Μετάβαση σε περιεχόμενο

Yψηλή προλακτινη, είχατε παρόμοια εμπειρία;


Mpoumpouli10

Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Όχι εγώ δεν χρειάστηκε να πάρω κάτι. Ήταν λίγο αυξημένο. Οπότε μου είπε η γιατρός ότι δεν είναι παθολογική.... Και έκανα τις μαγνητικές κ είχα τελικά.... Αλλά η προλακτίνη δεν αυξάνεται... Κ τώρα ξανά έκανα κ σε 0 και σε 30 λεπτά κ ήταν φυσιολογικό... Κ εσύ πρέπει να κάνεις μαγνητική να τσεκάρεις. Γιατί εμένα γι αυτό αργεί η ωορρηξία μου.... Λόγω του άγχους κ της υποφυσης που λόγω της μάζας δεν εκκρινονται οι σωστές ορμόνες κ καθυστερούν. 

Δεν είχα Καλή γιατρό... Ελπίζω ο καινούριος να με βάλει να κανω ότι πρέπει.  Ευτυχώς δεν έχει επηρεαστεί η ωορρηξία μου ούτε  ο κύκλος μου... πάλι καλά! Απλά δεν γίνεται η σύλληψη όσο η προλακτινη είναι υψηλή... Θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/2/2019 at 10:28 ΠΜ, ο/η Mpoumpouli10 είπε:

Takaki θέλω πολύ να μου γράψεις όταν τα καταφέρεις! Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!

Εδω θα είμαστε κ θα λέμε τα νέα μας. Όλες θα τα καταφέρουμε. ??Το μόνο σίγουρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2019 at 10:19 ΠΜ, ο/η Mpoumpouli10 είπε:

Καλημέρα! Ναι έκανα άλλες 2 φορές και έχει μειωθεί στα φυσιολογικά αλλά έπαιρνα dostinex. Τώρα άλλαξα ενδοκρινολογο και μου είπε να μην πάρω άλλο και να κανω εξετάσεις τώρα να δούμε 

Λες να φταίει το Χασιμοτο? Και να με δυσκολεύει αυτό???

Καλημερα!

Εχω φιλη που πασχει απο hasimoto και δεν το γνωριζε μεχρι που εμεινε εγκυος, το ανακαλυψε στις προγγενετικες εξετασεις.

Οποτε δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο στη συλληψη.Και η εγκυμοσυνη της πηγε μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...