Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

την ειχα διαβασει κ εγω την ιστορια σου σε αλλο θεμα..Να εισαι αισιοδοξη, ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα και θα κρατας σε λιγο του μικρο ζουζουνι σου!

Ναι κοριτσάκι μου είμαι πολύ αισιόδοξη όλα δείχνουν πολύ καλά δόξα τον Θεο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Ναι αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο μάλλον Εχω αγόρι με νοιάζει οτι είναι υγιή αχ κορίτσια μου είμαι τόσο ευλογημένη Εχω περάσει τοσα πολλά αυτό το παιδάκι θα είναι η ζωή μου

Με το καλο @Penny89 μου.Υπεροχα τα νεα σου ❤️Ολα θα πανε τελεια θα το δεις και ειναι παρα πολυ όμορφο που έχεις τόση πίστη.Ειχες κάποια αποβολή πριν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Με το καλο @Penny89 μου.Υπεροχα τα νεα σου ❤️Ολα θα πανε τελεια θα το δεις και ειναι παρα πολυ όμορφο που έχεις τόση πίστη.Ειχες κάποια αποβολή πριν;

Είχα ενδομήτριο θάνατο λόγω θρομβοφιλιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Είχα ενδομήτριο θάνατο λόγω θρομβοφιλιας

Αχ βρε αγάπη μου λυπάμαι ειλικρινά.Αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα εφόσον γνωρίζετε το πρόβλημα και φαντάζομαι κανεις αντιπηκτικες ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Αχ βρε αγάπη μου λυπάμαι ειλικρινά.Αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα εφόσον γνωρίζετε το πρόβλημα και φαντάζομαι κανεις αντιπηκτικες ❤️❤️❤️

Της Παναγίας τα ματια κάνω Οχι μονο ενέσεις παίρνω σαλοσπιρ κάνω ενέσεις παίρνω κορτιζονη και σήμερα εκανα Doppler μητριαιων αρτηριών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Ναι αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο μάλλον Εχω αγόρι με νοιάζει οτι είναι υγιή αχ κορίτσια μου είμαι τόσο ευλογημένη Εχω περάσει τοσα πολλά αυτό το παιδάκι θα είναι η ζωή μου

Ολα καλα να πανε κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2019 at 4:27 ΜΜ, ο/η Penny89 είπε:

Είχα ενδομήτριο θάνατο λόγω θρομβοφιλιας

Λυπάμαι πολύ,αυτή τη φορά θα σου πάνε όλα τέλεια!!!να σε ρωτησω κατι ποσο εβδομάδων ήσουν;έχω και εγώ θρομβοφιλια και κάνω αντιπηκτικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κορίτσια, έχετε κι εσείς αρκετά υγρά? 14+5 ειμαι σημερα. 

Πεντε εσώρουχα αλλάζω τη μερα και παλι μούσκεμα ειμαι.Εντωμεταξυ έκανα καλλιέργεια την προηγούμενη εβδομαδα και με πήραν τηλεφωνο σημερα ότι εχω group b strep.αρχισα αντιβίωση ηδη αλλα απο όσα διάβασα δεν περνάει εύκολα και ότι μια στις τέσσερις έγκυες το έχουν και δεν το γνωρίζουν και το μαθαίνουν τυχαία απο καμία εξέταση.Το ειχε κάποια άλλη κοπέλα αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Λυπάμαι πολύ,αυτή τη φορά θα σου πάνε όλα τέλεια!!!να σε ρωτησω κατι ποσο εβδομάδων ήσουν;έχω και εγώ θρομβοφιλια και κάνω αντιπηκτικες.

Ημουν 28 εβδομάδων Doppler μητριαιων αρτηριών κανείς;;; @vivika10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Penny89 είπε:

Ημουν 28 εβδομάδων Doppler μητριαιων αρτηριών κανείς;;; @vivika10

Ναι,εγώ δεν παίρνω σαλοσπιρ,μόνο τις αντιπηκτικες κάνω,δεν ήξερες ότι έχεις θρομβοφιλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ! Μόλις γυρίσαμε από γιατρό . Το μικρό μας έχει γίνει άλλο τόσο απ την αυχενική . Χτύπαγε χεράκια ποδαράκια , αναπηδουσε. Μου λέει ο γιατρός καλά μόλις ξεκινήσεις να το νιώθεις θα κάνει πάρτυ δεν κάθεται σε ησυχία χαχα. Πάλι δεν είδαμε ξεκάθαρα το φύλλο γιατί δεν βόλευε η θέση κ επίσης έβαζε και τον ομφάλιο λώρο μπροστά συνέχεια . Αλλά δεν πειράζει μας νοιάζει που είμαστε καλά ❤️

Επειδη διάβασα και κάτι με υγρά εγώ παω ανάλογα τις μέρες . Μια έχω λευκά λιγοστά , μια καθόλου και κάποιες ημέρες σαν νερό . Σε κάθε περίπτωση εάν δεν παρατηρείτε μάτι περίεργο (μυρωδιες κλπ.) όλα αυτά είναι φυσιολογικά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ναι,εγώ δεν παίρνω σαλοσπιρ,μόνο τις αντιπηκτικες κάνω,δεν ήξερες ότι έχεις θρομβοφιλια;

Οχι φυσικά που να το ξέρω και μόνη μου το εψαξα δεν μου είπε καν ο γιατρός θα εχανα και άλλο μωρό αν το αφηνα σαλοσπιρ γιατί δεν παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Οχι φυσικά που να το ξέρω και μόνη μου το εψαξα δεν μου είπε καν ο γιατρός θα εχανα και άλλο μωρό αν το αφηνα σαλοσπιρ γιατί δεν παίρνεις;

Η Αιματολογος θεωρεί ότι με καλύπτει η ένεση,να σε ρωτήσω και κάτι άλλο κάθε πότε κάνεις  Doppler μητριαιων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ...πριν λίγο γύρισα και εγω απ το γιατρό.Ολα καλά δόξα το Θεό Και το μωράκι και ο τράχηλος σταθερός (ουφ)...εκλεισα ραντεβού για Β επιπέδου.Μαλλον κοριτσάκι ειναι αλλά πάλι δεν ήταν σίγουρος ο γιατρός ...?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ...πριν λίγο γύρισα και εγω απ το γιατρό.Ολα καλά δόξα το Θεό Και το μωράκι και ο τράχηλος σταθερός (ουφ)...εκλεισα ραντεβού για Β επιπέδου.Μαλλον κοριτσάκι ειναι αλλά πάλι δεν ήταν σίγουρος ο γιατρός 

Μπραβο κοριτσι μου,ντροπαλουλα ειναι η μικρη σου μαλλον??!!Ποτε εκλεισες Β επιπεδου ειμαστε μαζι και θελω να ξερω ποσο εχω ακομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @efitta και ετσι να μείνει ο τράχηλος σου μεχρι τέλος.Δεν θελουμε αλλαγές.Εγω εχω την άλλη Παρασκευή την αυχενική.Αντε μια εβδομαδα έμεινε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Πεντε εσώρουχα αλλάζω τη μερα και παλι μούσκεμα ειμαι.Εντωμεταξυ έκανα καλλιέργεια την προηγούμενη εβδομαδα και με πήραν τηλεφωνο σημερα ότι εχω group b strep.αρχισα αντιβίωση ηδη αλλα απο όσα διάβασα δεν περνάει εύκολα και ότι μια στις τέσσερις έγκυες το έχουν και δεν το γνωρίζουν και το μαθαίνουν τυχαία απο καμία εξέταση.Το ειχε κάποια άλλη κοπέλα αυτο;

Έτσι σήμερα είχα κι εγώ αρκετά και ανησύχησα. Λες και είναι το πρώτο μου κάνω .... Δεν μου έχει τύχει αυτό με το group b strep. Με κολπικά υγρά έκανες την εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Μπραβο κοριτσι μου,ντροπαλουλα ειναι η μικρη σου μαλλον??!!Ποτε εκλεισες Β επιπεδου ειμαστε μαζι και θελω να ξερω ποσο εχω ακομα!!

Ναι μωρε η γλυκουλα μου??4/5 έκλεισα Β επιπέδου...μου φαίνεται αιώνας. .ενδιάμεσα θα έχω άλλο ένα ραντεβού ευτυχώς...Με το καλό να την κάνουμε να μας φύγει και αυτό το άγχος.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Μπράβο @efitta και ετσι να μείνει ο τράχηλος σου μεχρι τέλος.Δεν θελουμε αλλαγές.Εγω εχω την άλλη Παρασκευή την αυχενική.Αντε μια εβδομαδα έμεινε ?

Ναι ευτυχώς όλα καλά, ηρέμησα λίγο.Με το καλο να κάνεις την Αυχενική σου και εσύ ...λίγη υπομονη ακομα..έφτασε.❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Ναι μωρε η γλυκουλα μου??4/5 έκλεισα Β επιπέδου...μου φαίνεται αιώνας. .ενδιάμεσα θα έχω άλλο ένα ραντεβού ευτυχώς...Με το καλό να την κάνουμε να μας φύγει και αυτό το άγχος.❤❤❤

Αχ εχει ακομα....τι να κανουμε υπομονη!!!Απλα την περιμενα λιγο πιο νωρις...τεσπα γερα να ειναι και ο καιρος θα περασει!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Η Αιματολογος θεωρεί ότι με καλύπτει η ένεση,να σε ρωτήσω και κάτι άλλο κάθε πότε κάνεις  Doppler μητριαιων;

Αν δεν εχεις θέμα με το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο τοτε σε καλύπτει αν εχεις δεν σε καλύπτει στην αυχενική κανεις και πιο μετά δεν ξέρω κάθε πότε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έτσι σήμερα είχα κι εγώ αρκετά και ανησύχησα. Λες και είναι το πρώτο μου κάνω .... Δεν μου έχει τύχει αυτό με το group b strep. Με κολπικά υγρά έκανες την εξέταση?

Εγω το ειχα και στην τεταρτη κορη μου αλλα το είδαμε λίγες εβδομαδες πριν την γεννα.Κανονικα θέλει κατευθείαν μόλις είσαι σε τοκετο να πας για ενδοφλέβια αντιβίωση  γιατι θέλει κάπου τέσσερις ωρες για να ειναι καλυμμένο το μωρο.Αλλα ετσι οπως γεννάω εγω γρηγορα που να προλάβουμε.Ναι με κολπικά υγρά την έκαναν την εξέταση.

Εσυ που είσαι σχεδόν 15 εβ πως πας με τους εμετούς και τις ναυτίες;Είσαι οκ τωρα;Δεν αντέχω άλλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Εγω το ειχα και στην τεταρτη κορη μου αλλα το είδαμε λίγες εβδομαδες πριν την γεννα.Κανονικα θέλει κατευθείαν μόλις είσαι σε τοκετο να πας για ενδοφλέβια αντιβίωση  γιατι θέλει κάπου τέσσερις ωρες για να ειναι καλυμμένο το μωρο.Αλλα ετσι οπως γεννάω εγω γρηγορα που να προλάβουμε.Ναι με κολπικά υγρά την έκαναν την εξέταση.

Εσυ που είσαι σχεδόν 15 εβ πως πας με τους εμετούς και τις ναυτίες;Είσαι οκ τωρα;Δεν αντέχω άλλο ?

Κοίτα μου είχαν περάσει λίγο τα συμπτώματα αυτά και μετά εκεί που ξεθαρεψα λιγο ξαφνικά πάλι τα ίδια. Εμετοί και δε συμμαζευεται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Αχ εχει ακομα....τι να κανουμε υπομονη!!!Απλα την περιμενα λιγο πιο νωρις...τεσπα γερα να ειναι και ο καιρος θα περασει!!??

Και εγώ όταν μου είπε 4/5 έπαθα ένα σοκ...νόμιζα θα την κάνω σε κανα δυο εβδομάδες...αλλά τι να κάνουμε ..υπομονή.θα είναι και το Πάσχα ενδιάμεσα και ίσως περάσει κάπως πιο γρήγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...