Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ


NIKOLETA1

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!Μετα από μια αποτυχημενη σπερματεγχυση, σκεφτομαστε με το συζυγο μου να προβου΄με σε εξωσωματική σε φυσικό κυκλο, λογω ανεξηγητης υπογονιμότητας. Εχει καπαοια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία?Σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Νικολέτα. Δεν έχω κάνει εξωσωματική σε φυσικό κύκλο. Μόνο με διέγερση. 

Όταν λες εξωσωματική σε φυσικό κύκλο εννοείς ότι θα μαζέψετε κάποια ωαρια/ έμβρυα ένα ένα σε φυσικούς κύκλους χωρίς φάρμακα ή θα προχωρήσετε αποκλειστικά με ένα μόνο ωάριο ενός κύκλου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Μετα από μια αποτυχημενη σπερματεγχυση, σκεφτομαστε με το συζυγο μου να προβου΄με σε εξωσωματική σε φυσικό κυκλο, λογω ανεξηγητης υπογονιμότητας. Εχει καπαοια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία?Σας ευχαριστω!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ απο εβδομάδα θα κάνω εξωσωματική σε φυσικό κύκλο απλά παίρνω κάτι χαπάκια τα femara που βοηθάνε να μεγαλώσουν τα οωθηλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2019 at 10:55 ΜΜ, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Μετα από μια αποτυχημενη σπερματεγχυση, σκεφτομαστε με το συζυγο μου να προβου΄με σε εξωσωματική σε φυσικό κυκλο, λογω ανεξηγητης υπογονιμότητας. Εχει καπαοια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία?Σας ευχαριστω!

Καλησπέρα κορίτσι ! Γιατί να πάτε με εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ;;;; 

εγω η πρώτη μου εξωσωματική ήταν με διέγερση όπου απέκτησα και ένα παιδάκι και τώρα κάνω με φυσικό κύκλο γιατί εβ χαμηλή αμη. Εσυ εάν σεν έχεις κάποιο θέμα δεν χρειάζεται να κανείς σε φυσικό κύκλο . Ο φυσικός κύκλος απευθύνεται σε γυναίκες που δεν παράγουν πολλά ....

ότι χρειαστείς στην διάθεση σου γιατί παρόλο που το πρώτο ήρθε αμέσως. Μετά την γεννά ο άχρηστος που με ξεγεννησε μου έκανε ζημιά και τώρα βρίσκομαι στην 5 εμβρυομεταφορα για να καταφέρω να κάνω το δεύτερο παιδάκι ..... όποτε τα έχω κάνει όλα .... 

εαν θέλεις κάτι μου λες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλησπέρα Νικολέτα. Δεν έχω κάνει εξωσωματική σε φυσικό κύκλο. Μόνο με διέγερση. 

Όταν λες εξωσωματική σε φυσικό κύκλο εννοείς ότι θα μαζέψετε κάποια ωαρια/ έμβρυα ένα ένα σε φυσικούς κύκλους χωρίς φάρμακα ή θα προχωρήσετε αποκλειστικά με ένα μόνο ωάριο ενός κύκλου;

 

Καλησπέρα , 

συνηθως στον φυσικό κύκλο μαζεύεις 5 και τα αποψυχουν όλα και ανάλογα την ηλικία σπυ βάζουν τον αριθμό εμβρύων που επιτρέπεται βάσει νόμου !!

δεν πας με ένα γιατί οι πιθανότητες είναι ελάχιστες !!

καλη επιτυχία σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσι ! Γιατί να πάτε με εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ;;;; 

εγω η πρώτη μου εξωσωματική ήταν με διέγερση όπου απέκτησα και ένα παιδάκι και τώρα κάνω με φυσικό κύκλο γιατί εβ χαμηλή αμη. Εσυ εάν σεν έχεις κάποιο θέμα δεν χρειάζεται να κανείς σε φυσικό κύκλο . Ο φυσικός κύκλος απευθύνεται σε γυναίκες που δεν παράγουν πολλά ....

ότι χρειαστείς στην διάθεση σου γιατί παρόλο που το πρώτο ήρθε αμέσως. Μετά την γεννά ο άχρηστος που με ξεγεννησε μου έκανε ζημιά και τώρα βρίσκομαι στην 5 εμβρυομεταφορα για να καταφέρω να κάνω το δεύτερο παιδάκι ..... όποτε τα έχω κάνει όλα .... 

εαν θέλεις κάτι μου λες !!!!

Οι εξετάσεις σου πω είναι !;;;; εάν θέλεις βέβαια μου λες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα , 

συνηθως στον φυσικό κύκλο μαζεύεις 5 και τα αποψυχουν όλα και ανάλογα την ηλικία σπυ βάζουν τον αριθμό εμβρύων που επιτρέπεται βάσει νόμου !!

δεν πας με ένα γιατί οι πιθανότητες είναι ελάχιστες !!

καλη επιτυχία σου εύχομαι 

Επίτρεψέ μου μία διόρθωση.

Σωστά τα εγραψε η @Πιου-πιου. Ο φυσικος κυκλος ειναι αυτο ακριβως που λεει η φραση. Φυσικος. Χωρις καθολου φαρμακα. Επομενως παιρνουν το ωαριο του μηνα.

Καθε μηνα ενα ωαριο ωριμαζει.

Τα 5 πώς προκυπτουν?

Για να γινουν 5 πρεπει η γυναικα να παρει φαρμακα. Επομενως δεν μιλαμε για φυσικο κυκλο.

Επισης, δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν 5 για να προχωρησεις σε ευ. Μπορεις να προχωρησει κ με το ενα. 

Τελος, ο φυσικος κυκλος, δεν απευθυνεται μονο σε γυναικες που δεν κανουν πολλα ωαρια. Απευθυνεται κ σε γυναικες που δεν θελουν να παρουν φαρμακα κ να δοκιμασουν με πιο φιλικο τροπο να κανουν παιδακι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Επίτρεψέ μου μία διόρθωση.

Σωστά τα εγραψε η @Πιου-πιου. Ο φυσικος κυκλος ειναι αυτο ακριβως που λεει η φραση. Φυσικος. Χωρις καθολου φαρμακα. Επομενως παιρνουν το ωαριο του μηνα.

Καθε μηνα ενα ωαριο ωριμαζει.

Τα 5 πώς προκυπτουν?

Για να γινουν 5 πρεπει η γυναικα να παρει φαρμακα. Επομενως δεν μιλαμε για φυσικο κυκλο.

Επισης, δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν 5 για να προχωρησεις σε ευ. Μπορεις να προχωρησει κ με το ενα. 

Τελος, ο φυσικος κυκλος, δεν απευθυνεται μονο σε γυναικες που δεν κανουν πολλα ωαρια. Απευθυνεται κ σε γυναικες που δεν θελουν να παρουν φαρμακα κ να δοκιμασουν με πιο φιλικο τροπο να κανουν παιδακι.

 

Θα συμφώνησω με την φίλη μας που τα λέει πάντα πολύ ωραία!!Αν κάποιο κορίτσι πίει κ χάπια τύπου κλομιφαίνη τότε λέγεται τροποποιημένος φυσικός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Θα συμφώνησω με την φίλη μας που τα λέει πάντα πολύ ωραία!!Αν κάποιο κορίτσι πίει κ χάπια τύπου κλομιφαίνη τότε λέγεται τροποποιημένος φυσικός!!

Κι εγω να συμπληρωσω μαρίλια πως οχι μονο κλομιφαινη αλλα και φαρμακα διεγερσης που χρησιμοποιουνται στην κλασικη εξωσωματικη μπορει να χρησιμοποιηθουν στον τροποποιημενο φυσικο κυκλο, απλα σε πολυ μικροτερη ποσοτητα. 

 

Φυσικα ολα αυτα προσωπικα τα γραφω ενημερωτικα και οχι για αλλον λογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι ότι για τροποποιημένο φυσικό κύκλο μιλάμε, δηλαδή η με κολμιφένη η με φεμάρα για αυτό και προκύπτουν λίγα ωάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2019 at 5:39 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Επίτρεψέ μου μία διόρθωση.

Σωστά τα εγραψε η @Πιου-πιου. Ο φυσικος κυκλος ειναι αυτο ακριβως που λεει η φραση. Φυσικος. Χωρις καθολου φαρμακα. Επομενως παιρνουν το ωαριο του μηνα.

Καθε μηνα ενα ωαριο ωριμαζει.

Τα 5 πώς προκυπτουν?

Για να γινουν 5 πρεπει η γυναικα να παρει φαρμακα. Επομενως δεν μιλαμε για φυσικο κυκλο.

Επισης, δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν 5 για να προχωρησεις σε ευ. Μπορεις να προχωρησει κ με το ενα. 

Τελος, ο φυσικος κυκλος, δεν απευθυνεται μονο σε γυναικες που δεν κανουν πολλα ωαρια. Απευθυνεται κ σε γυναικες που δεν θελουν να παρουν φαρμακα κ να δοκιμασουν με πιο φιλικο τροπο να κανουν παιδακι.

 

Μου αρεσει ο φυσικος κύκλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...