Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλη μερα Γιαννα μου, καλη Σαρακοστη!

Κατσε να δεις περιοδο πρωτα και μην το προεξοφλεις ακομη.

Εγω 23η μερα και ηδη εχω τα ψυχολογικα μου σκαμπανεβασματα, οποτε αν και δεν εχω ουτε πονακια ουτε πρηξιμο νομιζω οι ορμονες μου τα λενε ολα.

Για να καταλαβεις σημερα εχουμε συνεχεις διακοπες ρευματος, εχω τραπεζι και τα φαγητα δεν ειναι ετοιμα καθως εδω και μιαμιση ωρα δεν εχει παλι ρευμα, εχω σηκωθει απο τις 8 για να μαγειρεψω....και εδω και ωρα ειμαι στον καναπε κ κλαιω.

Υπερβολικη αντιδραση αλλα σιγουρα ειναι τα προερτια της περιοδου.

 

Κατα τ αλλα ειμαι σουπερ?

Πω εκνευριστικό αυτό με το ρεύμα ειδικά αν περιμένεις κόσμο! Ελπίζω να ήρθε και να προλάβεις να τα έχεις όλα έτοιμα! 

Νωρίς είναι ακόμα για προεορτια βιάζεσαι ?έχεις ακόμα μέρες μπροστά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..Καλή σαρακοστή!!

10η μερα του κυκλου σημερα κ λεω να κανω το πρωτο μου τεστακι!! Επρεπε να το κανω το μεσημερι αλλα λογω της ημερας ξεχαστηκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..Καλή σαρακοστή!!

10η μερα του κυκλου σημερα κ λεω να κανω το πρωτο μου τεστακι!! Επρεπε να το κανω το μεσημερι αλλα λογω της ημερας ξεχαστηκα! 

Αντε κάνε ένα τώρα να μα ςπεις... Καλή σαρακοστή σε όλες μας. ? Εγώ 23η ημέρα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αντε κάνε ένα τώρα να μα ςπεις... Καλή σαρακοστή σε όλες μας. ? Εγώ 23η ημέρα. ?

Θα σας κραταω ενημερες!! ☺️

Αντε μακαρι να σταματησεις να μετρας μερες κ να μετρας βδομαδες!! Κανε την αρχη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω τι ίδιο Απο τωρα έχω ψιλοπονακια 

 

Καλησπέρα κορίτσια. Σε μένα συμβαίνει κάτι περίεργο. Βρίσκομαι στην 18η μέρα και κανένα απολύτως σύμπτωμα. Ούτε πονάκια στην κοιλιά, ούτε φουσκωμένο στήθος, ούτε βάρος και τράβηγμα στο στήθος, ούτε και υγρά πολλά (μάλλον λίγα θα έλεγα). Άλλες φορές είχα 10 μέρες πριν την περίοδο όλα τα συμπτώματα και ένιωθα πως θα έρθει άμεσα η περίοδος. Τώρα τίποτα και με ανησυχεί μήπως και εκεί που είχε στρώσει κάπως ο κύκλος μου και μου ερχόταν γύρω στην 24η με 26η μέρα τώρα γυρίσω πάλι στα παλιά και μου έρθει μετά την 40η μέρα και βάλε.... Σας έτυχε κάποια στιγμή κάτι παρόμοιο;

Και κάτι άσχετο. Στις δημοσιεύσεις σας εμφανίζονται διαφημίσεις που καλύπτουν ένα μέρος και δεν μπορώ να διαβάσω τι γράφετε. Δεν υπάρχει τρόπος να τις σβήσω ή να τις διώξω και είναι πολύ σπαστικό. Συμβαίνει και σε σας μήπως και τι μπορώ να κάνω; Σήμερα το παρατήρησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Πως τα περάσατε σήμερα? Εμείς πήγαμε παραλία, φάγαμε.. ωραία ήταν.. τώρα ξεκούραση.. 

 

@paradisebird μήπως έχουμε ευχάριστα??

@Starrr είμαι σίγουρη πως αυτό το μήνα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! Υπομονή και αισιοδοξία.. όχι άγχος! 

@Γιάννα 36 σου ήρθε τελικά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Πως τα περάσατε σήμερα? Εμείς πήγαμε παραλία, φάγαμε.. ωραία ήταν.. τώρα ξεκούραση.. 

 

@paradisebird μήπως έχουμε ευχάριστα??

@Starrr είμαι σίγουρη πως αυτό το μήνα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! Υπομονή και αισιοδοξία.. όχι άγχος! 

@Γιάννα 36 σου ήρθε τελικά?? 

Τίποτα ακόμα.. Φάγαμε ήπιαμε καφεδάκι, ήμουν τρεις και λίγο στην τουαλέτα αλλά δεν είδα κάτι. Μόνο μία βλενη κι αυτό γιατί έκανα σκαναρισμα το χαρτί ?

Αύριο λογικά θα έρθει γιατί κι η θερμοκρασία δεν έπεσε πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τίποτα ακόμα.. Φάγαμε ήπιαμε καφεδάκι, ήμουν τρεις και λίγο στην τουαλέτα αλλά δεν είδα κάτι. Μόνο μία βλενη κι αυτό γιατί έκανα σκαναρισμα το χαρτί ?

Αύριο λογικά θα έρθει γιατί κι η θερμοκρασία δεν έπεσε πολύ.. 

βρε... μήπως να έκανες εκεινο το τεστακι που λέγαμε?? τα ίδια ακριβώς μου έλεγε και η αδερφή μου.. μέχρι και σερβιέτα μου ζήτησε γιατί ήταν σίγουρη ότι "της ερχόταν.."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

βρε... μήπως να έκανες εκεινο το τεστακι που λέγαμε?? τα ίδια ακριβώς μου έλεγε και η αδερφή μου.. μέχρι και σερβιέτα μου ζήτησε γιατί ήταν σίγουρη ότι "της ερχόταν.."

Δεν έχω τεστ, εξάλλου και τον προηγούμενο μήνα στις 16 ημέρες από την πιθανή ωορρηξία ήρθε. Δεν περνάω ξανά το ίδιο.. Θα περιμένω... Άσε που κάθε φορά που βλέπω βλεννη την επομένη έρχεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν έχω τεστ, εξάλλου και τον προηγούμενο μήνα στις 16 ημέρες από την πιθανή ωορρηξία ήρθε. Δεν περνάω ξανά το ίδιο.. Θα περιμένω... Άσε που κάθε φορά που βλέπω βλεννη την επομένη έρχεται! 

εσύ ξέρεις καλύτερα... εγώ θα ευχηθώ να μην έρθει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Πως τα περάσατε σήμερα? Εμείς πήγαμε παραλία, φάγαμε.. ωραία ήταν.. τώρα ξεκούραση.. 

 

@paradisebird μήπως έχουμε ευχάριστα??

@Starrr είμαι σίγουρη πως αυτό το μήνα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! Υπομονή και αισιοδοξία.. όχι άγχος! 

@Γιάννα 36 σου ήρθε τελικά?? 

Σε ευχαριστώ πολύ.... Υπομονη κάνω.... Τι άλλο να κάνω... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εσύ ξέρεις καλύτερα... εγώ θα ευχηθώ να μην έρθει! ?

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Αυτό θα ήταν το ιδανικό σενάριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σε μένα συμβαίνει κάτι περίεργο. Βρίσκομαι στην 18η μέρα και κανένα απολύτως σύμπτωμα. Ούτε πονάκια στην κοιλιά, ούτε φουσκωμένο στήθος, ούτε βάρος και τράβηγμα στο στήθος, ούτε και υγρά πολλά (μάλλον λίγα θα έλεγα). Άλλες φορές είχα 10 μέρες πριν την περίοδο όλα τα συμπτώματα και ένιωθα πως θα έρθει άμεσα η περίοδος. Τώρα τίποτα και με ανησυχεί μήπως και εκεί που είχε στρώσει κάπως ο κύκλος μου και μου ερχόταν γύρω στην 24η με 26η μέρα τώρα γυρίσω πάλι στα παλιά και μου έρθει μετά την 40η μέρα και βάλε.... Σας έτυχε κάποια στιγμή κάτι παρόμοιο;

Και κάτι άσχετο. Στις δημοσιεύσεις σας εμφανίζονται διαφημίσεις που καλύπτουν ένα μέρος και δεν μπορώ να διαβάσω τι γράφετε. Δεν υπάρχει τρόπος να τις σβήσω ή να τις διώξω και είναι πολύ σπαστικό. Συμβαίνει και σε σας μήπως και τι μπορώ να κάνω; Σήμερα το παρατήρησα!!!

Μου έχει τύχει ναι, γιατί δεν έχουν όλοι οι κύκλοι τα ίδια συμπτώματα. Κι αδιαθέτησα κανονικά στις μέρες που έπρεπε.. 

Οι διαφημίσεις πάνω πάνω μόνο με το βελάκι στο κέντρο ανεβαίνουν πιο πάνω, αν εννοείς αυτές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Πως τα περάσατε σήμερα? Εμείς πήγαμε παραλία, φάγαμε.. ωραία ήταν.. τώρα ξεκούραση.. 

 

@paradisebird μήπως έχουμε ευχάριστα??

 

Αχ κορίτσι μου μακάρι. Ξέρεις, για ένα διάστημα ο κύκλος μου είχε τρελαθεί, έφτασε να φανταστείς μια φορά τις 54 μέρες (το ανώτερο που μου έτυχε ποτέ). Σκέφτομαι μήπως συμβεί ξανά κάτι παρόμοιο. Δεν θα το ήθελα φυσικά. Τώρα για τα ευχάριστα που μου λες... δεν θα έπρεπε να είχα κάποια συμπτώματα όπως πόνο σε κοιλιά και στήθος, αυξημένα υγρά κτλ; Δεν θέλω να σκεφτώ το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης για να μην απογοητευτώ μετά. Στην παρούσα φάση θα είμαι ευχαριστημένη να μου έρθει περίοδος πριν τις 30 μέρες και να μην μεγαλώσει πάλι ο κύκλος μου τόσο πολύ. Τέλος πάντων... ο χρόνος θα δείξει τελικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Αχ κορίτσι μου μακάρι. Ξέρεις, για ένα διάστημα ο κύκλος μου είχε τρελαθεί, έφτασε να φανταστείς μια φορά τις 54 μέρες (το ανώτερο που μου έτυχε ποτέ). Σκέφτομαι μήπως συμβεί ξανά κάτι παρόμοιο. Δεν θα το ήθελα φυσικά. Τώρα για τα ευχάριστα που μου λες... δεν θα έπρεπε να είχα κάποια συμπτώματα όπως πόνο σε κοιλιά και στήθος, αυξημένα υγρά κτλ; Δεν θέλω να σκεφτώ το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης για να μην απογοητευτώ μετά. Στην παρούσα φάση θα είμαι ευχαριστημένη να μου έρθει περίοδος πριν τις 30 μέρες και να μην μεγαλώσει πάλι ο κύκλος μου τόσο πολύ. Τέλος πάντων... ο χρόνος θα δείξει τελικά!!!

Σίγουρα ο χρόνος θα δείξει.. καλά κάνεις και κρατάς μικρό καλάθι.. αλλά σίγουρα ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Αχ κορίτσι μου μακάρι. Ξέρεις, για ένα διάστημα ο κύκλος μου είχε τρελαθεί, έφτασε να φανταστείς μια φορά τις 54 μέρες (το ανώτερο που μου έτυχε ποτέ). Σκέφτομαι μήπως συμβεί ξανά κάτι παρόμοιο. Δεν θα το ήθελα φυσικά. Τώρα για τα ευχάριστα που μου λες... δεν θα έπρεπε να είχα κάποια συμπτώματα όπως πόνο σε κοιλιά και στήθος, αυξημένα υγρά κτλ; Δεν θέλω να σκεφτώ το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης για να μην απογοητευτώ μετά. Στην παρούσα φάση θα είμαι ευχαριστημένη να μου έρθει περίοδος πριν τις 30 μέρες και να μην μεγαλώσει πάλι ο κύκλος μου τόσο πολύ. Τέλος πάντων... ο χρόνος θα δείξει τελικά!!!

Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις συμπτωματα.

Ασχετως που εδω το θελουμε τοσο πολυ που με το παραμικρο σκεφτομαστε μπορει να ειναι εγκυμοσυνη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Σευχαριστω πολυ! Μακάρι!!! Γιατί ηθελα 2 παιδακια τουλάχιστον αλλα δεν ξερω αν "προλαβαίνω" 

Με το καλο κορίτσι μου , έχουμε ιδια ηλικία, ναι αυτό ειναι το πιο σημαντικό να αποκτήσουμε γερο παιδι! Στο εύχομαι μεσα απο την καρδια μου οπως κ για ολα τα κορίτσια! ??

Να μην κάνουμε την αρχή είναι, θα τα κάνουμε μαζεμένα μετά τα κουτσουβελα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Ginaak όλα καλά με το τραπέζι τελικά?

@Tokyo που είσαι εσύ? Τι κάνεις? 

@Hope!!!Τι κάνει η εγκυουλα? 

Ναι αγαπη μου, σου εχω απαντησει και πιο πανω...αγωνας δρομου βεβαια.

Εσυ? Αυριο μετραμε πρωτη μερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ναι αγαπη μου, σου εχω απαντησει και πιο πανω...αγωνας δρομου βεβαια.

Εσυ? Αυριο μετραμε πρωτη μερα?

Α δεν είδα κάποια ανάρτηση... Ναι αύριο πρώτη μέρα, αλλά είμαι πλήρως ξενερωμενη γιατί όλα δείχνουν ότι έρχεται δυστυχώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως δεν την δημοσιευσε παρολο που πατησα πολλες φορες απαντηση.

Αγωνας δρομου, το ρευμα ηρθε 13.20 και οι καλεσμενοι 14.00.Σε 40 λεπτα μαγειρεψα λες κι ημουν στο μαστερ σεφ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...