Μετάβαση σε περιεχόμενο

....


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Όλα καλά να πάνε @Χρυσάφω μου! Τη σαλπιγγογραφια κι εγώ την έχω για γούρι κ πραγματικά βοηθάει σε πολλές περιπτώσεις. Η ξαδέρφη μου μετα από σαλπιγγογραφια έμεινε έγκυος σε δύο μήνες. Κι είναι βασική εξέταση για τον έλεγχο της γονιμότητας μιας γυναίκας. Αν ο γιατρός είναι έμπειρος δεν πονάς ιδιαίτερα. Έχω κάνει κι εγώ κι όλα καλά

Σ ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Κανω για δευτερη φορα σε 2,5 χρόνια!Μακαι να είμαι τυχερη αυτη τη φορα και να ερθει το μωρακι!Ο γιατρος που εκανε την σαλπιγγογραφία ειδε και ενα ωαριο απο δεξια!Θα παρακολουθησω την εξελιξη...Στο μεταξυ δεν πηρα ακομα τηλ.τον γυναικολογο ,να μου πει τι θα γινει απο εδω και περα με τον πολυποδα...Ειπα να καθαρισω το σπιτι πρωινιατικα!χαχαχ! Ηρθε Ανοιξη!Καλο μηνα να εχουμε κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Κανω για δευτερη φορα σε 2,5 χρόνια!Μακαι να είμαι τυχερη αυτη τη φορα και να ερθει το μωρακι!Ο γιατρος που εκανε την σαλπιγγογραφία ειδε και ενα ωαριο απο δεξια!Θα παρακολουθησω την εξελιξη...Στο μεταξυ δεν πηρα ακομα τηλ.τον γυναικολογο ,να μου πει τι θα γινει απο εδω και περα με τον πολυποδα...Ειπα να καθαρισω το σπιτι πρωινιατικα!χαχαχ! Ηρθε Ανοιξη!Καλο μηνα να εχουμε κοπελα μου!

Ο,τιδηποτε μας φτιάχνει τη διάθεση, εμένα η καθαριότητα μου τη φτιάχνει ?? Απλά μην πολυκουραζεσαι, κρατά δυνάμεις για τα ωάρια σου ?❤️ καλό κ γόνιμο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ο,τιδηποτε μας φτιάχνει τη διάθεση, εμένα η καθαριότητα μου τη φτιάχνει ?? Απλά μην πολυκουραζεσαι, κρατά δυνάμεις για τα ωάρια σου ?❤️ καλό κ γόνιμο μήνα 

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εκανα και υπερηχο και υστεροσαλπιγγογραφια σε μια μερα ολα μπαμ μπαμ..Βρήκαμε υπολείμματα απο τον παλιο πολύποδα που ειχα αφαιρεσει πριν 2 χρόνια..Πηγα λοιπον για υστεροσαλπιγγογραφια και έκανα και πλακα η δικια σου,με την κίτρινη ρόμπα της γιαγιας που μου έδωσαν.Σκέτο καρναβάλι...Οι σάλπιγγες καλες ,οι ωοθήκες πεσμένες-λογικό- και ενα ωαριακή δεξιά..Για τον πολυποδα δεν ξέρω τι θα γινει.Δεν αντέχω άλλους γιατρούς σήμερα...Θα μου πει και θα πράξω...

Καλημέρα κορίτσι μου. Τι εννοείς οι ωοθήκες πεσμένες; Πώς το είδαν αυτό; Εμένα δεν μου έγραψε τίποτα για ωάριο, ο άτιμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Τι εννοείς οι ωοθήκες πεσμένες; Πώς το είδαν αυτό; Εμένα δεν μου έγραψε τίποτα για ωάριο, ο άτιμος!!!

χαχαχα!Ναι !Μου ειδε ενα ωαριο στα δεξια και θα το παρακολουθησω τωρα με γυναικολογο -πρωτα ο Θεος -να δουμε την εξελιξη του! Οταν λεει πεσμένες ωοθηκες ,μου εξηγησε οτι εννοουσε ,μικρό αριθμό ωοθυλακιων....Φτάνουμε στα τελευταια κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

χαχαχα!Ναι !Μου ειδε ενα ωαριο στα δεξια και θα το παρακολουθησω τωρα με γυναικολογο -πρωτα ο Θεος -να δουμε την εξελιξη του! Οταν λεει πεσμένες ωοθηκες ,μου εξηγησε οτι εννοουσε ,μικρό αριθμό ωοθυλακιων....Φτάνουμε στα τελευταια κορίτσι μου..

Δεν πειράζει, ένα αυγό μας αρκεί κάθε μήνα. Εύχομαι ό,τι καλύτερο! :-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δεν πειράζει, ένα αυγό μας αρκεί κάθε μήνα. Εύχομαι ό,τι καλύτερο! :-* 

Σ ευχαριστω πολυ!!!Να δουμε τωρα αν θα το προλαβω και αν δεν μας σταματησει η υστεροσκόπηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2019 at 12:33 ΠΜ, ο/η Maryz είπε:

Καλως σας βρηκα!! ?

Δυστυχως δεν εχουμε παιδακι ακομη..Γυρω στο χρονο προσπαθουμε, ισως κ λιγο παραπανω! ?

Εσυ;; Εχεις παιδακια ή για το πρωτο κ σεις;;

Το πρωτο μας ,γ αυτο προσπαθουμε κοπελα μου εδω και 3,5 χρονια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Το πρωτο μας ,γ αυτο προσπαθουμε κοπελα μου εδω και 3,5 χρονια....

Αντε να ξεμπερδεύεις με τα υπολοιπα και σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα!! 
Εν τω μεταξύ, ασχετο, πριν βρω τη σελιδα πίστευα οτι ήμουν απ τις λιγες που προσπαθουν κ δεν εχουν ακομα μωρακι, αλλά απ ότι βλεπω δυστυχως είμαστε αρκετες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Αντε να ξεμπερδεύεις με τα υπολοιπα και σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα!! 
Εν τω μεταξύ, ασχετο, πριν βρω τη σελιδα πίστευα οτι ήμουν απ τις λιγες που προσπαθουν κ δεν εχουν ακομα μωρακι, αλλά απ ότι βλεπω δυστυχως είμαστε αρκετες... 

Ναι κοπέλα μου!Ειμαστε πολλες στον αγώνα για ενα μωράκι!Μακαρι και εύχομαι απο καρδιας να αλλαξουμε σελιδα και να βρεθούμε στο: Νεες εγκυούλες και συμβουλές για εγκύους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!Τι κάνετε;;Ηλιος χτες και σήμερα...Μετα απο πολυυυυυυυ καιρο.Και ρωταει ενα νηπιο μου χτες:Τι είναι αυτό το κίτρινο κυρία;;; Ο ήλιος ! απαντάω με χαρα!  Φανταστείτε τι χειμώνα περάσαμε που ξεχασαμε τον ήλιο...Ηλιολουστες καλημερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 5:33 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια!Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα γενικού περιεχομένου με συμβουλές για να πετύχουμε την πολυπόθητη εγκυμοσύνη!

Σχετικές εξετάσεις ,βιταμίνες ,διατροφή και ότι άλλο πιστεύετε!

Τα κορίτσια που είναι ήδη μανούλες κάτι θα γνωρίζουν παραπάνω...

Πολυ ωραίο θέμα!Γράφετε ολα τα κορίτσια πληροφορίες που ουτε καν ειχα υποψη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 9:11 ΜΜ, ο/η Kate89 είπε:

Επίσης κατά την γνώμη μου πάντα, καλό είναι να ψαχνόμαστε λίγο νωρίς για το αν υπάρχει θέμα ή όχι. Ξέρω ότι οι γιατροί συνήθως λένε να αφήσεις τουλάχιστον ένα χρόνο πριν ψαχτείς αλλά όταν γίνονται στοχευμενες προσπάθειες, καλό είναι να το βλέπουμε λίγο νψριτερα. Δυστυχώς πολλά προβλήματα ανακαλύφθηκαν μετά από αυτό το χρόνο και το μόνο που έγινε είναι να χαθεί χρόνος. 

Γεια σου κορίτσι.Προσπαθω μονο 3 μηνες.Πιστευεις θα πρεπει να ψαχτω;;Λεω να προχωρήσω με παρακολουθηση με τεστ  ωορρηξιας.Ειναι ευκολα στη χρηση τους;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2019 at 10:01 ΠΜ, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια μου εχουν τελειωσει τα likes..like like like.  λοιπον σε ολες για τις συμβουλες που μοιραζονται.

@konstadia το πρωτο σου μυνημα μου αρεσε πολυ,μακαρι να μπορουσα να το δω τοσο χαλαρα.

Βλεπω για τις στασεις στο σεξ δεν εχει αναφερθει καμμια.Ας κανω την αρχη.

Ο μυθος που ηθελε μονο man on top ή την πατροπαραδοτη ιεραποστολικη για να γινει η συλληψη εχει καταρριφθει.Αν ειναι να κατσει,θα κατσει ακομη κι αν κρεμιεσαι απο το πολυφωτο.

Αν παλι πιστευετε πως θα παιξει ρολο,τοτε η καλυτερη σταση ειναι στα τεσσερα καθως επιτρεπει καλυτερη διεισδυση.

Αυτο που ολοι οι γιατροι συμφωνουν ειναι το μετα.Μενουμε ξαπλωμενες τουλαχιστον δεκα λεπτα κατα προτιμηση με την λεκανη λιγο ψηλα.

Δεν τρεχουμε για τσισα οσο κι αν το θελουμε ουτε τρεχουμε για μπανιο.Καλυτερα μαλιστα να πλυθουμε στην επιμαχη περιοχη το αλλο πρωι ή μετα απο ωρες.Αυτο θα αυξησει την θερμοκρασια στο σωμα μας και δεν το θελουμε.

Επισης καλυτερο ειναι μετα να φορεσουμε ενα κλασσικο βαμβακερο εσωρουχο,αυτο δεν εχει να κανει με την συλληψη αλλα τα συνθετικα σε εναν υγρο κολπο μπορει να προκαλεσουν μυκητες.

Τελος, και συγγνωμη για αυτο που θα γραψω, δεν φρικαρουμε αν δουμε μικρη ποσοτητα σπερματος να τρεχει εξω απο τον κολπο μας.Το περισσοτερο εχει βρει τον δρομο του.

ΩΩΩΩ ΜΠΡΑΒΟ!Πολυ ωραιες πληροφορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MAROYLI είπε:

Πολυ ωραίο θέμα!Γράφετε ολα τα κορίτσια πληροφορίες που ουτε καν ειχα υποψη μου.

Ευχαριστουμε πολυ κοριτσι μου!Καλως ηρθες στην παρεα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης σχετικά με την θερμοκρασία κοντα στις γονιμες μερες:

Υπάρχει ένας πολύ απλός τρόπος για να καταλάβει μια γυναίκα αν βρίσκεται στις γόνιμες μέρες της. Είναι η μέθοδος της Βασικής Θερμοκρασίας Σώματος (ΒΘΣ).

Η Βασική Θερμοκρασία Σώματος είναι η χαμηλότερη θερμοκρασία του σώματος ενός υγιούς ατόμου κατά τη διάρκεια της ημέρας. Τα επίπεδα των ορμονών μιας γυναίκας κατά τη διάρκεια του έμμηνου κύκλου κάνουν την δική της ΒΘΣ να πέσει 1 με 2 ημέρες πριν την ωορρηξία και στη συνέχεια να αυξηθεί 1-2 ημέρες μετά την ωορρηξία. Με προσεκτική μέτρηση και καταγραφή της ΒΘΣ σας κάθε πρωί πριν σηκωθείτε από το κρεβάτι, μπορεί να είστε σε θέση να προσδιορίσετε με ακρίβεια την ημέρα που θα έχετε ωορρηξία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα να γράψω ,για κάτι που παρατηρησα και δεν ειναι η  πρωτη φορα...Κορίτσια που κάνουν ένα διάλειμμα απο το forum ,επανέρχονται και μας ανακοινώνουν την εγκυμοσύνη τους...Αναρωτιέμαι και απορώ...Μας αγχώνει που το συζητάμε τόσο πολύ τελικά ;;Μήπως η πολύ ανάλυση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα;;

Από την άλλη έχω βρεί τόσες απαντήσεις εδώ μέσα για άπειρα θέματα και μια τόσο ζεστή συντροφιά στα δύσκολα ,που προσωπικά μου είναι δύσκολα να απέχω.Μπράβο στα κορίτσια μας που τα κατάφεραν και μπράβο και σε όσα ακόμα το παλεύουν και ας έχει περάσει καιρός. Δεν ξέρω αν θα έρθει τελικά ,αλλα το σιγουρο είναι οτι προσπαθήσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα ήθελα να γράψω ,για κάτι που παρατηρησα και δεν ειναι η  πρωτη φορα...Κορίτσια που κάνουν ένα διάλειμμα απο το forum ,επανέρχονται και μας ανακοινώνουν την εγκυμοσύνη τους...Αναρωτιέμαι και απορώ...Μας αγχώνει που το συζητάμε τόσο πολύ τελικά ;;Μήπως η πολύ ανάλυση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα;;

Από την άλλη έχω βρεί τόσες απαντήσεις εδώ μέσα για άπειρα θέματα και μια τόσο ζεστή συντροφιά στα δύσκολα ,που προσωπικά μου είναι δύσκολα να απέχω.Μπράβο στα κορίτσια μας που τα κατάφεραν και μπράβο και σε όσα ακόμα το παλεύουν και ας έχει περάσει καιρός. Δεν ξέρω αν θα έρθει τελικά ,αλλα το σιγουρο είναι οτι προσπαθήσαμε!

Πιστευω οτι ολα πρεπει να γίνονται με μέτρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μας αγχώνει που το συζητάμε τόσο πολύ τελικά ;;Μήπως η πολύ ανάλυση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα;;

Μπορεί σε μερικές κοπέλες όντως να προκαλεί επιπλέον άγχος η πολύ συζήτηση και ανάλυση του θέματος. Σίγουρα όμως όχι σε όλες. Παν μέτρον άριστον, αγαπημένη μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα ήθελα να γράψω ,για κάτι που παρατηρησα και δεν ειναι η  πρωτη φορα...Κορίτσια που κάνουν ένα διάλειμμα απο το forum ,επανέρχονται και μας ανακοινώνουν την εγκυμοσύνη τους...Αναρωτιέμαι και απορώ...Μας αγχώνει που το συζητάμε τόσο πολύ τελικά ;;Μήπως η πολύ ανάλυση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα;;

Από την άλλη έχω βρεί τόσες απαντήσεις εδώ μέσα για άπειρα θέματα και μια τόσο ζεστή συντροφιά στα δύσκολα ,που προσωπικά μου είναι δύσκολα να απέχω.Μπράβο στα κορίτσια μας που τα κατάφεραν και μπράβο και σε όσα ακόμα το παλεύουν και ας έχει περάσει καιρός. Δεν ξέρω αν θα έρθει τελικά ,αλλα το σιγουρο είναι οτι προσπαθήσαμε!

Καλησπέρα κορίτσι!! 
Νομίζω κ γω πως όσο πιο πολύ το ψάχνουμε και το συζητάμε μας αγχώνει, γενικά όμως όχι μόνο εδώ! Εδώ είμαστε σε ένα forum για να μοιραζόμαστε κάποια πράγματα και σκέψεις που ίσως να μην μπορούμε να τα μοιραστούμε με άλλους ακόμα και δικούς μας ανθρώπους..Έχουμε όλες έναν κοινό στόχο..Μαθαίνουμε η μια απ την άλλη, προβληματιζόμαστε, χαιρόμαστε...
Εγώ πάντως εδώ και λίγο καιρό που άρχισα να συμμετέχω στην ομάδα, νομίζω ότι έχω μια καινούρια παρέα...κι ας μη μπορώ να διαβάζω κάθε μέρα..κι ας μη μπορώ να γράφω συνέχεια..Νιώθω ότι μπορώ να μοιραστώ τους προβληματισμούς μου, νιώθω ότι μπορώ να μιλήσω σε κάποιον που περνάει ή πέρασε κάτι αντίστοιχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έκανα αποχή από το φόρουμ για 2 μήνες σχεδόν και  ο λόγος ήταν ότι δεν ήθελα να το πολύ σκέφτομαι το θέμα εγκυμοσύνη! Μπορώ να πω ότι μου βγηκε σε καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Εγώ κορίτσια έκανα αποχή από το φόρουμ για 2 μήνες σχεδόν και  ο λόγος ήταν ότι δεν ήθελα να το πολύ σκέφτομαι το θέμα εγκυμοσύνη! Μπορώ να πω ότι μου βγηκε σε καλό?

Εχουμε δηλαδή ευχάριστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...