Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω πολυ να μεινω εγκυος


EleniM311

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.καλο μηνα και ευχομαι με ολη μου την καρδια να μεινουν εγκυες οσες το επιθυμουν??? θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αν εχετε την διαθεση..εγω εχω κυκλο 30 ημερων. Αδιαθετησα 5 ιανουαριου...στις 21 ιανουαριου και 23 ειχα ελευθερη επαφη. Στο ιντερνετ σε εφαρμογες εβγαζε οτι 21 ιανουαριου ηταν μεσα στις γονιμες και 22 ιανουαριου ωορρηξια..περιμενω περιοδο τωρα στης 3 φεβρουαριου. Πριν 5 μερες περιπου ειχα ελαφρους πονουν κατω νομιζα οτι θα αδιαθετησω εκεινη τη στιγμη..το στηθος μου ειναι πρησμενο και οι θηλες πολυ πεταχτες και ευαισθητες και πονανε. Επισης απο.χθες παρατηρησα πολυ λιγα καφε υγρα. Θελω τοσο πολυ να καταφερα να μεινω εγκυος. Αλλα φοβαμαι μηπως μεθαυριο που περιμενω περιοδο να μου ερθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή σε λίγες μέρες θα ξέρεις... Όλα τα συμπτώματα είναι θετικά πάντως!! Εύχομαι να έχεις σπορακι στη κοιλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Στο ευχομαι!!! 

Φοβαμαι οτι μαλλον θα ερθει κανονικα η περιοδος? σημερα ειχα παλι λιγο καφε

 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, σου το εύχομαι ολόψυχα! Είμαι κι εγώ στην ίδια φάση, μάλιστα, περιμενουμε την ίδια μέρα περιοδο. Θα μπαίνω να κοιτάω τα νέα σου. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μάιρα_76 είπε:

Ελένη, σου το εύχομαι ολόψυχα! Είμαι κι εγώ στην ίδια φάση, μάλιστα, περιμενουμε την ίδια μέρα περιοδο. Θα μπαίνω να κοιτάω τα νέα σου. ?

Και γω κοριτσια στην ιδια φαση! Περιμενω και γω αυριο 3 φεβρουαριου περιοδο...εκανα τεστ εχθες και βγηκε αρνητικο... παμε για τον αλλο μηνα....καλη επιτυχια σε εσας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 παλινδρομες εγώ και 1 χρόνο προσπάθειες. Τον προηγούμενο μήνα είχαμε ανά 2 μέρες επαφές αλλά τίποτα. Τελευταία προσπάθεια και αυτόν τον μήνα (μακάρι να πετύχω εγκυμοσυνη) και παμε για σπερμοδιαγραμμα. ΚΑΝΤΕ ΣΕΞ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΕΜΟ!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli85 είπε:

2 παλινδρομες εγώ και 1 χρόνο προσπάθειες. Τον προηγούμενο μήνα είχαμε ανά 2 μέρες επαφές αλλά τίποτα. Τελευταία προσπάθεια και αυτόν τον μήνα (μακάρι να πετύχω εγκυμοσυνη) και παμε για σπερμοδιαγραμμα. ΚΑΝΤΕ ΣΕΞ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΕΜΟ!!!!!!! 

@Elli85 πότε είχες επαφες αυτό το μήνα ποτε περιμένεις τώρα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2019 at 8:00 ΠΜ, ο/η Penny89 είπε:

@Elli85 πότε είχες επαφες αυτό το μήνα ποτε περιμένεις τώρα ;;

 @Penny89 τον Ιανουάριο ξεκινήσαμε επαφές από τις 15 μέχρι που αδιαθετησα στις 2 του μηνός. Θα ξεκινήσουμε πάλι τη 10η μέρα παρα μέρα. Εγώ κάνω ωορρηξία γύρω στη 17η με 20η μέρα του κύκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elli85 είπε:

 @Penny89 τον Ιανουάριο ξεκινήσαμε επαφές από τις 15 μέχρι που αδιαθετησα στις 2 του μηνός. Θα ξεκινήσουμε πάλι τη 10η μέρα παρα μέρα. Εγώ κάνω ωορρηξία γύρω στη 17η με 20η μέρα του κύκλου 

@Elli85 δεν πειράζει κοριτσάκι μου τώρα την επόμενη φορά είσαι σίγουρη ότι εχεις αυτές τις μέρες ωορρηξία γιατί και εγώ με 28 κυκλο ήμουν σίγουρη οτι κάνω ωορρηξία την 14 μέρα αλλά να που η ωορρηξία μετακινήθηκε στην 16 ημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2019 at 9:42 ΜΜ, ο/η Penny89 είπε:

@Elli85 δεν πειράζει κοριτσάκι μου τώρα την επόμενη φορά είσαι σίγουρη ότι εχεις αυτές τις μέρες ωορρηξία γιατί και εγώ με 28 κυκλο ήμουν σίγουρη οτι κάνω ωορρηξία την 14 μέρα αλλά να που η ωορρηξία μετακινήθηκε στην 16 ημερα???

Βάση υπερήχων που έχω κάνει ναι είμαι σίγουρη. Απορώ γιατί δεν μενω έγκυος από τη στιγμή που μετα την πρώτη αποξεση έμεινα αμέσως ενώ τώρα μετα τη δεύτερη αποξεση παλεύουμε 10 μήνες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli85 είπε:

Βάση υπερήχων που έχω κάνει ναι είμαι σίγουρη. Απορώ γιατί δεν μενω έγκυος από τη στιγμή που μετα την πρώτη αποξεση έμεινα αμέσως ενώ τώρα μετα τη δεύτερη αποξεση παλεύουμε 10 μήνες ?

Μηπως αγχωνεσαι ;;; κοιτα και εγω μενω πολύ εύκολα έγκυος μετα απο 6 μηνες που περίμενα γιατί βιωσα ενδομήτριο θάνατο και ξεκίνησα επαφες περίμενα απο τον πρώτο μήνα να ομως που δεν ερχόταν και έμεινα τον αυτον τον μήνα κορίτσι μου απλα δεν είναι ακομα η ωρα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπερα κορίτσια! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι... περιμένω περίοδο στις 13 και έχω αγωνία... 1 χρόνο προσπαθούμε.. Έμας το πρόβλημα είναι θυροειδης και προλακτινη... κάθε φορά ο ίδιος φόβος να μην έρθει η απογοήτευση.  Είχαμε επαφές από την 11η έως 15η και κάποιες άκυρες μέρες.. ελπίζω και εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
    • κορίτσι μου θύμισε μου..έκανες καθόλου τεστ ωορρηξίας; με το καλό..κάθε φορά και πιο κοντά στο σποράκι! πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι;  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...