Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θελω να γινω μαμα!!


vasiliki30

Recommended Posts

Καλησπερα!εμεις εχουμε ξεκινησει ελευθερες επαφες χωρις να κοιταμε ημερομηνιες εδω και 4 χρονια. δεν εχουμε πεσει ομως πολλες φορες σε γονιμες μερες!το θεμα ειναι οτι εκεινος ειναι ετσι και ετσι στο θεμα παιδι χωρις να θελει να το προσπαθησει ιδιαιτερα και εγω δν ξερω πως να τον πεισω...δν ξερω πως πρεπει να ενεργησω και πως να προσεγγισω το ολο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!εμεις εχουμε ξεκινησει ελευθερες επαφες χωρις να κοιταμε ημερομηνιες εδω και 4 χρονια. δεν εχουμε πεσει ομως πολλες φορες σε γονιμες μερες!το θεμα ειναι οτι εκεινος ειναι ετσι και ετσι στο θεμα παιδι χωρις να θελει να το προσπαθησει ιδιαιτερα και εγω δν ξερω πως να τον πεισω...δν ξερω πως πρεπει να ενεργησω και πως να προσεγγισω το ολο θεμα.

Καλησπέρα, η γνώμη μου είναι έτσι όπως τα λες ότι πρέπει να κανείς μια ξεκάθαρη κουβέντα με τον σύντροφό σου για το θέμα παιδί. Ένα παιδάκι δεν είναι παιχνίδι κ αν ο ίδιος δεν είναι διατεθειμένος να γίνει μπαμπάς ή πχ αν μείνεις έγκυος κ είναι «απών» θα περάσεις μεγάλα ζόρια . Βέβαια μπορεί να μην θέλει για άλλο λόγο πχ τα οικονομικά , να φοβάται , να μην νιώθει έτοιμος κλπ. Σε κάθε περίπτωση μια συζήτηση ξεκάθαρη θα δώσει φως στο τοπίο κ θα καταλάβεις κι εσυ το τι θέλει πραγματικά. Όταν λυθεί αυτό μπορείτε να ψαχτείτε διαφορετικά με εξετάσεις κλπ για να δείτε μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα που πρέπει να λύσετε :) εύχομαι να γίνει ότι καλύτερο !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει γινει συζητηση.αν ερθει ενα παιδι ειναι σιγουρο οτι θα το λατρεψει και δν προκειτε να κανει πισω με τπτ.απλα το θεμα ειναι οτι θελει ομως τον φοβιζει αυτη η αλλαγη,το καινουργιο.γενικα ειναι πολυ της λογικης και της σκεψης και δν αφηνετε ευκολα στον συναισθηματισμο.εχει πολυ φοβο για την μεγαλη ευθηνη που εχει ενα παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Εχει γινει συζητηση.αν ερθει ενα παιδι ειναι σιγουρο οτι θα το λατρεψει και δν προκειτε να κανει πισω με τπτ.απλα το θεμα ειναι οτι θελει ομως τον φοβιζει αυτη η αλλαγη,το καινουργιο.γενικα ειναι πολυ της λογικης και της σκεψης και δν αφηνετε ευκολα στον συναισθηματισμο.εχει πολυ φοβο για την μεγαλη ευθηνη που εχει ενα παιδι

Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες! Να ξέρεις ότι ως ζευγάρι είστε ομάδα . Μαζί θα τα καταφέρετε !!! Οι λογικοί άνθρωποι είναι βαθιά συναισθηματικοί όμως δεν βγαίνει στην επιφάνεια . Δούλεψε το μαζί του , πες του ποσό το θες κι εσυ κ ότι είσαι σίγουρη πως θα καταφέρετε!!! Η αγάπη σας θα πάει σε άλλο επίπεδο με ένα παιδάκι είμαι σίγουρη ότι με τον τρόπο σου μπορείς να  κάνεις και τον ίδιο να νοιώσει έτοιμος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω οσο μπορω με πολυ ηρεμη συζητηση να του πω ολα αυτα που μου λες!κατα καποιο τροπο το προσπαθει κανοντας ελευθερο ομως δν προχωραει σε κατι παρακατω.δν ξερω ποιο θα πρεπει να ειναι το επομενο βημα.δν μαρεσει ουτε εμενα να μπω στην διαδικασια κοιτα τις μερες και ελασε επαφη,θελω να ερθει απο μονο του.ομως φοβαμαι οτι ειναι αναποφευκτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Προσπαθω οσο μπορω με πολυ ηρεμη συζητηση να του πω ολα αυτα που μου λες!κατα καποιο τροπο το προσπαθει κανοντας ελευθερο ομως δν προχωραει σε κατι παρακατω.δν ξερω ποιο θα πρεπει να ειναι το επομενο βημα.δν μαρεσει ουτε εμενα να μπω στην διαδικασια κοιτα τις μερες και ελασε επαφη,θελω να ερθει απο μονο του.ομως φοβαμαι οτι ειναι αναποφευκτο!!

Άκου , στο θέμα μητρότητα είναι κάποια πράγματα που οι άντρες πολλές φορές δεν καταλαβαίνουν. Μπορείς πχ σαν πρώτο βήμα να ξεκινήσεις κάποια τεστακια ωορρηξίας μόνη σου χωρίς να του το πεις  (κυρίως για να μην τον αγχώσεις)  να δεις για αρχή ποτέ περίπου είσαι γόνιμη . Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; Ποσό χρόνων είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

34 ειμαι!και εγωαυτο σκεφτομουν και σκεφτοουν αν πρεπει να του το πω η οχι!αλλα εχεις δικαιο δν θα του το πω.ο κυκλος μου ειναι 25-30 ημερες αλλα συνηθως 28 ημερες!!να σαι καλα με βοηθας ναμπω σε εναν δρομο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

34 ειμαι!και εγωαυτο σκεφτομουν και σκεφτοουν αν πρεπει να του το πω η οχι!αλλα εχεις δικαιο δν θα του το πω.ο κυκλος μου ειναι 25-30 ημερες αλλα συνηθως 28 ημερες!!να σαι καλα με βοηθας ναμπω σε εναν δρομο!!

Γεια σου κοριτσι μου!Το ιδιο θα σου ελεγα κι εγω.Παρακολουθηση ωορρηξιας διχως να το ξέρει εκεινος.Να ξερεις εσυ που βρισκεσαι...Ε και ισως αν εκανες και εναν ελεγχο εξετασεων δεν θα εβλαπτε γαι να δεις τις ορμονες σου.Μιλα με τον γυναικολογο σου. 4 χρονια ελευθερων επαφων...δεν ειναι λιγα.Κατι θα μπορούσε να εχει συμβει.Μην το αφήνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Σας ευχαριστω κοριταια!εχετεκαποιο τεστ ωορρηξιας να μου προτεινετε?

Νομίζω ότι τα τεστακια της hometest θα είναι μια χαρά και πολλά και σε πολύ καλή τιμή . Με το που το γράψεις στο google θα στο βγάλει . Τα παραγγέλνεις μέσω Ίντερνετ . Τώρα έχει κ στα φαρμακεία διαφόρων εταιριών αλλά κατά τη γνώμη μου δεν συμφέρουν οικονομικά γιατί θα χρειαστεί να κανείς αρκετά μέσα στον μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για αρχη θα σου προτεινα τα clear blue ειναι οντως πιο ακριβα, αλλα αν τα πάρεις απο ον λαιν φαρμακείο ειναι πιο προσιτα. Ο λογος είναι οτι τα αλλα ειναι δυσκολο να τα ερμηνεύσεις, πρεπει να αποκτήσεις λιγη πείρα αλλιως μπερδεύουν... αυτα που λεω ειναι ψηφιακα κ θα σου.βγαλει ενα χαμόγελο, εντελως ξεκάθαρα δλδ. Αφου εχεις 28 μερες ξεκίνα γύρω στην 11 με 12 μερα λογικά με 2-3 τεστ θα το πετύχεις.

Πάντως θα συμφωνήσω με την χρυσαφω παραπάνω, 4 χρόνια ειναι πολύς καιρός, μιλα με το γιατρό σου ισως χρειάζεται να ρυθμίσεις κατι απλό οπως μια ορμόνη ή το θυρεοειδή! Μην το αφήνεις στην τύχη :-) Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!εμεις εχουμε ξεκινησει ελευθερες επαφες χωρις να κοιταμε ημερομηνιες εδω και 4 χρονια. δεν εχουμε πεσει ομως πολλες φορες σε γονιμες μερες!το θεμα ειναι οτι εκεινος ειναι ετσι και ετσι στο θεμα παιδι χωρις να θελει να το προσπαθησει ιδιαιτερα και εγω δν ξερω πως να τον πεισω...δν ξερω πως πρεπει να ενεργησω και πως να προσεγγισω το ολο θεμα.

Καλησπέρα,νομίζω πως τα 4 χρόνια είναι αρκετά άσχετα με το αν δεν κοιταζες μέρες,και εγώ χωρίς να κοιτάω μέρες και με πολύ άστατο κύκλο στον χρόνο ακριβώς έμεινα έγκυος,καλό θα ήτανε να κάνεις κάποιες εξετάσεις για να είσαι σίγουρη,θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια για αρχή ξεκινά με τα τεστακια ωορρηξίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μονο μου θεμα ειναι οτι ο αντρας μου ειναι αρνητικος στο να κανει εξετασεις.ειχα μεινει εγκυος απο τον ιδιο πριν 10 χρονια εκει που ουτε καν το περιμεναμε και θεωρει οτι δν μπορει να εχουμε κατι.δυστηχως δν το κρατησα το παιδι λογω ανωριμοτητας ηλικιας που σημερα μετανοιωνω πικρα!!θα ξεκινησω με τεστ ωορρηξιας και θα παω να κανω εξεταση ορμονων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...