Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η neraidoula86 είπε:

Εγω μέχρι που σκεφτηκα να αγορασω ενα στηθοσκόπειο αυτο που εχουν οι γιατροι να ακουν την καρδια, ισχυει οτι μπορω να την ακουω με αυτο ή οχι!!! ειμαι τρελη αλλα καπου νομιζω το διαβασα!!! :P :P δεν ξερω ποτε εχω ξανα υπέρηχο, θα παω την Δευτερα να κανω εξεταση για τον θηρεοειδη μου, μιας και παιρνω χαπι και θα τον ρωτησω για τον υπερηχο. Εσυ πως εισαι?? 

@Suxumuxu καλως ηρθες και εγω στην 8η ειμαι.!!!! :) Ναι πραγματι δεν περνανε οι μερες....θελω να βλεπω πως μεγαλωνει, ξερεις.... <3 να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!

<3 <3 <3

Ξέρω ότι υπάρχει ενα μηχάνημα Doppler που το έχεις και ακούς την καρδιά του μωρού. Δεν ξέρω αν το έχει αγοράσει κάποια. Να σου πω εγώ δεν ψήνομαι για κάτι τέτοιο γιατί νομίζω ότι θα με αγχωνε περισσότερο αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!! Εγώ κορίτσια έχω κατεβάσει μια εφαρμογή στο κινητό μου (έχω iPhone δεν ξέρω αν υπάρχει και για λογισμικό Android ) λέγεται pregnancy + . Βάζεις κατά προσέγγιση την ΠΗΤ σου και μετά ανάλογα την εβδομάδα που βρίσκεσαι σου δείχνει πως αναπτύσσεται το έμβρυο , το πραγματικό του μέγεθος και άλλα πολλά :) είναι σαν πραγματική εικόνα μέσα στη μήτρα 3D ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Καλημερααα!! Εγώ κορίτσια έχω κατεβάσει μια εφαρμογή στο κινητό μου (έχω iPhone δεν ξέρω αν υπάρχει και για λογισμικό Android ) λέγεται pregnancy + . Βάζεις κατά προσέγγιση την ΠΗΤ σου και μετά ανάλογα την εβδομάδα που βρίσκεσαι σου δείχνει πως αναπτύσσεται το έμβρυο , το πραγματικό του μέγεθος και άλλα πολλά :) είναι σαν πραγματική εικόνα μέσα στη μήτρα 3D ! 

Εγώ βαζω σε διάφορα σάιτ που έχουν υπολογιστή εγκυμοσύνης και γράφουν κι εκεί τα πάντα αναλυτικά. Απλά σήμερα εγώ δεν έχω έντονα συμπτώματα όπως χτες ας πούμε. Βέβαια ξέρω ότι αυτά πάνε και έρχονται αλλά ένα άγχος το έχω όσο να ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγώ βαζω σε διάφορα σάιτ που έχουν υπολογιστή εγκυμοσύνης και γράφουν κι εκεί τα πάντα αναλυτικά. Απλά σήμερα εγώ δεν έχω έντονα συμπτώματα όπως χτες ας πούμε. Βέβαια ξέρω ότι αυτά πάνε και έρχονται αλλά ένα άγχος το έχω όσο να ναι!!

Σε καταλαβαίνω αλλά νομίζω πως δεν πρέπει να δίνουνε σημασία σε συμπτώματα!Πραγματικα κάθε μέρα νιώθω διαφορετικά.  Εμένα χθες το βράδυ ποναγε πολύ το στήθος μου σήμερα πάλι πονάει αλλά  λιγότερο από χθες. Πονάκια σαν της περιόδου πάνε κ έρχονται . Βασικό μου «πρόβλημα» είναι η δυσκοιλιότητα την οποία δεν είχα ποτε ! Τώρα η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρούμαι νιώθω πρηξίματα κλπ. που να πάρω και σίδηρο ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά νομίζω πως δεν πρέπει να δίνουνε σημασία σε συμπτώματα!Πραγματικα κάθε μέρα νιώθω διαφορετικά.  Εμένα χθες το βράδυ ποναγε πολύ το στήθος μου σήμερα πάλι πονάει αλλά  λιγότερο από χθες. Πονάκια σαν της περιόδου πάνε κ έρχονται . Βασικό μου «πρόβλημα» είναι η δυσκοιλιότητα την οποία δεν είχα ποτε ! Τώρα η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρούμαι νιώθω πρηξίματα κλπ. που να πάρω και σίδηρο ????

Έτσι είναι όπως τα λες. Τα συμπτώματα αλλάζουν συνέχεια. Όταν έρχονται είναι μια χαρά όταν φεύγουν για λίγο εκεί αρχίζει το άγχος!!!? Εγώ το μόνο που δεν είχα σε καμία εγκυμοσύνη μου ήταν και είναι η δυσκοιλιότητα!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η neraidoula86 είπε:

Εγω μέχρι που σκεφτηκα να αγορασω ενα στηθοσκόπειο αυτο που εχουν οι γιατροι να ακουν την καρδια, ισχυει οτι μπορω να την ακουω με αυτο ή οχι!!! ειμαι τρελη αλλα καπου νομιζω το διαβασα!!! :P:P δεν ξερω ποτε εχω ξανα υπέρηχο, θα παω την Δευτερα να κανω εξεταση για τον θηρεοειδη μου, μιας και παιρνω χαπι και θα τον ρωτησω για τον υπερηχο. Εσυ πως εισαι?? 

@Suxumuxu καλως ηρθες και εγω στην 8η ειμαι.!!!! :) Ναι πραγματι δεν περνανε οι μερες....θελω να βλεπω πως μεγαλωνει, ξερεις.... ❤️ να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!

❤️ ❤️ ❤️

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου,να εχουμε ολες μια ομορφη εγκυμοσυνη...!!!Εγω εχω στις 12/2 παλι ραντεβου και η μερα μου φαινεται οτι εχει 48 ωρες!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα τα συμπτωματα πανε και ερχονται και δεν πρεπει να μας αχονουν..και εγω μια με πονα το στηθος μια οχι, αλλα εχω συνεχως μια γευση στο στομα μου δεν ξερω πως να το εξηγησω και με διαλυει πραγματικα δεν παλευετε..? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είστε??? Εγώ έχω ένα στομάχι χάλια... Κανόνισα Τετάρτη να πάω για τον προγεννητικό. Αυχενική έκλεισα τον μαρτιο. 4 Μαρτίου για την ακρίβεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πώς είστε??? Εγώ έχω ένα στομάχι χάλια... Κανόνισα Τετάρτη να πάω για τον προγεννητικό. Αυχενική έκλεισα τον μαρτιο. 4 Μαρτίου για την ακρίβεια!

Κι ότι σκεφτόμουν τώρα να στείλω πως είμαστε :) αντε με το καλό ο προγεννητικος !!! Εμένα προς το παρόν το στομάχι είναι οκ παρατηρώ ότι ίσως δυσκολεύομαι να χωνέψω κάποια φαγητά . Σήμερα έχω όλη μέρα ατονία κ πονοκέφαλο. Την Πέμπτη έχω υπέρηχο που μπαίνω στην 7η εβδομάδα ! Για να δουμε τι θα δούμε ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η andy2019 είπε:

Κι ότι σκεφτόμουν τώρα να στείλω πως είμαστε :) αντε με το καλό ο προγεννητικος !!! Εμένα προς το παρόν το στομάχι είναι οκ παρατηρώ ότι ίσως δυσκολεύομαι να χωνέψω κάποια φαγητά . Σήμερα έχω όλη μέρα ατονία κ πονοκέφαλο. Την Πέμπτη έχω υπέρηχο που μπαίνω στην 7η εβδομάδα ! Για να δουμε τι θα δούμε ... 

Έχεις κάνει προγεννητικό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα τα συμπτωματα πανε και ερχονται και δεν πρεπει να μας αχονουν..και εγω μια με πονα το στηθος μια οχι, αλλα εχω συνεχως μια γευση στο στομα μου δεν ξερω πως να το εξηγησω και με διαλυει πραγματικα δεν παλευετε..? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nana_? είπε:

Πραγματικα τα συμπτωματα πανε και ερχονται και δεν πρεπει να μας αχονουν..και εγω μια με πονα το στηθος μια οχι, αλλα εχω συνεχως μια γευση στο στομα μου δεν ξερω πως να το εξηγησω και με διαλυει πραγματικα δεν παλευετε..? 

Μια από τα ίδια ακριβώς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω σημερα ανακατευομαι ολη μερα!!!! χαλια... Και η μεση μου με εχει πεθανει..  Με χτυπαει στο αριστερο ποδι... Πωπω και δεν εχω παρει ακομα κιλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τελειωσα με τον προγεννητικο κοριτσαρες,βγηκαν τα αποτελεσματα σημερα...ολα οκ!!Οσο για το στομαχι,ολη μερα ειμαι καλα αλλα το βραδυ οτι και να φαω το βγαζω...μπλιαχχχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Εγω τελειωσα με τον προγεννητικο κοριτσαρες,βγηκαν τα αποτελεσματα σημερα...ολα οκ!!Οσο για το στομαχι,ολη μερα ειμαι καλα αλλα το βραδυ οτι και να φαω το βγαζω...μπλιαχχχ!!!

Καλημέρα , μπράβο !! ?? σε καταλαβαίνω χθες όλη μέρα δεν μπορούσα να χωνέψω τίποτα όμως!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Εγω μεχρι ωρας ειμαι καλα ? Εκανα εχθες τον προγγενητικο την πεμπτη θα παρω αποτελεσματα.... :) Καλη μερα σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Εγω μεχρι ωρας ειμαι καλα ? Εκανα εχθες τον προγγενητικο την πεμπτη θα παρω αποτελεσματα.... :) Καλη μερα σε ολες....

Άντε καλά αποτελέσματα κοπέλα μου! Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εσείς πίνετε καφέ; Εγώ πίνω ένα εσπρεσακι τη μέρα. Μου είπε ο γιατρος ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να προσέχω την «κρυμμένη» σε αναψυκτικά - σοκολάτα κλπ. που δεν είμαι φαν έτσι κι αλλιώς ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Άντε καλά αποτελέσματα κοπέλα μου! Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εσείς πίνετε καφέ; Εγώ πίνω ένα εσπρεσακι τη μέρα. Μου είπε ο γιατρος ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να προσέχω την «κρυμμένη» σε αναψυκτικά - σοκολάτα κλπ. που δεν είμαι φαν έτσι κι αλλιώς ... 

Η πρώτη απορία που είχα μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος!!Εγώ πινω δυο καφέδες την ημέρα απλά όπως είπες αποφεύγω την κρυμμένη καφεΐνη σε τσάι σοκολάτα κοκα κολα και άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Άντε καλά αποτελέσματα κοπέλα μου! Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εσείς πίνετε καφέ; Εγώ πίνω ένα εσπρεσακι τη μέρα. Μου είπε ο γιατρος ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να προσέχω την «κρυμμένη» σε αναψυκτικά - σοκολάτα κλπ. που δεν είμαι φαν έτσι κι αλλιώς ... 

εγω απο πολυ νωρις μου ξυνισε ο καφες... δεν μπορουσα να τον πιω.. με ανακατευε.. Τωρα δεν πινω οχι... κανα γλυκακι που και που..  μπορει να φαω...  Πηρα τελικα σημερα τις εξετασεις μου..  Πηρα ενα φοβο το πρωι...  ειδα θετικα αντισωματα σε ερυθρα και κυταρρομεγαλοιο και τρελαθηκα.. Παναγια μου λεω... αλλα τελικα διαβασα στο ιντερνετ οτι σημαινει οτι τα εχω περασει καποια στιγμη και απλα εχω αντισωματα..  ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η *Louloudenia* είπε:

εγω απο πολυ νωρις μου ξυνισε ο καφες... δεν μπορουσα να τον πιω.. με ανακατευε.. Τωρα δεν πινω οχι... κανα γλυκακι που και που..  μπορει να φαω...  Πηρα τελικα σημερα τις εξετασεις μου..  Πηρα ενα φοβο το πρωι...  ειδα θετικα αντισωματα σε ερυθρα και κυταρρομεγαλοιο και τρελαθηκα.. Παναγια μου λεω... αλλα τελικα διαβασα στο ιντερνετ οτι σημαινει οτι τα εχω περασει καποια στιγμη και απλα εχω αντισωματα..  ουφ...

Τον εκοψα τον καφε γιατι ειναι απολυτα συνδοιασμενος με το τσιγαρο για μενα!!!Ευτυχως δεν με τραβαει κιολας σε αυτη τη φαση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στην αρχη επινα ενα καφε(απο σκετο μαυρο ολο γαλα και ζαχαρη)και ενα τσαι decaf και τα δυο ,τωρα  ουτε να τα δω δεν θελω μεταδυσκολιας πινω νερο και αυτο τυπου perrier δεν πηγαινει τιποτα κατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2019 at 5:22 ΜΜ, ο/η vivika10 είπε:

Η πρώτη απορία που είχα μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος!!Εγώ πινω δυο καφέδες την ημέρα απλά όπως είπες αποφεύγω την κρυμμένη καφεΐνη σε τσάι σοκολάτα κοκα κολα και άλλα.

Καλημέρα εγκυούλες; Πως είστε; Σήμερα αισίως εγώ μπήκα στην 7η εβδομάδα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα τον προγεννητικό και περιμένω τα αποτελέσματα. Το στομάχι μου ακόμα χάλια όπως επίσης και χάλια διάθεση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ έκανα τον προγεννητικό και περιμένω τα αποτελέσματα. Το στομάχι μου ακόμα χάλια όπως επίσης και χάλια διάθεση ...

Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου  :) χθες εμείς ακούσαμε για πρώτη φορά καρδούλα ήταν υπέροχα δεν ήθελα να φύγουμε ! Έφαγα και μια λαχτάρα στον γιατρό γιατί πριν τον υπέρηχο πήγα τουαλέτα κ είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα . Ευτυχώς συνέβη στο ιατρείο... μέσα είναι όλα οκ δεν υπάρχει  τίποτα ανησυχητικό , μου συνέστησε ξεκούραση κ ξάπλα μέχρι τη Δευτέρα  (η αλήθεια είναι χθες με τις δουλειές ίσως λιιιγο να το παράκανα) . Σήμερα προς το παρόν απειροελάχιστο ! Είδωμεν . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...