Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μολις πηρα τα αποτελεσματα της αμη και πραγματικα θελω να κλαψω.....4,2 pmol/l.

Γιατί κορίτσι μου; Φυσιολογικη μου φαίνεται σε pmol  Έκανες και τις υπόλοιπες ορμόνες; Γιατί μόνη της η αμη δεν λέει και κάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Γιατί κορίτσι μου; Φυσιολογικη μου φαίνεται σε pmol  Έκανες και τις υπόλοιπες ορμόνες; Γιατί μόνη της η αμη δεν λέει και κάτι!!

Καλημερα!

Οχι τις υπολοιπες την 3η μερα του κυκλου.

Με τρομαξε το τοσο μικρο νουμερο, υποτιθεται πως μια καλη γονιμοτητα ειναι απο 15,7 και πανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα!

Οχι τις υπολοιπες την 3η μερα του κυκλου.

Με τρομαξε το τοσο μικρο νουμερο, υποτιθεται πως μια καλη γονιμοτητα ειναι απο 15,7 και πανω.

Καλημέρα!Ξερω οτι δεν σε παρηγορεί αλλα εγω εχω 0,03.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μολις πηρα τα αποτελεσματα της αμη και πραγματικα θελω να κλαψω.....4,2 pmol/l.

Με τον γιατρό μίλησες κοριτσι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Καλό σκ να χουμε.... Πρωινή θερμοκρασία 28η ημέρα 36.6-36.8. Ας μείνει να μην κατέβει.... ???

έλα και κοντεύουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μολις πηρα τα αποτελεσματα της αμη και πραγματικα θελω να κλαψω.....4,2 pmol/l.

Να μην κλάψεις, η αμη είπαμε δείχνει το απόθεμα των ωαρίων, σημασία έχει να είναι ποιοτικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Καλό σκ να χουμε.... Πρωινή θερμοκρασία 28η ημέρα 36.6-36.8. Ας μείνει να μην κατέβει.... ???

Να μείνει, να μείνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω  μου σε ευχαριστω κοπελα μου και δεν ειναι θεμα παρηγοριας απλα θα ηθελα να ξερω και το αποτελεσμα κι αλλης κοπελας πανω απο τα 35.αν επιτρεπεται τι σου εχουν πει? Εννοω για φυσιολογικη συλληψη.

@Γιάννα 36 @Mantarini ο γιατρος μου ειπε οτι συναδει με την ηλικια μου.Ειναι φυσιολογικα χαμηλο

Εγω παλι μηπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω στο ιντερνετ, σε 8 απο τα 10 αρθρα που βρηκα ειναι δυσοιωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Χρυσάφω  μου σε ευχαριστω κοπελα μου και δεν ειναι θεμα παρηγοριας απλα θα ηθελα να ξερω και το αποτελεσμα κι αλλης κοπελας πανω απο τα 35.αν επιτρεπεται τι σου εχουν πει? Εννοω για φυσιολογικη συλληψη.

@Γιάννα 36 @Mantarini ο γιατρος μου ειπε οτι συναδει με την ηλικια μου.Ειναι φυσιολογικα χαμηλο

Εγω παλι μηπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω στο ιντερνετ, σε 8 απο τα 10 αρθρα που βρηκα ειναι δυσοιωνο.

Είναι απλά νούμερα... Τα οποία τα περιμένουμε στα 35+. Άσε το ίντερνετ άσε τις αναλύσεις και μην σαμποτάρεις τον εαυτό σου με τζάμπα άγχος! Αφού θα έρθει το μωρό ? αργά ή γρήγορα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Χρυσάφω  μου σε ευχαριστω κοπελα μου και δεν ειναι θεμα παρηγοριας απλα θα ηθελα να ξερω και το αποτελεσμα κι αλλης κοπελας πανω απο τα 35.αν επιτρεπεται τι σου εχουν πει? Εννοω για φυσιολογικη συλληψη.

@Γιάννα 36 @Mantarini ο γιατρος μου ειπε οτι συναδει με την ηλικια μου.Ειναι φυσιολογικα χαμηλο

Εγω παλι μηπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω στο ιντερνετ, σε 8 απο τα 10 αρθρα που βρηκα ειναι δυσοιωνο.

Μονο με δανεικά.Αυτο ειναι η διάγνωση γ μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Χρυσάφω  μου σε ευχαριστω κοπελα μου και δεν ειναι θεμα παρηγοριας απλα θα ηθελα να ξερω και το αποτελεσμα κι αλλης κοπελας πανω απο τα 35.αν επιτρεπεται τι σου εχουν πει? Εννοω για φυσιολογικη συλληψη.

@Γιάννα 36 @Mantarini ο γιατρος μου ειπε οτι συναδει με την ηλικια μου.Ειναι φυσιολογικα χαμηλο

Εγω παλι μηπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω στο ιντερνετ, σε 8 απο τα 10 αρθρα που βρηκα ειναι δυσοιωνο.

Να σταματήσεις και να ;κους τον γιατρό σου μια χαρά είναι βάση ηλικίας και αν οι άλλες οι ορμόνες είναι καλές η αμη δεν λέει και κάτι μια χαρά μπορείς να μείνεις έγκυος!!!Το ίντερνετ μας έχει κάψει!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Χρυσάφω  μου σε ευχαριστω κοπελα μου και δεν ειναι θεμα παρηγοριας απλα θα ηθελα να ξερω και το αποτελεσμα κι αλλης κοπελας πανω απο τα 35.αν επιτρεπεται τι σου εχουν πει? Εννοω για φυσιολογικη συλληψη.

@Γιάννα 36 @Mantarini ο γιατρος μου ειπε οτι συναδει με την ηλικια μου.Ειναι φυσιολογικα χαμηλο

Εγω παλι μηπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω στο ιντερνετ, σε 8 απο τα 10 αρθρα που βρηκα ειναι δυσοιωνο.

Μονο με δανεικά.Αυτο ειναι η διάγνωση γ μενα.Εκανα χοριακη 24 μερα κ βγηκε μηδεν.Η πληρης απογοήτευση.Και καπου εδω ,δεν μπορω να συνεχισω να εχω αυταπατες.Τελος γ μενα.Καλη συνεχεια κορίτσια.Καλη επιτυχία στις προσπάθειες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@Χρυσάφω  μου σε ευχαριστω κοπελα μου και δεν ειναι θεμα παρηγοριας απλα θα ηθελα να ξερω και το αποτελεσμα κι αλλης κοπελας πανω απο τα 35.αν επιτρεπεται τι σου εχουν πει? Εννοω για φυσιολογικη συλληψη.

@Γιάννα 36 @Mantarini ο γιατρος μου ειπε οτι συναδει με την ηλικια μου.Ειναι φυσιολογικα χαμηλο

Εγω παλι μηπως πρεπει να σταματησω να διαβαζω στο ιντερνετ, σε 8 απο τα 10 αρθρα που βρηκα ειναι δυσοιωνο.

Μονο με δανεικά.Αυτο ειναι η διάγνωση γ μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μονο με δανεικά.Αυτο ειναι η διάγνωση γ μενα.Εκανα χοριακη 24 μερα κ βγηκε μηδεν.Η πληρης απογοήτευση.Και καπου εδω ,δεν μπορω να συνεχισω να εχω αυταπατες.Τελος γ μενα.Καλη συνεχεια κορίτσια.Καλη επιτυχία στις προσπάθειες σας.

Λυπαμαι πολυ!

Εγω στη δικη σου μοναδα μετρησης εχω νομιζω 0.558.Κι αυτο που γραφεις το σκεφτομουν ολο το βραδυ.

Το παμε ανετα και χαλαρα δεν υπαρχει πια.Ως τον Ιουνιο το πολυ μονοι μας και μετα αρχιζουν οι αποφασεις.Τωρα περιμενω με ανυπομονησια την περιοδο(που φτασαμε) για να κανω την fsh.Το μονο που ξερω ειναι πως σιγουρα θα εχω εμμηνοπαυση κοντα στα 44-45(βαση γιατρου).

Νομιζω εισαι λιγο μεγαλυτερη μου,οποτε λογικα στην ηλικια σου αυτες τις τιμες θα εχω κι εγω.

Το μονο θετικο ειναι πως η μητρα δεν γερναει ποτε και τα δανεικα εχουν πανω απο 50% πιθανοτητες.

Μα καλα 24η μερα κι εσενα τι σου ρθε να κανεις χοριακη?

Εν τω μεταξυ εξαντλησα το ελληνικο ιντερνετ και τωρα διαβαζω ξενα σαιτ.Ευτυχως που ξερω μονο αγγλικα κι ετσι μολις τα εξαντλησω κι αυτα δεν θα μπορεσω να διαβασω αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μονο με δανεικά.Αυτο ειναι η διάγνωση γ μενα

Σε ευχαριστω παντως που το μοιραστηκες μαζι μας, ξερω οτι ειναι δυσκολο και το γραψες στην προσπαθεια σου να με ηρεμησεις.

Σε ευχαριστω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Λυπαμαι πολυ!

Εγω στη δικη σου μοναδα μετρησης εχω νομιζω 0.558.Κι αυτο που γραφεις το σκεφτομουν ολο το βραδυ.

Το παμε ανετα και χαλαρα δεν υπαρχει πια.Ως τον Ιουνιο το πολυ μονοι μας και μετα αρχιζουν οι αποφασεις.Τωρα περιμενω με ανυπομονησια την περιοδο(που φτασαμε) για να κανω την fsh.Το μονο που ξερω ειναι πως σιγουρα θα εχω εμμηνοπαυση κοντα στα 44-45(βαση γιατρου).

Νομιζω εισαι λιγο μεγαλυτερη μου,οποτε λογικα στην ηλικια σου αυτες τις τιμες θα εχω κι εγω.

Το μονο θετικο ειναι πως η μητρα δεν γερναει ποτε και τα δανεικα εχουν πανω απο 50% πιθανοτητες.

Μα καλα 24η μερα κι εσενα τι σου ρθε να κανεις χοριακη?

Εν τω μεταξυ εξαντλησα το ελληνικο ιντερνετ και τωρα διαβαζω ξενα σαιτ.Ευτυχως που ξερω μονο αγγλικα κι ετσι μολις τα εξαντλησω κι αυτα δεν θα μπορεσω να διαβασω αλλο.

Καλέ τι σ έχει πιάσει? Οι γιατροί λένε τη θεωρία τους κι αυτά που πρέπει. Φυσικά και πρέπει να έχουμε ρεαλισμό αλλά τι κάθεσαι και διαβάζεις?? Για την αγγλική βιβλιογραφία δεν το σχολιάζω καν ?

Εκατό χιλιάδες περιπτώσεις έρχονται και μια διαψεύδουν. Ζευγάρια με όλες τις εξετάσεις σούπερ να παλεύουν χρόνια, ζευγάρια με χίλια δυο ευρήματα να συλλαμβάνουν φυσιολογικά! 

Ο γιατρός μου είπε την προηγούμενη φορά, είσαι οριακά στην ηλικία πριν πας σε υποβοηθουμενη. Αυτό ξέρει αυτό είπε.. 

Ολα θα πάνε καλά! Σταματα τη μελέτη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλέ τι σ έχει πιάσει? Οι γιατροί λένε τη θεωρία τους κι αυτά που πρέπει. Φυσικά και πρέπει να έχουμε ρεαλισμό αλλά τι κάθεσαι και διαβάζεις?? Για την αγγλική βιβλιογραφία δεν το σχολιάζω καν ?

Εκατό χιλιάδες περιπτώσεις έρχονται και μια διαψεύδουν. Ζευγάρια με όλες τις εξετάσεις σούπερ να παλεύουν χρόνια, ζευγάρια με χίλια δυο ευρήματα να συλλαμβάνουν φυσιολογικά! 

Ο γιατρός μου είπε την προηγούμενη φορά, είσαι οριακά στην ηλικία πριν πας σε υποβοηθουμενη. Αυτό ξέρει αυτό είπε.. 

Ολα θα πάνε καλά! Σταματα τη μελέτη ?

Το ξερω πως μεγαλοποιω τα πραγματα, παντα ετσι κανω!

Να σαι καλα, χρειαζομαι λιγο ταρακουνημα να συνελθω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου @Ginaak η ΑΜΗ 0,6 ng που έχεις δεν ειναι τοσο τραγικη.. Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι. Αλλά μια απο τις φιλες μου με ΑΜΗ 0,4 και FSH καλη   γυρω στο 9 και 42 ετων ειναι εγκυος τωρα.. Εγω εχω ΑΜΗ 0,1 και  fsh που παιζει απο 14 εως 21 (δυο φορες την εχω κανει) εχω πολυ σταθερο κυκλο βεβαια.. Ειμαι 41  και εχω ηδη ενα παιδι 3 χρονων.. Το οποιο το επιασα ευκολα και φυσιολογικα.. Με αμη τωρα 0,1 ε δεν θα ειχα τοτε που εμεινα εγκυος πολυ παραπανω... θελω να πω πως η fsh ειναι  το θεμα και οχι η ΑΜΗ. Αν εινα καλο το σπέρμα, ανοιχτες σαλπιγγες σταθερος κυκλος μια χαρα θα πιασεις.. Επισης δεν σημαινει πως θα μπεις σε εμμηνοπαυση, μπορει να μπεις σε εμμηνοπαυση και στα 50 σου.. Γενικα το 0,6 δειχνει πως εισαι σε μεση γονιμοτητα.. Χαλαρωσε και κανε τις ορμονολογικες σου... Και αναλογως την ηλικια αν περασει ενα ευλογο χρονικο διαστημα τοτε το βλεπεις  και για εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Το ξερω πως μεγαλοποιω τα πραγματα, παντα ετσι κανω!

Να σαι καλα, χρειαζομαι λιγο ταρακουνημα να συνελθω.

 

Μην τρελαίνεσαι και μη διαβάζεις τίποτα. Κακό σου κάνει. Δίκιο έχει η Γιάννα. Όλα θα πάνε καλά! Οι γιατροί λένε αυτά που πρέπει να πουν, αυτή είναι η δουλειά τους και τα λένε ψυχρά και χωρίς συναισθηματισμούς. Υπάρχουν όμως και οι περιπτώσεις που διαψεύδουν και τους γιατρούς. Μην απελπίζεσαι. Θα συνεχίσεις τις προσπάθειες και θα έρθει το μωράκι.... Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κορίτσι μου @Ginaak η ΑΜΗ 0,6 ng που έχεις δεν ειναι τοσο τραγικη.. Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι. Αλλά μια απο τις φιλες μου με ΑΜΗ 0,4 και FSH καλη   γυρω στο 9 και 42 ετων ειναι εγκυος τωρα.. Εγω εχω ΑΜΗ 0,1 και  fsh που παιζει απο 14 εως 21 (δυο φορες την εχω κανει) εχω πολυ σταθερο κυκλο βεβαια.. Ειμαι 41  και εχω ηδη ενα παιδι 3 χρονων.. Το οποιο το επιασα ευκολα και φυσιολογικα.. Με αμη τωρα 0,1 ε δεν θα ειχα τοτε που εμεινα εγκυος πολυ παραπανω... θελω να πω πως η fsh ειναι  το θεμα και οχι η ΑΜΗ. Αν εινα καλο το σπέρμα, ανοιχτες σαλπιγγες σταθερος κυκλος μια χαρα θα πιασεις.. Επισης δεν σημαινει πως θα μπεις σε εμμηνοπαυση, μπορει να μπεις σε εμμηνοπαυση και στα 50 σου.. Γενικα το 0,6 δειχνει πως εισαι σε μεση γονιμοτητα.. Χαλαρωσε και κανε τις ορμονολογικες σου... Και αναλογως την ηλικια αν περασει ενα ευλογο χρονικο διαστημα τοτε το βλεπεις  και για εξωσωματικη.

Ευχαριστω, αναθαρρηνα μετα απο αυτο που διαβασα.Ελπιζω κ το δευτερο μωρακι σου να ρθει το ιδιο γρηγορα!

Να στε καλα ολες βρε κοριτσια, που τα ξερετε και συμβουλευετε και καθησυχαζετε.Γιατι εγω πρωταρα στις εξετασεις μολις δω ο,τιδηποτε πελαγωνω(καλα εγω γενικα πελαγωνω ευκολα αλλα τελος παντων)

 Καλημερουδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.... Ποιες περιμένουμε αυτή την εβδομάδα???. Καλή μας επιτυχία.... Εγώ περιμένω και η @Μαρία Χ σίγουρα... Ποιες άλλες..??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...