Μετάβαση σε περιεχόμενο

....


Guest

Recommended Posts

Σίγουρα θα πρέπει να έχουμε συχνές επαφές! Όχι ανχος! Αισιοδοξία γιατί κ το σύμπαν συνομοτει κάποιες φορές! Έχω διαβάσει ότι δεν πρέπει να σηκωνομαστε κατευθείαν μετά το σεξ! Εγώ είχα δοκιμάσει και το λιπαντικό αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε κάτι! Επίσης φυλλικο να παίρνουμε! Τα ζεστά πολύ νερά μπάνιο με καυτό νερό έχω διαβάσει πως δεν κάνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Θα ήθελα κ εγώ να μπω στην παρέα σας! 

Είναι πολύ χρησιμες πληροφορίες!

Καλημέρα!!Καλως ηρθες στην παρεα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2019 at 10:01 ΠΜ, ο/η Scooby! είπε:

Σίγουρα θα πρέπει να έχουμε συχνές επαφές! Όχι ανχος! Αισιοδοξία γιατί κ το σύμπαν συνομοτει κάποιες φορές! Έχω διαβάσει ότι δεν πρέπει να σηκωνομαστε κατευθείαν μετά το σεξ! Εγώ είχα δοκιμάσει και το λιπαντικό αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε κάτι! Επίσης φυλλικο να παίρνουμε! Τα ζεστά πολύ νερά μπάνιο με καυτό νερό έχω διαβάσει πως δεν κάνει! 

Καλημερα!Τα ζεστα μπάνια γιατι δεν κάνει;;

Επισης εχω ακούσει οχι μωρομάντιλα στην ευαισθητη περιοχη.Ειναι καλύτερα να πλένεσαι με κάποιο προιον που περιεχει χαμομήλι ....Ειχα παρει στο παρελθον ένα σκέυασμα  Lactacyd που μου δημιουργούσε ξηρότητα και το παρατησα. Χρησιμοποιώ βρεφικό αφρόλουτρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμάμαι την αιτιολογία αλλά θα το ψάξω και θα γράψω γιατί δεν κάνει! Εγώ χρησιμοποιώ το vaginelle το οποίο είναι φοβερό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Δεν θυμάμαι την αιτιολογία αλλά θα το ψάξω και θα γράψω γιατί δεν κάνει! Εγώ χρησιμοποιώ το vaginelle το οποίο είναι φοβερό! 

Θα το εχω στα υπόψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές πολλές καλημέρες κορίτσια απο το βροχερό Ηράκλειο!Τι κάνετε σήμερα;;;Ολα καλα ;;

Σήμερα θα παω να παρω τις βιταμίνες που μου έγραψε ο γιατρος μου:Fertilimax λέγονται.Μου τις παράγγειλαν απο Αθήνα γιατι ηταν αδύνατον να τις βρω σε φαρμακείο εδω.Μάλλον επειδη ειναι πολυ ακριβες.

Αυτο που δεν γράψαμε στις συμβουλές μας είναι κάποιο σύμπλεγμα βιταμινών.Πολλά κορίτσια παίρνουν  inofert combi και άλλα τις pregnacare. Καλο είναι βέβαια ,πριν τις παρουμε να κάνουμε μια ερωτηση στο γιατρο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Μια καλημέρα πρόβαλα να πω στο παρεάκι ,

δεν μας τρομάζουν οι βροχές ,ούτε το αεράκι!

Είναι η παρέα μας ζεστή  , ζεστή η συντροφιά μας

και όνειρα για ένα μπεμπέ  έχουμε στην καρδιά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν στόχος είναι η σύλληψη, σημαντικό είναι το σεξ να γίνεται στη σωστή συχνότητα. Ούτε καθημερινά ούτε όμως και σε αραιά διαστήματα. Πιο συγκεκριμένα, ένα ζευγάρι πρέπει να επιδιώκει να έχει επαφές μέρα παρά μέρα, ιδιαίτερα τις γόνιμες μέρες του κύκλου. Κάποιες μάλιστα έρευνες  υποστηρίζουν ότι το πρωί είναι οι καλύτερες ώρες για σύλληψη, επειδή το σπέρμα είναι πιο δυνατό. 

Το πρωινό κορίτσια!!!!!Μην παραλείπετε..."γεύματα"

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα, μόλις ανακάλυψα το θέμα και παρακολουθώ!
@Χρυσάφω πολύ ενδιαφέρον το θέμα..Μπράβο και πάλι μπράβο!!

Οι συμβουλές που έχω ακούσει εγώ απ τον γυναικολόγο μου ειπώθηκαν ήδη...
Το σημαντικότερο που μου είπε ήταν αποβολή του άγχους και στη συνέχεια συμπληρώματα φυλλικού οξέως!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Καλησπέρα κ από μένα, μόλις ανακάλυψα το θέμα και παρακολουθώ!
@Χρυσάφω πολύ ενδιαφέρον το θέμα..Μπράβο και πάλι μπράβο!!

Οι συμβουλές που έχω ακούσει εγώ απ τον γυναικολόγο μου ειπώθηκαν ήδη...
Το σημαντικότερο που μου είπε ήταν αποβολή του άγχους και στη συνέχεια συμπληρώματα φυλλικού οξέως!!

 

Καλως ήρθες στην παρέα μας! Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε το θεματάκι μας! Μια -δυο οδηγίες να ακολουθήσει η καθεμιά μας απο αυτές και πιστεύω οτι οδηγούμαστε πιο κοντά στο στόχο μας!

Πόσο καιρό προσπαθείς;; Εχεις παιδάκια ,κορίτσι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Scooby! Τι κάνεις;;Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν θυμάσαι σχετικά με τα ζεστά μπάνια...Δεν κάνει για τον άντρα η για την γυναίκα;;Συνηθίζω και κάνω μπάνιο με πολύ ζεστό νερό...

Διάβασα που έγραφαν τα κορίτσια σε άλλο θέμα ,οτι δεν κάνει το ζεστό νερό για τον άντρα ..Ξέρεις αν επηρεάζει και την γυναίκα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ο δικός μου γιατρός θυμάμαι μας είχε πει τα ζεστά μπάνια για το σπέρμα του άντρα δεν είναι καλά. Για τη γυναίκα το αντίθετο. Θέλαμε να πάμε σε ιαματικές πηγές κ τον ρωτήσαμε. Είχε πει με χλιαρό προς κρύο όσο αντέχει ο σύντροφος που δεν είχε ξετρελαθει με την ιδέα ☺️? Εμένα με είχε συμβουλέψει να κρατάω ζεστή την περιοχή γύρω από τη μήτρα, βοηθάει την καλύτερη αιμάτωση των αγγείων και τη σωστή λειτουργία των ωοθηκών. Αντίστοιχα να αποφεύγω τα κρύα μπάνια κ το καλοκαίρι στη θάλασσα αλλαγή μαγιό απευθείας όχι μόνο για μύκητες κλπ αλλά και για μην μένει πολλη ώρα κρύα η ευαίσθητη περιοχή μας. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία κορίτσια αυτά που γράφεται!!Σίγουρα χρειάζεται κάποια πραγματάκια να γίνονται οταν προετοιμάζεται μια γυναίκα για εγκυμοσύνη!!Εγώ είχα κάνει προγεννητικό έλεγχο(tsh,αντισώματα για ερυθρά,στίγμα,ηπατίτιδα κτλπ)!!Οπως είμαι κ υπερ μαζί με το τετσ Παπ να γίνεται κ ουρεόπλασμα,μυκόπλασμα,χλαμύδια!!Γτ εκτός αν τα βρούμε αργότερα ότι τα έχουμε ενοχοποιούμε ότι φταίει αυτό κ δν μείναμε έγκυες(το όποιο δν παίζει όμως ρόλο) αν το ανακαλύψεις σε εγκυμοσύνη θα πάρει κάποια κοπέλα τότε αντιβίωση!!Καλύτερα να ξεμπερδεύει πριν!!Εναν υπέρηχο για τυχόν κύστες!!Κ φυλικό οξύ συμπλήρωμα είναι πολύ καλό όπως είπατε!!Κ κάτι ακόμα σημαντικό είναι να μην υπάρχουν μεγάλες προσδοκίες!!Για αρχή τουλάχιστον γτ εκεί έρχεται η απογοήτευση!!Καλή τύχη σε όλα τα κορίτσια!!!

Αααα το ξέχασα!!Κ ο φρέσκος ανανάς βοηθά κ παχαίνει το ενδομήτριο!!Απ την ωορρηξία κ μετά μπορείτε να τον καταναλώνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ο δικός μου γιατρός θυμάμαι μας είχε πει τα ζεστά μπάνια για το σπέρμα του άντρα δεν είναι καλά. Για τη γυναίκα το αντίθετο. Θέλαμε να πάμε σε ιαματικές πηγές κ τον ρωτήσαμε. Είχε πει με χλιαρό προς κρύο όσο αντέχει ο σύντροφος που δεν είχε ξετρελαθει με την ιδέα ☺️? Εμένα με είχε συμβουλέψει να κρατάω ζεστή την περιοχή γύρω από τη μήτρα, βοηθάει την καλύτερη αιμάτωση των αγγείων και τη σωστή λειτουργία των ωοθηκών. Αντίστοιχα να αποφεύγω τα κρύα μπάνια κ το καλοκαίρι στη θάλασσα αλλαγή μαγιό απευθείας όχι μόνο για μύκητες κλπ αλλά και για μην μένει πολλη ώρα κρύα η ευαίσθητη περιοχή μας. 

 

 

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση!Ευτυχως ο δικος μου κάνει μπάνιο με χλιαρό νερό ,οπότε μια χαρά!Κι εμεις στα ζεστα ε;;;Να εισαι καλα κορίτσι μου!Σε τι φάση βρίσκεσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ωραία κορίτσια αυτά που γράφεται!!Σίγουρα χρειάζεται κάποια πραγματάκια να γίνονται οταν προετοιμάζεται μια γυναίκα για εγκυμοσύνη!!Εγώ είχα κάνει προγεννητικό έλεγχο(tsh,αντισώματα για ερυθρά,στίγμα,ηπατίτιδα κτλπ)!!Οπως είμαι κ υπερ μαζί με το τετσ Παπ να γίνεται κ ουρεόπλασμα,μυκόπλασμα,χλαμύδια!!Γτ εκτός αν τα βρούμε αργότερα ότι τα έχουμε ενοχοποιούμε ότι φταίει αυτό κ δν μείναμε έγκυες(το όποιο δν παίζει όμως ρόλο) αν το ανακαλύψεις σε εγκυμοσύνη θα πάρει κάποια κοπέλα τότε αντιβίωση!!Καλύτερα να ξεμπερδεύει πριν!!Εναν υπέρηχο για τυχόν κύστες!!Κ φυλικό οξύ συμπλήρωμα είναι πολύ καλό όπως είπατε!!Κ κάτι ακόμα σημαντικό είναι να μην υπάρχουν μεγάλες προσδοκίες!!Για αρχή τουλάχιστον γτ εκεί έρχεται η απογοήτευση!!Καλή τύχη σε όλα τα κορίτσια!!!

Αααα το ξέχασα!!Κ ο φρέσκος ανανάς βοηθά κ παχαίνει το ενδομήτριο!!Απ την ωορρηξία κ μετά μπορείτε να τον καταναλώνεται!!

Αναναααςςς!!!Τρελαίνομαι για ανανά!!!Θα πάρω αυριο κιόλας!Ευχαριστουμε πολυ κορίτσι μου!!!!!Καλη επιτυχία στην προσπαθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ωραία κορίτσια αυτά που γράφεται!!Σίγουρα χρειάζεται κάποια πραγματάκια να γίνονται οταν προετοιμάζεται μια γυναίκα για εγκυμοσύνη!!Εγώ είχα κάνει προγεννητικό έλεγχο(tsh,αντισώματα για ερυθρά,στίγμα,ηπατίτιδα κτλπ)!!Οπως είμαι κ υπερ μαζί με το τετσ Παπ να γίνεται κ ουρεόπλασμα,μυκόπλασμα,χλαμύδια!!Γτ εκτός αν τα βρούμε αργότερα ότι τα έχουμε ενοχοποιούμε ότι φταίει αυτό κ δν μείναμε έγκυες(το όποιο δν παίζει όμως ρόλο) αν το ανακαλύψεις σε εγκυμοσύνη θα πάρει κάποια κοπέλα τότε αντιβίωση!!Καλύτερα να ξεμπερδεύει πριν!!Εναν υπέρηχο για τυχόν κύστες!!Κ φυλικό οξύ συμπλήρωμα είναι πολύ καλό όπως είπατε!!Κ κάτι ακόμα σημαντικό είναι να μην υπάρχουν μεγάλες προσδοκίες!!Για αρχή τουλάχιστον γτ εκεί έρχεται η απογοήτευση!!Καλή τύχη σε όλα τα κορίτσια!!!

Αααα το ξέχασα!!Κ ο φρέσκος ανανάς βοηθά κ παχαίνει το ενδομήτριο!!Απ την ωορρηξία κ μετά μπορείτε να τον καταναλώνεται!!

Καλησπέρα..Ξεκινάω τώρα προσπάθειες για μωρο.Χρειάζονται όλες αυτές οι εξετάσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2019 at 9:21 ΠΜ, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τον μήνα που πετύχαμε το πολυπόθυτο είχαμε επαφές κάθε μέρα στη διάρκεια των γόνιμων, δηλαδή 6-7 μέρες και μέρα παρα μέρα τις υπόλοιπες από τότε που μου τέλιεωσε η περίοδος. Μόνο οταν κόντευαν οι μερες της επομενης περιοδου σταματησαμε! Πολυ κουραστικος μηνας μπορω να πω!

Επίσης ειχαμε ξεκινησει βιταμινες, ο αντρας μου απλες πολυβιταμινες τις systenium plus όχι κάτι για το σπέρμα και εγώ ιπποφαές! Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο βέβαια ίσως όλα αυτα ειναι τυχαία!

 

Κορίτσι μου σε ποιον μήνα είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση!Ευτυχως ο δικος μου κάνει μπάνιο με χλιαρό νερό ,οπότε μια χαρά!Κι εμεις στα ζεστα ε;;;Να εισαι καλα κορίτσι μου!Σε τι φάση βρίσκεσαι;;

Εμείς ζεστά κ χουχουλιαρικα ?☺️ Εγώ είμαι 29η εβδομάδα, φουσκώνω κ χαίρομαι! Λίγο με το ισχίο μου έχω ένα θέμα αλλα κάνω υπομονή. Μ'αρεσει το θέμα σου και το διαβάζω κ συμπληρώνω ο,τι θυμάμαι γιατί δεν ξεχνάω όλη αυτή την περίοδο των προσπαθειών... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Καλησπέρα..Ξεκινάω τώρα προσπάθειες για μωρο.Χρειάζονται όλες αυτές οι εξετάσεις;;

Εγώ είμαι κάπως ψείρας!!Αλλά όταν πήγα στον γυναικολόγο μου κ είπα ξεκινάω προσπάθειες δέχτηκε κ μου έγραψε τον προγεννητικό!!Τώρα για ουρεόπλασμα δν ήθελε με το ζόρι μου πήρε δείγμα!!Τελικά το είχα!!Εμεινα έγκυος δν λέω με ουρεόπλασμα!!Απέβαλα αλλά καμία σχέση δν έφταιγε αυτό!!Αλλαξα γιατρό μας έδωσε 14 μέρες αντιβίωση κ ευτυχώς έφυγε!!Δν υπάρχει λόγος άγχους αλλά όταν είναι να γίνει το Παπ καλά είναι να γίνουν κ κάποιες επιπλέον εξετάσεις!!Πχ για το στίγμα μια φορά στην ζωή σου το κάνεις!!'η το έχεις ή δν το έχεις!!Αλλα μεταβάλλονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Εμείς ζεστά κ χουχουλιαρικα ?☺️ Εγώ είμαι 29η εβδομάδα, φουσκώνω κ χαίρομαι! Λίγο με το ισχίο μου έχω ένα θέμα αλλα κάνω υπομονή. Μ'αρεσει το θέμα σου και το διαβάζω κ συμπληρώνω ο,τι θυμάμαι γιατί δεν ξεχνάω όλη αυτή την περίοδο των προσπαθειών... 

Ax κορίτσι μου!Τι καλα!Να φουσκώνεις να φουσκώνεις και να εχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!Αγορακι η κοριτσάκι;;Με το καλο να έρθει!Εμεις προσπαθουμε 3,5 χρόνια αλλα φαίνεται δεν ήρθε ακόμα η ωρα του....Να πω την αλήθεια , σωστή παρακολούθηση ωορρηξιας ,δεν εκανα ως τωρα..Μια τα τεστ μου έδειχναν οτι να,ναι ,μια εκανα υπέρηχο και σταματούσα...Τωρα είμαι αποφασισμένη να παρακολουθήσω πιο στενα την ωορρηξια και είδομεν...Δεν θέλω να αγχώσω και τον καλό μου ,γιατί αντε τωρα να λειτουργήσει ο άλλος όταν του πεις ΤΩΡΑΑΑΑΑ...χαχχαχαχ!Ολα καλα θα πανε στο τελος!Με επιμονη ,υπομονη και πίστη!Τα φιλια μου!Να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia μου ,να σε ρωτήσω ...Οταν πήγα στον νέο γιατρό τις προάλλες -με τον οποίο έχω υπέρηχο αύριο - μου είπε οτι ΑΝ πάμε με εξωσωματική θα πρέπει να βιαστώ γιατί θα χρειαστούν πολλές εξετάσεις ,οπως κυστική ίνωση ,καρυότυπο ζεύγους κλπ..και χρειάζονται χρόνο. Κυστική ίνωση έχω κάνει εγω ,αλλα όχι ο καλός μου .

Και η ερώτηση είναι.Αφού δεν πάμε με εξωσωματική ,γιατί δεν χρειάζονται αυτές οι εξετάσεις;;;Αααα και η θρομβοφιλία που συχνά ακούω...Τί δείχνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

@marillia μου ,να σε ρωτήσω ...Οταν πήγα στον νέο γιατρό τις προάλλες -με τον οποίο έχω υπέρηχο αύριο - μου είπε οτι ΑΝ πάμε με εξωσωματική θα πρέπει να βιαστώ γιατί θα χρειαστούν πολλές εξετάσεις ,οπως κυστική ίνωση ,καρυότυπο ζεύγους κλπ..και χρειάζονται χρόνο. Κυστική ίνωση έχω κάνει εγω ,αλλα όχι ο καλός μου .

Και η ερώτηση είναι.Αφού δεν πάμε με εξωσωματική ,γιατί δεν χρειάζονται αυτές οι εξετάσεις;;;Αααα και η θρομβοφιλία που συχνά ακούω...Τί δείχνει;;

Αν εσύ δν είσαι θετική στην κυστική ίνωση δν χρειάζεται να κάνει κ ο σύζυγος!!Η θρομβοφιλία είναι μια σειρά εξετάσεων(περίπου 300ε εκτός αν δν κάνω λάθος στο Χωραίμειο γίνεται δωρεάν) που αν βγεις θετική προκαλεί αποβολή κ με το που μείνει κάποια κοπέλα έγκυος κάνει αντιπηκτικές ενέσεις γτ σταμάταει αλλιώς η καρδιά του εμβρύου!!Κάτι παρόμοιο δείχνει κ ο καρυότυπος ζεύγους μόνο που εκεί γίνεται προεμφυτικός έλεγχος των εμβρύων(150ε για τον καθέναν πάλι δωρεάν στο νοσοκομείο το συγκεγκριμένο)!!Ομως αυτές οι εξετάσεις γίνονται μετά απο 2-3 αποβολές!!Πολλές κοπέλες μπορεί κ με μια αποβολή να τις κάνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω συγνωμη π επεμβαινω άλλα θέλω να σ απαντήσω σ αυτό π Ρωτάς. Την Κυστική ινωση την κάνουμε αε περίπτωση εγκυμοσύνης στον Προγεννητική έλεγχο. Η θρομβοφιλια όπως σ ειπε η @marillia ευθύνεται για αποβολές. Όταν πας όπως για εξωσωματική δίνεις π δίνεις τόσα λεφτά οπότε σε περίπτωση που είστε κ οι 2 φορείς της κυστικης ινωσης ελέγχονται τα έμβρυα πριν αν νοσούν. Όπως κ αε περίπτωση θρομβοφιλιας δ είναι κρίμα να πετυχαίνει η διαδικασία κ αν νοσεις να χάνεις τα εμβρυα; όποτε τα ελέγχουν αυτά από πριν για να εξασφαλίσουν τα μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αν εσύ δν είσαι θετική στην κυστική ίνωση δν χρειάζεται να κάνει κ ο σύζυγος!!Η θρομβοφιλία είναι μια σειρά εξετάσεων(περίπου 300ε εκτός αν δν κάνω λάθος στο Χωραίμειο γίνεται δωρεάν) που αν βγεις θετική προκαλεί αποβολή κ με το που μείνει κάποια κοπέλα έγκυος κάνει αντιπηκτικές ενέσεις γτ σταμάταει αλλιώς η καρδιά του εμβρύου!!Κάτι παρόμοιο δείχνει κ ο καρυότυπος ζεύγους μόνο που εκεί γίνεται προεμφυτικός έλεγχος των εμβρύων(150ε για τον καθέναν πάλι δωρεάν στο νοσοκομείο το συγκεγκριμένο)!!Ομως αυτές οι εξετάσεις γίνονται μετά απο 2-3 αποβολές!!Πολλές κοπέλες μπορεί κ με μια αποβολή να τις κάνουν!!

Oπότε μάλλον δεν θα χρειάζονται για να μην μου ζητήσει να τις κάνω...Τι να πω...Στην εξωσωματική πάντως τις ζητάνε απο την αρχή...Αντε να δούμε...Πως πας με τις ενεσούλες;;Ποια μέρα είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...