Μετάβαση σε περιεχόμενο

....


Guest

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Ναι είμαι 6 εβδομάδων και 5 ημερών???

Τι ωραία!!! Με το καλό!!! Να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Τι ωραία!!! Με το καλό!!! Να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσύ σύντομα εγκύουλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η earrp είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσύ σύντομα εγκύουλα???

Πως παει η εγκυμοσύνη κορίτσι μου;Σ εύχομαι να ειναι ευχαριστη κ ηρεμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! 
Νομίζω κ γω πως όσο πιο πολύ το ψάχνουμε και το συζητάμε μας αγχώνει, γενικά όμως όχι μόνο εδώ! Εδώ είμαστε σε ένα forum για να μοιραζόμαστε κάποια πράγματα και σκέψεις που ίσως να μην μπορούμε να τα μοιραστούμε με άλλους ακόμα και δικούς μας ανθρώπους..Έχουμε όλες έναν κοινό στόχο..Μαθαίνουμε η μια απ την άλλη, προβληματιζόμαστε, χαιρόμαστε...
Εγώ πάντως εδώ και λίγο καιρό που άρχισα να συμμετέχω στην ομάδα, νομίζω ότι έχω μια καινούρια παρέα...κι ας μη μπορώ να διαβάζω κάθε μέρα..κι ας μη μπορώ να γράφω συνέχεια..Νιώθω ότι μπορώ να μοιραστώ τους προβληματισμούς μου, νιώθω ότι μπορώ να μιλήσω σε κάποιον που περνάει ή πέρασε κάτι αντίστοιχο...

Καλημερα!Σιγουρα μας βοηθαει πολλες φορες και σε πολλές αποριες..Και στα δυσκολα ειμαστε εδω για να στηριζει η μια την αλλη!Ουτως η άλλως ..ειτε γραφουμε ειτε δεν γραφουμε,αφου το εχουμε στο μυαλο μας το μωρο ,ειναι το ιδιο..Χαλαρότητα γενικα χρειαζεται.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Πως παει η εγκυμοσύνη κορίτσι μου;Σ εύχομαι να ειναι ευχαριστη κ ηρεμη!

Καλά πάει μια χαρά προσπαθώ να είμαι χαραλη όσο ποιο πολυ μπορώ αλλά σαν πρωτάρα υπάρχει λίγος άγχος! Εσύ πως τα πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Χαλαρότητα γενικα χρειαζεται.!

Συμφωνω απολυτα...Χαλαροτητα κ αποβολη του αγχους γενικα!!!

Καλημερα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2019 at 10:32 ΠΜ, ο/η earrp είπε:

Καλά πάει μια χαρά προσπαθώ να είμαι χαραλη όσο ποιο πολυ μπορώ αλλά σαν πρωτάρα υπάρχει λίγος άγχος! Εσύ πως τα πας? 

Ετρεχα ολη μερα!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ετρεχα ολη μερα!Τωρα ειπα να χαλαρωσω λιγακι!Ειμαι 14 ημερα και συμφωνα μετα τεστ πρεπει να ειχα-εχω ωορρηξια αυτες τις μερες.Οτι βρεξει ας κατεβασει.Ο γιατρος βρηκε ενα πολυποδα που πρεπει να αφαιρεθει ,οποτε μαλλον παει χαμενος και αυτος ο μηνας.Αυριο ραντεβου για να δουμε τι θα γινει...

Κάνε εσύ την προσπάθεια και ότι γίνει! Πότε θα κάνεις χειρουργιο να τον αφερεσεις? Τουλάχιστον ο γιατρός που έχεις τώρα ασχολείται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Κάνε εσύ την προσπάθεια και ότι γίνει! Πότε θα κάνεις χειρουργιο να τον αφερεσεις? Τουλάχιστον ο γιατρός που έχεις τώρα ασχολείται! 

Ναι κοπελα μου!Θα παω αυριο...Αν ειχα ωοορηξια πιστευω να το δει πριν μπω για χειρουργειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι κοπελα μου!Θα παω αυριο...Αν ειχα ωοορηξια πιστευω να το δει πριν μπω για χειρουργειο...

Καλη επιτυχια να εχεις και ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2019 at 10:01 ΠΜ, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια μου εχουν τελειωσει τα likes..like like like.  λοιπον σε ολες για τις συμβουλες που μοιραζονται.

@konstadia το πρωτο σου μυνημα μου αρεσε πολυ,μακαρι να μπορουσα να το δω τοσο χαλαρα.

Βλεπω για τις στασεις στο σεξ δεν εχει αναφερθει καμμια.Ας κανω την αρχη.

Ο μυθος που ηθελε μονο man on top ή την πατροπαραδοτη ιεραποστολικη για να γινει η συλληψη εχει καταρριφθει.Αν ειναι να κατσει,θα κατσει ακομη κι αν κρεμιεσαι απο το πολυφωτο.

Αν παλι πιστευετε πως θα παιξει ρολο,τοτε η καλυτερη σταση ειναι στα τεσσερα καθως επιτρεπει καλυτερη διεισδυση.

Αυτο που ολοι οι γιατροι συμφωνουν ειναι το μετα.Μενουμε ξαπλωμενες τουλαχιστον δεκα λεπτα κατα προτιμηση με την λεκανη λιγο ψηλα.

Δεν τρεχουμε για τσισα οσο κι αν το θελουμε ουτε τρεχουμε για μπανιο.Καλυτερα μαλιστα να πλυθουμε στην επιμαχη περιοχη το αλλο πρωι ή μετα απο ωρες.Αυτο θα αυξησει την θερμοκρασια στο σωμα μας και δεν το θελουμε.

Επισης καλυτερο ειναι μετα να φορεσουμε ενα κλασσικο βαμβακερο εσωρουχο,αυτο δεν εχει να κανει με την συλληψη αλλα τα συνθετικα σε εναν υγρο κολπο μπορει να προκαλεσουν μυκητες.

Τελος, και συγγνωμη για αυτο που θα γραψω, δεν φρικαρουμε αν δουμε μικρη ποσοτητα σπερματος να τρεχει εξω απο τον κολπο μας.Το περισσοτερο εχει βρει τον δρομο του.

Σ ειχα στο μυαλο μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2019 at 10:45 ΠΜ, ο/η Kate89 είπε:

Αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις, αυτο με το αγχος μπορει να ισχυει, μπορει και οχι. Το λεω αυτο γιατι εχουμε νομιζω ολες δει περιπτωσεις γυναικων με τεραστιο αγχος στην προσπαθεια τους, να τα καταφερνουν σχετικα γρηγορα. Ειναι λιγο περιεργο και πολλοι γιατροι δεν το δεχονται.Γενικα σιγουρα ειναι το ιδανικο να μην εχουμε αγχος αλλα ουτε ευκολο ειναι ουτε απολυτο στην επιτευξη μια εγκυμοσυνης. Καλες επιτυχιες να εχουμε κοριτσια μου!

Κάπου είχα διαβάσει ότι το άγχος δεν παίζει τόσο άμεσο ρόλο όσο λένε γενικότερα! Πως απλά το άγχος μπορεί να σε κάνει να αλλάξεις τη διατροφή σου ή να αυξήσεις το κάπνισμα πχ... Οπότε αυτά να επηρεάσουν την ποιότητα του ωαρίου σου! Και να δημιουργήσουν κάποια ανωμαλία πχ πρόωρη ή καθυστερημένη ωορρηξια! Αααα επίσης παιδιά δε διάβασα κάπου για τη γυμναστική... Η έντονη αερόβια καλό είναι να αποφεύγεται.. Τουλάχιστον έτσι με συμβούλεψαν.. Μόνο περπάτημα ποδήλατακι και χαλαρές πιλάτες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Κάπου είχα διαβάσει ότι το άγχος δεν παίζει τόσο άμεσο ρόλο όσο λένε γενικότερα! Πως απλά το άγχος μπορεί να σε κάνει να αλλάξεις τη διατροφή σου ή να αυξήσεις το κάπνισμα πχ... Οπότε αυτά να επηρεάσουν την ποιότητα του ωαρίου σου! Και να δημιουργήσουν κάποια ανωμαλία πχ πρόωρη ή καθυστερημένη ωορρηξια! Αααα επίσης παιδιά δε διάβασα κάπου για τη γυμναστική... Η έντονη αερόβια καλό είναι να αποφεύγεται.. Τουλάχιστον έτσι με συμβούλεψαν.. Μόνο περπάτημα ποδήλατακι και χαλαρές πιλάτες.. 

Πολυ περπάτημα!Χιλιόμετρα κάθε μέρα κόβω...Καλή επιτυχία κορίτσι μου στην προσπάθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2019 at 10:01 ΠΜ, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια μου εχουν τελειωσει τα likes..like like like.  λοιπον σε ολες για τις συμβουλες που μοιραζονται.

@konstadia το πρωτο σου μυνημα μου αρεσε πολυ,μακαρι να μπορουσα να το δω τοσο χαλαρα.

Βλεπω για τις στασεις στο σεξ δεν εχει αναφερθει καμμια.Ας κανω την αρχη.

Ο μυθος που ηθελε μονο man on top ή την πατροπαραδοτη ιεραποστολικη για να γινει η συλληψη εχει καταρριφθει.Αν ειναι να κατσει,θα κατσει ακομη κι αν κρεμιεσαι απο το πολυφωτο.

Αν παλι πιστευετε πως θα παιξει ρολο,τοτε η καλυτερη σταση ειναι στα τεσσερα καθως επιτρεπει καλυτερη διεισδυση.

Αυτο που ολοι οι γιατροι συμφωνουν ειναι το μετα.Μενουμε ξαπλωμενες τουλαχιστον δεκα λεπτα κατα προτιμηση με την λεκανη λιγο ψηλα.

Δεν τρεχουμε για τσισα οσο κι αν το θελουμε ουτε τρεχουμε για μπανιο.Καλυτερα μαλιστα να πλυθουμε στην επιμαχη περιοχη το αλλο πρωι ή μετα απο ωρες.Αυτο θα αυξησει την θερμοκρασια στο σωμα μας και δεν το θελουμε.

Επισης καλυτερο ειναι μετα να φορεσουμε ενα κλασσικο βαμβακερο εσωρουχο,αυτο δεν εχει να κανει με την συλληψη αλλα τα συνθετικα σε εναν υγρο κολπο μπορει να προκαλεσουν μυκητες.

Τελος, και συγγνωμη για αυτο που θα γραψω, δεν φρικαρουμε αν δουμε μικρη ποσοτητα σπερματος να τρεχει εξω απο τον κολπο μας.Το περισσοτερο εχει βρει τον δρομο του.

ευχαριστουμε πολυ εγω μετα απο καθε επαφη ετρεχα σαν χαζη να κανω ντουζ...κομμενα λοιπον αυτα μενω ξαπλωμενη

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 13/3/2019 at 9:20 ΜΜ, ο/η zaxaroulita είπε:

ευχαριστουμε πολυ εγω μετα απο καθε επαφη ετρεχα σαν χαζη να κανω ντουζ...κομμενα λοιπον αυτα μενω ξαπλωμενη

 

 

Καλημέρα!Επαναφέρω το θέμα ,μήπως κάποιο κορίτσι θέλει να διαβασει τις συμβουλες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...