Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β Χοριακη και σταδια


Recommended Posts

Καλησπερα. Θα ήθελα να ρωτησω αν ξερετε σε ποια τιμη της χοριακης φαίνεται πρώτη φορα ο σάκος. Μπορει να εχει μεγαλο ευρος τιμής ; εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι βλεπει κατι αμυδρο που μαλλον ειναι σακος αλλα η τιμη της χοριακης σημερα βγηκε σχετικα χαμηλη. Θα επικοινωνησω μαζι του αλλα ηθελα κ την εμπειρια σας. Ηδη ειχα μια βιοχημική κ δεν θέλω να απογοητευτω παλι

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Υπερηχογραφικά απεικονίζεται η κύηση όταν η χοριακή έχει πάνω από 1000 μονάδες. Δηλαδή με 1000 μονάδες, άντε να δεις μια κουκκίδα. Γύρω στις 5000 μονάδες φαίνεται ο σάκος.  Μπες εδώ να δεις ενδεικτικά:

http://eimaimaia.gr/2018/01/07/τιμές-β-χοριακής-σε-μία-εγκυμοσύνη/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mar.mar28 είπε:

Καλησπερα. Θα ήθελα να ρωτησω αν ξερετε σε ποια τιμη της χοριακης φαίνεται πρώτη φορα ο σάκος. Μπορει να εχει μεγαλο ευρος τιμής ; εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι βλεπει κατι αμυδρο που μαλλον ειναι σακος αλλα η τιμη της χοριακης σημερα βγηκε σχετικα χαμηλη. Θα επικοινωνησω μαζι του αλλα ηθελα κ την εμπειρια σας. Ηδη ειχα μια βιοχημική κ δεν θέλω να απογοητευτω παλι

Ευχαριστώ

Καλησπέρα . Δεν γνωρίζω σε ποια τιμή αρχίζει να φαίνεται ο σάκος , γνωρίζω όμως ότι όλα πάνε καλά όταν διπλασιάζεται η τιμή της χοριακης ανα 48 ώρες . Ποσο ήταν η πρώτη  χοριακη; Έχεις κάνει και δεύτερη ; Ίσως ήταν πολύ νωρίς για να δει κάτι ο γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Πεμπτη ειδε μια κουκιδα κ παρασκευη είχα χοριακη 1200. Αρα το θεωρείτε καλο νούμερο.  Η πρωτη μου ηταν 11. Την ημερα της αναμενόμενης περιοδου. Κ σε δεκα μερες πηγε 1200.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι θεωρητικά είσαι αρκετά καλά τώρα θα μιλάς με το γιατρό σου πιστεύω μπορεί να μη ζητήσει καν επανάληψη και να στο πάει με τις μέρες για υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mar.mar28 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Πεμπτη ειδε μια κουκιδα κ παρασκευη είχα χοριακη 1200. Αρα το θεωρείτε καλο νούμερο.  Η πρωτη μου ηταν 11. Την ημερα της αναμενόμενης περιοδου. Κ σε δεκα μερες πηγε 1200.

Είσαι σούπερ! Με το καλό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...