Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια παρακαλώ


Recommended Posts

Κορίτσια πριν μια βδομάδα έκανα χοριακη και βγήκε δώδεκα. Μετά από δύο μέρες έπεσε. Ο γιατρός μίλησε για βιοχημική. Αιμα δεν έχω ακόμη. Λέτε να έχει γίνει κάποιο λάθος; Δεν ξέρω τι να σκεφτω. Έχω κάποια συμπτώματα. Και στο πριν το μου παιδάκι είχα πτωση χοριακης αλλά τελικά όλα πήγαν καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η basoliakou είπε:

Κορίτσια πριν μια βδομάδα έκανα χοριακη και βγήκε δώδεκα. Μετά από δύο μέρες έπεσε. Ο γιατρός μίλησε για βιοχημική. Αιμα δεν έχω ακόμη. Λέτε να έχει γίνει κάποιο λάθος; Δεν ξέρω τι να σκεφτω. Έχω κάποια συμπτώματα. Και στο πριν το μου παιδάκι είχα πτωση χοριακης αλλά τελικά όλα πήγαν καλά

Ποσο επεσε δηλαδη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η basoliakou είπε:

Κορίτσια πριν μια βδομάδα έκανα χοριακη και βγήκε δώδεκα. Μετά από δύο μέρες έπεσε. Ο γιατρός μίλησε για βιοχημική. Αιμα δεν έχω ακόμη. Λέτε να έχει γίνει κάποιο λάθος; Δεν ξέρω τι να σκεφτω. Έχω κάποια συμπτώματα. Και στο πριν το μου παιδάκι είχα πτωση χοριακης αλλά τελικά όλα πήγαν καλά

από τη στιγμή που είναι κάτι γνώριμο σε σένα η πτώση της χοριακής πολύ πιθανό να βαίνουν όλα καλώς.. ξανα κάνε χοριακή να δεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτη φορά ακούω πτώση χοριακής και να πηγαίνουν όλα καλά. Μήπως είχες κάνει τις χοριακές σε διαφορετικά εργαστήρια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ποσο επεσε δηλαδη;

Από 12 μου είπε αρνητικό το ιατρείο. Μικρά νούμερα το ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

από τη στιγμή που είναι κάτι γνώριμο σε σένα η πτώση της χοριακής πολύ πιθανό να βαίνουν όλα καλώς.. ξανα κάνε χοριακή να δεις ...

Σκέφτομαι να πάω την Παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πρώτη φορά ακούω πτώση χοριακής και να πηγαίνουν όλα καλά. Μήπως είχες κάνει τις χοριακές σε διαφορετικά εργαστήρια; 

Όχι στο ίδιο τις είχα κάνει. Πρωτη320 δευτερη 136 τριτη 5985. Αυτά στο πρώτο παιδι. Τώρα; τα ίδια ή βιοχημική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η basoliakou είπε:

Όχι στο ίδιο τις είχα κάνει. Πρωτη320 δευτερη 136 τριτη 5985. Αυτά στο πρώτο παιδι. Τώρα; τα ίδια ή βιοχημική;

Ουάου. Απίστευτο μου φαίνεται! Βρε μήπως είχαν κάνει κανένα λάθος στο μικροβιολογικό και ήταν 1360 ας πούμε; Τέλος πάντων, ας μιλήσουμε για το τώρα. Εφόσον από το μικροβιολογικό σου είπαν αρνητικό, σημαίνει <5. Κάνε άλλη μία σήμερα κιόλας να βεβαιωθείς. Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ουάου. Απίστευτο μου φαίνεται! Βρε μήπως είχαν κάνει κανένα λάθος στο μικροβιολογικό και ήταν 1360 ας πούμε; Τέλος πάντων, ας μιλήσουμε για το τώρα. Εφόσον από το μικροβιολογικό σου είπαν αρνητικό, σημαίνει <5. Κάνε άλλη μία σήμερα κιόλας να βεβαιωθείς. Καλή επιτυχία! 

Ε γ ω νομίζω πως ήταν λάθος η πρώτη. Θα πάω αύριο μάλλον γιατί δεν έχω που να αφήσω το μικρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η basoliakou είπε:

Ε γ ω νομίζω πως ήταν λάθος η πρώτη. Θα πάω αύριο μάλλον γιατί δεν έχω που να αφήσω το μικρο.

Καλα αποτελεσματα να εχεις!Θα περιμένουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλα αποτελεσματα να εχεις!Θα περιμένουμε νεα σου!

Ευχαριστώ αν και δεν ξέρω πια τι να νιώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα χοριακή σήμερα τελικά και βγήκε 4,27. Αρνητικότατη.Οπότε περιμένουμε το αιμα για να ηρεμήσουμε επιτέλους. Σας ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
    • Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι τα καλύτερα και πολύ συντομα🙏❤️ μου είπε να αποφεύγω όσο μπορώ κρέας, πορτοκάλια φράουλες σταφύλια ξηρούς καρπούς βιταμίνη c και b12,τζίντζερ και μαυρη σοκολάτα!  εσυ ποτέ θα πας να σε δει ο γιατρός;
    • @Mpourmpoulo @Raf123χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα! Εύχομαι και στις δύο ότι επιθυμείτε! Μία ερώτηση σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας. Αν σε ένα κύκλο δεν γίνει ωορρηξία, το τεστ δείχνει αχνό θετικό ή δεν βγαίνει καν δεύτερη γραμμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...