Μετάβαση σε περιεχόμενο
Mpoumpouli10

Yψηλή προλακτινη, είχατε παρόμοια εμπειρία;

Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Όχι εγώ δεν χρειάστηκε να πάρω κάτι. Ήταν λίγο αυξημένο. Οπότε μου είπε η γιατρός ότι δεν είναι παθολογική.... Και έκανα τις μαγνητικές κ είχα τελικά.... Αλλά η προλακτίνη δεν αυξάνεται... Κ τώρα ξανά έκανα κ σε 0 και σε 30 λεπτά κ ήταν φυσιολογικό... Κ εσύ πρέπει να κάνεις μαγνητική να τσεκάρεις. Γιατί εμένα γι αυτό αργεί η ωορρηξία μου.... Λόγω του άγχους κ της υποφυσης που λόγω της μάζας δεν εκκρινονται οι σωστές ορμόνες κ καθυστερούν. 

Δεν είχα Καλή γιατρό... Ελπίζω ο καινούριος να με βάλει να κανω ότι πρέπει.  Ευτυχώς δεν έχει επηρεαστεί η ωορρηξία μου ούτε  ο κύκλος μου... πάλι καλά! Απλά δεν γίνεται η σύλληψη όσο η προλακτινη είναι υψηλή... Θα δείξει!

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 6/2/2019 at 10:28 ΠΜ, ο/η Mpoumpouli10 είπε:

Takaki θέλω πολύ να μου γράψεις όταν τα καταφέρεις! Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!

Εδω θα είμαστε κ θα λέμε τα νέα μας. Όλες θα τα καταφέρουμε. 😍😍Το μόνο σίγουρο. 

στις On 3/2/2019 at 10:19 ΠΜ, ο/η Mpoumpouli10 είπε:

Καλημέρα! Ναι έκανα άλλες 2 φορές και έχει μειωθεί στα φυσιολογικά αλλά έπαιρνα dostinex. Τώρα άλλαξα ενδοκρινολογο και μου είπε να μην πάρω άλλο και να κανω εξετάσεις τώρα να δούμε 

Λες να φταίει το Χασιμοτο? Και να με δυσκολεύει αυτό???

Καλημερα!

Εχω φιλη που πασχει απο hasimoto και δεν το γνωριζε μεχρι που εμεινε εγκυος, το ανακαλυψε στις προγγενετικες εξετασεις.

Οποτε δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο στη συλληψη.Και η εγκυμοσυνη της πηγε μια χαρα.

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ναι κορίτσι μου το είδα μετά, χαίρομαι που είναι όλα καλά!! Απλά δε μου εμφάνισε σαν ειδοποιήση τη συνέχεια της συζήτησης κι έμεινα πίσω 😋. Ναι μαξιλάρι εγκυμοσύνης πήρα πριν μπει η νέα χρονιά και χωρίς αυτό θα δυσκολευόμουν πιστεύω. Βοηθάει αρκετά στον ύπνο δεν το συζητώ!! Ναι μωρέ μεγαλώνουν τα μικρακια μας και μας τραβάει έτσι φαίνεται κι ακόμα είμαστε νωρίς, προς το τέλος να δω πως θα την παλέψουμε. 😂😂 Εγώ φοβάμαι για τα κιλά να πω την αλήθεια πόσα ακόμα θα πάρω άραγε 😱😱 ήδη είχα ξεκινήσει με πολλά κιλά κι ευτυχώς είχα και τους εμετούς αλλιώς θα αναγκαζόμουν να πάρω διατροφολόγο για να με μαζέψει απ' την αρχή. 
    • Μα μου έκανε εντύπωση λέω κάθε μέρα πλένομαι, κάθε μέρα υπόθετα και πάλι τίποτα. Όταν βλέπεις τέτοια και είμαστε και περιορισμένες λόγω κατάστασης να μην παίρνουμε φάρμακα κλπ, πανικοβάλλεσαι. Μόλις είχα τελειώσει και την αντιβίωση για το κρύωμα και λέω ρε γαμωτο από αντιβίωση σε αντιβίωση θα το πάμε; Ε κάπου στεναχωριέσαι θέλοντας και μη κακά τα ψέματα. Την ξεκίνησα σήμερα το βράδυ την αλοιφή κι ελπίζω να υποχωρήσει επιτέλους να ηρεμήσω κι εγώ. 
    • Ναι αυτό με το ξύρισμα είναι θέμα γιατί είχα ξυριστεί κιόλας και λέω τώρα από τι είναι. Μήπως κόπηκα μήπως το ένα μήπως το αλλο. Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες σας!! ❤❤
    • Πω πω αυτό με την αποτρίχωση είναι θέμα...Εγώ ήδη δεν μπορώ και προσπάθησα με το ξυραφάκι αλλά δεν νομίζω να τα κατάφερα και καλά!Και ακόμα δεν έχει μεγαλώσει και η κοιλιά!!!!Μετά τι θα κάνουμε?????
    • @Bloublou85 οχι δεν εχει αιμορραγια. Ουτε θα πονας. Απλα ανοίγει την εισοδο του τραχήλου. Εγω βεβαια κ τις δυο φορες εκανα κ αφαίρεση πολυποδα οπότε ειχα κ λιγο καφε. Πιστεύω πως μπορεις να κανεις ετ μετα. Δεν μπαινει στη μητρα. Μονο τον τραχηλο ανοιγει. 
  • Νέες συζητήσεις