Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Λογικά θα σου στείλουν mail για να τους στείλεις τα στοιχεία σου Εγώ έστειλα απευθείας mail 

Μπορείς να Μ στείλεις το εμαιλ σε περίπτωση που δεν απαντήσουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Οχι δεν εχω μπει ακομη σ αυτο το τριπακι.

Ειπα θα προσπαθησω προγραμματισμενα ενα 6μηνο κι αν δεν γινει κατι,τοτε θα παω για εξετασεις.Δεν θελω να αγχωθω και για το οτι μπορει να εχω κατι.

Επισης στο παρελθον...πολυ παρελθον ομως...στα 25 μου ειχα ξαναμεινει εγκυος αλλα δεν προχωρησε..με αλλο συντροφο που ημουν λογοδοσμενη τοτε.

Ο γιατρος μου εχει πει το θετικο "αν εχεις πιασεις μια φορα θα ξαναπιασεις"

Ναι είναι θετικό το ότι υπήρξε σύλληψη, όντως! 

Μετά το 6μηνο στην ηλικία μας είναι μια καλή στιγμή να γίνουν οι εξετάσεις. Το καλύτερο βέβαια είναι να μην έχουμε άγχος.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή εύχομαι. Να ξεκουραστεί τε... Εμείς θα ετοιμαστούμε σήμερα έχουμε κοπή πίτας με το σχολείο κ θα πάμε για φαγητό... ? 3 μέρες και σήμερα... Σαν τους φαντάρους...36,3 η θερμοκρασία +υγρά + πόνους περιοδου+ πρησμένο στήθος!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή εύχομαι. Να ξεκουραστεί τε... Εμείς θα ετοιμαστούμε σήμερα έχουμε κοπή πίτας με το σχολείο κ θα πάμε για φαγητό... ? 3 μέρες και σήμερα... Σαν τους φαντάρους...36,3 η θερμοκρασία +υγρά + πόνους περιοδου+ πρησμένο στήθος!!!!! ?

Καλημερα σταρακι!Μια χαρα ακουγονται τα συμπτώματα!Ανυπομονούμε κι εμεις μαζι με εσενα!Με το καλο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!Ομορφη Κυριακη να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα σταρακι!Μια χαρα ακουγονται τα συμπτώματα!Ανυπομονούμε κι εμεις μαζι με εσενα!Με το καλο να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!Ομορφη Κυριακη να έχουμε!

Νομίζω τα ίδια είχα κ τον προηγούμενο μήνα... Το μόνο που δεν είχα τα καθημερινά ποναλακια.. Όλα τα υπόλοιπα τα ίδια. Ακόμη κ η θερμοκρασία ακριβώς η Ίδια στην ωχρινικη φάση με τον περασμένο μήνα... Θα δούμε. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

Αθήνα μένω.... Άσε εγώ τις τελευταίες ώρες όταν πηγαίνω να ουρησω νιώθω μια αίσθηση καύσης στην ουρηθρα πήγα στο φαρμακείο κ μου λέει μάλλον ουρολοιμωξη.... Θα πάω Δευτέρα για γενική ούρων... Αν έχω δεν θα μπορώ να προσπαθήσω ε;; 

Θα σε γελάσω δεν γνωρίζω κάτι γι'αυτό.  Ρώτα τον γιατρό σου να σου πει σίγουρα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια είστε καλά?  

Εμένα με έχει φάει το άγχος. Τόσες μέρες έχω πόνους περιόδου. Λενε ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη εγώ όμως φοβάμαι για εξωμητριο. Πήρα τον γιατρό και μου είπε και αυτός να πάω το απόγευμα να με δει μήπως είναι εξωμητριο. Θα τρελαθώ.  Λέτε να είναι τέτοιο πράγμα?  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή εύχομαι. Να ξεκουραστεί τε... Εμείς θα ετοιμαστούμε σήμερα έχουμε κοπή πίτας με το σχολείο κ θα πάμε για φαγητό... ? 3 μέρες και σήμερα... Σαν τους φαντάρους...36,3 η θερμοκρασία +υγρά + πόνους περιοδου+ πρησμένο στήθος!!!!! ?

Αντε και με φλουρί ???μόλις παρήγγειλα το δεύτερο κουτί με τις βιταμίνες. Κι έκανα το λάθος να διαβάσω πόσο πόνεσε κάποιες η σαλπιγγογραφια ?και σκέφτομαι πως όσο κι αν τυχόν πονέσει, είναι για λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αντε και με φλουρί ???μόλις παρήγγειλα το δεύτερο κουτί με τις βιταμίνες. Κι έκανα το λάθος να διαβάσω πόσο πόνεσε κάποιες η σαλπιγγογραφια ?και σκέφτομαι πως όσο κι αν τυχόν πονέσει, είναι για λίγο.. 

Ετσι!Μην φοβασαι τιποτα!Ποιες βιταμινες παίρνεις;;;Και απο που τις παραγγέλνεις;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ετσι!Μην φοβασαι τιποτα!Ποιες βιταμινες παίρνεις;;;Και απο που τις παραγγέλνεις;;

 

Τις pregnacare his&her conception. Όπως σχεδόν όλες εδώ ?από ίντερνετ στο skroutz κι έχει πάρα πολλές επιλογές online καταστημάτων.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αντε και με φλουρί ???μόλις παρήγγειλα το δεύτερο κουτί με τις βιταμίνες. Κι έκανα το λάθος να διαβάσω πόσο πόνεσε κάποιες η σαλπιγγογραφια ?και σκέφτομαι πως όσο κι αν τυχόν πονέσει, είναι για λίγο.. 

Όχι βρε δεν πονάει στο λέω εγώ που είμαι φωβιτσιαρα 5 λεπτά σαν βάρος τίποτα παραπάνω κι εγώ έκανα την βλακια και διάβασα και πηγα με τεράστιο άγχος και αποδείχτηκε ότι δεν είναι τίποτα. Της βιταμινες της πήρες μόνη σου Η σου είπε ο ιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Όχι βρε δεν πονάει στο λέω εγώ που είμαι φωβιτσιαρα 5 λεπτά σαν βάρος τίποτα παραπάνω κι εγώ έκανα την βλακια και διάβασα και πηγα με τεράστιο άγχος και αποδείχτηκε ότι δεν είναι τίποτα. Της βιταμινες της πήρες μόνη σου Η σου είπε ο ιατρός;

Αχ μακάρι! Γιατί την τελευταία φορά πονεσα μέχρι και στο ΠΑΠ! Μόνη μου τις αγόρασα, δεν ρώτησα τον γιατρό, βιταμίνες είναι οπότε δεν είναι και σπουδαίο ζήτημα.. Εξάλλου έπαιρνα φιλισιν για το στίγμα οπότε με αυτές καλύπτομαι και για αυτό το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αχ μακάρι! Γιατί την τελευταία φορά πονεσα μέχρι και στο ΠΑΠ! Μόνη μου τις αγόρασα, δεν ρώτησα τον γιατρό, βιταμίνες είναι οπότε δεν είναι και σπουδαίο ζήτημα.. Εξάλλου έπαιρνα φιλισιν για το στίγμα οπότε με αυτές καλύπτομαι και για αυτό το θέμα 

Δεν θα πονέσεις.. αα οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια εύχομαι να έχετε μια καλή Κυριακή όλες σας. Εμάς εδώ στον Πειραιά μας έκανε καλή μέρα κ βγήκαμε για περπάτημα κ καφεδακι με θέα θάλασσα. Ήθελα να σας πω ότι από την πολύ σκέψη στο θέμα παιδιού είδα χθες στον ύπνο μου όνειρο πως με πλησίασε μια σα νεραιδουλα ήταν κ μου είπε πως είμαι έγκυος.. Τόσο πολύ έχει καρφωθεί στο μυαλό μου, δεν έχω ξανά δει παρομοιο ονειρο που να αφορά δηλαδή αυτό το θέμα κ δεν ξέρω σα να ξενέρωσα όταν ξυπνησα κ λέω κάτσε σε λίγο θα καταντήσει εμμονή... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Γειά σας κοριτσάκια εύχομαι να έχετε μια καλή Κυριακή όλες σας. Εμάς εδώ στον Πειραιά μας έκανε καλή μέρα κ βγήκαμε για περπάτημα κ καφεδακι με θέα θάλασσα. Ήθελα να σας πω ότι από την πολύ σκέψη στο θέμα παιδιού είδα χθες στον ύπνο μου όνειρο πως με πλησίασε μια σα νεραιδουλα ήταν κ μου είπε πως είμαι έγκυος.. Τόσο πολύ έχει καρφωθεί στο μυαλό μου, δεν έχω ξανά δει παρομοιο ονειρο που να αφορά δηλαδή αυτό το θέμα κ δεν ξέρω σα να ξενέρωσα όταν ξυπνησα κ λέω κάτσε σε λίγο θα καταντήσει εμμονή... ?

Κορίτσια τι κάνετε ;; ειχαμε κανένα ευχαριστο νεο από καμιαααα @Mellenaki η νεράιδα στο όνειρο τι ρούχα φόραγε ξέρω από όνειρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;; ειχαμε κανένα ευχαριστο νεο από καμιαααα @Mellenaki η νεράιδα στο όνειρο τι ρούχα φόραγε ξέρω από όνειρα

Εγώ πριν λίγο καιρό είχα δει στον ύπνο μου πως ο άντρας μου κρατούσε ένα μωρό στην αγκαλιά του. Ήταν πολύ όμορφο. Τον πλησίασα όλο λαχτάρα και άπλωσα τα χέρια μου και το πήρα στην αγκαλιά μου. Το έσφιξα πάνω μου και ένιωσα τόσο όμορφα. Το υποσυνείδητο παίζει παιχνίδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;; ειχαμε κανένα ευχαριστο νεο από καμιαααα @Mellenaki η νεράιδα στο όνειρο τι ρούχα φόραγε ξέρω από όνειρα

Εγω την μετεφρασα σαν νεράιδα, θυμάμαι πως ηταν ενα κορίτσι με σκούρα μαλλια πιασμένα πανω κότσο φορούσε άσπρο μπλουζάκι κ μακριά άσπρη φούστα κ θυμάμαι πως δεν πατούσε στην γη. Μου ειπε πως στην "προηγούμενη ζωη μου" ημουν γαλλίδα ?? κ μάλιστα μου ειπε κ πως ηταν το ονομα μου κ μετα με κοίταξε μου ειπε πως ειμαι έγκυος κ μου το έδειξε κ με τα χερια της οπως κάνουμε για να δείξουμε εγκυμοσύνη που βαζουμε τα χερια μας κάτω απο το στήθος μας κ τα κάνουμε ημικύκλιο μέχρι χαμηλα στην κοιλιά μας κ με αυτον τον τροπο σαν να μου έδειξε τηνεικόνα στο εσωτερικό της κοιλιάς μου...ξερω ειναι μπερδεμένο οπως ολα τα όνειρα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Εγω την μετεφρασα σαν νεράιδα, θυμάμαι πως ηταν ενα κορίτσι με σκούρα μαλλια πιασμένα πανω κότσο φορούσε άσπρο μπλουζάκι κ μακριά άσπρη φούστα κ θυμάμαι πως δεν πατούσε στην γη. Μου ειπε πως στην "προηγούμενη ζωη μου" ημουν γαλλίδα ?? κ μάλιστα μου ειπε κ πως ηταν το ονομα μου κ μετα με κοίταξε μου ειπε πως ειμαι έγκυος κ μου το έδειξε κ με τα χερια της οπως κάνουμε για να δείξουμε εγκυμοσύνη που βαζουμε τα χερια μας κάτω απο το στήθος μας κ τα κάνουμε ημικύκλιο μέχρι χαμηλα στην κοιλιά μας κ με αυτον τον τροπο σαν να μου έδειξε τηνεικόνα στο εσωτερικό της κοιλιάς μου...ξερω ειναι μπερδεμένο οπως ολα τα όνειρα..!

Καλέ λες να είναι σημαδιακό; Μακάρι κορίτσι μου, σου το εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. όσες έχετε κάνει ορμονολογικες εξετάσεις, τι περιλαμβανουν?

 

IMG_20190114_150703.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Μετά από πόσο καιρό τις έκανες από τότε που άρχισες προσπάθειες; 

Κ  γω τις ίδιες περίπου (εκτός της SHBG & DHEA). Αρχικά μου τις είχε δώσει ο γιατρός μου όταν του είπα ότι το σκέφτομαι. Βέβαια από τη σκέψη στην πράξη αργήσαμε πολύ οπότε τις επανέλαβα όταν πια προσπαθούσαμε κανένα 4μηνο, ευτυχώς χωρίς ευρήματα! 

Σε αυτά πρόσθεσε κ τις εξετάσεις για το θυρεοειδή, είναι απαραίτητες γιατί ακόμα κ μια μικρή απορύθμιση σε εμποδίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...