Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη;


Skount

Recommended Posts

Κοριτσαρες καλησπέρα..για βοηθηστε!εχω κυκλο γύρω στις 35-37 μερες...δυο πολυ αχνα θετικα τεστ και αμεσως χοριακη με τιμη 18 στην 35 μερα...θεωρω πιθανή συλληψη στην 23 μερα...τι λετε είναι χαμηλή η χοριακη;;εχω πιθανότητες να πάνε ολα καλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Skount είπε:

Κοριτσαρες καλησπέρα..για βοηθηστε!εχω κυκλο γύρω στις 35-37 μερες...δυο πολυ αχνα θετικα τεστ και αμεσως χοριακη με τιμη 18 στην 35 μερα...θεωρω πιθανή συλληψη στην 23 μερα...τι λετε είναι χαμηλή η χοριακη;;εχω πιθανότητες να πάνε ολα καλα;;

Έτσι όπως τα λες, θεωρώ ότι είσαι πριν την καθυστέρηση οπότε είναι φυσιολογικό να έχεις χαμηλή τιμή. Επανέλαβε μετά από δύο ημέρες να δεις αν διπλασιάζεται. Αυτό έχει σημασία. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έτσι όπως τα λες, θεωρώ ότι είσαι πριν την καθυστέρηση οπότε είναι φυσιολογικό να έχεις χαμηλή τιμή. Επανέλαβε μετά από δύο ημέρες να δεις αν διπλασιάζεται. Αυτό έχει σημασία. Καλά αποτελέσματα!

Ναι εννοείται αυριο θα ξανακάνω...αυτη η χοριακη ηταν χθες...και ευελπιστώ ολα καλα να ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Skount είπε:

Ναι εννοείται αυριο θα ξανακάνω...αυτη η χοριακη ηταν χθες...και ευελπιστώ ολα καλα να ειναι...

@Skount παντα μα παντα να κανεις χοριακη με τρεις μερες καθυστερηση κοριτσι μου για να μην αγχωνεσαι οπως τωρα κανε αυριο αλλη μια και αν δεις οτι διπλασιαζεται ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Penny89 είπε:

@Skount παντα μα παντα να κανεις χοριακη με τρεις μερες καθυστερηση κοριτσι μου για να μην αγχωνεσαι οπως τωρα κανε αυριο αλλη μια και αν δεις οτι διπλασιαζεται ειναι μια χαρα

Αχ μακάρι να ειναι ολα Καλά και να διπλασιαστεί...ναι εχεις δίκιο..αυριο θα κανω παλι γιατι εκανα χθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,από ότι καταλαβαίνω  είσαι πριν την καθυστέρηση άρα είναι λογικό  να είναι χαμηλή,στη δική μου περίπτωση στην πρώτη ημέρα καθυστέρησης ήταν 60 άρα μου φαίνεται φυσιολογικό.σου εύχομαι αύριο να διπλασιαστεί περιμένουμε να μας πεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Καλησπέρα,από ότι καταλαβαίνω  είσαι πριν την καθυστέρηση άρα είναι λογικό  να είναι χαμηλή,στη δική μου περίπτωση στην πρώτη ημέρα καθυστέρησης ήταν 60 άρα μου φαίνεται φυσιολογικό.σου εύχομαι αύριο να διπλασιαστεί περιμένουμε να μας πεις!!

Το πιο πιθανο...ελπιζω να μη στραβωσει κατι....και εγω το ευχομαι...θα σας ενημερωσω...Ευχαριστώ πολυυυυ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Skount είπε:

Το πιο πιθανο...ελπιζω να μη στραβωσει κατι....και εγω το ευχομαι...θα σας ενημερωσω...Ευχαριστώ πολυυυυ ❤

Καλησπέρα! Έκανες χοριακη; περιμένουμε τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Skount είπε:

Κορίτσια μου... Μόλις πηρα αποτελέσματα...126 σημερα...νομιζω μπορω να χαρω πια ???

Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Skount είπε:

Κορίτσια μου... Μόλις πηρα αποτελέσματα...126 σημερα...νομιζω μπορω να χαρω πια ???

Συγχαρητήριααααα ??? Όλα να σου πάνε υπέροχα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Skount είπε:

Κορίτσια μου... Μόλις πηρα αποτελέσματα...126 σημερα...νομιζω μπορω να χαρω πια ???

@Skount ελα ρε κοριτσαρα πολύ καλά ναι ναι πολυ καλά ειδες και αλλη φορά θα περιμένεις αντε χαχχαχαχχα τέλεια νεακιαα συγχαρητήρια κοριτσάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Skount είπε:

Σας ευχαριστώ πααααρα πολυ Όλες...και σε εσας τα καλύτερα εύχομαι

Μπραβο κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ πολυ.!!!εχω πολυ καλο προαίσθημα και ψυχολογία!!!και αυτό τα αλλάζει ολα....καθως ηταν η.μονο φορα που παράτησα το θεμα εγκυμοσύνη στη μοίρα του και χαλαρωσα και δε πιστευα με τίποτα οτι θα μεινω αυτον τον μηνα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελικα η εγκυμοσύνη δεν εξελιχθηκε...αρχισε να πεφτει και η χοριακη ειχα φτάσει μεχρι 541 και αρχισε να πέφτει και ο γιατρός χθες στον υπερηχο δεν ειδε κατι αλλο...παμε για αλλα...Που θελω τη βοηθεια σας τωρα...ειπαμε να ξεκινησουμε να το ψαχνουμε.με.εξετασεις σε αιματολογο για θρομβοφιλια.και. αλλα πολλα...θα ηθελα αν ξέρετε ποσο περίπου το κοστος ολων αυτών των εξετασεων και τη γνώμη σας αν έχετε για την κ.Παμπουριδου που μου προτεινε ο γιατρός μου...ή προτεινετε καποιον αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθεσω πως μιλάω για Θεσσαλονίκη...και οτι ειχα αλλη μια βιοχημικη τον Σεπτέμβριο και γι αυτο ειπαμε να το ψαξουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι για την απρόσμενη εξέλιξη... Η θρομβοφιλία ενοχοποιείται για ενδομήτριο θάνατο β' τριμήνου, οι εξετάσεις είναι πανάκριβες και ουσιαστικά δεν θα δείξουν κάτι ξεκάθαρο. Άσε που όταν με το καλό ξαναμείνεις έγκυος, το πιθανότερο είναι ότι θα σου δώσουν αντιπηκτική αγωγή προληπτικά, είτε έχεις θρομβοφιλία είτε όχι. 

Σου προτείνω να ξεκινήσεις με έναν ορμονικό έλεγχο, έλεγχο θυροειδούς, γυναικολογικό υπέρηχο, σπερμοδιάγραμμα ο σύζυγος οπωσδήποτε. Και βλέποντας και κάνοντας μετά. Επίσης, οι βιοχημικές είναι πολύ συνηθισμένες και δεν πρέπει να σε ανησυχούν τόσο πολύ. Η επόμενη θα είναι η τυχερή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2019 at 8:23 ΜΜ, ο/η Skount είπε:

Κορίτσια μου τελικα η εγκυμοσύνη δεν εξελιχθηκε...αρχισε να πεφτει και η χοριακη ειχα φτάσει μεχρι 541 και αρχισε να πέφτει και ο γιατρός χθες στον υπερηχο δεν ειδε κατι αλλο...παμε για αλλα...Που θελω τη βοηθεια σας τωρα...ειπαμε να ξεκινησουμε να το ψαχνουμε.με.εξετασεις σε αιματολογο για θρομβοφιλια.και. αλλα πολλα...θα ηθελα αν ξέρετε ποσο περίπου το κοστος ολων αυτών των εξετασεων και τη γνώμη σας αν έχετε για την κ.Παμπουριδου που μου προτεινε ο γιατρός μου...ή προτεινετε καποιον αλλο..

Καλημέρα,λυπάμαι για την εξέλιξη.εχω κάνει θρομβοφιλιας πριν 4 χρόνια το κόστος ήταν 350-400 ευρώ.φανταζομαι θα σου πει και ο γιατρός σου  να την κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι για την εξέλιξη... εχω κάνει παλιότερα κ όντως είναι καπου 400ευρω! Η βιοχημική δεν νομίζω ότι έχει να κάνει... Εκτός αν έχεις καποιο αλλο λόγο πχ κληρονομικότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω θα έλεγα δες ενα Ενδοκρινολογο πρώτα για ενα πλήρη ορμονικό έλεγχο... πιο πιθανό να σε επηρεάζει...η θρομβοφιλια συνήθως κάνει αποβολή σε μεταγενέστερο στάδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...