Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

@LOULOUdaki!  @Χρυσάφω  δεν ήξερα ότι καλύπτει τόσο λίγο... πίστευα ότι θα δίνει τα μισά! η αλήθεια είναι ότι οι εισφορές μου στο ταμείο υγείας είναι διπλές από του εοπυ αλλά δεν ξαναλέω τίποτα γιατί τελικά καλύπτει όταν χρειάζεται κ αν μας πάνε όλα καλά θα έχουμε πολλές και ευχάριστες εξετάσεις να κάνουμε :-)

@Χρυσάφω εύχομαι για το καλύτερο αποτέλεσμα και αν δεν είναι εντελώς απαραίτητο τότε ίσως καλύτερα να το αφήσεις; δεν ξέρω ό,τι σου πει ο γιατρός... 

πάντως ναι ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ο φλεβαρης... μακαρι να άξιζε τον κόπο όλο αυτό κ να μας ανοίξει μια άλλη προοπτική :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!Πως γίνεται αυτη η εξεταση;;Στοιχιζει ακριβα;;

Δεν είναι εξέταση είναι στην κατηγορία χειρουργείου οπότε κοστίζει αν θες στείλε πμ να σου πω κοστος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

@Tokyo ,   @LOULOUdaki @Γιάννα 36 ,@Niki94 ,@Mantarini ,@ Vicky  σας ευχαριστω πολυ  όλες για τις ευχές σας και για την συμπαράσταση!Μόλις μπήκα σπίτι μου.Αφού είδαμε στον υπέρηχο τον πολύποδα , πήγα σχολείο και είχαμε παρτυ ταιμ...Μετα με πηραν τηλ. απο το κέντρο οτι αναβλήθηκε ενα ραντεβου και πήγα τρεχοντας για την υστεροσαλπιγγογραφία. Ηπια και ενα ντεπονάκι. Κιχ δεν εβγαλα στην εξέταση.Σαν πόνους περιόδου.Θες η ανυπομονησία μου ,θες τα νευρα μου για όλο αυτό ,ουτε πονεσα καθόλου.

Οι σάλπιγγες μια χαρά.Ο πολύποδας είναι τα απομεινάρια του παλιού ,γιατί δεν εγινε σωστη δουλεια με την απόξεση.Χρειαζόταν υστεροσκόπηση.Τωρα μου μένει να παω στο γιατρο να δει τι θα μου πει...Παντως απο το κέντρο που εκανα την εξέταση μου είπαν οτι δεν είναι και απαραίτητο να αφαιρεθει...Εκτός κι ανα κρίνει ο γιατρος οτι θέλει καθαρη εντελώς την περιοχή..Αυτα...

Τέλεια κοπέλα μου....!!!! Οπότε θα το δείτε με τον ιατρό σου..!!! 

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

και το ιασω κ το μητερα ιδιωτικα ειναι κ δεν παιρνουν τοσα... ακου το υγρο ξεχωριστα! Ισως το συγκεκριμένο κέντρο να μην δέχεται εοπυ αλλιώς αποκλείεται να μην υπάρχει έστω και μια μικρή κάλυψη.  Επίσης πως πήγες έτσι γρήγορα; δεν σου έδωσαν αντιβίωση για μια μέρα πριν; κ 2 μετά. Σόρρυ αλλά εγώ την έκανα μέσω ασφαλιστικού ταμείου (τράπεζας) κ κάλυπτε όλο το ποσό, οπότε ακόμα κ αν πεις ότι ο εοπυ δεν δίνει όλο το ποσό σιγουρα δίνει κάτι! 

Το εοπυ δεν την καλυ9τη κι εγώ 150€ πλήρωσα στο μητέρα με το υγρό φυσικά εμένα αντιβίωση μου έδωσε μετά δεν πήρα από πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... είπα να γράψω το τελευταίο μου μνμ στη συνομιλία μας... ανυπομονώ για τον επόμενο μήνα ...κ εύχομαι σε όλες μας να έρθουν όπως τα θέλουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... είπα να γράψω το τελευταίο μου μνμ στη συνομιλία μας... ανυπομονώ για τον επόμενο μήνα ...κ εύχομαι σε όλες μας να έρθουν όπως τα θέλουμε....

Λαικ λαικ!Δεν μου απόμειναν για σήμερα...Αντε με το καλο να έρθει η Ανοιξη!Με τα χελιδονακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια παράγγειλα και γω τις βιταμίνες και βλέπουμε! Ας ελπίσουμε λοιπόν! Καλό μήνα για αύριο! Θέμα τελικά βρήκαμε;;; ποια θα κάνει την αρχή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Εμείς τίποτα γιατί εγώ απόψε νηστεία και προσευχή που λέμε αύριο μπενω για υστεροσκοπηση οπότε 14ώρες πρέπει να είναι νηστικη και να έχω φάει ελαφριά το μεσημέρι..

Ολα καλα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εγω ασχημα νεα.Πολυποδας.Υστεροσαλπιγγογραφια κ αποξεση...Ουφ

Τι λες κοπελα μου? Πωωω τι μηνας ηταν αυτος...να φυγει..

Μ αρεσει που κλαιγομουν εγω για την τραχηλιτιδα...

Ολα καλα σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 

Αν επιτρεπεται καλη μου, επειδη εχω χασει επεισοδια σημερα λογω δουλειας, για ποιο λογω την κανεις?

Δεν ειχες αναφερει οτι με σενα ολα καλα και το θεμα ειναι στον αντρα σου?

Συγγνωμη τωρα που ρωταω,αν δεν θες μην απαντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Αν επιτρεπεται καλη μου, επειδη εχω χασει επεισοδια σημερα λογω δουλειας, για ποιο λογω την κανεις?

Δεν ειχες αναφερει οτι με σενα ολα καλα και το θεμα ειναι στον αντρα σου?

Συγγνωμη τωρα που ρωταω,αν δεν θες μην απαντας

Είχα κάτι ευρήματα στην σαλπιγγογραφια δλδ κάποιες σκιές και θα την κάνω να δούμε τη είναι αυτές η σκιές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Είχα κάτι ευρήματα στην σαλπιγγογραφια δλδ κάποιες σκιές και θα την κάνω να δούμε τη είναι αυτές η σκιές 

Καταλαβα!!

Πραγματικα ελπιζω να μην ειναι τιποτα!

Εχω τον αλλο μηνα υπερηχοσαλπιγγογραφια(hycosy) και τρεμω, παντα για αλλο παω κι αλλο μου βρισκουν...

Θα χεις αποτελεσματα αμεσως? Γραψε μας οταν μαθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Καταλαβα!!

Πραγματικα ελπιζω να μην ειναι τιποτα!

Εχω τον αλλο μηνα υπερηχοσαλπιγγογραφια(hycosy) και τρεμω, παντα για αλλο παω κι αλλο μου βρισκουν...

Θα χεις αποτελεσματα αμεσως? Γραψε μας οταν μαθεις

Αποτελέσματα θα έχω μετά από 15 μέρες που θα βγει η βιοψία ααα κάνεις την καινούρια καλά αποτελέσματα να έχεις...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αποτελέσματα θα έχω μετά από 15 μέρες που θα βγει η βιοψία ααα κάνεις την καινούρια καλά αποτελέσματα να έχεις...!!!

Ναι την νεα.Ειναι εξισου αξιοπιστη αλλα λιγοτερο 'επωδυνη' αν μπορω να το πω ετσι.Ειμαι φοβιτσιαρα.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιλεγουν ολοι την παλια μεθοδο.Μαλλον ειναι θεμα γιατρου,υποθετω.Και πιο εξελιγμενη ειναι, περισσοτερα πραγματα δειχνει, γινεται σε ιατρειο οχι ακτινολογικο, δεν απαγορευει τις επαφες μετα και επισης "ξεβουλωνει" οπως η κλασσικη.Ειναι κατι που το ειχαψαπορια.

 

Τεσπα σε 15 μερες ελπιζω να μας εχεις καλα νεα! Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ναι την νεα.Ειναι εξισου αξιοπιστη αλλα λιγοτερο 'επωδυνη' αν μπορω να το πω ετσι.Ειμαι φοβιτσιαρα.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιλεγουν ολοι την παλια μεθοδο.Μαλλον ειναι θεμα γιατρου,υποθετω.Και πιο εξελιγμενη ειναι, περισσοτερα πραγματα δειχνει, γινεται σε ιατρειο οχι ακτινολογικο, δεν απαγορευει τις επαφες μετα και επισης "ξεβουλωνει" οπως η κλασσικη.Ειναι κατι που το ειχαψαπορια.

 

Τεσπα σε 15 μερες ελπιζω να μας εχεις καλα νεα! Καλο βραδυ!

Το μόνο που δεν ξέρω μα σου απαντήσω  καλό βράδυ και σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Ναι την νεα.Ειναι εξισου αξιοπιστη αλλα λιγοτερο 'επωδυνη' αν μπορω να το πω ετσι.Ειμαι φοβιτσιαρα.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιλεγουν ολοι την παλια μεθοδο.Μαλλον ειναι θεμα γιατρου,υποθετω.Και πιο εξελιγμενη ειναι, περισσοτερα πραγματα δειχνει, γινεται σε ιατρειο οχι ακτινολογικο, δεν απαγορευει τις επαφες μετα και επισης "ξεβουλωνει" οπως η κλασσικη.Ειναι κατι που το ειχαψαπορια.

 

Τεσπα σε 15 μερες ελπιζω να μας εχεις καλα νεα! Καλο βραδυ!

Πόσο σου στοίχισε αυτή; Που θα την κάνεις; Πάντως, να ξέρεις ότι η σαλπιγγογραφία δεν είναι επώδυνη, σαν ιδέα τρομάζει λίγο. Μόνο αν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα στις σάλπιγγες μπορεί να πονέσει, αλλά αν έχεις κοπανήσει τα παυσιπονάκια σου, παλεύεται μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 9:32 ΠΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εγώ μόνη μου τις πήρα, είμαι στο 2 κουτί. Ο σύζυγος τώρα το ξεκινά γιατί έχει ξεχάσει 6 7 μέρες να τις πάρει ?δεν νομίζω πως δίνουν ιδιαίτερη σημασία οι γιατροί σ αυτά, γιατί είναι βιταμίνες.. Κι αυτό ξέχασα να του το ρωτήσω χθες. Μα τι μυαλό! Στο σπέρμα ανάλογα με τα ευρήματα πάντως προτείνουν βιταμίνες κι αγωγή. 

Γεια σας κοριτσια! Από όσο πρόλαβα να διαβάσω στα γρήγορα... Είδα ότι ασχοληθήκατε κάποιες με σπερμοδιαγραμματα. Κάναμε κ εμείς επαναληπτικό. Ποσότητα κ κινητικότητα είμαστε σούπερ αλλά μορφολογία 2% ? με ανησυχεί κορίτσια. Εσείς τι λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Από όσο πρόλαβα να διαβάσω στα γρήγορα... Είδα ότι ασχοληθήκατε κάποιες με σπερμοδιαγραμματα. Κάναμε κ εμείς επαναληπτικό. Ποσότητα κ κινητικότητα είμαστε σούπερ αλλά μορφολογία 2% ? με ανησυχεί κορίτσια. Εσείς τι λέτε; 

Κι εμείς 3%είχαμε ενώ τα υπόλοιπα ήταν γενικά καλά και πάνω από τα όρια. Ο γιατρός ακόμα δεν μου απάντησε, από το ανδρολογικο εργαστήριο του είπαν πως θα μπορούσε να είναι και καλύτερη η μορφολογία. Εμείς πίνουμε βιταμίνες πάνω από έναν μήνα κι ελπίζω να στρώσει. Παίζει ρόλο και το στρες και το κάπνισμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Από όσο πρόλαβα να διαβάσω στα γρήγορα... Είδα ότι ασχοληθήκατε κάποιες με σπερμοδιαγραμματα. Κάναμε κ εμείς επαναληπτικό. Ποσότητα κ κινητικότητα είμαστε σούπερ αλλά μορφολογία 2% ? με ανησυχεί κορίτσια. Εσείς τι λέτε; 

Κ εμένα ο σύζυγος μου τόσο έχει!!Μου είπε ο γυναικολόγος επειδή έχει καλό αριθμό κ κινητικότητα δν μας ανησυχεί!!Ο ουρολόγος μου έδωσε βιταμίνες για 1 τρίμηνο!!Δείξτες κ σε έναν ουρολόγο να δεις αν σας προτείνει κάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Από όσο πρόλαβα να διαβάσω στα γρήγορα... Είδα ότι ασχοληθήκατε κάποιες με σπερμοδιαγραμματα. Κάναμε κ εμείς επαναληπτικό. Ποσότητα κ κινητικότητα είμαστε σούπερ αλλά μορφολογία 2% ? με ανησυχεί κορίτσια. Εσείς τι λέτε; 

Καλησπέρα με τι κριτήρια έγινε η μέτρηση σίγουρα θα μπορούσε να είναι και καλύτερα αλλά αφορά παίζουν σκέψου ένα χρειάζεται!!!!!Αν θες για βοήθεια μπορει ο άντρα σου να παίρνει βιταμίνη C και Ε (eviol) κάνουν πολύ καλό στην μορφολογία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...