Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορίες!


Στέλλα mam2019?

Recommended Posts

Γεια σας!Μόλις έκανα ΤΝ Εγγραφή μου στο φόρουμ Γιατί με έχει φάει η αγωνία..είχα επαφή στ 01/02 ημέρα ωορρηξία λογικά Κ σήμερα 12 μέρες μετά έχω έντονο πόνο στη αριστερή σάλπιγγα..Επίσης απιστευτη όρεξη για φαγητό Κ αίσθηση κούρασης χωρίς λογο..είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης?ΔΝ μπορώ να περιμένω για χοριακη..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας.. εγώ θα ρωτήσω τα βασικά τι κύκλο έχεις; την ωορρηξία πως την βρήκες με τεστ;

26 μέρες περίπου.. ΔΝ είναι πάντα σταθερός ο κύκλος μου..ωορρηξία με βάση περιόδου Αλλά πάντα ΤΝ καταλαβαινω λόγω ενόχλησης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες στην παρέα μας! Εύχομαι γρήγορα το αποτέλεσμα που θέλεις!

Και γω θα ρωτήσω πως ήξερες ότι είχες ωορηξία. Επίσης, περίοδο πότε περιμένεις?

Να σου πω την δική μου προσωπική εμπειρία.

Τελευταία περίοδο είχα 08/10/17. Μέχρι τότε είχα ωορηξίες από την 10η έως και την 14η μέρα. Είχα επαφή 22/10/17, άρα την 15η μέρα. Την ίδια μέρα περπάτησα 20χλμ, ήπια, έφαγα, κάπνισα. Ό,τι πρέπει δηλαδή! 6 μέρες μετά ξαφνικά μου άνοιξε η όρεξη τρελά. Τρελά όμως λέμε. Όλο να τρώω ήθελα και δεν ήθελα και κανείς να μου παίρνει από το φαγητό μου! χαχαχαχα! 06/11/17 έκανα τεστ εγκυμοσύνης (του φαρμακείου) και πιο θετικό πεθαίνεις. Το τεστ το έκανα γιατί εκείνο το πρωί όπως ντεντόθηκα μόλις ξύπνησα ένιωσα ένα τράβηγμα στη μήτρα και υποψιάστηκα ότι μπορεί και να είμαι έγκυος. Φυσικά μετα πήγα για χοριακή και ήταν 280 μονάδες, άρα θετικό. Σήμερα έχω μία μπέμπα 7 μηνών. 

Συμπέρασμα: Μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα σου. Πάρε ένα τεστ από το φαρμακείο την πρώτη μέρα της καθυστέρησης να δεις. Εγώ το τεστ το έκανα την 3η μέρα καθυστέρησης.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε 2 μέρες περιμένω περίοδο.. Αλλά ΔΝ μπορώ να περιμένωωωω ❤ μακαρι να μν είναι ιδεα μου..Πιο πολύ με έχει παραξενέψει Η απίστευτη όρεξη για φαγητό Κ το ότι θέλω να τρώω συνέχεια τα παντα ξαφνικά ενω έτρωγα φυσιολογικά Κ πρόσεχα,τις τελευταίες μέρες ΔΝ μπορώ να το ελέγξω..Κ επίσης σήμερα το βράδυ είχα πολύ έντονη ενόχληση Στη αριστερή σάλπιγγα..αα Κ χθες βρηκα μια μόνο μια σταγόνα σαν αίμα ροζ κοκκινο στο χαρτί μετά την ούρηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Στέλλα mam2019? είπε:

Σε 2 μέρες περιμένω περίοδο.. Αλλά ΔΝ μπορώ να περιμένωωωω ❤ μακαρι να μν είναι ιδεα μου..Πιο πολύ με έχει παραξενέψει Η απίστευτη όρεξη για φαγητό Κ το ότι θέλω να τρώω συνέχεια τα παντα ξαφνικά ενω έτρωγα φυσιολογικά Κ πρόσεχα,τις τελευταίες μέρες ΔΝ μπορώ να το ελέγξω..Κ επίσης σήμερα το βράδυ είχα πολύ έντονη ενόχληση Στη αριστερή σάλπιγγα..αα Κ χθες βρηκα μια μόνο μια σταγόνα σαν αίμα ροζ κοκκινο στο χαρτί μετά την ούρηση..

Είδες και ροζ??? Ε είσαι σε πολύ καλό δρόμο νομίζω... κάποια τεστ φαρμακείου ανιχνεύουν την εγκυμοσύνη πριν την καθυστέρηση. Πάρε να κάνεις ένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Στέλλα mam2019? είπε:

Ένα από τα πιο αξιόπιστα είναι το predictor?σωστά?

Ναι! Κ γω αυτό είχα κάνει! Κάντο ντε κ πες μας τα αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να είναι θετικοτατο!Αν και δεν είμαι υπέρ του τεστ πριν την καθυστέρηση γιατι ήμουν έγκυος και μου βγήκε αρνητικό!καλύτερα να περιμένεις λιγάκι...Δεν είναι τίποτα 2 μερες!όπως και να έχει σου εύχομαι καλά αποτελέσματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Στέλλα mam2019? είπε:

Ένα από τα πιο αξιόπιστα είναι το predictor?σωστά?

Δε θέλω να βάλω τσίτες αλλά στη θέση σου με τέτοια συμπτώματα θα είχα ήδη κάνει τεστ! ? καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Στέλλα mam2019? είπε:

Μόλις έκανα τεστ Κ βγήκε αρνητικό..???? απογοητεύτηκα.. 

Περίμενε 2-3 μέρες και αν δεν έχεις αδιαθετησει επανέλαβε το τεστ. Ίσως είναι νωρίς για να διαβάσει την ορμόνη. Επίσης, αν το έκανες τώρα και τα ούρα δεν είχαν μείνει για τουλάχιστον 5 ώρες στην κύστη σου μπορεί η ορμόνη να ήταν πολύ χαμηλή σε συγκέντρωση και πάλι να μην μπόρεσε να την διαβάσει το τεστ. Γι'αυτό λένε το τεστ να το κάνεις με τα πρωινά ουρά. Εγώ την μερα που το έκανα ήταν απόγευμα στις 17.30 και είχα να πάω τουαλέτα από τις 12 το μεσημέρι. Τα κράταγα επίτηδες!!! Μέχρι να δεις περίοδο όλα είναι πιθανά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Στέλλα mam2019? είπε:

Μόλις έκανα τεστ Κ βγήκε αρνητικό..???? απογοητεύτηκα.. 

Πολυ νωρις το εκανες,μην απογοητευεσαι...Μπορει ναι μεν να διαφημιζουν πριν την καθυστερηση ομως ισως η ορμονη να μην εχει ανεβει αρκετα ωστε να ειναι ανιχνευσιμη.

Τελος καλυτερα τα πρωινα ουρα, η συγκεντρωση της ορμονης στα απογευματινα ειναι μικρη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα κουραστω να το λέω, τεστ μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης του πιο μεγάλου κύκλου σας! Έχω κλάψει και εγώ πάνω από αρνητικά τεστ και ξέρω πως νιώθετε. Σαφώς και όσο δεν υπάρχει περίοδος υπάρχουν ελπίδες. Επίσης συχνά οι ελεύθερες επαφές επιρεαζουν τον κύκλο μας! 

Αυτά! Εύχομαι να είσαι και να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά λόγια Κ ΤΝ ενθάρρυνση!Να είστε όλες καλα!ακόμα ΔΝ μου έχει έρθει περιοδος Αλλά Κ να έρθει να είμαστε καλά να προσπαθούμε..Σας ευχαριστώ Κ πάλι!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας Κ πάλι!σήμερα θα μου ερχόταν περιοδος..Αλλά πουθενά..σήμερα είναι η χειρότερη μου μέρα ΔΝ μπορώ να πάρω τα πόδια μου Κ να σταθώ..οι πόνοι στη σάλπιγγα φτάνουν μέχρι το πόδι Κ είναι πιο έντονοι Κ το φούσκωμα στη κοιλιά μου είναι απίστευτο..απίστευτη υπνηλία όλη μέρα από τν ώρα που σηκώνομαι..Κ αρκετα λευκά υγρά με λίγο πιο σκούρο..☹ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μήπως όλα αυτά είναι σημάδια για κάτι πολύ πολύ καλό;;; Για βαλε κ αυτό σιγά σιγά στην εξίσωση :) περίμενε το σ-κ κ αν δεν έρθει κάνε ένα τεστ την Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι λίγο καλύτερα..Αλλά το φούσκωμα κορίτσια μου ΔΝ αντέχω.. λες κ εχω 5 κιλα παραπανψ στη κοιλια..Ο πόνος πιο ήπιος αλλα κατι πονακια στη μεση χαμηλα..περιοδος ουτε σημερα..είχα επαφές 10 και 11/02.. υπάρχει περίπτωση να είναι σύλληψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Στέλλα mam2019? είπε:

Είναι λίγο καλύτερα..Αλλά το φούσκωμα κορίτσια μου ΔΝ αντέχω.. λες κ εχω 5 κιλα παραπανψ στη κοιλια..Ο πόνος πιο ήπιος αλλα κατι πονακια στη μεση χαμηλα..περιοδος ουτε σημερα..είχα επαφές 10 και 11/02.. υπάρχει περίπτωση να είναι σύλληψη?

Ποια μέρα του κυκλου εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2019 at 10:57 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν θα κουραστω να το λέω, τεστ μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης του πιο μεγάλου κύκλου σας! Έχω κλάψει και εγώ πάνω από αρνητικά τεστ και ξέρω πως νιώθετε. Σαφώς και όσο δεν υπάρχει περίοδος υπάρχουν ελπίδες. Επίσης συχνά οι ελεύθερες επαφές επιρεαζουν τον κύκλο μας! 

Αυτά! Εύχομαι να είσαι και να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Εχω κανει ηδη λαικ και θα ξαναπω λαικ! Απο εδω κι εμπρος αυτο θα κάνω.Τερμα τα πεταμένα λεφτα στα τεστακια και το αγχος του τι συμβαινει.Οτι ειναι να γινει θα γινει και θα φανει στην καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας..Για κάποιο λόγο ΔΝ μπορούσα να στείλω τόσες μέρες ΔΝ με άφηνε το φόρουμ..οι πόνοι συνέχισαν Κ χθες πήγα σε γιατρό.. ανακαλυψα ότι έχω μια νόσο του εντέρου Κ τελικά ήταν όλα αυτά από το έντερο μου..περιοδος ΔΝ ΜΟΥ ήρθε ακόμα Αλλά νιώθω πως έρχεται Γιατί πονάω αρκετά Κ σήμερα είχα λίγο καφε..ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Κ τη δύναμη σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 20/2/2019 at 1:47 ΜΜ, ο/η Στέλλα mam2019? είπε:

Κοριτσια μου γεια σας..Για κάποιο λόγο ΔΝ μπορούσα να στείλω τόσες μέρες ΔΝ με άφηνε το φόρουμ..οι πόνοι συνέχισαν Κ χθες πήγα σε γιατρό.. ανακαλυψα ότι έχω μια νόσο του εντέρου Κ τελικά ήταν όλα αυτά από το έντερο μου..περιοδος ΔΝ ΜΟΥ ήρθε ακόμα Αλλά νιώθω πως έρχεται Γιατί πονάω αρκετά Κ σήμερα είχα λίγο καφε..ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Κ τη δύναμη σας!

Καλησπερα! Γενικά ο πόνος στο έντερο είναι ανακλαστικος και μπορεί να μπερδεύει.. Πραγματικά προσπάθησε να μη σκέφτεσαι για πρώιμα συμπτώματα και να μην τα ψάχνεις.. Ότι μπορεί να νιώσεις είναι ακριβώς ίδιο με της περιουδου σε περίπτωση που μείνεις έγκυος μέχρι και να ξεκινήσει να ανεβαίνει η χοριακη... Δηλ σκέψου ότι θα έχεις ήδη καθυστέρηση θα το έχεις ήδη καταλάβει από τεστ και μετά καμία βδομάδα το νωρίτερο θα ξεκινήσουν συμπτώματα... Είναι λίγες αυτές που ένιωσαν κάτι νωρίτερα γτ μάλλον έκαναν σύλληψη και εμφύτευση νωρίτερα οπότε είχαν περισσότερο χρόνο αύξησης της ορμόνης..ευχομαι να μη σε μπέρδεψα! Καλή υπομονή και δύναμη στις προσπάθειες και εύχομαι σύντομα θετικά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...