Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Νεα!Ο γιατρος μου είπε οτι ο πολυποδας που εχει απομεινει πρεπει να αφαιρεθει.Τωρα αν το κανουμε μαζι στοιχιζει 1000 Ευρω με το κοστος του νοσοκομείου. Διαφορετικα μπορει να με στείλει σε δημοσιο νοσοκομειο...Τι κανω τωραα;;;Αμαν!Τι ωραια!

Ότι μπορείς θα κάνεις μπορείς να πας και σε δημόσιο όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maryz είπε:

Με τοση θετικη σκεψη δε γινεται να παει κ αυτος ο μηνας τοσο στραβα!!!

Εγω περιμενα χθες..ειμαι στην πρωτη μερα καθυστερησης!!

Τεστ τώρααααα

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Νεα!Ο γιατρος μου είπε οτι ο πολυποδας που εχει απομεινει πρεπει να αφαιρεθει.Τωρα αν το κανουμε μαζι στοιχιζει 1000 Ευρω με το κοστος του νοσοκομείου. Διαφορετικα μπορει να με στείλει σε δημοσιο νοσοκομειο...Τι κανω τωραα;;;Αμαν!Τι ωραια!

Σου είπε γιατί πρέπει να αφαιρεθεί; Με υστεροσκόπηση θα γίνει η αφαίρεση; Εύχομαι ό,τι κάνεις να είναι για το καλύτερο κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Ότι μπορείς θα κάνεις μπορείς να πας και σε δημόσιο όλα καλά 

Ίσως σε δημόσιο έχει χρόνο αναμονής όμως... Εγω για την λάμπαροσκοπηση που θα κάνω Μ το είχανε πει πως στο δημόσιο θα περιμένω 1 μήνα περίπου. Μπορείς να τους ρωτήσεις

 Πάντως κ εγώ που θα κάνω την επέμβαση σε δημόσιο 1000€ Μ ζήτησε ο γιατρός..απλά σε ιδιωτικό θα φθάναμε τα 4-5 χιλιάρικα σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ίσως σε δημόσιο έχει χρόνο αναμονής όμως... Εγω για την λάμπαροσκοπηση που θα κάνω Μ το είχανε πει πως στο δημόσιο θα περιμένω 1 μήνα περίπου. Μπορείς να τους ρωτήσεις

 Πάντως κ εγώ που θα κάνω την επέμβαση σε δημόσιο 1000€ Μ ζήτησε ο γιατρός..απλά σε ιδιωτικό θα φθάναμε τα 4-5 χιλιάρικα σίγουρα.

Λογικό στην λαπαροσκόπηση... ποιο οικονομική είναι η υστεροσκοπηση στο δημόσιο και νομίζω ότι δεν έχει πολύ αναμονή ας κάνει ένα τηλ να δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Με τοση θετικη σκεψη δε γινεται να παει κ αυτος ο μηνας τοσο στραβα!!!

Εγω περιμενα χθες..ειμαι στην πρωτη μερα καθυστερησης!!

Τεστ τεστ τεστ... Μακάριιιιι.. εγώ κοριτσια μου δε θα σας ακολουθω στις προσπάθειες αλλά μπήκε ο μήνας μετράω αντίστροφα για να κάνω την επέμβαση

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

@LOULOUdaki! προσπαθω να κρατηθω λιγο!!! Η αληθεια ειναι πως απ τον περασμενο μηνα δεν περιμενω πολλα αλλα ποτε δεν ξερεις...?

Αν έχεις σταθερό κύκλο και ξέρεις περίπου πότε έγινε η ωορρηξία, και με μία μέρα καθυστέρησης, έχεις πολλές ελπίδες! Μακάρι να είσαι η πρώτη εγκυούλα της παρέας για τον Μάρτιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τεστ τεστ τεστ... Μακάριιιιι.. εγώ κοριτσια μου δε θα σας ακολουθω στις προσπάθειες αλλά μπήκε ο μήνας μετράω αντίστροφα για να κάνω την επέμβαση

 

Να πανε ολα καλα κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rian είπε:

Καλό μήνα σε όλες κορίτσια!!! Εύχομαι ο Μάρτης να ειναι τυχερός κι να γεμίσει τις κοιλιτσες με τα λουλουδια της ζωης σε όλες σας που το θέλουν πολύ!!! Θετικη διαθεση κι σκέψη κι όλα θα πάνε καλά!!!! 

Τι ωραια που το γραφεις!Καινούργια κι εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αν έχεις σταθερό κύκλο και ξέρεις περίπου πότε έγινε η ωορρηξία, και με μία μέρα καθυστέρησης, έχεις πολλές ελπίδες! Μακάρι να είσαι η πρώτη εγκυούλα της παρέας για τον Μάρτιο!

Ο κυκλος μου ειναι σταθερός 26-28 ημερων κ την ωορρηξια μου την καταλαβαινω σχεδον τις περισσοτερες φορες!  Το θεμα ειναι οτι απο χθες το απογευμα εχω συνεχως την αισθηση οτι μου ερχεται. Ειχα κ κατι πονακια στη μεση το βραδυ και λεω αποκλειεται θα ερθει αλλα ευτυχως ακομα τπτ!! 

Κρατιεμαι να μην παω στο φαρμακειο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Ο κυκλος μου ειναι σταθερός 26-28 ημερων κ την ωορρηξια μου την καταλαβαινω σχεδον τις περισσοτερες φορες!  Το θεμα ειναι οτι απο χθες το απογευμα εχω συνεχως την αισθηση οτι μου ερχεται. Ειχα κ κατι πονακια στη μεση το βραδυ και λεω αποκλειεται θα ερθει αλλα ευτυχως ακομα τπτ!! 

Κρατιεμαι να μην παω στο φαρμακειο!!!!

Σας παρακολουθω.Γιατι δεν κανεις ενα τεστ;;Λες να εισαι η πρωτη του μηνα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Ο κυκλος μου ειναι σταθερός 26-28 ημερων κ την ωορρηξια μου την καταλαβαινω σχεδον τις περισσοτερες φορες!  Το θεμα ειναι οτι απο χθες το απογευμα εχω συνεχως την αισθηση οτι μου ερχεται. Ειχα κ κατι πονακια στη μεση το βραδυ και λεω αποκλειεται θα ερθει αλλα ευτυχως ακομα τπτ!! 

Κρατιεμαι να μην παω στο φαρμακειο!!!!

Ελααα!Αντε να μπει με ευχαριστα νεα ο μηνας!!!!!!Βαλε μπρος κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Οοοο @Χρυσάφω μου... Κάνε την επέμβαση να μην έχεις υπόνοιες.. άμα μπορείς να το κάνεις και δημόσια για να γλιτώσεις χρήματα ακόμα καλύτερα.. 

Αυτο σκεφτομαι...Ο γιατρος είναι πολυ καλος του δημοσιου.Το μονο που μπορει να μου  αλλαξει γνωμη ειναι αν υπαρχει καθυστερηση..Θελω να ξεμπερδευω το γρηγοροτερο απο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ίσως σε δημόσιο έχει χρόνο αναμονής όμως... Εγω για την λάμπαροσκοπηση που θα κάνω Μ το είχανε πει πως στο δημόσιο θα περιμένω 1 μήνα περίπου. Μπορείς να τους ρωτήσεις

 Πάντως κ εγώ που θα κάνω την επέμβαση σε δημόσιο 1000€ Μ ζήτησε ο γιατρός..απλά σε ιδιωτικό θα φθάναμε τα 4-5 χιλιάρικα σίγουρα.

Κορίτσι μου ,συγχωρεσε με αλλα δεν θυμαμαι γιατι κανεις λαπαροσκοπηση;;Αν ειναι για ενα μηνα ,θα περιμένω,Μην ειναι πολυ περισσοτερο φοβαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

εγώ αύριο! το πολύ να έρθει Κυριακή εφόσον δεν περιμένω κάτι από το Φλεβάρη! Ας ελπίσουμε να έχω κάτι να περιμένω το Μάρτη!

Με το καλο τον Μαρτιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Λυπάμαι για την εξέλιξη... ίσως αξίζει να δοκιμάσεις το δημόσιο, 1000 ευρώ δεν είναι και λίγα... όμως δες πρώτα αν υπάρχει δυνατότητα να σου καλύψει κάποιο ποσό ο εοπυ, μιλάμε για χειρουργείο δεν μπορεί να μη σου δίνει τίποτα... ή τελοσπάντων έτσι θα ήθελα να πιστεύω! 

Κατά τα άλλα εφόσον πρέπει να βγει όσο το νωρίτερο τόσο καλύτερα υποθέτω...

Σ ευχαριστω πολυ!Θα δω πως θα προχωρησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσι μου ,συγχωρεσε με αλλα δεν θυμαμαι γιατι κανεις λαπαροσκοπηση;;Αν ειναι για ενα μηνα ,θα περιμένω,Μην ειναι πολυ περισσοτερο φοβαμαι...

Δε πειράζει.. διαγνωστηκα με ενδομητριωση κ θα κάνω λαμπαρισκοπικη επέμβαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MAROYLI είπε:

Σας παρακολουθω.Γιατι δεν κανεις ενα τεστ;;Λες να εισαι η πρωτη του μηνα;;

Μακάρι να είμαι και να φέρω και γούρι σε όλες...απλά όπως είπα έχω κάποιες λίγες ενοχλήσεις που παραπέμπουν σε περίοδο και θέλησα να περιμένω λιγουλάκι γιατί κ κείνη η μια γραμμούλα στο τεστ είναι δύσκολο πράγμα ρε κορίτσια...κ κείνα τα 2-3 λεπτά αναμονής φαίνονται αιώνας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Μακάρι να είμαι και να φέρω και γούρι σε όλες...απλά όπως είπα έχω κάποιες λίγες ενοχλήσεις που παραπέμπουν σε περίοδο και θέλησα να περιμένω λιγουλάκι γιατί κ κείνη η μια γραμμούλα στο τεστ είναι δύσκολο πράγμα ρε κορίτσια...κ κείνα τα 2-3 λεπτά αναμονής φαίνονται αιώνας....

πόσο συμφωνώ... καλύτερα κάνε τεστ από Δευτέρα! Δεν θα αλλάξει τίποτα σε 2 μέρες και αν όντως έχεις μέχρι τότε καθυστέρηση θεωρώ πια ότι έχεις βάσιμες ελπίδες! Σου το εύχομαι ειλικρινά! κ σε σένα κ σε όλες μας :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ καλό μήνα.... @Χρυσάφω μου εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση κ να πάνε όλα καλά... εγώ σήμερα τελείωσα με τη θεραπεία με τη κλομιφαινη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Μήνα κορίτσια μουυυυυ! Εύχομαι πολλά μωράκια _μαρτακια στις κοιλίτσες μας κ έναν όμορφο μήνα με υγεία κ καινούριες εμπειρίες! 

??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα σε ολες με υγεια! Αληθεια ευχομαι ο.τι καλυτερο.. 

σας διαβαζω και ετσι περνανε καλυτερα οι μερες εγκυμοσυνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Καλο μηνα σε ολες με υγεια! Αληθεια ευχομαι ο.τι καλυτερο.. 

σας διαβαζω και ετσι περνανε καλυτερα οι μερες εγκυμοσυνης

με το καλό κοπέλα μου!! Πόσο μηνών είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...