Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια ..εγώ είμαι 16η και τώρα αρχίζω να φούσκωνω..Μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας τι καλά!!! @Penny89Υπαρχει πολυ κακια στο κόσμο ..μη δίνεις σημασία ,αυτές τις κοιλίτσες δε θα τις έχουμε για πάντα ..εκει μέσα είναι η ευτυχία μας όσο μεγάλη και αν γίνει.Τωρα σιγα σιγα που δεν έχουμε και εντονα συμπτώματα θα τις ευχαριστηθούμε...Στο κατω κατω έπρεπε να της πεις εγώ έχω μεγάλη κοιλιά γιατί είμαι έγκυος εσύ κυρά μου γιατί έχεις τόσο μεγάλη γλώσσα??Μήπως είσαι φίδι??????Εγώ τα λέω κάτι τέτοια...Όπως μου μιλάνε ...μιλάω. 

Χαχαχχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχα @efittaακομη γελαω μου έφτιαξε την μέρα χαχαχαχαχαχαχαχα πολύ καλά τα ειπες έχε χάρη εμένα καιγόταν ο κώλος μου να κάνω αυχενική αυτή είχε όρεξη απο κάτω χαχαχαχχαχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Γεια σας και από μένα!

Είμαι 9εβδ + 1ημ. Εγώ ευτυχώς δεν κάνω εμετούς. Μόνο ζαλάδες έχω και υπνηλία, αλλά νομίζω φταίει το utrogestan που παίρνω. Και κάτι πονάκια που και που. Η κοιλιά μου πάντως φαίνεται.

Γεια σου Νικολετα μου.Καλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλο το μωράκι σου.Εχω ακούσει ότι τα κανει κάτι τέτοια τα utrogestan αλλα αφού χρειάζεται να το πάρεις τι να κανεις;Πολυ νωρίς φαινεται η κοιλια σου.Δεν θα ειναι το πρώτο σου Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σου Νικολετα μου.Καλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλο το μωράκι σου.Εχω ακούσει ότι τα κανει κάτι τέτοια τα utrogestan αλλα αφού χρειάζεται να το πάρεις τι να κανεις;Πολυ νωρίς φαινεται η κοιλια σου.Δεν θα ειναι το πρώτο σου Ε;

Γεια και σε σένα!

Τα έπαιρνα και πέρσι τα utrogestan που είχα μείνει πάλι έγκυος και είχα πάλι ζάλη. Παιδάκι όμως δεν έχω ακόμα γιατί η περσινή μου εγκυμοσύνη ήταν έκτοπη (εξωμήτριο). Δεν ξέρω αν αυτός είναι ο λόγος που φαίνεται η κοιλιά μου από τώρα. Έχω πάρει και 4 κιλά. Είμαι 54,5 κιλά τώρα. Κι εσύ είσαι έγκυος είδα; Σε ποια βδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Γεια και σε σένα!

Τα έπαιρνα και πέρσι τα utrogestan που είχα μείνει πάλι έγκυος και είχα πάλι ζάλη. Παιδάκι όμως δεν έχω ακόμα γιατί η περσινή μου εγκυμοσύνη ήταν έκτοπη (εξωμήτριο). Δεν ξέρω αν αυτός είναι ο λόγος που φαίνεται η κοιλιά μου από τώρα. Έχω πάρει και 4 κιλά. Είμαι 54,5 κιλά τώρα. Κι εσύ είσαι έγκυος είδα; Σε ποια βδομάδα είσαι;

Καλε εσυ είσαι μινιόν ?Ίσως και να ειναι τοτε επειδή είσαι πολυ αδυνατη και γι’αυτο να φαινεται.Εγω ειμαι έντεκα εβδομαδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλε εσυ είσαι μινιόν ?Ίσως και να ειναι τοτε επειδή είσαι πολυ αδυνατη και γι’αυτο να φαινεται.Εγω ειμαι έντεκα εβδομαδων 

Χαχα όχι στα κιλά κανονική είμαι. Απλά είμαι κοντούλα 1,60 μ. ?

Άρα 2 βδομάδες διαφορά έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Χαχα όχι στα κιλά κανονική είμαι. Απλά είμαι κοντούλα 1,60 μ. ?

Άρα 2 βδομάδες διαφορά έχουμε.

Ναι κοντα είμαστε.Εγω εχω αυχενική την Παρασκευή.Εσυ την έχεις κλείσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Ναι κοντα είμαστε.Εγω εχω αυχενική την Παρασκευή.Εσυ την έχεις κλείσει;

Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!

Εγώ θα πάω την Τετάρτη στον γιατρό για να με δει πάλι και λογικά τότε θα μου πει πότε θα κάνω κι εγώ αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλώς τα δέχτηκα !!!Μόλις έκανε την εμφάνισή της η κυτταρίτιδα...Και νόμιζα ότι τη γλύτωσα... το έπαιζα κορμαρα???Εχω υποστεί ένα σοκ ..???δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα λόγω αθλητισμού...έκανα Και σχέδια για παραλία τρομάρα μου ??με Καμια πισινα απ τα jumbo με βλεπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια καλώς τα δέχτηκα !!!Μόλις έκανε την εμφάνισή της η κυτταρίτιδα...Και νόμιζα ότι τη γλύτωσα... το έπαιζα κορμαρα???Εχω υποστεί ένα σοκ ..???δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα λόγω αθλητισμού...έκανα Και σχέδια για παραλία τρομάρα μου ??με Καμια πισινα απ τα jumbo με βλεπω...

Χαχαχα με έκανες και γελασα.Ειμαι σίγουρη παντως ότι ειναι ιδεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2019 at 10:41 ΜΜ, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια καλώς τα δέχτηκα !!!Μόλις έκανε την εμφάνισή της η κυτταρίτιδα...Και νόμιζα ότι τη γλύτωσα... το έπαιζα κορμαρα???Εχω υποστεί ένα σοκ ..???δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα λόγω αθλητισμού...έκανα Και σχέδια για παραλία τρομάρα μου ??με Καμια πισινα απ τα jumbo με βλεπω...

Φίλη μου μην αγχώνεσαι για την κυτταρίτιδα! Ποιος θα την δει άλλωστε κάτω από την κοιλιά; Εσύ βγες θεά στην παραλία να περιφέρεις την κοιλίτσα σου και μην μασάς καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια . @Mommy 6 απ ότι θυμάμαι εσυ εχεις την Αυχενική σου αυτή την εβδομάδα ..άντε έφτασε η ώρα...με το καλό.Εγω έκλεισα τις προάλλες για Β επιπέδου 4/5..έχω ακόμη .Ηρέμησες απ τα συμπτώματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ομορφα!! @Mommy 6 εσυ εχεις αυχενικη την Παρασκευη??Αιντε τπτ δεν εμεινε!!Εγω εχω ακομα για το ραντεβου 8/4 εχω κλεισει!!Βλεπω οτι με εχει πιασει μια τρελα και σκεφτομαι να το μεταφερω το ραντεβου για λιγο πιο νωρις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια . @Mommy 6 απ ότι θυμάμαι εσυ εχεις την Αυχενική σου αυτή την εβδομάδα ..άντε έφτασε η ώρα...με το καλό.Εγω έκλεισα τις προάλλες για Β επιπέδου 4/5..έχω ακόμη .Ηρέμησες απ τα συμπτώματα ?

Ναιιιι την Παρασκευή.Ενταξη ειναι και το Πασχα στη μέση θα περάσει ο καιρός γρηγορα και για σένα.Ενδιαμεσα δεν θα σε δει καθολου;Οχι ακομα χάλια ειμαι αλλα σκέφτομαι πως δεν έμεινε πολυ για να παρηγοριεμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλημερα κοριτσια ομορφα!! @Mommy 6 εσυ εχεις αυχενικη την Παρασκευη??Αιντε τπτ δεν εμεινε!!Εγω εχω ακομα για το ραντεβου 8/4 εχω κλεισει!!Βλεπω οτι με εχει πιασει μια τρελα και σκεφτομαι να το μεταφερω το ραντεβου για λιγο πιο νωρις??

Ελα υπομονή και εσυ.Δυο βδομαδουλες εμειναν ?.Εντωμεταξυ απο χθες εντελώς ξαφνικά βλεπω την κοιλια μου φουσκωμένη αλλα λιγο περιεργα.Οχι χαμηλά οπως ήμουν στις προηγούμενες εγκυμοσύνες αλλα στρογγυλεμένη ψηλά στο ύψος του άφαλου.Αφου το μωρο δεν ειναι τόσο ψηλά πως γινεται;???Και να πεις ότι παραφαγα αφού τα βγαζω ολα.Ισως ειναι απλά πρηξιμο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Ελα υπομονή και εσυ.Δυο βδομαδουλες εμειναν ?.Εντωμεταξυ απο χθες εντελώς ξαφνικά βλεπω την κοιλια μου φουσκωμένη αλλα λιγο περιεργα.Οχι χαμηλά οπως ήμουν στις προηγούμενες εγκυμοσύνες αλλα στρογγυλεμένη ψηλά στο ύψος του άφαλου.Αφου το μωρο δεν ειναι τόσο ψηλά πως γινεται;???Και να πεις ότι παραφαγα αφού τα βγαζω ολα.Ισως ειναι απλά πρηξιμο ?

Ναι στο τελος ξερω οτι θα κανω υπομονη αλλα σε δουλεια να βρισκομαστε??!!Αχ δεν ξερω καθολου απο κοιλιτσες για να σου πω την γνωμη μου!!Λες να σου πουν στην αυχενικη για αγορακι γιαυτο να ειναι διαφορετικη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Ναι στο τελος ξερω οτι θα κανω υπομονη αλλα σε δουλεια να βρισκομαστε??!!Αχ δεν ξερω καθολου απο κοιλιτσες για να σου πω την γνωμη μου!!Λες να σου πουν στην αυχενικη για αγορακι γιαυτο να ειναι διαφορετικη????

Δεν κοιτάνε καθολου για το φύλλο στην αυχενική εδω.Και για ιδιωτικά αν θες να το δεις πρέπει να είσαι πάνω απο 16 εβδομαδων.Εχω κλείσει ηδη ιδιωτικό υπέρηχο για να δω το φύλλο την 1η Μαΐου.Να έχουμε κάτι να περιμένουμε μετα την αυχενική ?Μπα Οχι σιγουρα κοριτσακι ειναι απλά ειναι διαφορετική η κοιλια μάλλον λόγω του περσινού χειρουργείου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Ναιιιι την Παρασκευή.Ενταξη ειναι και το Πασχα στη μέση θα περάσει ο καιρός γρηγορα και για σένα.Ενδιαμεσα δεν θα σε δει καθολου;Οχι ακομα χάλια ειμαι αλλα σκέφτομαι πως δεν έμεινε πολυ για να παρηγοριεμαι.

Ναι έχω ένα ραντεβού σε δύο βδομάδες ...ευτυχώς να το δω λιγάκι.! Πιστευω ότι φτάνει στο τέλος η ταλαιπωρία σου με τους εμετούς ..εμένα στη 14η σταμάτησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια λέτε να μου περάσει ποτέ αυτή η απέχθεια που έχω για γλυκά ,κρέας ,γαλακτοκομικά ,τυριά ,αυγα,αναψυκτικά και καφέ?Πραγματικά δεν εχω τι να φάω ...τι να πιω ..δεν τρώω τίποτα πραγματικά.μονο ψωμι και μακαρόνια που και που  .Υπάρχει περίπτωση να συνέλθω ?Ειμαι 17η εβδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ αύριο θα πάω στον γιατρό και λογικά θα μου πει πότε να πάω για αυχενική. Σήμερα το βράδυ είχα καούρες και αναγούλα και δεν έκλεισα μάτι.

@efitta το έχεις πει στον γιατρό για να σου δώσει βιταμίνες; Δεν κάνει να τρως μόνο ψωμί. Θα εξαντληθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta και εγω ημουνα χαλια ετρωγα μονο σουπα φιδε και λιγο μακαρονι σκετα δεν μπορουσα να πιω τιποτα αλλα στη 14 βδομαδα που ενιωσα καλυτερα εχει βελτιωθει η ορεξη μου μπορω να φαω αρκετα πραγματα εκτος κρεας ουτε γλυκα αλλα εχω προβλημα ακομα δεν μπορω να πκιω πολλα πραγματα καποιες μερες ουτε νερο ελπιζω να περασει..ειμαι 14+5.. ελπιζω να φτιαξει η ορεξη σου συντομα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ αύριο θα πάω στον γιατρό και λογικά θα μου πει πότε να πάω για αυχενική. Σήμερα το βράδυ είχα καούρες και αναγούλα και δεν έκλεισα μάτι.

@efitta το έχεις πει στον γιατρό για να σου δώσει βιταμίνες; Δεν κάνει να τρως μόνο ψωμί. Θα εξαντληθείς.

Δεν το έχω πει ακόμα ..αλλα πρέπει..Για να δω τι θα μου πει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nana_? είπε:

@efitta και εγω ημουνα χαλια ετρωγα μονο σουπα φιδε και λιγο μακαρονι σκετα δεν μπορουσα να πιω τιποτα αλλα στη 14 βδομαδα που ενιωσα καλυτερα εχει βελτιωθει η ορεξη μου μπορω να φαω αρκετα πραγματα εκτος κρεας ουτε γλυκα αλλα εχω προβλημα ακομα δεν μπορω να πκιω πολλα πραγματα καποιες μερες ουτε νερο ελπιζω να περασει..ειμαι 14+5.. ελπιζω να φτιαξει η ορεξη σου συντομα ? 

Τι να πω ...εγώ πάντως δε βλέπω διαφορά ακόμα..δεν εχω όρεξη ποτέ μου.Τωρα πια δε νιώθω άσχημα απο αναγουλες εμετούς και τέτοια ..απλώς δεν πεινάω και με απωθούν τα περισσότερα φαγητά.Ελπιζω να μη κάνω κακό στο μωράκι μου που δεν τρώω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.... Είμαι στην 6η εβδομάδα. Πολύ νωρίς ακόμη. Τα συμπτώματα έχουν έρθει... Ήδη τα πρώτα παντελόνια τα χω αφήσει στη άκρη.... Δεν μου κουμπώνουν.... Χθες μου έγραψε προληπτικά ο γιατρός προγεστερονη.. Εσείς για ποσο καιρό περνάτε? Ήδη κουτουλαω τους τοίχους. Όχι ότι δεν το χα.. Αλλά τεσπα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από εμένα.... Είμαι στην 6η εβδομάδα. Πολύ νωρίς ακόμη. Τα συμπτώματα έχουν έρθει... Ήδη τα πρώτα παντελόνια τα χω αφήσει στη άκρη.... Δεν μου κουμπώνουν.... Χθες μου έγραψε προληπτικά ο γιατρός προγεστερονη.. Εσείς για ποσο καιρό περνάτε? Ήδη κουτουλαω τους τοίχους. Όχι ότι δεν το χα.. Αλλά τεσπα. ??

Γεια στο σταρακι! Πολύ χαίρομαι που μιλάμε και σε αυτό το ποστ!! Έκανες υπέρηχο? Από υπνηλία κι εγώ άλλο τίποτα.... Είμαι 15+5 και ακόμα έχω ένα στομάχι χάλια, συνέχεια νιώθω μια άσχημη γεύση. Από κιλά δεν ξέρω τι γίνεται γιατί μου έχει χαλάσει η ζυγαριά ευτυχώς!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...