Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου  :) χθες εμείς ακούσαμε για πρώτη φορά καρδούλα ήταν υπέροχα δεν ήθελα να φύγουμε ! Έφαγα και μια λαχτάρα στον γιατρό γιατί πριν τον υπέρηχο πήγα τουαλέτα κ είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα . Ευτυχώς συνέβη στο ιατρείο... μέσα είναι όλα οκ δεν υπάρχει  τίποτα ανησυχητικό , μου συνέστησε ξεκούραση κ ξάπλα μέχρι τη Δευτέρα  (η αλήθεια είναι χθες με τις δουλειές ίσως λιιιγο να το παράκανα) . Σήμερα προς το παρόν απειροελάχιστο ! Είδωμεν . 

Μην κουράζεσαι όσο μπορείς και όλα καλά θα είναι! Κι εγώ ήθελα να την ακουσω πολλές φορές την καρδούλα! Αφού κοιτάω συνέχεια τον υπέρηχο και χαμογελάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου, και εμεις ακουσαμε καρδουλα χθες 7κ1 ολα καλα θα ξαναπαω στις 18/2 για γενικες εξετασεις. Απο διαθεση δεν ειμαι και πολυ καλα ουτε να φαω ουτε να πιω, αλλα χαλαλι ολα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα και καλό Σ-κ σε ολεσ! Εγώ σήμερα το πρωί πάλι είχα λίγο καφέ οποτε συνεχίζεται η ξεκούραση και η ξάπλα μου είπε ο γιατρος να μην ανησυχώ και όλα θα πάνε καλά Πφ .. @Nana_? μου είμαστε  μαζί :) @Ε.Γ.Α. μου υπομονή με το στομάχι μικρά γεύματα και συχνά εάν μπορείς βέβαια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, και εγώ σήμερα ξύπνησα και είμαι χάλια, έχω ανακατοσουρες και ζαλίζομαι. Μόλις έφαγα μια μπανάνα για να μην είναι άδειο το στομάχι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Καλημέραααα και καλό Σ-κ σε ολεσ! Εγώ σήμερα το πρωί πάλι είχα λίγο καφέ οποτε συνεχίζεται η ξεκούραση και η ξάπλα μου είπε ο γιατρος να μην ανησυχώ και όλα θα πάνε καλά Πφ .. @Nana_? μου είμαστε  μαζί :) @Ε.Γ.Α. μου υπομονή με το στομάχι μικρά γεύματα και συχνά εάν μπορείς βέβαια .

Παίρνεις προγεστερόνη για τα καφε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Παίρνεις προγεστερόνη για τα καφε??

Όχι δεν μου έδωσε τίποτα . Μου είπε απλά ξεκούραση, παρακολούθηση και θα με δει σίγουρα την εβδομάδα που μας έρχεται. Η αλήθεια είναι πως ήταν καθησυχαστικός ο γιατρος . Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο σε παραπολλες κοπέλες ειδικά σε αυτές τις εβδομάδες κ επίσης  δεν είδε τίποτα ύποπτο στον υπέρηχο ήταν όλα καλά. Εντωμεταξύ δεν έχω χειρότερο απ το καθισιό ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Όχι δεν μου έδωσε τίποτα . Μου είπε απλά ξεκούραση, παρακολούθηση και θα με δει σίγουρα την εβδομάδα που μας έρχεται. Η αλήθεια είναι πως ήταν καθησυχαστικός ο γιατρος . Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο σε παραπολλες κοπέλες ειδικά σε αυτές τις εβδομάδες κ επίσης  δεν είδε τίποτα ύποπτο στον υπέρηχο ήταν όλα καλά. Εντωμεταξύ δεν έχω χειρότερο απ το καθισιό ?????

Ναι και γω ειχα καφε στην αρχη,αλλα εκανα την γνωστη ταβανοθεραπεια και ολα καλα!!Απλα εγω επινα utrogestan απο την αρχη της εγκυμοσυνης αλλα εχει μια βδομαδα που μου τα εκοψε!!Ξεκουραση και ολα θα πανε καλαααα!!!Εγω 9 βδομαδων και 3 ημερων σε 10 μερες εχω παλι υπερηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια γλυκα.... :) Εγω μπηκα στην 6 σημερα και τη τριτη εχω ραντεβου για καρδουλα.. Ελπιζω να ακουσουμε και εμεις το μωρακι μας.... Απο σημερα χαλαρωνω λιγο με το φαγητο... γιατι τρωω μαλλον ποσοτητα και πηρα μισο κιλο!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Γεια σας κοριτσια γλυκα.... :) Εγω μπηκα στην 6 σημερα και τη τριτη εχω ραντεβου για καρδουλα.. Ελπιζω να ακουσουμε και εμεις το μωρακι μας.... Απο σημερα χαλαρωνω λιγο με το φαγητο... γιατι τρωω μαλλον ποσοτητα και πηρα μισο κιλο!!!! ?

Άντε με το καλό!!! Θα τρελαθείτε μόλις το ακούσετε ? Εγώ είπα ότι σίγουρα μια φορά την εβδομάδα θα τρώω πιο ελεύθερα ! Κι εγώ θα ήθελα (και θα επιδιώξω) να μην πάρω πολλά κιλά βέβαια μπρος στο να πάνε όλα καλά έχουν μηδενική σημασία. Κάποιες φορές τρώω βραδινό κ μετά από μια ώρα ονειρεύομαι μακαρόνια με τυρί και κέτσαπ ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

Γεια σας κοριτσια γλυκα.... :) Εγω μπηκα στην 6 σημερα και τη τριτη εχω ραντεβου για καρδουλα.. Ελπιζω να ακουσουμε και εμεις το μωρακι μας.... Απο σημερα χαλαρωνω λιγο με το φαγητο... γιατι τρωω μαλλον ποσοτητα και πηρα μισο κιλο!!!! ?

Εμείς είμαστε  μαζί κορίτσι μου και εγώ 6 εβδομάδων είμαι.Εγώ θα πάω στις 11 του μηνός να ακούσουμε την καρδούλα, εύχομαι να πάνε όλα καλά. Από συμπτωματα πως είσαι? Εγώ είχα τις προηγούμενες μέρες μερικά καφέ, πήρα προγεστερονη και ήμουν συνέχεια ξαπλωμένη. Ευτυχώς τώρα δεν έχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εμείς είμαστε  μαζί κορίτσι μου και εγώ 6 εβδομάδων είμαι.Εγώ θα πάω στις 11 του μηνός να ακούσουμε την καρδούλα, εύχομαι να πάνε όλα καλά. Από συμπτωματα πως είσαι? Εγώ είχα τις προηγούμενες μέρες μερικά καφέ, πήρα προγεστερονη και ήμουν συνέχεια ξαπλωμένη. Ευτυχώς τώρα δεν έχω...

Καποιες μερες ανακατωσουρες... Γενικα δεν μου μυριζει τιποτα ολα τα τρωω με μεγαλη αγαπη χαχαχαχα. Λιγακι πονακια χαμηλα και η μεση μου με ποναει και αντανακλα στο ποδι.. Και κουρασμενη... Γενικα ομως μεχρι ωρας ειμαι καλα... Δε μπορω να πω.... Το βραδυ γιαουρτακι!!!!!! χεχεχε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες,γράφω για πρώτη φορά αν και παρακολουθούσα από αρχές Ιανουαρίου διάφορα θεματακια στο φόρουμ.Με τον σύζυγό μου ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Γενάρη κ είχα τελευταία περίοδο 5 Ιανουαρίου (για 6 ημέρες). Λόγω άγχους έκανα ένα τεστ την Πέμπτη (μια μέρα πριν την αναμενόμενη περιοδο) που μας πέρασε και βγήκε θετικό οπότε την Παρασκευή  (1/2) έκανα β-χοριακη η οποία βγήκε 325.πηρα τηλ στον γυναικολόγο και μου έκλεισε η γραμματέας ραντεβού για την πεμπτη που θα μας έρθει.Ηθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.πρωτον είναι πολύ νωρίς να πάω στον γιατρό να με δει;δεύτερον για κάποιον λόγο η γραμματέας μονολογησε στον εαυτό της την ώρα που μιλούσαμε ότι είναι μικρή η τιμή της β χοριακης,έχει κάποια κοπέλα άποψη πάνω σε αυτό;γιατί με αγχωσε. Ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nina1986 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,γράφω για πρώτη φορά αν και παρακολουθούσα από αρχές Ιανουαρίου διάφορα θεματακια στο φόρουμ.Με τον σύζυγό μου ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Γενάρη κ είχα τελευταία περίοδο 5 Ιανουαρίου (για 6 ημέρες). Λόγω άγχους έκανα ένα τεστ την Πέμπτη (μια μέρα πριν την αναμενόμενη περιοδο) που μας πέρασε και βγήκε θετικό οπότε την Παρασκευή  (1/2) έκανα β-χοριακη η οποία βγήκε 325.πηρα τηλ στον γυναικολόγο και μου έκλεισε η γραμματέας ραντεβού για την πεμπτη που θα μας έρθει.Ηθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.πρωτον είναι πολύ νωρίς να πάω στον γιατρό να με δει;δεύτερον για κάποιον λόγο η γραμματέας μονολογησε στον εαυτό της την ώρα που μιλούσαμε ότι είναι μικρή η τιμή της β χοριακης,έχει κάποια κοπέλα άποψη πάνω σε αυτό;γιατί με αγχωσε. Ευχαριστώ πολυ

Καλημέρα :) και συγχαρητηρια είσαι έγκυος !!! Η τιμή της χοριακης σου είναι μια χαρά κι εγώ κάπου τόσο είχα στην 2η μέρα καθυστέρησης . Η τιμή σου θα πρέπει αν 48 ώρες να διπλασιάζεται . Δεν έχει σημασία από τι αριθμό ξεκινάς. Για κάθε γυναίκα είναι διαφορετικό. Όσο για το αν είναι νωρίς για τον γιατρό καλύτερα να κανεις όπως νιώθεις αν κ όπως τα λες την Πέμπτη υπάρχει πιθανότητα να δείτε σάκο. Όσο για τη γραμματέα τραγική αλλά ίσως να εννοούσε ότι είναι ακόμα χαμηλή η χοριακη για να σε δει ο γιατρος. Χαλάρωσε κ όλα θα πάνε καλά :) Λογικα θα σου πει ο γιατρος να επαναλάβεις χοριακη για να δείτε αν η αύξηση είναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nina1986 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,γράφω για πρώτη φορά αν και παρακολουθούσα από αρχές Ιανουαρίου διάφορα θεματακια στο φόρουμ.Με τον σύζυγό μου ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Γενάρη κ είχα τελευταία περίοδο 5 Ιανουαρίου (για 6 ημέρες). Λόγω άγχους έκανα ένα τεστ την Πέμπτη (μια μέρα πριν την αναμενόμενη περιοδο) που μας πέρασε και βγήκε θετικό οπότε την Παρασκευή  (1/2) έκανα β-χοριακη η οποία βγήκε 325.πηρα τηλ στον γυναικολόγο και μου έκλεισε η γραμματέας ραντεβού για την πεμπτη που θα μας έρθει.Ηθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.πρωτον είναι πολύ νωρίς να πάω στον γιατρό να με δει;δεύτερον για κάποιον λόγο η γραμματέας μονολογησε στον εαυτό της την ώρα που μιλούσαμε ότι είναι μικρή η τιμή της β χοριακης,έχει κάποια κοπέλα άποψη πάνω σε αυτό;γιατί με αγχωσε. Ευχαριστώ πολυ

Καλημέρα!!! Η χοριακη σου είναι μια χαρά! 369 ήταν κι εμένα μια μέρα πριν την καθυστέρηση. Σου εύχομαι λοιπόν μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Τώρα η αλήθεια είναι ότι για να δείτε κάτι στον υπέρηχο είναι λίγο νωρίς. Εγώ για πρώτο υπέρηχο πήγα στις 6 βδομάδες και ακούσαμε κατευθείαν καρδούλα! Καλύτερα ζητά να μιλήσεις με τον ίδιο το γιατρό να σου πει ημερομηνίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.με τρόμαξε λιγάκι έως πολύ.να κάνω από μόνη μου μια β χοριακη την Τετάρτη κ να την πάω κ αυτή μαζί?θέλω να πάω γιατι πρέπει να ρωτήσω κάποια πράγματα όσον αφορά την δουλειά μου κ λογικά θα μου πει να ξανά πάω μετά από κανένα διβδομαδο πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nina1986 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.με τρόμαξε λιγάκι έως πολύ.να κάνω από μόνη μου μια β χοριακη την Τετάρτη κ να την πάω κ αυτή μαζί?θέλω να πάω γιατι πρέπει να ρωτήσω κάποια πράγματα όσον αφορά την δουλειά μου κ λογικά θα μου πει να ξανά πάω μετά από κανένα διβδομαδο πιστεύω.

Κοίταξε εγώ στην θεση σου θα μιλούσα με τον γιατρό την Δευτέρα προσωπικά όχι με τη γραμματέα. Θα τον ρωτούσα για την επανάληψη της χοριακης . Κι έμεναν επειδή η δουλειά μου έχει κ ορθοστασία πολλές φορές , μου είπε 15 μέρες off γιατί είναι κρίσιμες εβδομάδες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...... εγω σημερα ειμαι σαν αρρωστη... Εσεις??? Πολυ ανακατοσουρα ρε παιδι μου.... το γλυκουλι μου κανει την εμφανιση του πανηγυρικα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η *Louloudenia* είπε:

Γεια σας κοριτσια...... εγω σημερα ειμαι σαν αρρωστη... Εσεις??? Πολυ ανακατοσουρα ρε παιδι μου.... το γλυκουλι μου κανει την εμφανιση του πανηγυρικα χαχαχαχα

Υπομονή και όλα θα περάσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2019 at 1:33 ΠΜ, ο/η Nina1986 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,γράφω για πρώτη φορά αν και παρακολουθούσα από αρχές Ιανουαρίου διάφορα θεματακια στο φόρουμ.Με τον σύζυγό μου ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Γενάρη κ είχα τελευταία περίοδο 5 Ιανουαρίου (για 6 ημέρες). Λόγω άγχους έκανα ένα τεστ την Πέμπτη (μια μέρα πριν την αναμενόμενη περιοδο) που μας πέρασε και βγήκε θετικό οπότε την Παρασκευή  (1/2) έκανα β-χοριακη η οποία βγήκε 325.πηρα τηλ στον γυναικολόγο και μου έκλεισε η γραμματέας ραντεβού για την πεμπτη που θα μας έρθει.Ηθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.πρωτον είναι πολύ νωρίς να πάω στον γιατρό να με δει;δεύτερον για κάποιον λόγο η γραμματέας μονολογησε στον εαυτό της την ώρα που μιλούσαμε ότι είναι μικρή η τιμή της β χοριακης,έχει κάποια κοπέλα άποψη πάνω σε αυτό;γιατί με αγχωσε. Ευχαριστώ πολυ

Εγω εκανα χοριακη μετα απο 2 θετικα τεστ μετα απο 6 μερες καθυστερηση και βγηκε 309 πιο χαμηλο απο εσενα πηγα στο γιατρο την επομενη μερα δεν ειδαμε τιποτα ουτε σακο γιατι ηταν πολυ νωρις και απολυτα φυσιολογικο μου εδωσε βιταμινες και μου ειπε τι να προσεχω... μετα απο 10 μερες ειδαμε σακο και καρδουλα να κουνιετε και την παρασκευη που ημουν  7κ 1 ακουσαμε και την καρδουλα.. μην ανησυχεις  ειναι πολυ νωρις ακομη ολα θα πανε καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι λίγο αγχωτικό για μένα.τις καθημερινές δουλεύω ξεχνιέμαι λίγο αλλά το σκ που καθόμουν το μυαλό μου πίστευε ότι κάτι θα γίνει κ θα μου έρθει περίοδος.θα σας ενημερώσω ευχαριστώ πολύ.οσον αφορά συμπτώματα πιο πολύ σαν να με πονάει η κοιλιά μου κάποιες στιγμές μέσα στην ημέρα όπως στην αναμονή περιοδου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι κάνετε κορίτσια??? Εγώ πολλούς εμετούς.... Και πεσμένη ψυχολογία..

Καλησπέρα ? Πφ έλα μην πέφτεις!!! Καταλαβαίνω ότι είναι  δύσκολο αλλά θέλει υπομονή !!! ❤️❤️❤️ δεν μπορώ να σου πω και κάποιο κόλπο που μπορεί να βοηθήσει γιατί εγώ μέχρι στιγμής έχω μόνο καμια  αναγούλα ή καούρα.   Αύριο με το καλό μπαίνω στην 8η εβδομάδα , εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα ? Πφ έλα μην πέφτεις!!! Καταλαβαίνω ότι είναι  δύσκολο αλλά θέλει υπομονή !!! ❤️❤️❤️ δεν μπορώ να σου πω και κάποιο κόλπο που μπορεί να βοηθήσει γιατί εγώ μέχρι στιγμής έχω μόνο καμια  αναγούλα ή καούρα.   Αύριο με το καλό μπαίνω στην 8η εβδομάδα , εσυ; 

Εγώ είμαι 8+4 και εδω και δύο μέρες δεν μένει τίποτα στο στομάχι μου. Ας είναι όλα καλά και δεν με πειράζει! Θα περάσουν αυτά όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και εγω σημερα 8βδ. Χθες εμεινα στη κλινικη με ορους δεν ξερω ποσες ωρες εμεινα χωρις νερο και φαγητο και εμετους.. χαλια η κατασταση αντε να περασουν οι πρωτοι μηνες να χαρουμε και λιγο την εγκυμοσυνη μας:) αν και νομιζω δεν θα περασουν ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...