Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση περιόδου και test εγκυμοσύνης


vaggelio

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους κορίτσια ?

Θα ήθελα την γνώμη σας, όσες θελουν εννοείται να με βοηθήσουν!

προσπαθουμε με τον συντροφο μου για παιδακι... τωρα και 7 μερούλες όμως εχω καθυστέρηση κανονικά περίμενα περίοδο στις 20 του μήνα με προηγουμενο κύκλο στις 21/01 στον οποίο είχα πολύ ελάχιστη ροή αίματος σε σχέση με άλλες φορες ...Αυτή τα φορά εχω  τα εξής συπτώματα: πόνος στο στήθος,υγρά άσπρα και κάποιες φορές εμφανισα και διάφανα υγρα τα οποία δεν μου έχουν ξανά τύχει σε άλλο κυκλο,πονοκέφαλο, λίγους στιγμιαιους πόνους χαμηλά οπως αυτους τις περιοδου αλλα σε πιο ήπια φάση και σε τυχαίες στιγμές και συχνοουρια..συνήθως αν καθυστέρηση η περίοδο μου καθυστερεί το πολύ3- 4 μέρες..Αύριο όμως θα Ναι 8... Έτσι σήμερα αποφασισα να κανω ένα test εγκυμοσύνης που ειχα αγορασει.. Στην αρχή λεω αρνητικό είναι διοτι δεν είχα καλό φωτισμό στο μπανιο και δεν εβλεπα δεύτερη γραμμη όμως μετά που βγήκα από τ τουαλέτα παρατήρησα μια αγχνη αλλα πολυ αγχνη γραμμη και λέω η από την χαρά και επειδή το θέλω τόσο την βλέπω και δεν υπάρχει η όντως υπάρχει!! Δεν είπα κάτι στον σύντροφο μου ακόμα γιατί δεν είναι σίγουρη και δεν θέλω να απογοητευτουμε για άλλη μια φορά.. το θέμα μου ειναι οτι η γραμμή ειναι παρά πάρα πολύ αγχνη( δεν ξερω αν γίνεται με κάποιο τρόπο να το ανεβάσω να μου πείτε την γνώμη σας)..σκέφτομαι να κανω και μια χωριακη η αλλο ενα τεστ αλλά λέω να περιμένω ακόμα 2 μερούλες ...συγγνώμη αν σας κούρασα ? με το τόσο μεγάλο κείμενο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακη. Στην δική μου περίπτωση εχω δει παρα πολλες αχνες γραμμές και ήταν αρνητική η χοριακή.Προφανώς διαβαζα το τεστ ,μετα απο τον χρόνο που έλεγε το τεστ.Σου ευχομαι εσένα να ειναι θετικό και να δείξει η χοριακή ενα μεγαλο νουμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Αν κανεις το τεστ συμφωνα με τις οδηγιες χρησης και διαβαζεις το αποτέλεσμα μεσα στους χρονους που γραφει τοτε το πιθανοτερο ειναι να εισαι εγκυουλα!.

Η πιο αμεση κ σιγουρη λυση ειναι η χοριακη!  Αλλιως περιμενε δυο μερες και επανάλαβε το τεστ. 

Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου και καλως μας ήρθες..  Κάνε μια χοριακη εξέταση είναι η μόνη έγκυρη απάντηση.. περιμένουμε νέα σου και εύχομαι να είσαι εγκυουλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολυ μου μου απαντήσατε❤ 

Σκέφτομαι να περιμένω λίγες μερούλες μήπως τυγχάνει να  κανεί κάποια ανωμαλία ο κύκλος μου και αν δω πως καθυστερεί να ξανά επαναλάβω ένα τεστ η να πάω κατευθειαν για χοριακη..Και εύχομαι να έχω χαρούμενα νέα μόνο ☺!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 28/2/2019 at 6:46 ΜΜ, ο/η vaggelio είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολυ μου μου απαντήσατε❤ 

Σκέφτομαι να περιμένω λίγες μερούλες μήπως τυγχάνει να  κανεί κάποια ανωμαλία ο κύκλος μου και αν δω πως καθυστερεί να ξανά επαναλάβω ένα τεστ η να πάω κατευθειαν για χοριακη..Και εύχομαι να έχω χαρούμενα νέα μόνο ☺!!

Τελικά τι έγινε;;;; εύχομαι να ήταν θετικό το τεστ και όχι απλώς ψευδως θετικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...