαμηλή και μετά από 2 ώρες μου ήρθε.. Κρατάω το καλό, δεν έκανα κανένα τεστ εγκυμοσύνης πριν την ώρα του, προοδευσα κι ωρίμασα???

Παμε για αλλα τωρα!

Μπραβο για την αυτοσυγκρατηση, βεβαια η αληθεια ειναι πως το χες ψυλλιαστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

@ViKcy @Niki94 @Γιάννα 36 κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις.

Κι εγω για ανδρολογικο ηθελα, για Λυμπεροπουλο ή spermalab μου ειχε πει ο γιατρος.

Το θεμα ειναι οτι δεν δεχεται με τιποτα να κανει εκει την ληψη.Συμφωνω οτι ειναι αβολο αλλα και οι δικες μου οι εξετασεις σαμπως θα ειναι πιο βολικες?

Εν τω μεταξυ επιμενει οτι δεν θα μαστε εκει σε 40 λεπτα σε κανενα απο τα δυο, κι εχει ενα δικιο σ αυτο.

Πηρα σε δυο μικροβιολογους της περιοχης και ρωτησα και ο ενας μου επιβεβαιωσε οτι δεν γινεται με αυτοματη αναλυση κι οτι το κοιταζει ο ιδιος.Μαλιστα μου ειπε οτι για αυτο τον λογο το θελει μεχρι τις 09.00 το πρωι κι οτι πρεπει να το φερουμε μεσα σε 20' κι οχι 40' που μου ειπαν στον Λυμπεροπουλο(εγω εκει θελω αλλα...)

Δεν ξερω αυτος καπως μου εμπνεει εμπιστοσυνη, εσας πως σας ακουστηκε?

Αχ αν ο αντρας μου δεχοταν να κανει την ληξη επιτοπου ολα θα ταν πιο απλα.

@ViKcy τι σας συνεβη? Λαθος διαγνωση?

Α επίσης σε μία ώρα μέσα ήθελαν το δείγμα, οπότε ίσως προλαβαίνετε κι αλλού να το πάτε. Τουλάχιστον σε εμάς μέσα σε μία ώρα είπαν. Ευτυχώς το πήγε μόνος χωρίς μεταμφίεση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Μου φάνηκε λίγο σύντομα για συμπτώματα αυτό το μήνα, για να δούμε πως θα πάει.... 

Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 8/03 άρα περιμένω γύρω στις 22 με 23 του μήνα μαζί με σένα! Σου έχουν ξεκινήσει πονακια στην κοιλιά? 

Εμένα τους τελευταίους 2 μήνες μου ήρθε στις 17 - 18 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξιας. Μάλλον άλλαξε η διάρκεια της ωχρινικής φάσης? Ποιος ξέρει.. Τον προηγούμενο μήνα πήρα μεγάλη χαρά αρχικά με την καθυστέρηση, τώρα ήμουν πιο υποψιασμενη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Παμε για αλλα τωρα!

Μπραβο για την αυτοσυγκρατηση, βεβαια η αληθεια ειναι πως το χες ψυλλιαστει

Χθες το βεβαίωσα, αλλά πραγματικά μόνο όταν με το καλό φτάσω 3 4 μέρες καθυστέρηση θα κάνω τεστ. Έχω και μάρτυρες εσάς για τη δήλωση! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Μου φάνηκε λίγο σύντομα για συμπτώματα αυτό το μήνα, για να δούμε πως θα πάει.... 

Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 8/03 άρα περιμένω γύρω στις 22 με 23 του μήνα μαζί με σένα! Σου έχουν ξεκινήσει πονακια στην κοιλιά? 

Καλημερα!Λογικα ειχα ωορρηξια 8-9 του μήνα.Ναι πονούσα και χτες και την Δευτερα  κ απο τις δυο μεριες των ωοθηκών και ενιωθα απίστευτη κούραση.Αλλα είναι σαν πόνους περιόδου.Δεν νιώθω κατι διαφορετικό.Κρατάω ενα πολυ μικρό καλαθακι...Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια.. 5 μέρες πριν την περίοδο είμαι. Κοντεύω... Βέβαια η θερμοκρασία είναι 36.3. Οπότε δεν νιώθω και πολύ αισιοδοξη... Υπομονη λοιπόν να περάσουν οι μερούλες..... Αλλά μάλλον δεν γλιτώνω τη σαλπιγγογραφια.... ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια.. 5 μέρες πριν την περίοδο είμαι. Κοντεύω... Βέβαια η θερμοκρασία είναι 36.3. Οπότε δεν νιώθω και πολύ αισιοδοξη... Υπομονη λοιπόν να περάσουν οι μερούλες..... Αλλά μάλλον δεν γλιτώνω τη σαλπιγγογραφια.... ❣️

Πέρασαν οι μέρες!Λίγο σου έμεινε!Υπομονή όπως τα λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε σήμερα;; Εγώ τελειώνω από την περίοδο.. Και έρχονται οι αγκαλίτσες!!! @Starrr μου υπομονή... 5 μερούλες δεν είναι τιποτα... Μην το σκέφτεσαι!! Όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε σήμερα;; Εγώ τελειώνω από την περίοδο.. Και έρχονται οι αγκαλίτσες!!! @Starrr μου υπομονή... 5 μερούλες δεν είναι τιποτα... Μην το σκέφτεσαι!! Όλα καλά θα πάνε!!

Με απογοήτευσε η θερμοκρασία. Αλλά όλα καλά... Όλα μέσα στην ζωή είναι. Που θα πάει μια δυο τρεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε σήμερα;; Εγώ τελειώνω από την περίοδο.. Και έρχονται οι αγκαλίτσες!!! @Starrr μου υπομονή... 5 μερούλες δεν είναι τιποτα... Μην το σκέφτεσαι!! Όλα καλά θα πάνε!!

Καλημερααα!!! Εγώ ακόμη αδιάθετη.,,,και μετά εννοείται αγκαλίτσες ? χτες μίλησα με τον ενδοκρινολόγο μου και του είπα για τα συμπτώματα που είχα(γιατί ήταν αρκετά έντονα) και μου είπε 21η μέρα του κύκλου μα κάνω εξέταση για την προλακτινη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με απογοήτευσε η θερμοκρασία. Αλλά όλα καλά... Όλα μέσα στην ζωή είναι. Που θα πάει μια δυο τρεις.. 

Η θερμοκρασία μπορεί να είναι και ένα τυχαίο γεγονός... Αισιόδοξη να σαι (ξέρω δύσκολο) και περίμενε την χοριακη.. Ακόμα όμως και να μην έγινε αυτή τη φορά θα γίνει την επόμενη.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Καλημερααα!!! Εγώ ακόμη αδιάθετη.,,,και μετά εννοείται αγκαλίτσες ? χτες μίλησα με τον ενδοκρινολόγο μου και του είπα για τα συμπτώματα που είχα(γιατί ήταν αρκετά έντονα) και μου είπε 21η μέρα του κύκλου μα κάνω εξέταση για την προλακτινη. 

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!! Όλα καλά να πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!! Όλα καλά να πάνε! 

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακαριιι!!!!! Και όλες μας φυσικά ευχάριστα νέα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Καλημερααα!!! Εγώ ακόμη αδιάθετη.,,,και μετά εννοείται αγκαλίτσες ? χτες μίλησα με τον ενδοκρινολόγο μου και του είπα για τα συμπτώματα που είχα(γιατί ήταν αρκετά έντονα) και μου είπε 21η μέρα του κύκλου μα κάνω εξέταση για την προλακτινη. 

Μήπως εννοούσε προγεστερόνη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια.. 5 μέρες πριν την περίοδο είμαι. Κοντεύω... Βέβαια η θερμοκρασία είναι 36.3. Οπότε δεν νιώθω και πολύ αισιοδοξη... Υπομονη λοιπόν να περάσουν οι μερούλες..... Αλλά μάλλον δεν γλιτώνω τη σαλπιγγογραφια.... ❣️

Εχεις ακόμα ημέρες για να δεις πώς θα πάει κι η θερμοκρασία. Εξάλλου και αυτή που έχεις τώρα υψηλή είναι για τα δεδομένα σου. Αν τελικά αποφασίσετε εξετάσεις, στείλε πρώτα το σύζυγο για σπερμοδιαγραμμα και μετά εσύ σαλπιγγογραφία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Μήπως εννοούσε προγεστερόνη?? 

Όχι την προλακτινη εννοούσε. Πριν ένα χρόνο περίπου είχα πάλι τέτοια συμπτώματα(πιο βαριά βέβαια) και είχα ανεβασμένη προλακτινη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εχεις ακόμα ημέρες για να δεις πώς θα πάει κι η θερμοκρασία. Εξάλλου και αυτή που έχεις τώρα υψηλή είναι για τα δεδομένα σου. Αν τελικά αποφασίσετε εξετάσεις, στείλε πρώτα το σύζυγο για σπερμοδιαγραμμα και μετά εσύ σαλπιγγογραφία. 

Ε ούτως ή αλλιώς έτσι θα πάει. 1η μέρα περιόδου θα πάμε στον άνδρο λόγο. Κ η σαλπιγγογραφια ούτως ή αλλιώς θα παιε μετά την 7η ημέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Όχι την προλακτινη εννοούσε. Πριν ένα χρόνο περίπου είχα πάλι τέτοια συμπτώματα(πιο βαριά βέβαια) και είχα ανεβασμένη προλακτινη 

Α οκ. Τουλάχιστον φτιάχνει πολύ γρήγορα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Λογικα ειχα ωορρηξια 8-9 του μήνα.Ναι πονούσα και χτες και την Δευτερα  κ απο τις δυο μεριες των ωοθηκών και ενιωθα απίστευτη κούραση.Αλλα είναι σαν πόνους περιόδου.Δεν νιώθω κατι διαφορετικό.Κρατάω ενα πολυ μικρό καλαθακι...Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη...

Μαζί πάμε εμείς τελικά περιμενω 22 και όχι 19 τα ίδια έχω και εγώ πάντως με σένα αλλά όχι συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...