Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίεργη αίσθηση στη κοιλιά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, σε λίγο μπαίνω στην 9η εβδομάδα κύησης και σήμερα ξύπνησα με μια περίεργη αίσθηση χαμηλά στη κοιλιά κ λίγο αριστερά . Δεν ξέρω πως να το περιγράψω κάτι σαν φούσκωμα σαν τράβηγμα μυικό δεν μπορώ να το εξηγήσω. Το νιώθω όταν ρουφάω την κοιλιά προς τα μέσα και όταν κουνιέμαι κ λειτουργούν οι μύες.  Σίγουρα δεν είναι πόνος αλλά δεν μπορώ να σας το περιγράψω και αλλιώς :( αγχώθηκα ως συνήθως πήρα τον γιατρό μου είπε να ξεκουράζομαι (που το κάνω έτσι κι αλλιώς γιατί έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις που και που). Αλλά βρε κορίτσια παρα τα καφέ δεν μου είπε να πάρω τίποτα ούτε προγεστερονη ούτε τπτ. Σορυ για το μεγάλο κείμενο είναι  κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ αγχώνομαι υπερβολικά  με το παραμικρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σε λίγο μπαίνω στην 9η εβδομάδα κύησης και σήμερα ξύπνησα με μια περίεργη αίσθηση χαμηλά στη κοιλιά κ λίγο αριστερά . Δεν ξέρω πως να το περιγράψω κάτι σαν φούσκωμα σαν τράβηγμα μυικό δεν μπορώ να το εξηγήσω. Το νιώθω όταν ρουφάω την κοιλιά προς τα μέσα και όταν κουνιέμαι κ λειτουργούν οι μύες.  Σίγουρα δεν είναι πόνος αλλά δεν μπορώ να σας το περιγράψω και αλλιώς :( αγχώθηκα ως συνήθως πήρα τον γιατρό μου είπε να ξεκουράζομαι (που το κάνω έτσι κι αλλιώς γιατί έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις που και που). Αλλά βρε κορίτσια παρα τα καφέ δεν μου είπε να πάρω τίποτα ούτε προγεστερονη ούτε τπτ. Σορυ για το μεγάλο κείμενο είναι  κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ αγχώνομαι υπερβολικά  με το παραμικρό....

λάθος του οτι δεν σου είπε να πάρεις προγεστερόνη αγάπη μου να τόν πάρεις τηλ και να του πεις οτι θες να παίρνεις τώρα στην εβδομάδα που είσαι αυτά που νιώθεις τα λες φυσικό δικά αγάπη αλλάζουν όλα μέσα σου να ξέρεις ανοιγεις η μέση σου οι σάλπιγγες όλα αλλάζουν εκεί μέσα είναι μωρακι δένεται τώρα μεγαλώνει και λογικό είναι να νιώθεις ετσι αλλά για τα καφέ θα ήθελα σε παρακαλώ να πάρεις προγεστερόνη @andy2019

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!Καλό είναι να μην ρουφάς την κοιλίτσα σου και τη ζορισεις..έχει πολλές αλλαγές να κάνει!!!!Εμένα μου είχε δώσει προληπτικά προγενέστενη...Τώρα δεν ξέρω γιατί δεν σου έδωσε αλλά σίγουρα μπορείς να το συζητήσεις μαζί του!Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τισ Απαντήσεις σας! Είχα στην έβδομη εβδομάδα μια φορά στο σκούπισμα ροζ και έτυχε να είμαι στο ιατρείο. Μέσα ήταν όλα καλά δεν φάνηκε τίποτα ανησυχητικό. Μου είπε ξεκούραση κ το παρακολουθούμε . Όντως είχα άλλες 5-6 φορές καφέ κ με ξάπλα πέρασαν . Χθες είδα κάτι σαν μπεζ καφέ πάλι λίγο στο σκούπισμα κ πραγματικά δεν κουράζομαι βρε κορίτσια . Πάλι μου είπε ξάπλα κ το παρακολουθούμε κ ότι εφόσον είναι απειροελάχιστο δεν υπαρψει λόγος ανησυχίας.  Τελευταίο υπέρηχο έχω κάνει την Πέμπτη που μάσα πέρασε κ όλα μέσα ήταν σούπερ κ το μωρό κ η καρδιά . Τι να πω απ την άλλη αν θέλω να το πάρει κ λάθος ο γιατρος ότι κάνω του κεφαλιού μου με την προγεστερονη :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τισ Απαντήσεις σας! Είχα στην έβδομη εβδομάδα μια φορά στο σκούπισμα ροζ και έτυχε να είμαι στο ιατρείο. Μέσα ήταν όλα καλά δεν φάνηκε τίποτα ανησυχητικό. Μου είπε ξεκούραση κ το παρακολουθούμε . Όντως είχα άλλες 5-6 φορές καφέ κ με ξάπλα πέρασαν . Χθες είδα κάτι σαν μπεζ καφέ πάλι λίγο στο σκούπισμα κ πραγματικά δεν κουράζομαι βρε κορίτσια . Πάλι μου είπε ξάπλα κ το παρακολουθούμε κ ότι εφόσον είναι απειροελάχιστο δεν υπαρψει λόγος ανησυχίας.  Τελευταίο υπέρηχο έχω κάνει την Πέμπτη που μάσα πέρασε κ όλα μέσα ήταν σούπερ κ το μωρό κ η καρδιά . Τι να πω απ την άλλη αν θέλω να το πάρει κ λάθος ο γιατρος ότι κάνω του κεφαλιού μου με την προγεστερονη :( 

Μα η προγεστερόνη δεν είναι κάτι κακό ισα ίσα ουτε εγώ δόξα τον Θεο δεν Εχω καθόλου καφέ και τέτοια και όμως του είπα οτι εγώ θέλω να πάρω προγεστερόνη είναι καλη για το μωρο η προγεστερόνη δεν είναι κακό δεν καταλαβα γιατί να το πάρει λάθος αν είναι δυνατόν αρκεί να είσαι καλά εσύ αγάπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τισ Απαντήσεις σας! Είχα στην έβδομη εβδομάδα μια φορά στο σκούπισμα ροζ και έτυχε να είμαι στο ιατρείο. Μέσα ήταν όλα καλά δεν φάνηκε τίποτα ανησυχητικό. Μου είπε ξεκούραση κ το παρακολουθούμε . Όντως είχα άλλες 5-6 φορές καφέ κ με ξάπλα πέρασαν . Χθες είδα κάτι σαν μπεζ καφέ πάλι λίγο στο σκούπισμα κ πραγματικά δεν κουράζομαι βρε κορίτσια . Πάλι μου είπε ξάπλα κ το παρακολουθούμε κ ότι εφόσον είναι απειροελάχιστο δεν υπαρψει λόγος ανησυχίας.  Τελευταίο υπέρηχο έχω κάνει την Πέμπτη που μάσα πέρασε κ όλα μέσα ήταν σούπερ κ το μωρό κ η καρδιά . Τι να πω απ την άλλη αν θέλω να το πάρει κ λάθος ο γιατρος ότι κάνω του κεφαλιού μου με την προγεστερονη :( 

Σε καταλαβαίνω πως το λες αλλά αν έχεις αμφιβολία πες του ότι μια φίλη σου που είχε καφέ έπαιρνε μήπως πες του να πάρω και εγώ καλού κακού?εγω του λέω ότι νιώθω και να το κάνεις και εσύ για να νιώθεις σίγουρη!Όλα καλά θα είναι δεν νομίζω να στο είπε έτσι αλλά επειδή έχεις τη φοβία στο λέω για να σου φύγει!Εγώ είχα άγχος κάθε φορά μέχρι που έφτασα στις 19 εβδομάδες και κατάλαβα τη μπέμπα μου!πλέον έχω άγχος μην και δεν την νιώσω τόσο ζωηρή!Αλλά το άγχος της αρχής είναι χειρότερο για αυτό να κάνεις ότι μπορείς για να ηρεμείς!Η γνώμη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Σε καταλαβαίνω πως το λες αλλά αν έχεις αμφιβολία πες του ότι μια φίλη σου που είχε καφέ έπαιρνε μήπως πες του να πάρω και εγώ καλού κακού?εγω του λέω ότι νιώθω και να το κάνεις και εσύ για να νιώθεις σίγουρη!Όλα καλά θα είναι δεν νομίζω να στο είπε έτσι αλλά επειδή έχεις τη φοβία στο λέω για να σου φύγει!Εγώ είχα άγχος κάθε φορά μέχρι που έφτασα στις 19 εβδομάδες και κατάλαβα τη μπέμπα μου!πλέον έχω άγχος μην και δεν την νιώσω τόσο ζωηρή!Αλλά το άγχος της αρχής είναι χειρότερο για αυτό να κάνεις ότι μπορείς για να ηρεμείς!Η γνώμη μου...

Αχ δεν σταματάει ποτε αυτό το άγχος τελικά  !!!! Σ ευχαριστώ πολύ αύριο θα τον πάρω τηλ κ θα τον ρωτήσω. Με το καλό η μπεμπουλα σου ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Μα η προγεστερόνη δεν είναι κάτι κακό ισα ίσα ουτε εγώ δόξα τον Θεο δεν Εχω καθόλου καφέ και τέτοια και όμως του είπα οτι εγώ θέλω να πάρω προγεστερόνη είναι καλη για το μωρο η προγεστερόνη δεν είναι κακό δεν καταλαβα γιατί να το πάρει λάθος αν είναι δυνατόν αρκεί να είσαι καλά εσύ αγάπη

Σ ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή θα ρωτήσω αύριο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Αχ δεν σταματάει ποτε αυτό το άγχος τελικά  !!!! Σ ευχαριστώ πολύ αύριο θα τον πάρω τηλ κ θα τον ρωτήσω. Με το καλό η μπεμπουλα σου ? 

Ναι πραγματικά δεν σταματάει ποτέ!!!!χαχαχα όλα καλά θα πάνε θα δεις!!θετικές σκεψεις!!!Να μας στείλεις αύριο να μας πεις τα νέα σου!!!!!Φιλάκια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα χωρίς να έχω καφέ, απλά κάτι πονάκια είχα, μου έδωσε να πάρω 10 μέρες προγεστερόνη. Ίσως είναι καλύτερα να επιμείνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προγεστερονη δεν είναι πανάκια! Έχει πολλές παρενέργειες. 

Τελικά μίλησες με τον γιατρό σου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Η προγεστερονη δεν είναι πανάκια! Έχει πολλές παρενέργειες. 

Τελικά μίλησες με τον γιατρό σου;; 

Ναι είναι κάθετος , όχι προγεστερονη . Μεν είδε πριν 4 ημέρες κ όλα ήταν καλά. Μου είπε ότι το παν είναι η ξεκούραση και να κάνω υπομονή . Εγώ θα τον εμπιστευθώ και πρέπει απλά να ελέγξω το άγχος μου!  Προφανώς ο κάθε γιατρος έχει διαφορετική «γραμμή» και βέβαια παίζει ρόλο κ η περίπτωση της κάθε εγκυμονούσας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Ναι είναι κάθετος , όχι προγεστερονη . Μεν είδε πριν 4 ημέρες κ όλα ήταν καλά. Μου είπε ότι το παν είναι η ξεκούραση και να κάνω υπομονή . Εγώ θα τον εμπιστευθώ και πρέπει απλά να ελέγξω το άγχος μου!  Προφανώς ο κάθε Και γιατρος έχει διαφορετική «γραμμή» και βέβαια παίζει ρόλο κ η περίπτωση της κάθε εγκυμονούσας.

Ναι βρε κορίτσι έτσι πρέπει να κάνεις. Να μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεται. Προφανώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Συνήθως τα καφέ είναι παλιό αίμα. Οπότε θα τελειώσει και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι βρε κορίτσι έτσι πρέπει να κάνεις. Να μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεται. Προφανώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Συνήθως τα καφέ είναι παλιό αίμα. Οπότε θα τελειώσει και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

@misofeggaro ξέρεις οτι σε αγαπάω καμια δεν είπε ότι τα utrogestan είναι πανακια επίσης είναι ενα χάπι το οποίο μονο κακό δεν κανει και φυσικά έχει παρενέργειες όπως και όλα τα χάπια έχουν παρενέργειες κανένα χάπι δεν υπάρχει να μην φέρνει παρενέργειες αλλά δεν παύει να ειναι ενα χάπι το οποίο έχει σωσει και βοηθάει να κρατιέται και να δένει το μωρό μέσα στην μήτρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...