Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζώνη της Παναγιάς


Άντρεα

Recommended Posts

Κοπέλες καλησπέρα σας. Έχει βάλει κάποια κοπέλα που δυσκολεύεται να συλλάβει τη "Ζώνη της Παναγιάς"; Πώς ακριβώς τη χρησιμοποίησε; Τη βοήθησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες καλησπέρα σας. Έχει βάλει κάποια κοπέλα που δυσκολεύεται να συλλάβει τη "Ζώνη της Παναγιάς"; Πώς ακριβώς τη χρησιμοποίησε; Τη βοήθησε;

Γεια σου κορίτσι μου εγώ φοραω δυο ζώνες την ζώνη της Αγίας Αννας και την ζώνη της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου και Εχω φάει και μήλο της Αγίας Ειρήνης εγώ δεν δυσκολεύομαι να συλλαβώ αλλά τις φοραωω για λόγους οτι θέλω να Εχω ενα υγιή μωρακι και να με βοηθήσουν να Εχω μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη λόγω ενδομητρίου θανάτου που είχα το πως βοηθάει την κάθε κοπέλα είναι πως πιστεύει η καθεμία εμένα π.χ μου δίνει δυναμη και σκέφτομαι θετικά ελπίζω να σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες καλησπέρα σας. Έχει βάλει κάποια κοπέλα που δυσκολεύεται να συλλάβει τη "Ζώνη της Παναγιάς"; Πώς ακριβώς τη χρησιμοποίησε; Τη βοήθησε;

Γεια σου.Την φορούσε μια φίλη μου.Την φοράς σε όλη την διαρκεια της εγκυμοσύνης και την βγάζεις σε επαφές και μπανιο.Ειναι λεπτή σαν κορδέλα.Πιστευω οτι βοηθάει όταν εχεις πιστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ,

? Εγω προσωπικά φοράω 3 ζώνες αυτην την στιγμή... ?

* μια απο τον Αγιο Όρο (που μου την εδωσε μια φίλη που θεραπεύτηκε απο καρκίνο μαστού)

* κ δυο απο την Παναγία Τσαμπικα της Ρόδου (με την μια βάπτηστικε ενα αγγελούδι απο το εικονισμα της Παναγίας, κ την αλλη την πηρα εγω πριν το 15 Αυγούστο )

τα εχω πλέξει ολα μαζι κ την βγάζω απο την μέση μονο οταν κανω μπάνιο (γτ επαφές δεν έχουμε τωρα  επειδή φοβάμαι,μην κάνουμε κατι κακο στο έμβρυο )

Λοιπόν, ειμαι σχεδόν 31 ετών κατάγομαι από την Ρουμανία ομως στα 15 η γονείς μου αποφάσισαν να μου αλλάξουν ολα οσα ήξερα κ με φέραν εδω...(Ροδο)

Παντρεύτηκα το 2016 ,κ απο τότε προσπαθούμε για μπεμπε,ομωωωως...μπεμπε Δεν,ετσι μετα απο ψάξιμο, πολυ κλάμα, πολυ τάμα...πολυ απογοήτευση, έφτασα στης εξωσωματικες... ?!

Καναμε την πρώτη 23 Νοέμβρη κ..δυστυχώς αρνητική 

καναμε ξαναααα τάμα, προσευχές...κλαμααα...ξανα εβαλα της ζωνες μου κ 12 Φεβρουαρίου εκανα την δεύτερη ,...κ την Τετάρτη παμε για υπέρηχο ???

η ζώνη οπως ειπε κ μια αλλη κοπέλα σε βοηθά ανάλογος, με την πίστη , κ όντως νιώθεις κ μια παραπάνω σιγουριά ξέροντας πως εχεις πανω σου ολη την ωρα κατι τοσο ιερό!!! Πρέπει να νηστεψετε κ εσεις κ ο σύζυγος τουλάχιστον 3 μερες πριν κ την τελευταία μερα,κ απο λαδι,προσευχή, κ μετα πατε στην εκκλησία να σας δωσει ο παπας αγιασμός (σαν να κοινωνήσετε),κ εκεινη την ημερα νηστεία ,κ βαζεις την ζωνουλα σου,κάνοντας ταμα (δλδ θα πρεπει το μωρό που θα ερθει στον κόσμο με αυτήν την βοήθεια να πάρει το ονομα της Αγίας που πηρες την ζώνη),

ελπίζω να βοήθησα, κ εύχομαι ο Θεός να σας δωσει σύντομα το αγγελούδι που επιθυμείτε ,

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Σας ευχαριστω κοπελες. Καποια κοπελα που να την βοηθησε να συλλαβει γνωριζετε?

Καλησπέρα κοπέλα μου.Δεν γνωρίζω προσωπικα ,αλλα εχω διαβάσει ενα βιβλίο με σχετικά θάυματα.Αρκει να το πιστευεις εσυ οτι θα σε βοηθησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλες καλησπέρα σας. Έχει βάλει κάποια κοπέλα που δυσκολεύεται να συλλάβει τη "Ζώνη της Παναγιάς"; Πώς ακριβώς τη χρησιμοποίησε; Τη βοήθησε;

Κατ' αρχήν, δεν πρέπει να μας κυριεύει το άγχος ούτε η αποθάρρυνση για την απόκτηση παιδιών ή για άλλο θέμα υγείας. Πρέπει να προσευχόμαστε και να αφήνουμε τη μέριμνά μας στον Κύριο και Θεό μας.

Είναι μεγάλη ευλογία να φοράτε την κορδέλα γιατί είναι ευλογημένη στην Τιμία Ζώνη της Υπεραγίας Θεοτόκου .

Η σύζυγος μπορεί να φοράει την κορδέλα πάντοτε: όταν είναι γυναικολογικά αδιάθετη ή όταν συνευρίσκεται με το σύζυγο ή όταν είναι έγκυος· ακόμα και κατά την ώρα του τοκετού (αφού πείτε στους ιατρούς να μην σας την αφαιρέσουν) αλλά και μετά τη γέννηση του παιδιού.

Μόνο όταν πλένεστε δεν συνιστάται να τη φοράτε επειδή είναι υφασμάτινη και θα φθαρεί έτσι πολύ σύντομα.

Εάν μετά από πολυχρόνια χρήση φθαρεί, δεν πρέπει να την πετάξετε αλλά να τη δώσετε στον ιερέα της ενορίας σας ο οποίος και θα φροντίσει κατάλληλα για αυτήν.

Για το θέμα της νηστείας (εάν χρειάζεται και πόσο, αλλά και εάν έχετε κάποιες άλλες απορίες) καλό είναι να ρωτήσετε τον πνευματικό σας ή (σε περίπτωση που δεν έχετε) τον ιερέα της ενορίας σας.

Στην υποβοηθούμενη (εξωσωματική) γονιμοποίηση, η Εκκλησία μας:

1. Δεν επιτρέπει να χρησιμοποιούνται σπερματοζωάρια ή ωάρια από άλλα (τρίτα) πρόσωπα πλην του ζευγαριού, γιατί αυτό εκκλησιαστικά είναι μοιχεία· πέραν τούτου δημιουργούνται και μια σειρά από κοινωνικά και άλλα ηθικά προβλήματα τα οποία δυσκολεύουν τη ζωή των ανθρώπων αντί να τους ευκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κατ' αρχήν, δεν πρέπει να μας κυριεύει το άγχος ούτε η αποθάρρυνση για την απόκτηση παιδιών ή για άλλο θέμα υγείας. Πρέπει να προσευχόμαστε και να αφήνουμε τη μέριμνά μας στον Κύριο και Θεό μας.

Είναι μεγάλη ευλογία να φοράτε την κορδέλα γιατί είναι ευλογημένη στην Τιμία Ζώνη της Υπεραγίας Θεοτόκου .

Η σύζυγος μπορεί να φοράει την κορδέλα πάντοτε: όταν είναι γυναικολογικά αδιάθετη ή όταν συνευρίσκεται με το σύζυγο ή όταν είναι έγκυος· ακόμα και κατά την ώρα του τοκετού (αφού πείτε στους ιατρούς να μην σας την αφαιρέσουν) αλλά και μετά τη γέννηση του παιδιού.

Μόνο όταν πλένεστε δεν συνιστάται να τη φοράτε επειδή είναι υφασμάτινη και θα φθαρεί έτσι πολύ σύντομα.

Εάν μετά από πολυχρόνια χρήση φθαρεί, δεν πρέπει να την πετάξετε αλλά να τη δώσετε στον ιερέα της ενορίας σας ο οποίος και θα φροντίσει κατάλληλα για αυτήν.

Για το θέμα της νηστείας (εάν χρειάζεται και πόσο, αλλά και εάν έχετε κάποιες άλλες απορίες) καλό είναι να ρωτήσετε τον πνευματικό σας ή (σε περίπτωση που δεν έχετε) τον ιερέα της ενορίας σας.

Στην υποβοηθούμενη (εξωσωματική) γονιμοποίηση, η Εκκλησία μας:

1. Δεν επιτρέπει να χρησιμοποιούνται σπερματοζωάρια ή ωάρια από άλλα (τρίτα) πρόσωπα πλην του ζευγαριού, γιατί αυτό εκκλησιαστικά είναι μοιχεία· πέραν τούτου δημιουργούνται και μια σειρά από κοινωνικά και άλλα ηθικά προβλήματα τα οποία δυσκολεύουν τη ζωή των ανθρώπων αντί να τους ευκο

Αααα δεν το ηξερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ καλό μήνα.σημερα παρέλαβα κ γω τη δικιά μου από ένα κοντινό μου άνθρωπο.διαβασα κ όλα αυτά που γράψατε κ σας ευχαριστώ για όλα αυτά που έμαθα.να έχετε πίστη κ όλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Μάλιστα.. Η εκκλησία θεωρεί μοιχεία τη δωρεά ωαρίων και σπερματοζωαρίων.. Τι να πεις.. ο αναχρονισμός σε όλο του το μεγαλείο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 8 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Tελικα τις χαρίζουν?? 

Εννοείται τις χαρίζουν. Εγώ φοράω από την Αγ. Ειρήνη Χρυσοβαλάντου. Όταν πήγαμε αφήσαμε 3 ευρώ από μόνοι μας για να ανάψουμε κεριά κι όταν ζήτησα τη ζώνη ρώτησα αν πρέπει να δώσω κι άλλα και μου απάντησαν οτι έχουμε αφήσει ήδη πάρα πολλά χρήματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Εννοείται τις χαρίζουν. Εγώ φοράω από την Αγ. Ειρήνη Χρυσοβαλάντου. Όταν πήγαμε αφήσαμε 3 ευρώ από μόνοι μας για να ανάψουμε κεριά κι όταν ζήτησα τη ζώνη ρώτησα αν πρέπει να δώσω κι άλλα και μου απάντησαν οτι έχουμε αφήσει ήδη πάρα πολλά χρήματα!

Κορίτσια μου καλημέρα! Θέλω και εγώ τη βοήθεια σου σχετικά με αυτο το θέμα. Εδώ στην Αθήνα λοιπόν που μπορώ να πάω να πάρω και εγώ ζώνη για να την φοράω? Προσπαθώ να συλλάβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Θέλω και εγώ τη βοήθεια σου σχετικά με αυτο το θέμα. Εδώ στην Αθήνα λοιπόν που μπορώ να πάω να πάρω και εγώ ζώνη για να την φοράω? Προσπαθώ να συλλάβω..

Στη Λυκόβρυση στο μοναστήρι της Αγ. Ειρήνης Χρυσοβαλάντου. Θα σε κατευθύνουν εκεί οι κοπέλες. Είναι κάθε μέρα ανοιχτό για το κοινό. Υπάρχουν και άλλα μοναστήρια που ίσως έχουν πάει κάποια άλλα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Στη Λυκόβρυση στο μοναστήρι της Αγ. Ειρήνης Χρυσοβαλάντου. Θα σε κατευθύνουν εκεί οι κοπέλες. Είναι κάθε μέρα ανοιχτό για το κοινό. Υπάρχουν και άλλα μοναστήρια που ίσως έχουν πάει κάποια άλλα κορίτσια.

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το επισκεφτώ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2019 at 1:47 ΜΜ, ο/η Penny89 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου εγώ φοραω δυο ζώνες την ζώνη της Αγίας Αννας και την ζώνη της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου και Εχω φάει και μήλο της Αγίας Ειρήνης εγώ δεν δυσκολεύομαι να συλλαβώ αλλά τις φοραωω για λόγους οτι θέλω να Εχω ενα υγιή μωρακι και να με βοηθήσουν να Εχω μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη λόγω ενδομητρίου θανάτου που είχα το πως βοηθάει την κάθε κοπέλα είναι πως πιστεύει η καθεμία εμένα π.χ μου δίνει δυναμη και σκέφτομαι θετικά ελπίζω να σε βοηθησα

Καλησπέρα ! Μπορείς να μου πεις από που βρήκες τη ζώνη της Αγίας Άννης ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλησπέρα ! Μπορείς να μου πεις από που βρήκες τη ζώνη της Αγίας Άννης ;

Ναι φυσικα θα πατησεις μεσα στο google Σκητη της Αγιας Αννης και θα σου βγαλει τηλεφωνο να παρεις να μιλησεις με τον γεροντα που ειναι εκει και να του πεις οτι θες την ζωνη να στην στειλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Ναι φυσικα θα πατησεις μεσα στο google Σκητη της Αγιας Αννης και θα σου βγαλει τηλεφωνο να παρεις να μιλησεις με τον γεροντα που ειναι εκει και να του πεις οτι θες την ζωνη να στην στειλει

Καλησπέρα κορίτσι μου? Αλήθεια? Παίρνεις απλά τηλέφωνο και σου την στέλνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nancaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου? Αλήθεια? Παίρνεις απλά τηλέφωνο και σου την στέλνουν?

Ναι αγαπη αληθεια λες για ποιο θεμσ την θες και στην στέλνουν με ταχυδρομείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Ναι αγαπη αληθεια λες για ποιο θεμσ την θες και στην στέλνουν με ταχυδρομείο 

 Σε ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...