Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Λοιποοννν θα τα πω σε εσάς που με καταλαβαίνετε... δεν θέλω να τα λέω στον άντρα μου για να μην του δίνω ελπίδες του κάψερου. Να σημειωθεί δεν περιμένω 8/3.  Τσικνοπέμπτη βγαίνουμε με τους κουμπάρους μου για φαγητό... Εκεί που τρώω ανάμεσα σε κοψίδια και μπριζολιδια νιώθω ότι έχω αναγούλα... δεν λέω τίποτα στους γύρω μου απλά σταματάω να τρώω..  Σάββατο βράδυ βγαίνουμε με άλλο φιλικό ζευγάρι... ξαφνικά νιώθω ίλιγγο και έξαψη... κοκκίνισα ολόκληρη.. Και ένιωθα ότι θέλω αέρα.. Μετά από λίγο συνήλθα..  Κυριακή βράδυ αρχίζω και έχω πονακια χαμηλά σαν "τραβηγμα" εσωτερικα τα οποία τα νιώθω και σήμερα το πρωί... Σας μοιάζουν με συμπτώματα ή τα κάνει όλα το έρμο το κεφάλι μου;; 

κοιτά μπορεί να είναι και στο εύχομαι άλλα είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα πάντα τα συμπτώματα αρχίζουν μετά απο την καθυστέρηση όποτε υπομονή θα σου έλεγα ως της 8/3 και σου εύχομαι να μας λες ευχάριστα νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Χρυσάφω και γω χρησιμοποιώ τα clear blue όπως λέει η @Μαρία Χ, είναι πολύ πιο απλά... νομίζω είναι πιο ακριβά αλλά αξίζει τον κόπο, δεν λείπει τίποτα άλλο να ερμηνεύουμε κ τα τεστ σαν να είναι ο χρησμός της Πυθίας!!! Αυτά εγώ τα παίρνω από φαρμακείο ον-λαιν που είναι περίπου στη μισή τιμή από ότι θα τα βρείς σε ένα φυσικό φαρμακείο! Εγώ χρησιμοποιώ το Pharmacy2Go. Δες τους όρους για παράδοση στην επαρχία μόνο...

@LOULOUdaki! Καλή επιτυχία στις εξετάσεις αν κ δεν έχω αμφιβολία... αρχίζω να πιστεύω ότι ο μόνος γιατρός που μου χρειάζεται είναι αυτός που δεν έχω επισκεφτεί ακόμα... ο ψυχίατρος! 

Αν βρεις κανέναν καλό, πες και σ εμάς ?

Η αλήθεια είναι πως της hometest με εξαίρεση έναν μήνα νομίζω, μου έδιναν σαφή αποτελέσματα! Από τα υπόλοιπα δεν έχω δοκιμάσει κανένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα!! Η αλήθεια είναι πως μόλις ξεκινούμε ελεύθερες επαφές αρχίζουν κάτι συμπτώματα που τα προσέχουμε ενώ πριν μπορεί να τα είχαμε και να μην δίναμε σημασία... Για Τσικνοπέμπτη μου φαίνεται νωρίς να είχαν εμφανιστεί συμπτώματα αλλά αυτά τα τραβήγματα χαμηλά μπορεί να είναι κάτι καλό! ?

Εγώ γενικά λέω ότι είναι νωρίς για τέτοια συμπτώματα...  τι να πω βρε κορίτσι.. θα δείξουν οι επόμενες μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Χρυσάφω επειδή μπερδεύτηκα με τα τεστ, ποια είναι η γραμμή ελέγχου; Αν είναι η κάτω, το χθεσινό τεστ μου φαίνεται πιο έντονο. Αν είναι η επάνω, το σημερινό είναι πιο έντονο. Όπως και να έχει, ελπίζω να έχετε ήδη ξεκινήσει επαφές και να το πάτε σερί για δυο τρεις μέρες. Καλή επιτυχία!

Εγώ έκανα σήμερα εξέταση προγεστερόνης και ΑΜΗ. Αύριο το απόγευμα τα αποτελέσματα :-(

Έχω αγωνίαααα!

Ολα να ειναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Λοιποοννν θα τα πω σε εσάς που με καταλαβαίνετε... δεν θέλω να τα λέω στον άντρα μου για να μην του δίνω ελπίδες του κάψερου. Να σημειωθεί δεν περιμένω 8/3.  Τσικνοπέμπτη βγαίνουμε με τους κουμπάρους μου για φαγητό... Εκεί που τρώω ανάμεσα σε κοψίδια και μπριζολιδια νιώθω ότι έχω αναγούλα... δεν λέω τίποτα στους γύρω μου απλά σταματάω να τρώω..  Σάββατο βράδυ βγαίνουμε με άλλο φιλικό ζευγάρι... ξαφνικά νιώθω ίλιγγο και έξαψη... κοκκίνισα ολόκληρη.. Και ένιωθα ότι θέλω αέρα.. Μετά από λίγο συνήλθα..  Κυριακή βράδυ αρχίζω και έχω πονακια χαμηλά σαν "τραβηγμα" εσωτερικα τα οποία τα νιώθω και σήμερα το πρωί... Σας μοιάζουν με συμπτώματα ή τα κάνει όλα το έρμο το κεφάλι μου;; 

Κορίτσι η απάντηση μπορεί να είναι κ ναι κ όχι... ηρέμησε κ βγάλε το λίγο από το μυαλό σου γιατί θα καταλήξεις απλά να αγχώνεσαι... το μόνο που θα έλεγα είναι ότι είναι λίγο νωρίς για αναγούλες... συνήθως αρχίζουν από την 5-6η εβδομάδα. Φυσικά κάθε σώμα είναι διαφορετικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

κοιτά μπορεί να είναι και στο εύχομαι άλλα είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα πάντα τα συμπτώματα αρχίζουν μετά απο την καθυστέρηση όποτε υπομονή θα σου έλεγα ως της 8/3 και σου εύχομαι να μας λες ευχάριστα νέα

το γνωρίζω... γι αυτό κρατάω μικρό καλάθι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Χρυσάφω επειδή μπερδεύτηκα με τα τεστ, ποια είναι η γραμμή ελέγχου; Αν είναι η κάτω, το χθεσινό τεστ μου φαίνεται πιο έντονο. Αν είναι η επάνω, το σημερινό είναι πιο έντονο. Όπως και να έχει, ελπίζω να έχετε ήδη ξεκινήσει επαφές και να το πάτε σερί για δυο τρεις μέρες. Καλή επιτυχία!

Εγώ έκανα σήμερα εξέταση προγεστερόνης και ΑΜΗ. Αύριο το απόγευμα τα αποτελέσματα :-(

Έχω αγωνίαααα!

Καλά αποτελέσματα!!! (που θα ναι) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

 

53121486_352073708735341_6674559334682198016_n.jpg

Το αριστερό μού φαίνεται θετικό! Όπως και να χει ξέρεις τι πρέπει να κάνεις μέχρι την Τετάρτη τουλάχιστον ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Εγώ γενικά λέω ότι είναι νωρίς για τέτοια συμπτώματα...  τι να πω βρε κορίτσι.. θα δείξουν οι επόμενες μέρες.. 

Είπαμε, καθαρά Δευτέρα θα πετάξουμε χαρταετό κι αν δεν έχει έρθει η καταραμένη (να μην έρθει!) Τρίτη θα κάνουμε τεστ! 

Εγώ πάντως δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο τη θερμοκρασία παρακολουθώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Είπαμε, καθαρά Δευτέρα θα πετάξουμε χαρταετό κι αν δεν έχει έρθει η καταραμένη (να μην έρθει!) Τρίτη θα κάνουμε τεστ! 

Εγώ πάντως δεν νιώθω τίποτα απολύτως, μόνο τη θερμοκρασία παρακολουθώ.. 

χαχαχα γέλασα με τον χαρταετό! με την θερμοκρασία τι ακριβώς παιζει;; αυτό μου έλειπε τώρα... να κάθομαι με τα θερμόμετρα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

χαχαχα γέλασα με τον χαρταετό! με την θερμοκρασία τι ακριβώς παιζει;; αυτό μου έλειπε τώρα... να κάθομαι με τα θερμόμετρα...?

Ουσιαστικά αν παραμένει υψηλή (σε σχέση με τη βασική σου θερμοκρασία πάντοτε) για 18 ημέρες μετά την ωορρηξία είναι καλό σημάδι! Συνήθως πριν αδιαθετησουμε αρχίζει και πέφτει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και. Από μένα. Εμένα σήμερα η θερμοκρασία 35,9.. Χθες 36,1.. Πήρα σήμερα τον γυναικολόγο αύριο 9 η ώρα μου έκλεισε ραντεβού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και. Από μένα. Εμένα σήμερα η θερμοκρασία 35,9.. Χθες 36,1.. Πήρα σήμερα τον γυναικολόγο αύριο 9 η ώρα μου έκλεισε ραντεβού.. 

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι η απάντηση μπορεί να είναι κ ναι κ όχι... ηρέμησε κ βγάλε το λίγο από το μυαλό σου γιατί θα καταλήξεις απλά να αγχώνεσαι... το μόνο που θα έλεγα είναι ότι είναι λίγο νωρίς για αναγούλες... συνήθως αρχίζουν από την 5-6η εβδομάδα. Φυσικά κάθε σώμα είναι διαφορετικό... 

προσπαθώ... Αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες με πιάνει ανυπομονησία... το ξέρω ότι είναι νωρίς για τέτοια σύμπτωματα... γι αυτό και δεν θέλω να τα πάρω υπόψιν μου... Γενικά κρατάω μικρό καλάθι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και. Από μένα. Εμένα σήμερα η θερμοκρασία 35,9.. Χθες 36,1.. Πήρα σήμερα τον γυναικολόγο αύριο 9 η ώρα μου έκλεισε ραντεβού.. 

Ωραία!!! 

Να σε ρωτήσω κάτι εσένα που το έχεις ψάξει. Η θερμοκρασία πέφτει πριν γίνει η ωορρηξία? Ή την ίδια ημέρα που γίνεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και. Από μένα. Εμένα σήμερα η θερμοκρασία 35,9.. Χθες 36,1.. Πήρα σήμερα τον γυναικολόγο αύριο 9 η ώρα μου έκλεισε ραντεβού.. 

καλά αποτελέσματα σου εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

προσπαθώ... Αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες με πιάνει ανυπομονησία... το ξέρω ότι είναι νωρίς για τέτοια σύμπτωματα... γι αυτό και δεν θέλω να τα πάρω υπόψιν μου... Γενικά κρατάω μικρό καλάθι...

Κοίτα μικρό καλάθι ως προς τα συμπτώματα οκ, γενικά όμως γιατί; δεν υπάρχει λόγος αρνητικής σκέψης! Είσαι μόλις 30, θα δεις ότι στο τρίμηνο θα γίνει... ελάχιστοι το πετυχαίνουν με την πρώτη! Εφόσον έχεις ωορρηξία κανονικά είναι θέμα χρόνου... Εμάς παίρνει λίγο παραπάνω αλλά πιστεύω είναι η ηλικία το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια και. Από μένα. Εμένα σήμερα η θερμοκρασία 35,9.. Χθες 36,1.. Πήρα σήμερα τον γυναικολόγο αύριο 9 η ώρα μου έκλεισε ραντεβού.. 

Με το καλό!!!!!τώρα θα δείτε αν έχουν μεγαλώσει τα ωάρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα καιωκαλη εβδομάδα σε όλα τα κορίτσια..  Σήμερα ξυπνησα και είναι απογοητευμένη 14η μέρα για μένα και το τεστ αρνητικο.. βέβαια και το προηγουμενοβμηνα έδειξε στις 15η αλλά το σημερινο ουτε καν αχνό βρε παιδιά εεχει τυχει σε καμμια τη μια μέρα ούτε καν αχνό και την αλλη κατακόκκινο???

Καλημέρα κορίτσι μου μην ανησυχείς φυσικά και μπορεί να κοκκινίσει απότομα δεν σημαίνει κάτι εμένα πάντα έτσι γίνεται κοκκίνιζε απότομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Με το καλό!!!!!τώρα θα δείτε αν έχουν μεγαλώσει τα ωάρια;

Ναι βασικά από τα 3 μόνο το 1 περιμένουμε να χει μεγαλώσει κ να είναι έτοιμο προσ ωορρηξία!!!. ? Ελπίζω όλα να πάνε καλά... Τουλάχιστον και με ένα...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ωραία!!! 

Να σε ρωτήσω κάτι εσένα που το έχεις ψάξει. Η θερμοκρασία πέφτει πριν γίνει η ωορρηξία? Ή την ίδια ημέρα που γίνεται? 

Την ημέρα της ωορρηξιας πέφτει. Κ την επόμενη ανεβαίνει ξανά...!!!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα μικρό καλάθι ως προς τα συμπτώματα οκ, γενικά όμως γιατί; δεν υπάρχει λόγος αρνητικής σκέψης! Είσαι μόλις 30, θα δεις ότι στο τρίμηνο θα γίνει... ελάχιστοι το πετυχαίνουν με την πρώτη! Εφόσον έχεις ωορρηξία κανονικά είναι θέμα χρόνου... Εμάς παίρνει λίγο παραπάνω αλλά πιστεύω είναι η ηλικία το θέμα 

καθαρά για τα συμπτώματα κρατάω επιφυλάξεις... σε όλα τα άλλα συμφωνώ.. Τώρα όσο αφορά το ποσό γρήγορα θα μας έρθει..  όλος ο περίγυρος αδερφή μου κουμπάρες φίλες..  Όλες τα έπιασαν στον ύπνο τα παιδιά..  Μόνο ο αδερφός του άντρα μου παιδευτηκαν ένα χρόνο γιατί στο εξάμηνο όταν έκανε σπερματοδιαγραμμα του βρήκαν μικρόβιο στο σπέρμα και έπρεπε να πάρει αντιβίωση συν βιταμίνες για να το δυναμώσουν... βέβαια ότι έγινε έτσι σε εκείνον δεν συμβαίνει ότι θα τύχει και σε εμάς..  το έχω όμως στο πίσω μέρος του μυαλού μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Την ημέρα της ωορρηξιας πέφτει. Κ την επόμενη ανεβαίνει ξανά...!!!!. ?

Σάββατο είχα τη χαμηλότερη θερμοκρασία και θετικό τεστ ωορρηξιας κατακόκκινο. Κυριακή ξημερώματα πονούσα, ξύπνησα από την ενόχληση. Ελπίζω με επαφές Κυριακή Δευτέρα Τρίτη να μην ήταν πολύ αργά... Γιατί πριν μόνο μία είχαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σάββατο είχα τη χαμηλότερη θερμοκρασία και θετικό τεστ ωορρηξιας κατακόκκινο. Κυριακή ξημερώματα πονούσα, ξύπνησα από την ενόχληση. Ελπίζω με επαφές Κυριακή Δευτέρα Τρίτη να μην ήταν πολύ αργά... Γιατί πριν μόνο μία είχαμε 

Πιο μπροστά δεν είχατε? Δηλ πριν την Κυριακή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο μια, Παρασκευή. Μέχρι Πέμπτη έπαιρνα αντιβιωση. Η ωορρηξία σκέφτηκα πάντα γίνεται μια δυο μέρες μετά το θετικό τεστ. Ελπίζω έτσι να έγινε και τώρα. Ή έστω να περίμενε το ωάριο :) τουλάχιστον Κυριακή είχαμε επαφή μεσημέρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...