Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς σας ξαναβρηκα!!


Mantarini

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!! Καλως σας ξαναβρηκα μιας που ημουν και πιο παλιά στο φόρουμ. Τότε όμως ημουν πολύ μικρούλα για παιδί.. να που τώρα παντρεύτηκα και ήρθε και μένα η σειρά μου να γίνω μανούλα. Ξεκινήσαμε για πρώτη φορά τις προσπάθειες με τον άντρα μου αυτό το μήνα που κάναμε και  το ταξιδι του μέλιτος. Πρώτη επαφή 19η μερα του κύκλου σε 30 ήμερες κύκλου. Έχουμε ελπίδες άραγε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, καλή σου μέρα! Γιατί τόσο άγχος από τον πρώτο μήνα; Τώρα παντρεύτηκες, χαλάρωσε, απόλαυσε τον έρωτα με τον σύζυγό σου και το μωράκι θα έρθει είτε αυτό τον μήνα είτε τον επόμενο είτε όποτε θέλει αρκεί να μην το σκέφτεσαι και να είσαι ήρεμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Σου!! Και σκέψου ότι γενικά δεν είμαι αγχωμένη.. απλά το θέλουμε πολύ και ρώτησα καθαρά εμπειρικά αν ξέρει κάποια. Στο τέλος του κύκλου θα ξέρουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κύκλος της κάθε κοπέλας είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από μιας άλλης. Δηλαδή εσύ με εμένα να έχεις ίδια διάρκεια κύκλου αλλά εγώ να κάνω ωορρηξία την 14η μέρα και εσύ την 16η. Θεωρώ πάντως πως είσαι γενικά εντός ορίων και ποτέ δεν είναι απίθανο να μείνεις έγκυος και σου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα νέα σου! Μέχρι τότε όμως μην το σκέφτεσαι γιατί όπως θα σου πουν και άλλες κοπέλες μπορεί έστω και αυτό το λίγο άγχος να μπλοκάρει τον οργανισμό σου και να μην μπορείς να συλλάβεις χωρίς κάποιο οργανικό πρόβλημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Mantarini να ζήσετε και να έχετε μια ζωή γεμάτη χαρές!!! Όπως προείπαν και τα κορίτσια απόλαυσε αυτές τις στιγμές με τον άντρα σου και όλα θα έρθουν στην ώρα τους . Μην αγχώνεσαι , μην το σκέφτεσαι υπερβολικά γιατί θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα ! Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα έχετε ονειρευτεί κ σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλιτσα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Υπό άλλες συνθήκες δεν θα έγραφα καν στο φόρουμ..  Δεν είχα μπει στη διαδικασία να υπολογίσω γόνιμες και τα σχετικά.. Είπαμε ας ξεκινήσουμε και οπότε θέλει ας έρθει..  Εχτες όμως το σκεφτόμουν και είπα ας υπολογίσω ήμουν σε γόνιμες ή όχι..  Και μετά.. βρε λες;;  Είμαστε 12 χρόνια με τον άντρα μου μαζι.. Από παιδιά..  Τους τελευταίους 5 μήνες και παντρεμένοι.. οπότε τωρα είμαστε σε αυτή τη γλυκιά αναμονή.. μεταξύ μας μέσα μου λέω ας μας αργήσει μερικούς μήνες για να χαρούμε αυτη τη περίοδο..  Είναι κάτι που το θέλουμε πολύ και οι δύο Μας!! Οπότε θέλει ας έρθει λοιπόν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζησετε κοριτσι.Και ευχομαι συντομα με ενα μωρακι.να εισαι χαλαρη και να απολαυσεις τον ερωτα σου.Μια λυση η οποια κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται να σε αγχωνει αλλα να σε καθυσηχασει ειναι η χρηση τεστ ωορηξιας.εγω μετα απο χρηση ειδα οτι τον ενα μηνα ειχα 12 μερα και τον αλλο 16 μερα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 1:19 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλως σας ξαναβρηκα μιας που ημουν και πιο παλιά στο φόρουμ. Τότε όμως ημουν πολύ μικρούλα για παιδί.. να που τώρα παντρεύτηκα και ήρθε και μένα η σειρά μου να γίνω μανούλα. Ξεκινήσαμε για πρώτη φορά τις προσπάθειες με τον άντρα μου αυτό το μήνα που κάναμε και  το ταξιδι του μέλιτος. Πρώτη επαφή 19η μερα του κύκλου σε 30 ήμερες κύκλου. Έχουμε ελπίδες άραγε??

Να ζήσετε και καλούς απογόνους! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 1:19 ΠΜ, ο/η Mantarini είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλως σας ξαναβρηκα μιας που ημουν και πιο παλιά στο φόρουμ. Τότε όμως ημουν πολύ μικρούλα για παιδί.. να που τώρα παντρεύτηκα και ήρθε και μένα η σειρά μου να γίνω μανούλα. Ξεκινήσαμε για πρώτη φορά τις προσπάθειες με τον άντρα μου αυτό το μήνα που κάναμε και  το ταξιδι του μέλιτος. Πρώτη επαφή 19η μερα του κύκλου σε 30 ήμερες κύκλου. Έχουμε ελπίδες άραγε??

Καλός ήρθες ξανά στην παρέα μας να ζήσετε κοπέλα μου. Χαλάρωσε και θα έρθει τώρα παντρεύτηκατε καθίστε να το χαρείτε και θα έρθει και σας το εύχομαι και σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ζησετε!!! μια ζωη γεματη χαρες ευχομαι απο καρδιας!

Μια συμβουλη μην πεσεις στην παγιδα του αγχους απο τωρα απολαυσε το,ειστε νιοπαντροι,ουτε μερες μη μετρας,ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει πολυ γρηγορα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marytzein είπε:

Να ζησετε κοριτσι.Και ευχομαι συντομα με ενα μωρακι.να εισαι χαλαρη και να απολαυσεις τον ερωτα σου.Μια λυση η οποια κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται να σε αγχωνει αλλα να σε καθυσηχασει ειναι η χρηση τεστ ωορηξιας.εγω μετα απο χρηση ειδα οτι τον ενα μηνα ειχα 12 μερα και τον αλλο 16 μερα.?

κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Σου..  Δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία με τα τεστακια από τώρα γιατί νομίζω τοτε ειναι που θα αγχωθω!! Αν δεν μας έρθει το επόμενο εξάμηνο θα τα έχω κατά νου..  Ευχαριστώ Πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλός ήρθες ξανά στην παρέα μας να ζήσετε κοπέλα μου. Χαλάρωσε και θα έρθει τώρα παντρεύτηκατε καθίστε να το χαρείτε και θα έρθει και σας το εύχομαι και σύντομα 

Ευχαριστούμε πολύ κοπελα Μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantia_12 είπε:

να ζησετε!!! μια ζωη γεματη χαρες ευχομαι απο καρδιας!

Μια συμβουλη μην πεσεις στην παγιδα του αγχους απο τωρα απολαυσε το,ειστε νιοπαντροι,ουτε μερες μη μετρας,ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει πολυ γρηγορα :) 

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου και την ευχή Σου!! Η πλάκα είναι ότι ο άντρας μου νομίζει ότι είμαι ήδη έγκυος..  και έχει αρχίσει νιώθεις τίποτα;; λέω ηρέμησε.. Είναι νωρίς ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου και την ευχή Σου!! Η πλάκα είναι ότι ο άντρας μου νομίζει ότι είμαι ήδη έγκυος..  και έχει αρχίσει νιώθεις τίποτα;; λέω ηρέμησε.. Είναι νωρίς ακόμα.. 

Κορίτσι μου να ζήσετε και καλούς απογόνους :) και εμείς οταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ο αντρας μου έλεγε εγω τ ξέρω είσαι έγκυος και του λεγα πας καλά μωρέ αφου εχω πόνους περιόδου, θα αδιαθετησω όπου να ναι, μάντεψε τελικά ποιος ειχε δίκιο ? εκανα το τεστ την πρωτη μερα που θα μου ερχόταν περίοδος, χωρίς καθυστέρηση δηλαδή... περιμένουμε αγορακι ?????????? όπως και να χει, οπως σου ειπαν και οι αλλες κοπέλες, μην αγχώνεσαι και απόλαυσε τον γαμο σου και οταν ειναι και σου ρθει απλά θα σου ομορφηνει και άλλο ολο αυτό που ζεις τωρα ? μην σε πιάνει το άγχος απο τωρα κριμα ειναι...μετα θα αγχώνεσαι συνέχεια έτσι κ αλλιώς ? απο την ημέρα που θα μάθεις οτι εισαι έγκυος μεχρι...βασικά νομίζω για πάντα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Κορίτσι μου να ζήσετε και καλούς απογόνους :) και εμείς οταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ο αντρας μου έλεγε εγω τ ξέρω είσαι έγκυος και του λεγα πας καλά μωρέ αφου εχω πόνους περιόδου, θα αδιαθετησω όπου να ναι, μάντεψε τελικά ποιος ειχε δίκιο ? εκανα το τεστ την πρωτη μερα που θα μου ερχόταν περίοδος, χωρίς καθυστέρηση δηλαδή... περιμένουμε αγορακι ?????????? όπως και να χει, οπως σου ειπαν και οι αλλες κοπέλες, μην αγχώνεσαι και απόλαυσε τον γαμο σου και οταν ειναι και σου ρθει απλά θα σου ομορφηνει και άλλο ολο αυτό που ζεις τωρα ? μην σε πιάνει το άγχος απο τωρα κριμα ειναι...μετα θα αγχώνεσαι συνέχεια έτσι κ αλλιώς ? απο την ημέρα που θα μάθεις οτι εισαι έγκυος μεχρι...βασικά νομίζω για πάντα?

Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι Σας!!  Δεν έχω αγχωθεί καθόλου..  Αλλά έχω αυτή τη γλυκιά αγωνία της αναμονής.. Οπότε θέλει ας έρθει!!Τις μέρες που είχαμε τις επαφές ήμασταν στο γαμήλιο ταξίδι μας και το βράδυ θα βγαίναμε για κοκτειλ.. όπου άρχισε δεν θα πιείς.. Είσαι έγκυος τωρα.. Πρέπει να προσέχεις..  Λέω αγάπη μου.. απόλαυσε το βράδυ μας και άσε όλα τ άλλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι Σας!!  Δεν έχω αγχωθεί καθόλου..  Αλλά έχω αυτή τη γλυκιά αγωνία της αναμονής.. Οπότε θέλει ας έρθει!!Τις μέρες που είχαμε τις επαφές ήμασταν στο γαμήλιο ταξίδι μας και το βράδυ θα βγαίναμε για κοκτειλ.. όπου άρχισε δεν θα πιείς.. Είσαι έγκυος τωρα.. Πρέπει να προσέχεις..  Λέω αγάπη μου.. απόλαυσε το βράδυ μας και άσε όλα τ άλλα.. 

Ποποοοο χαζο μπαμπας με λιγα λόγια ? οπως και να χει σας εύχομαι να σας έρθει γρήγορα το μπεμπε σας? ασε που η προσοχή που σου δείχνουν τοτε όλοι ειναι υπέροχη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
    • Α εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό γιατί, όπως έχω ξανά πει, το μικροβιολογικό είναι "σπίτι" μου! Οπότε το μόνο που με ανησυχεί είναι η αηδία που πρέπει να πιω!!!
    • Καλημέρα κορίτσια  Εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά είναι η αλήθεια δεν είχα κάνει ποτε παρακολούθηση ωορρηξιας αλλά αφού λέει ο γιατρός είναι καλό θα είναι εντάξει απλά όπως λέει και η Annie! ίσως να γίνει λίγο πιο μετά η ωορρηξία σου δεν πειράζει αυτό εγω με ωορρηξία στην 24 ημέρα του κύκλου έμεινα εγκυος που πίστευα πως είναι χαμένος κύκλος και ότι δεν θα κάνω 🤷‍♀️ Να κανείς τις επαφες σου κανονικά κορίτσι μου και ας νιώθεις ότι δεν είναι πολύ καλός ο κύκλος σου γιατί ποτε δεν ξέρεις 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...