Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

@Penny89 ευτυχώς είναι όλα καλά! Χαίρομαι για σένα!

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Κορίτσια,Ερώτηση!νιώθετε κι εσείς καμία φορά βαρος στη μητρα;κάτι σαν πίεση...Είμαι 17+6.Είναι φυσιολογικό λετε;

Εγώ το νιώθω αυτό σαν βάρος όταν όμως είμαι καθιστή ή όρθια αρκετή ώρα. Όταν είμαι ξαπλωμένη δεν το νιώθω. Εγώ είμαι 13+4. Και η κοιλιά μου έχει φουσκώσει αρκετά. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

@Penny89 ευτυχώς είναι όλα καλά! Χαίρομαι για σένα!

Εγώ το νιώθω αυτό σαν βάρος όταν όμως είμαι καθιστή ή όρθια αρκετή ώρα. Όταν είμαι ξαπλωμένη δεν το νιώθω. Εγώ είμαι 13+4. Και η κοιλιά μου έχει φουσκώσει αρκετά. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Ναι,μάλλον τότε είναι από την κούραση...κι εγώ κουράστηκα σήμερα κ ίσως είναι από αυτό..μπορεί να παίζει ρόλο κ το βάρος από την κοιλίτσα...Δν ξέρω..απλά,ανησυχώ μην είναι σύσπαση κ είπα να σας ρωτήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marnik είπε:

Ναι,μάλλον τότε είναι από την κούραση...κι εγώ κουράστηκα σήμερα κ ίσως είναι από αυτό..μπορεί να παίζει ρόλο κ το βάρος από την κοιλίτσα...Δν ξέρω..απλά,ανησυχώ μην είναι σύσπαση κ είπα να σας ρωτήσω..

Τότε γι' αυτό θα είναι. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην κουράζεσαι. Ή να κάνεις διαλείμματα. Θα ρωτήσω και τον γιατρό, αλλά δε νομίζω να είναι κάτι. Εμένα μου είπε να μη σηκώνω βάρη και να μην είμαι πολύ ώρα όρθια. Ας μας πουν και άλλες κοπέλες αν το νιώθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Τότε γι' αυτό θα είναι. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην κουράζεσαι. Ή να κάνεις διαλείμματα. Θα ρωτήσω και τον γιατρό, αλλά δε νομίζω να είναι κάτι. Εμένα μου είπε να μη σηκώνω βάρη και να μην είμαι πολύ ώρα όρθια. Ας μας πουν και άλλες κοπέλες αν το νιώθουν.

Κοτίτσια η σύσπαση δεν είναι έτσι η συσπαση πώς είναι παμε να σας πω καθεστε ξάπλα κατω και αν δειτε την κοιλια σας τεντωμενη και πετρωμενη σε ολο το σημείο τοτε είναι συσπαση οχι ενα σημείο αλλα ολη η κοιλια πετρωμενη και εγω νιώθω πιεση στην μητρα δεν ειναι κατι κοριτσια ειναι το βαρος της κοιλιας και μερικες φορες πως τραβαει η μητρα μην αγχωνεσται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Penny89 είπε:

Κοτίτσια η σύσπαση δεν είναι έτσι η συσπαση πώς είναι παμε να σας πω καθεστε ξάπλα κατω και αν δειτε την κοιλια σας τεντωμενη και πετρωμενη σε ολο το σημείο τοτε είναι συσπαση οχι ενα σημείο αλλα ολη η κοιλια πετρωμενη και εγω νιώθω πιεση στην μητρα δεν ειναι κατι κοριτσια ειναι το βαρος της κοιλιας και μερικες φορες πως τραβαει η μητρα μην αγχωνεσται 

Αχ,πάλι καλά..Δν ξέρω να τις ξεχωρίζω..ευχαριστώ πολύ!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Τότε γι' αυτό θα είναι. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην κουράζεσαι. Ή να κάνεις διαλείμματα. Θα ρωτήσω και τον γιατρό, αλλά δε νομίζω να είναι κάτι. Εμένα μου είπε να μη σηκώνω βάρη και να μην είμαι πολύ ώρα όρθια. Ας μας πουν και άλλες κοπέλες αν το νιώθουν.

Ναι ναι..μάλλον αυτό είναι γτι Τώρα που ειμαι ξαπλωμένη,χαλαρωσα κ πλέον δν το αισθάνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Κοτίτσια η σύσπαση δεν είναι έτσι η συσπαση πώς είναι παμε να σας πω καθεστε ξάπλα κατω και αν δειτε την κοιλια σας τεντωμενη και πετρωμενη σε ολο το σημείο τοτε είναι συσπαση οχι ενα σημείο αλλα ολη η κοιλια πετρωμενη και εγω νιώθω πιεση στην μητρα δεν ειναι κατι κοριτσια ειναι το βαρος της κοιλιας και μερικες φορες πως τραβαει η μητρα μην αγχωνεσται 

Ευχαριστούμε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ευχαριστούμε! ?

Μου το εχει πει ο γιατρος πως να ξεχωριζουμε τις συσπάσεις μην ευχαριστειτε κορίτσια μου η μια με την αλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει καμιά κοπέλα για τον Κυτταρομεγαλοϊό. Ή αν της βγήκε κι εκείνης θετικό το αποτέλεσμα.

Πήρα τις αιματολογικές εξετάσεις και η CMV IgM (Κυτταρομεγαλοϊός) βγήκε 1,35 θετικό. 

Στον προγεννητικό έλεγχο είχα κάνει πάλι CMV (Κυτταρομεγαλοϊός) αλλά μόνο IgG και είχε βγει πάλι θετικό με 9,94.

Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι η IgM μου είναι οριακή, γιατί κάτω από 0,9 βγαίνει αρνητικό. Και θα το δει.

Έχω αγχωθεί. Και έχω ραντεβού στον γιατρό στις 6 Μαΐου πάλι. Συγνώμη αν σας μπέρδεψα έτσι όπως τα έγραψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα!

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει καμιά κοπέλα για τον Κυτταρομεγαλοϊό. Ή αν της βγήκε κι εκείνης θετικό το αποτέλεσμα.

Πήρα τις αιματολογικές εξετάσεις και η CMV IgM (Κυτταρομεγαλοϊός) βγήκε 1,35 θετικό. 

Στον προγεννητικό έλεγχο είχα κάνει πάλι CMV (Κυτταρομεγαλοϊός) αλλά μόνο IgG και είχε βγει πάλι θετικό με 9,94.

Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι η IgM μου είναι οριακή, γιατί κάτω από 0,9 βγαίνει αρνητικό. Και θα το δει.

Έχω αγχωθεί. Και έχω ραντεβού στον γιατρό στις 6 Μαΐου πάλι. Συγνώμη αν σας μπέρδεψα έτσι όπως τα έγραψα.

Γεια σου , εγω δεν ξέρω , την έχω κανει τώρα στο προγεννητικό αλλα εμένα το IgG ειναι 43,30 AU/ml . Και το IgM 0,15 IV. Σοκ . Περιμένω να δω αν ξέρει κανένα κορίτσι κ εγω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ranito είπε:

Γεια σου , εγω δεν ξέρω , την έχω κανει τώρα στο προγεννητικό αλλα εμένα το IgG ειναι 43,30 AU/ml . Και το IgM 0,15 IV. Σοκ . Περιμένω να δω αν ξέρει κανένα κορίτσι κ εγω . 

Γειά σου, εσύ αν καταλαβαίνω καλά βγήκες θετική στα IgG που σημαίνει ότι το έχεις περάσει και έχεις αντισώματα. Το IgM σου βγήκε αρνητικό. Αν έβγαινε θετικό θα υπήρχε πρόβλημα. Εγώ που έχω θετικό IgM σημαίνει ότι έχω τώρα αυτή τη νόσο. Και έχω αγχωθεί ?? 

Δεν είμαι γιατρός αλλά το έψαξα λίγο. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποια κοπέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Γειά σου, εσύ αν καταλαβαίνω καλά βγήκες θετική στα IgG που σημαίνει ότι το έχεις περάσει και έχεις αντισώματα. Το IgM σου βγήκε αρνητικό. Αν έβγαινε θετικό θα υπήρχε πρόβλημα. Εγώ που έχω θετικό IgM σημαίνει ότι έχω τώρα αυτή τη νόσο. Και έχω αγχωθεί ?? 

Δεν είμαι γιατρός αλλά το έψαξα λίγο. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποια κοπέλα.

Κορίτσια μου,τον γνωρίζω τον cmv από την αδερφή μου αλλά δε θέλω να σας αναφέρω τη δική της περίπτωση γτι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.Καλό είναι να ρωτήσετε το γιατρό σας πάντως κ θα σας πει εκείνος τι χρειάζεται κ αν είναι κάτι επικίνδυνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Κορίτσια μου,τον γνωρίζω τον cmv από την αδερφή μου αλλά δε θέλω να σας αναφέρω τη δική της περίπτωση γτι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.Καλό είναι να ρωτήσετε το γιατρό σας πάντως κ θα σας πει εκείνος τι χρειάζεται κ αν είναι κάτι επικίνδυνο.

Τον πήρα τηλέφωνο και είπε θα το κοιτάξει. Αλλά δε με πήρε πίσω. Και έχω αγχωθεί. Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτρια. Και τώρα που πάνε όλα καλά σήμερα βλέπω ότι έχω αυτό τον ιό. Αχ δεν ξέρω θα περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Κορίτσια,Ερώτηση!νιώθετε κι εσείς καμία φορά βαρος στη μητρα;κάτι σαν πίεση...Είμαι 17+6.Είναι φυσιολογικό λετε;

Εγώ το ένιωθα αυτό 2 μέρες και αύριο πάω για υπέρηχο. Θα σας πω τα νέα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγώ το ένιωθα αυτό 2 μέρες και αύριο πάω για υπέρηχο. Θα σας πω τα νέα μας.

Εύχομαι τα καλύτερα!!!???Ναι,να μας πεις!κ αν θυμηθείς,ρωτα το γιατρό κ γι'αυτο..Εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα κ αργεί ακόμα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Τον πήρα τηλέφωνο και είπε θα το κοιτάξει. Αλλά δε με πήρε πίσω. Και έχω αγχωθεί. Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτρια. Και τώρα που πάνε όλα καλά σήμερα βλέπω ότι έχω αυτό τον ιό. Αχ δεν ξέρω θα περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός.

Σε καταλαβαίνω,κοριτσάκι μου!Μην αγχωνεσαι όμως γτι το καταλαβαίνει κ το μωράκι σου.χαλάρωσε κ περίμενε να δεις τι θα σου πει..Μήπως να τον ξαναπαρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Σε καταλαβαίνω,κοριτσάκι μου!Μην αγχωνεσαι όμως γτι το καταλαβαίνει κ το μωράκι σου.χαλάρωσε κ περίμενε να δεις τι θα σου πει..Μήπως να τον ξαναπαρεις;

Ναι έχεις δίκιο θα προσπαθήσω να μην αγχώνομαι. Πήρα τη γραμματέα του τώρα για να του το θυμίσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι έχεις δίκιο θα προσπαθήσω να μην αγχώνομαι. Πήρα τη γραμματέα του τώρα για να του το θυμίσει.

Περιμένουμε νέα σου!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι έχεις δίκιο θα προσπαθήσω να μην αγχώνομαι. Πήρα τη γραμματέα του τώρα για να του το θυμίσει.

Αυτό το να μην σε παίρνει πίσω ο γιατρός και να βγαίνει συνέχεια η γραμματέας ειναι άκρως ενοχλητικό και αντιεπαγγελματικο.  Ήταν ο λόγος που άλλαξα τον αρχικό μου γιατρό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν όλα καλά κι από μας! Απλά η θέση του μωρού είναι τέτοια που με πιέζει με το κεφάλι χαμηλά. Είναι περίπου 200 γραμμάρια!! Μεγαλωσε!!! Μου είπε τώρα ότι μαλλον επιβεβαιώνουμε το κοριτσάκι αλλά για σίγουρα περιμένουμε τη β επιπέδου!!! Πρώτη φορά ήρθαν και οι κόρες μου και ήταν τέλεια!! Χάρηκαν πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και απο εμας ολα καλα ειναι 210γρ και 16cm ,100% κοριτσακι μεγαλωνουμε σιγα σιγα? εμενα μου εδωσε βιταμινες απο την πρωτη μερα που εμεινα εγκυος και μολις εκλεισα τον 3ο μου εδωσε ασβεστιο και σιδηρο...τωρα περιμενω β επιπεδου στις 13 Μαιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Αυτό το να μην σε παίρνει πίσω ο γιατρός και να βγαίνει συνέχεια η γραμματέας ειναι άκρως ενοχλητικό και αντιεπαγγελματικο.  Ήταν ο λόγος που άλλαξα τον αρχικό μου γιατρό.  

Έχεις δίκιο. Αυτό που δε μου αρέσει σε αυτό το γιατρό είναι ότι γίνεται χαμός και κάθε φορά περιμένεις 2 ώρες στο ραντεβού για να σε δει. Δεν έχει πολύ χρόνο με τόσες πελάτισσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Έχεις δίκιο. Αυτό που δε μου αρέσει σε αυτό το γιατρό είναι ότι γίνεται χαμός και κάθε φορά περιμένεις 2 ώρες στο ραντεβού για να σε δει. Δεν έχει πολύ χρόνο με τόσες πελάτισσες.

Ακόμα δεν έχεις πάρει απάντηση δλδ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ακόμα δεν έχεις πάρει απάντηση δλδ;

Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πήρα πάλι εγώ τον γιατρό σήμερα και μου είπε να πάω στο Νοσοκομείο και να κάνω μία έξτρα εξέταση για τον Κυτταρομεγαλοϊό την CMV Avidity. Αυτή η εξέταση θα δείξει αν αυτό τον ιό τον κόλλησα πρόσφατα ή αν τον κόλλησα πιο παλιά. Και θα με στείλει σε λοιμωξιολόγο μετά. Πριν λίγο γύρισα από το Νοσοκομείο. Και μου είπανε να πάρω αύριο το πρωί να ρωτήσω πότε θα βγουν τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...