Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ  γω τις ίδιες περίπου (εκτός της SHBG & DHEA). Αρχικά μου τις είχε δώσει ο γιατρός μου όταν του είπα ότι το σκέφτομαι. Βέβαια από τη σκέψη στην πράξη αργήσαμε πολύ οπότε τις επανέλαβα όταν πια προσπαθούσαμε κανένα 4μηνο, ευτυχώς χωρίς ευρήματα! 

Σε αυτά πρόσθεσε κ τις εξετάσεις για το θυρεοειδή, είναι απαραίτητες γιατί ακόμα κ μια μικρή απορύθμιση σε εμποδίζει

Εμείς κάνουμε προσπάθεια εδώ και 6 μήνες.. είχα πάει στον γυναικολόγο για υπέρηχο στις γόνιμες μέρες για να δούμε την ωορρηξία, αλλά δεν μου είπε για εξετάσεις... Λέτε να τον πάρω αύριο να τον ρωτήσω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Καλέ λες να είναι σημαδιακό; Μακάρι κορίτσι μου, σου το εύχομαι!

Ξερω γω... θα δείξει! Μακάρι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Εμείς κάνουμε προσπάθεια εδώ και 6 μήνες.. είχα πάει στον γυναικολόγο για υπέρηχο στις γόνιμες μέρες για να δούμε την ωορρηξία, αλλά δεν μου είπε για εξετάσεις... Λέτε να τον πάρω αύριο να τον ρωτήσω;

Εμείς 5 μήνες περίπου .. από μόνη μου ξεκίνησα να κάνω κάποιες εξετάσεις.. κ πάλι καλά δλδ γιατί στον υπέρυχο βρήκα κύστη κ εν τέλει είναι ενδομητριωση..οπότε έχω σταματήσει τις προσπάθειες κ πάω για επέμβαση.  Όταν τελειώσω με την επέμβαση κ ξανά άρχισω προσπαθειες θα ξανά κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Εμείς κάνουμε προσπάθεια εδώ και 6 μήνες.. είχα πάει στον γυναικολόγο για υπέρηχο στις γόνιμες μέρες για να δούμε την ωορρηξία, αλλά δεν μου είπε για εξετάσεις... Λέτε να τον πάρω αύριο να τον ρωτήσω;

κοίτα τα ορμονολογικά τα κοιτάνε και προληπτικά, δεν χρειάζεται να έχεις κάνει καν προσπάθεια. Αυτό γίνεται για να φτιάξεις άμεσα αν υπάρχει κάτι κ γιατί είναι κ πολύ απλά, με μια ανάλυση αίματος. Για άλλες εξετάσεις εξαρτάται από την ηλικία σου, αν είσαι κάτω των 35 μετά το χρόνο προσπάθειας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

κοίτα τα ορμονολογικά τα κοιτάνε και προληπτικά, δεν χρειάζεται να έχεις κάνει καν προσπάθεια. Αυτό γίνεται για να φτιάξεις άμεσα αν υπάρχει κάτι κ γιατί είναι κ πολύ απλά, με μια ανάλυση αίματος. Για άλλες εξετάσεις εξαρτάται από την ηλικία σου, αν είσαι κάτω των 35 μετά το χρόνο προσπάθειας... 

30 είμαι. Θα δω μήπως πάρω αύριο τον γυναικολόγο για να πάω να μου τις γράψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Εγώ πριν λίγο καιρό είχα δει στον ύπνο μου πως ο άντρας μου κρατούσε ένα μωρό στην αγκαλιά του. Ήταν πολύ όμορφο. Τον πλησίασα όλο λαχτάρα και άπλωσα τα χέρια μου και το πήρα στην αγκαλιά μου. Το έσφιξα πάνω μου και ένιωσα τόσο όμορφα. Το υποσυνείδητο παίζει παιχνίδια....

Δυστηχως τα παιδιά στον ύπνο δεν είναι καλά σημαίνει ότι θα έχεις παιδεμους και δυσκολίες αλλά Οχι κάτι κακό αγάπη ετσι και δεν βγαίνουν παντα τα όνειρα εννοείται πως καποιες φορες είναι υποσυνηδειτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

Εγω την μετεφρασα σαν νεράιδα, θυμάμαι πως ηταν ενα κορίτσι με σκούρα μαλλια πιασμένα πανω κότσο φορούσε άσπρο μπλουζάκι κ μακριά άσπρη φούστα κ θυμάμαι πως δεν πατούσε στην γη. Μου ειπε πως στην "προηγούμενη ζωη μου" ημουν γαλλίδα ?? κ μάλιστα μου ειπε κ πως ηταν το ονομα μου κ μετα με κοίταξε μου ειπε πως ειμαι έγκυος κ μου το έδειξε κ με τα χερια της οπως κάνουμε για να δείξουμε εγκυμοσύνη που βαζουμε τα χερια μας κάτω απο το στήθος μας κ τα κάνουμε ημικύκλιο μέχρι χαμηλα στην κοιλιά μας κ με αυτον τον τροπο σαν να μου έδειξε τηνεικόνα στο εσωτερικό της κοιλιάς μου...ξερω ειναι μπερδεμένο οπως ολα τα όνειρα..!

Το όνειρο μονο μπερδεμένο δεν το λες κορίτσι μου πρώτον θα πάρεις γρήγορα μια πολύ ωραία ειδηση τώρα τι θα είναι κανεις δεν ξέρει η νεράιδα οπως την περιγραφείς δεν είναι νεράιδα αλλά άγγελος ο οποίος σου είπε οτι σύντομα να μείνεις έγκυος Αν μπορεσεις να θυμηθείς ίσως μήπως σου έδειξε και με ποσά χέρια σου έδειχνε την κοιλιά θα μπορούσα να σου οτι σου έλεγε σε ποσο καιρο θα μείνεις έγκυος άναψε μια λαμπάδα γιατι το όνειρο είναι σημαδιακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εμείς 5 μήνες περίπου .. από μόνη μου ξεκίνησα να κάνω κάποιες εξετάσεις.. κ πάλι καλά δλδ γιατί στον υπέρυχο βρήκα κύστη κ εν τέλει είναι ενδομητριωση..οπότε έχω σταματήσει τις προσπάθειες κ πάω για επέμβαση.  Όταν τελειώσω με την επέμβαση κ ξανά άρχισω προσπαθειες θα ξανά κάνω..

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου βλέπω πολλές πάμε για επέμβαση φέτος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Δυστηχως τα παιδιά στον ύπνο δεν είναι καλά σημαίνει ότι θα έχεις παιδεμους και δυσκολίες αλλά Οχι κάτι κακό αγάπη ετσι και δεν βγαίνουν παντα τα όνειρα εννοείται πως καποιες φορες είναι υποσυνηδειτα

Επίσης για της Κυριακής τα όνειρα δεν λένε πως αν βγουν είναι μέχρι το μεσημέρι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

30 είμαι. Θα δω μήπως πάρω αύριο τον γυναικολόγο για να πάω να μου τις γράψει..

Εξετάσεις γενικά κάνουμε μετά τον 1ο χρόνο ακαρπων προσπαθειών.. Απλά αν πιέζει η ηλικία γίνονται και νωρίτερα. Εγώ έκανα ορμονικές στον 3ο 4ο μήνα προσπαθειών επειδή έχω κλείσει τα 36. Αλλά είσαι πολύ νέα ακόμα, μην μπεις στη διαδικασία ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εμείς 5 μήνες περίπου .. από μόνη μου ξεκίνησα να κάνω κάποιες εξετάσεις.. κ πάλι καλά δλδ γιατί στον υπέρυχο βρήκα κύστη κ εν τέλει είναι ενδομητριωση..οπότε έχω σταματήσει τις προσπάθειες κ πάω για επέμβαση.  Όταν τελειώσω με την επέμβαση κ ξανά άρχισω προσπαθειες θα ξανά κάνω..

Καλή επιτυχία να έχεις στην επέμβαση σου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εξετάσεις γενικά κάνουμε μετά τον 1ο χρόνο ακαρπων προσπαθειών.. Απλά αν πιέζει η ηλικία γίνονται και νωρίτερα. Εγώ έκανα ορμονικές στον 3ο 4ο μήνα προσπαθειών επειδή έχω κλείσει τα 36. Αλλά είσαι πολύ νέα ακόμα, μην μπεις στη διαδικασία ακόμα! 

Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι όσο περνάνε οι μήνες και δεν τα καταφέρνουμε.. Για αυτό και τα ψιριζω τα πράγματα... Κακώς βέβαια.. πρέπει να χαλαρώσω ρε γαμωτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου βλέπω πολλές πάμε για επέμβαση φέτος 

Σ' ευχαριστώ πολύ.. να μας πάνε όλα καλά.. εσύ τι θα κάνεις?? Το μόνο που σκέφτομαι κ παίρνω δυναμη είναι πως ήταν ένας βασικός λογος μη σύλληψης η ένδομητριωση.. ας ελπίσουμε πως θα τελειώσω γρήγορα κ θα επανέλθω.. έχω κάνει εξετασεις κ την Δευτέρα 18 πάω στον γιατρό στην Αθήνα να με δει κ να κλεισουμε ραντεβού.. ελπίζω σύντομα. Στο Αρεταίειο θα γίνει. Εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Το όνειρο μονο μπερδεμένο δεν το λες κορίτσι μου πρώτον θα πάρεις γρήγορα μια πολύ ωραία ειδηση τώρα τι θα είναι κανεις δεν ξέρει η νεράιδα οπως την περιγραφείς δεν είναι νεράιδα αλλά άγγελος ο οποίος σου είπε οτι σύντομα να μείνεις έγκυος Αν μπορεσεις να θυμηθείς ίσως μήπως σου έδειξε και με ποσά χέρια σου έδειχνε την κοιλιά θα μπορούσα να σου οτι σου έλεγε σε ποσο καιρο θα μείνεις έγκυος άναψε μια λαμπάδα γιατι το όνειρο είναι σημαδιακο

Κορίτσι μου σευχαριστω πολυ για την ερμηνεία! Με τα όνειρα εχω μια ιδιαίτερη σχέση, βλέπω καθε βραδυ κ ολο κατι έχουν να μου "πουν" Επίσης ότι  δω βγαίνει τις περισσότερες φορές, εχω την ξαδέρφη μου που τα ερμηνεύει αλλα αυτο δεν θα της το πω γιατί δεν ξέρει πως κάνουμε προσπάθεια γιαμωρακι κ δεν θελω να της το πω γιατί είναι κ η εργοδότης μου ..?? στο όνειρο την κοιλιά μου την έδειχνε με το ενα χέρι κ εκανε τη χαρακτηριστική κίνηση που σου περιέγραψα. Εγω κρατάω απλα πως το όνειρο είναι καλο κ μακάρι να εχω ευχάριστα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι όσο περνάνε οι μήνες και δεν τα καταφέρνουμε.. Για αυτό και τα ψιριζω τα πράγματα... Κακώς βέβαια.. πρέπει να χαλαρώσω ρε γαμωτο....

Να χαλαρώσεις! Μετά το καλοκαίρι, αν δεν έχεις μείνει ακόμα έγκυος, να ψαχτείς! Τώρα απόλαυσε το και μείνε μακριά από τα πάντα! Είσαι μόλις 30! Έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ.. να μας πάνε όλα καλά.. εσύ τι θα κάνεις?? Το μόνο που σκέφτομαι κ παίρνω δυναμη είναι πως ήταν ένας βασικός λογος μη σύλληψης η ένδομητριωση.. ας ελπίσουμε πως θα τελειώσω γρήγορα κ θα επανέλθω.. έχω κάνει εξετασεις κ την Δευτέρα 18 πάω στον γιατρό στην Αθήνα να με δει κ να κλεισουμε ραντεβού.. ελπίζω σύντομα. Στο Αρεταίειο θα γίνει. Εσύ??

Εμένα στην σαλμπιγκογραφια μου βρήκαν κάτι εβριματα στο ενδομήτριο και θα πάμε με υστεροσκοπηση να δούμε τι είναι αυτά εγώ περιμένω να αδιαθετισω μέσα εβδομάδα για να κλείσω να πάω να την κάνω εγώ στο μητέρα θα την κάνω όλα καλά να πάνε κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα στην σαλμπιγκογραφια μου βρήκαν κάτι εβριματα στο ενδομήτριο και θα πάμε με υστεροσκοπηση να δούμε τι είναι αυτά εγώ περιμένω να αδιαθετισω μέσα εβδομάδα για να κλείσω να πάω να την κάνω εγώ στο μητέρα θα την κάνω όλα καλά να πάνε κοπέλα μου

Σου εύχομαι να πάνε ολα καλά! Μην ανησυχείς, νομιζω ολες αν ψαχτουμε ολο κ κάτι θα βρούμε! Οπότε προχωρα με ηρεμία κ ολα θα πάνε καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ.. να μας πάνε όλα καλά.. εσύ τι θα κάνεις?? Το μόνο που σκέφτομαι κ παίρνω δυναμη είναι πως ήταν ένας βασικός λογος μη σύλληψης η ένδομητριωση.. ας ελπίσουμε πως θα τελειώσω γρήγορα κ θα επανέλθω.. έχω κάνει εξετασεις κ την Δευτέρα 18 πάω στον γιατρό στην Αθήνα να με δει κ να κλεισουμε ραντεβού.. ελπίζω σύντομα. Στο Αρεταίειο θα γίνει. Εσύ??

Περαστικά! Ολα θα πάνε καλά κ να σκέφτεσαι πως μετά θα έχει ανοίξει ο δρόμος για να κάνεις το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Σου εύχομαι να πάνε ολα καλά! Μην ανησυχείς, νομιζω ολες αν ψαχτουμε ολο κ κάτι θα βρούμε! Οπότε προχωρα με ηρεμία κ ολα θα πάνε καλά ?

Όλα καλά θα πάνε αλλά μια ανησυχία την έχω όσο να πούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Κορίτσια καλημέρα αααααα σήμερα δεν έχει ωραία μέρα εδώ το πάει για βροχή αλλά εντάξει

Καλως το!Εδω εχει πολυ κρυο  με ενα ωραίο ήλιο!Με δόντια που λέμε!Πως παει;;Ολα καλα;;;

Παράγγειλα χτες τεστ εγκυμοσύνης και τωρα ανυπομονώ να περάσουν οι ημέρες...Ενας Θεος ξέρει ποσα θα κάνω πάλι...Να τα έχω καβάτζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!

@lactaki @Niki94 καλή επιτυχία κορίτσια μου. Επίσης @Tokyo @Γιάννα 36 καλή επιτυχία στις σαλπιγγογραφίες σας. Να πάνε όλα καλά και να πάτε ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο ❤

Εγώ αδιαθέτησα σήμερα, όπως είχα υπολογίσει, με τα αναθεματισμενα καφέ να έχουν ξεκινήσει από την 24η. Έστρωσε ο κύκλος μου στις 27-29 ημέρες, έπεσα μέσα και στις γόνιμες, αλλά αυτά τα καφέ με προβλημάτισαν πάλι.

Θα κάνω κι εγώ σίγουρα σαλπιγγογραφία αλλά λόγω επερχόμενου ταξιδιού θα την κάνω τον Μάρτιο ή τον Απρίλιο αναλόγως των οικονομικών δυνατοτήτων ?

Σίγουρα αυτό το μήνα θα κάνω προγεστερόνη γιατί όλο την ανέβαλα. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα της! Ίσως κάνω και ΑΜΗ. Ξέρει κανένα κοριτσάκι πόσο στοιχίζει η ΑΜΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!

@lactaki @Niki94 καλή επιτυχία κορίτσια μου. Επίσης @Tokyo @Γιάννα 36 καλή επιτυχία στις σαλπιγγογραφίες σας. Να πάνε όλα καλά και να πάτε ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο ❤

Εγώ αδιαθέτησα σήμερα, όπως είχα υπολογίσει, με τα αναθεματισμενα καφέ να έχουν ξεκινήσει από την 24η. Έστρωσε ο κύκλος μου στις 27-29 ημέρες, έπεσα μέσα και στις γόνιμες, αλλά αυτά τα καφέ με προβλημάτισαν πάλι.

Θα κάνω κι εγώ σίγουρα σαλπιγγογραφία αλλά λόγω επερχόμενου ταξιδιού θα την κάνω τον Μάρτιο ή τον Απρίλιο αναλόγως των οικονομικών δυνατοτήτων ?

Σίγουρα αυτό το μήνα θα κάνω προγεστερόνη γιατί όλο την ανέβαλα. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα της! Ίσως κάνω και ΑΜΗ. Ξέρει κανένα κοριτσάκι πόσο στοιχίζει η ΑΜΗ;

Καλημερα κοπελα μου!Εκανα ΑΜΙ πριν ενα μηνα.Μου στοίχισε 50 ευρω. Δυστυχώς δεν γράφεται.Καλύτερα να μην την έκανα γιατι μόνο που με αγχωσε...Ειναι στα πατώματα...Σου ευχομαι καλα αποτελέσματα να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...