Μετάβαση σε περιεχόμενο

ινομυωματα


antzy9

Recommended Posts

κοριτσια εχετε κανει αφαιρεση ινομυωματων? υστεροσκοπικα η και λαπαροσκοπικα??? Τι χρονο αναρρωσης σας εδωσαν για νεα προσπαθεια? Πονεσατε πολυ??ποση ωρα η επεμβαση?Ακουω τις εμπειριες σας γιατι συντομα θα χειρουργηθω κ εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βρήκα πρόσφατα ενα μικρό, μικρότερο από εκατοστό, και ο γιατρός είπε να μην ανησυχήσω, θα το παρακολουθούμε. Εσύ πόσα έχεις; Πολλά ; Μεγάλα; καιρό; Συγνώμη που ρωτάω αλλά κ εγώ το έχω στο νου μου τι θα μου προκυψει στο μελλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ ένα μικρό έξω από την μητρα και μου είπε ότι δεν επηρεάζει ακόμα τουλάχιστον και ότι δεν χρειάζεται αφαίρεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ βρήκα πρόσφατα ενα μικρό, μικρότερο από εκατοστό, και ο γιατρός είπε να μην ανησυχήσω, θα το παρακολουθούμε. Εσύ πόσα έχεις; Πολλά ; Μεγάλα; καιρό; Συγνώμη που ρωτάω αλλά κ εγώ το έχω στο νου μου τι θα μου προκυψει στο μελλον. 

ειναι ενα θεμα που το ψαχνω 4 χρονια.....εγω ξερω οτι ενοχλουν τα υποβλενογονια..αυτα που ειναι μεσα στη μητρα στο τοιχωμα...πηγα σε πολλους γιατρους...οι περισσότεροι ειπαν να μην το βγαλω διοτι εκει που ειναι δεν ενοχλει.....μαλιστα το 2015 ειχα κανει εισαγωγη στο ιασω κ δεν μου εκαναν τελικα την αφαιρεση....τελευταια ομως μετα τις αποβολες κ εξωσωματικες στον οριζοντα (διοτι δεν μπορω να χανω χρονο για φυσικη συλληψη λογω ηλικιας), μου λενε να τα βγαλω κ τα θεωρουν υπευθυνα για τις 3 αποβολες μου....ετσι θα το κανω...δεν αντεχω αλλο αυτη τη διένεξη των γιατρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζυ μου γεια σου και από εδώ. Όπως σου έχω πει εμένα με συμβούλευσαν να μην κάνω, αλλά εσύ θα κάνεις καλά εφόσον στο συμβουλευουν.

Συγγενείς και φίλες που έχουν κάνει με μεγαλύτερα από τα δικά σου, έκαναν λαπαροσκοπικά. Η αποθεραπεία πολύ καλή, πόνος ελάχιστος από τον αέρα στο σώμα και όχι στην κοιλιά. Δεν είναι δύσκολο έχω κάνει λαπαροσκόπηση για σάλπιγγα. Και είναι το ίδιο σαν τεχνική και αποθεραπεία κλπ. Οι τράπουλες είναι πολύ μικρές και δεν πονάνε καθόλου. Σε 10 μέρες κλείνουν τελείως και σε 1 χρόνο δεν έχεις καν σημάδια. Γενικά σε τρεις μέρες είσαι πολύ οκ και σε 7 τελείως καλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αντζυ μου γεια σου και από εδώ. Όπως σου έχω πει εμένα με συμβούλευσαν να μην κάνω, αλλά εσύ θα κάνεις καλά εφόσον στο συμβουλευουν.

Συγγενείς και φίλες που έχουν κάνει με μεγαλύτερα από τα δικά σου, έκαναν λαπαροσκοπικά. Η αποθεραπεία πολύ καλή, πόνος ελάχιστος από τον αέρα στο σώμα και όχι στην κοιλιά. Δεν είναι δύσκολο έχω κάνει λαπαροσκόπηση για σάλπιγγα. Και είναι το ίδιο σαν τεχνική και αποθεραπεία κλπ. Οι τράπουλες είναι πολύ μικρές και δεν πονάνε καθόλου. Σε 10 μέρες κλείνουν τελείως και σε 1 χρόνο δεν έχεις καν σημάδια. Γενικά σε τρεις μέρες είσαι πολύ οκ και σε 7 τελείως καλά. 

 

Τρυπουλες εννοείται και όχι τράπουλες που έβγαλε ο διορθωτής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...