Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια...Σε δύο μέρες μπαίνω στην 16η εβδομάδα και έχω την εντύπωση κάτι αρχίζω να νιώθω...κάτι σαν φτερουγισμα ???? Πείτε μου όσες είναι πιο έμπειρες υπάρχει περίπτωση να είναι το μπεμπέ μουυυ ..παει κατουρηθηκα απ τη χαρά μου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια...Σε δύο μέρες μπαίνω στην 16η εβδομάδα και έχω την εντύπωση κάτι αρχίζω να νιώθω...κάτι σαν φτερουγισμα ???? Πείτε μου όσες είναι πιο έμπειρες υπάρχει περίπτωση να είναι το μπεμπέ μουυυ ..παει κατουρηθηκα απ τη χαρά μου?????

Καλησπέρα @efitta μου.Δεν ειναι καθολου απίθανο να ειναι το μπεμπακι σου.Και εγω σε προηγούμενη εγκυμοσύνη μου κάπου εκει άρχιζα να το νιώθω.Μονο στην τεταρτη άργησα πολυ επειδή ηταν πρόσθιος ο πλακούντας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια...Σε δύο μέρες μπαίνω στην 16η εβδομάδα και έχω την εντύπωση κάτι αρχίζω να νιώθω...κάτι σαν φτερουγισμα ???? Πείτε μου όσες είναι πιο έμπειρες υπάρχει περίπτωση να είναι το μπεμπέ μουυυ ..παει κατουρηθηκα απ τη χαρά μου?????

Αχ ανυπομονώ κι εγώ να το νιώσω ? Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία μιας και είναι το πρώτο μου αλλά μια πολύ καλή μου φίλη ένιωσε τον μπέμπη της γύρω στις 17 εβδομάδες όποτε δεν είναι απίθανο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλησπέρα @efitta μου.Δεν ειναι καθολου απίθανο να ειναι το μπεμπακι σου.Και εγω σε προηγούμενη εγκυμοσύνη μου κάπου εκει άρχιζα να το νιώθω.Μονο στην τεταρτη άργησα πολυ επειδή ηταν πρόσθιος ο πλακούντας 

ααααα σε ευχαριστώ πολύ @Mommy 6 .Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν έχω ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Αχ ανυπομονώ κι εγώ να το νιώσω ? Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία μιας και είναι το πρώτο μου αλλά μια πολύ καλή μου φίλη ένιωσε τον μπέμπη της γύρω στις 17 εβδομάδες όποτε δεν είναι απίθανο ?

και εμένα το πρώτο μου είναι @andy2019 μου γι'αυτό δεν έχω ιδέα τι ειναι αυτά τα φτερουγίσματα.Αν ειναι οντως αυτο τα καταφερε .... με ξετρελανε το σπορακι μου ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κολλάει και σε σας το σάιτ και δεν μπορείτε να  μπειτε για κάποιες ώρες??? Κι εγώ έχω φτερουγισματα αλλά είναι νωρίς. Αύριο μπαίνω 14η βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κολλάει και σε σας το σάιτ και δεν μπορείτε να  μπειτε για κάποιες ώρες??? Κι εγώ έχω φτερουγισματα αλλά είναι νωρίς. Αύριο μπαίνω 14η βδομάδα!

Και που να αρχίσουν για τα καλα οι κλωτσιές εκει να δείτε πως θα ξετρελαθείτε.Καμια σχέση με τα φτερούγισματα τα τωρινά ?

Εμενα Οχι δεν μου εχει κολλήσει προς το παρόν αλλα θυμάμαι το εκανε συχνα και ρην προηγούμενη φορα που ήμουν έγκυος και επειδή είχαμε αγανακτήσει με τα κοριτσια και δεν θέλαμε να χαθούμε φτιάξαμε μια ομάδα στο βαιμπερ και τα λέγαμε πλέον απο εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα δεν μπορω να μπω στο προφίλ μου και δεν μπορω να στείλω προσωπικό μήνυμα σε κανέναν.Παλι καλα που μας αφήνει και μπαίνουμε στην συνομιλία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι’αυτο χθες δεν έγραψε καμία;Και σκεφτόμουν ότι ολες είχαμε δουλειές?Κρίμα ειναι παντως γιατι ειναι ωραια που έχουμε παρεούλα εδω μέσα και λεμε τα δικά μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ είχα θέμα με το σάιτ χθες δεν μπήκα αργά το βράδυ πια... 

Στα δικά μας, σήμερα ψυχολογικά είχα κάποια σκαμπανεβάσματα και το χειρότερο είναι ΟΧΙ για κάποιο συγκεκριμένο λόγο . Με έπιασαν οι φοβίες για την εγκυμοσύνη κλπ που είχαν καιρό αλλά εντάξει τώρα είμαι καλά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας τρελαίνουν οι ορμόνες μωρε και έχουμε τα πάνω μας και τα κατω μας.Εγω λιγο καλυτερα ήμουν σημερα γιατι βγήκα για έναν καφέ με μια φίλη μου και λιγο άλλαξα παραστάσεις.Εκτος απο το σχολείο δεν παω πουθενά λόγω της κατάστασης μου με τους εμετούς οποτε το ειχα αναγκη το σημερινό.Ευτυχως οσο ήμουν εξω κρατήθηκα αλλα με το που μπήκα στο σπιτι δεν πρόλαβα ουτε τα ρούχα να βγάλω.Κατευθειαν στην τουαλέτα και ???Ήρθε και το ραντεβού για την αυχενική σημερα με το ταχυδρομείο.Σε δυο εβδομαδες ακριβώς μου έκλεισαν.Την Παρασκευή 29 Μαρτίου.Κοντευω και εγω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Μας τρελαίνουν οι ορμόνες μωρε και έχουμε τα πάνω μας και τα κατω μας.Εγω λιγο καλυτερα ήμουν σημερα γιατι βγήκα για έναν καφέ με μια φίλη μου και λιγο άλλαξα παραστάσεις.Εκτος απο το σχολείο δεν παω πουθενά λόγω της κατάστασης μου με τους εμετούς οποτε το ειχα αναγκη το σημερινό.Ευτυχως οσο ήμουν εξω κρατήθηκα αλλα με το που μπήκα στο σπιτι δεν πρόλαβα ουτε τα ρούχα να βγάλω.Κατευθειαν στην τουαλέτα και ???Ήρθε και το ραντεβού για την αυχενική σημερα με το ταχυδρομείο.Σε δυο εβδομαδες ακριβώς μου έκλεισαν.Την Παρασκευή 29 Μαρτίου.Κοντευω και εγω ???

Ωχ βρε κορίτσι μου μακάρι να σου περάσει το συντομότερο :( 

Αντε με το καλό και η αυχενική σας!!! Τα κορίτσια σου πως το πήραν που θα έχουν κι άλλο αδελφάκι; Να μου πεις συνηθισμένα είναι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου μακάρι να σου περάσει το συντομότερο :( 

Αντε με το καλό και η αυχενική σας!!! Τα κορίτσια σου πως το πήραν που θα έχουν κι άλλο αδελφάκι; Να μου πεις συνηθισμένα είναι ? 

Σε ευχαριστω @andy2019 μου.Που θα παει θα περάσει ο καιρός να συνέλθω και εγω λιγακι.Μια χαρα ?Χαίρονται και ανυπομονούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Σας διαβάζω κ βλέπω ότι οι περισσότερες βασανιζεστε με εμετούς εγώ είμαι 5 εβδ κ 4 ημ κ δεν έχω συμπτώματα. Ξεκινούν αργότερα;;;; ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σας διαβάζω κ βλέπω ότι οι περισσότερες βασανιζεστε με εμετούς εγώ είμαι 5 εβδ κ 4 ημ κ δεν έχω συμπτώματα. Ξεκινούν αργότερα;;;; ? 

Καλησπερα...και Με το καλό το μωράκι σου!Εμένα τα σύμπτωμα άρχισαν από 6η -7η εβδομάδα και κράτησαν μέχρι 15η σχεδόν .Μην ανησυχείς όμως δεν συμβαίνει σε όλες .Μπορεί να είσαι απ τις τυχερές και στο εύχομαι❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σας διαβάζω κ βλέπω ότι οι περισσότερες βασανιζεστε με εμετούς εγώ είμαι 5 εβδ κ 4 ημ κ δεν έχω συμπτώματα. Ξεκινούν αργότερα;;;; ? 

Δεν είναι απαραίτητο να εμφανίσεις συμπτώματα και σίγουρα δεν παίζουν ρόλο στο αν πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη σου! Εγώ δεν είχα σχεδόν τίποτα . Μόνο υπνηλία,  ανεξήγητη κούραση κ κάποιες καούρες που ξεκίνησαν στην 8η εβδ. αν φάω κάτι πιο βαρύ ακόμα έχω. ;) εύχομαι να μην σου εμφανιστεί τουλάχιστον τίποτα που να αφορά στομάχι κ αναγούλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλησπερα...και Με το καλό το μωράκι σου!Εμένα τα σύμπτωμα άρχισαν από 6η -7η εβδομάδα και κράτησαν μέχρι 15η σχεδόν .Μην ανησυχείς όμως δεν συμβαίνει σε όλες .Μπορεί να είσαι απ τις τυχερές και στο εύχομαι❤❤❤

Σευχαριστώ και εσύ με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!! Άρα περιμένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να εμφανίσεις συμπτώματα και σίγουρα δεν παίζουν ρόλο στο αν πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη σου! Εγώ δεν είχα σχεδόν τίποτα . Μόνο υπνηλία,  ανεξήγητη κούραση κ κάποιες καούρες που ξεκίνησαν στην 8η εβδ. αν φάω κάτι πιο βαρύ ακόμα έχω. ;) εύχομαι να μην σου εμφανιστεί τουλάχιστον τίποτα που να αφορά στομάχι κ αναγούλες !!!

Με το καλο το μωράκι σου. Υπνηλία έχω κ εγώ κ πονακια περιόδου ή τραβήγματα όταν μιλήσω με ένταση η κάνω κ μια απότομη κίνηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Με το καλο το μωράκι σου. Υπνηλία έχω κ εγώ κ πονακια περιόδου ή τραβήγματα όταν μιλήσω με ένταση η κάνω κ μια απότομη κίνηση. 

Μια συμβουλή τώρα στις πρώτες εβδομάδες . Μην «υποτιμήσεις» την κατάσταση και κρατά λίγο δυνάμεις με δουλειές κλπ. Προσοχή στο σκύψιμο και όταν βάζεις σκούπα. (Στο λέω ως παθούσα :) ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.. @efitta μου πολυ πιθανο να ειναι το μωρακι σου και εγω το πρωτο μου στις 16-17 βδομαδες το ενιωσα σαν φτερουγισμα μεγαλη χαρα..?  @Hope!!! Μακαρι να εισαι απο τις τυχερες και να μην εχεις κανενα συμπτωμα πραγματικα.. και εμενα αρχισαν περιπου γυρω στην 6η-7η βδομαδα τωρα ειναι 13βδ+3ημ και ακομη με βασανιζουν φυσικα καποιες μερες ειμαι πιο καλα αλλα αν δεν φυγουν τελειως δεν μπορω να ησυχασω..τις τελευταιες μερες που περιμενω πως θα μου περασουν ειμαι χαλια αναγουλες εμετους, αυτη η γευση συνεχως στο στομα  οποιες την εχετε, σαλια πολλα πω πω παμε προς το χειροτερο ?? ελπιζω γυρω στις 14-15 βδ. να περασουν διοτι δεν εχω αλλη υπομονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nana_? είπε:

Γεια σας κοριτσια.. @efitta μου πολυ πιθανο να ειναι το μωρακι σου και εγω το πρωτο μου στις 16-17 βδομαδες το ενιωσα σαν φτερουγισμα μεγαλη χαρα..?  @Hope!!! Μακαρι να εισαι απο τις τυχερες και να μην εχεις κανενα συμπτωμα πραγματικα.. και εμενα αρχισαν περιπου γυρω στην 6η-7η βδομαδα τωρα ειναι 13βδ+3ημ και ακομη με βασανιζουν φυσικα καποιες μερες ειμαι πιο καλα αλλα αν δεν φυγουν τελειως δεν μπορω να ησυχασω..τις τελευταιες μερες που περιμενω πως θα μου περασουν ειμαι χαλια αναγουλες εμετους, αυτη η γευση συνεχως στο στομα  οποιες την εχετε, σαλια πολλα πω πω παμε προς το χειροτερο ?? ελπιζω γυρω στις 14-15 βδ. να περασουν διοτι δεν εχω αλλη υπομονη..

Αχ τι είπες τωρα.Αυτο με τα σάλια δεν αντέχεται.Αν ανοίξω το στόμα μου τρέχουν σα νερό.Και εχω και κάτι άλλο κουλό βρε κοριτσια.Παντα το εχω όταν εχω και τους εμετούς.Σαν μια παχιά στρώση με φλεματα κολλημένη στο λαιμό μου και αυτο με αναγουλιάζει χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια .Μπαίνω 16η εβδομάδα από σήμερα.Πως είστε? Εγώ Ανυπομονώ για την Πέμπτη που έχω ραντεβού να δω το μωράκι μου και να μου πει πως πάω ...έχω τόσο άγχος ..μακάρι να μην χειροτέρεψε κάτι .(έχω μικρο μηκος τραχηλου)Ελπιζω να μη χρειαστω χειρουργιο..Αληθεια Μηπως ξέρετε σε ποια εβδομάδα κάνουμε τη β επιπέδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια .Μπαίνω 16η εβδομάδα από σήμερα.Πως είστε? Εγώ Ανυπομονώ για την Πέμπτη που έχω ραντεβού να δω το μωράκι μου και να μου πει πως πάω ...έχω τόσο άγχος ..μακάρι να μην χειροτέρεψε κάτι .(έχω μικρο μηκος τραχηλου)Ελπιζω να μη χρειαστω χειρουργιο..Αληθεια Μηπως ξέρετε σε ποια εβδομάδα κάνουμε τη β επιπέδου?

Καλησπερα @efitta,ειμαστε πολυ κοντα και εγω 15εβδ 5ημ!!Να σε ρωτησω κατι,εχεις καθολου πονακια κατω δεξια και αριστερα??Την τελευταια εβδομαδα ειναι εντονα,ασε που και η μεση μου ποναει συνεχεια!!Οσο για την Β επιπεδου και γω θα ηθελα να μαθω απο ποτε και μετα μπορουμε να την κανουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...