Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

Καλημέρα Rachel!!

Καλά είμαστε συ? Οι υπόλοιπες κοπέλες έφτιαξαν γκρουπ στο facebook και απότι βλέπω δεν πολυμπαίνουν εδώ πια.

Να μοιραστώ ότι γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο στο ΙΑΣΩ και ο άντρας μου ήταν μέσα μαζί μου. Με ρώτησε ο γιατρός μου αν θελω και συμφώνησα. Και στο δεύτερο πάλι θέλω να τον έχω μαζί μου. Είναι φοβερή εμπειρία. Φυσικά δεν είδε τίποτα γιατί καθόταν πίσω μου και μου κρατούσε το χέρι και όταν γεννήθηκε ο μικρός τον ακούμπησε ο γιατρός αμέσως πάνω στο στήθος μου και είπε στον άντρα μου να κόψει τον ομφάλιο λώρο. Είναι απίστευτη εμπειρία εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα, κλαίγαμε σαν μικρά παιδιά και χαίρομαι που θα το ξαναζήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Rachel.a είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια ?

Πώς τα πάτε??

Έχω μια ερώτηση για αυτές που έχουν ξαναγίνει μητέρες. Άφησαν τον άντρα σας στον τοκετό? Έχω διαβάσει πολλα άρθρα αλλά σε κανένα δεν λέει με σιγουριά και μπερδεύτηκα. 

Τον θέλω πολύ μαζί μου για να μου κρατάει το χέρι γιατί έχω αποφασίσει να γεννήσω φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο.  Θα γεννήσω σε δημόσιο. 

Ξέρει κάποια να μου πει??

Καλημέρα Rachel!!

Καλά είμαστε συ? Οι υπόλοιπες κοπέλες έφτιαξαν γκρουπ στο facebook και απότι βλέπω δεν πολυμπαίνουν εδώ πια.

Να μοιραστώ ότι γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο στο ΙΑΣΩ και ο άντρας μου ήταν μέσα μαζί μου. Με ρώτησε ο γιατρός μου αν θελω και συμφώνησα. Και στο δεύτερο πάλι θέλω να τον έχω μαζί μου. Είναι φοβερή εμπειρία. Φυσικά δεν είδε τίποτα γιατί καθόταν πίσω μου και μου κρατούσε το χέρι και όταν γεννήθηκε ο μικρός τον ακούμπησε ο γιατρός αμέσως πάνω στο στήθος μου και είπε στον άντρα μου να κόψει τον ομφάλιο λώρο. Είναι απίστευτη εμπειρία εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα, κλαίγαμε σαν μικρά παιδιά και χαίρομαι που θα το ξαναζήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η SofiaC είπε:

Καλημέρα Rachel!!

Καλά είμαστε συ? Οι υπόλοιπες κοπέλες έφτιαξαν γκρουπ στο facebook και απότι βλέπω δεν πολυμπαίνουν εδώ πια.

Να μοιραστώ ότι γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο στο ΙΑΣΩ και ο άντρας μου ήταν μέσα μαζί μου. Με ρώτησε ο γιατρός μου αν θελω και συμφώνησα. Και στο δεύτερο πάλι θέλω να τον έχω μαζί μου. Είναι φοβερή εμπειρία. Φυσικά δεν είδε τίποτα γιατί καθόταν πίσω μου και μου κρατούσε το χέρι και όταν γεννήθηκε ο μικρός τον ακούμπησε ο γιατρός αμέσως πάνω στο στήθος μου και είπε στον άντρα μου να κόψει τον ομφάλιο λώρο. Είναι απίστευτη εμπειρία εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα, κλαίγαμε σαν μικρά παιδιά και χαίρομαι που θα το ξαναζήσουμε!

Εύχομαι να τον αφήσουν να είναι μαζί μου μέσα όταν γεννήσω γιατί δεν θα ήθελα να χάσει κάτι τόσο υπέροχο ? βέβαια θα πρέπει να θυμηθώ  ρωτήσω και στο νοσοκομείο αν το επιτρέπουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rachel.a στο νοσοκομείο του Ρεθύμνου , ξέρω απο γνωστες μου δεν το επιτρέπουν μέσα τον άντρα! Κι γω εκεί θέλω να γεννήσω χωρίς επισκληρίδειο και τον ήθελα αλλα δύσκολα! Ειναι αυστηρά λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Rachel.a στο νοσοκομείο του Ρεθύμνου , ξέρω απο γνωστες μου δεν το επιτρέπουν μέσα τον άντρα! Κι γω εκεί θέλω να γεννήσω χωρίς επισκληρίδειο και τον ήθελα αλλα δύσκολα! Ειναι αυστηρά λιγο!

Κρίμα γιατί τον ήθελα μαζί μου. Πάντως θα το ζητήσω να είναι μαζί μου και βλέπουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2019 at 8:34 ΜΜ, ο/η geosid81 είπε:

@nikoleta καλησπέρα! Τι κάνεις; Πως πας εαύ;

Καλησπέρα! Χθες πήγα σε ένα γάμο και έκανα 14 συσπάσεις μέσα σε 7 ώρες. Δεν ξανακάθομαι τόση ώρα σε καρέκλα. Και είχα πάρει και το nifelat που είναι για τις συσπάσεις πριν πάω. Οπότε σήμερα την έβγαλα ξαπλωμένη, γιατί φοβήθηκα. Σε 3 μέρες θα πάω στον γιατρό μου να με δει.

Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Χθες πήγα σε ένα γάμο και έκανα 14 συσπάσεις μέσα σε 7 ώρες. Δεν ξανακάθομαι τόση ώρα σε καρέκλα. Και είχα πάρει και το nifelat που είναι για τις συσπάσεις πριν πάω. Οπότε σήμερα την έβγαλα ξαπλωμένη, γιατί φοβήθηκα. Σε 3 μέρες θα πάω στον γιατρό μου να με δει.

Εσύ πώς είσαι;

Καλημέρα! Καλά είμαι κι εγώ, έχω τα πάνω μου και τα κάτω μου βέβαια, μια τρομάζω μια ηρεμώ αλλά αντέχω ακόμα! Περιμένω πως και πως το doppler στις 10/7 να δοϋμε πως πάμε γενικώς!

Πρέπει να ξεκουράζεσαι για τις συσπάσεις, να ξαπλώνεις. Έκατσες πολλές ώρες στην καρέκλα. Θα σου πει κι ο γιατρός σου βέβαια. 

Θα περιμένω νέα σου από το γιατρό! Να πάνε όλα καλά!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλημέρα! Καλά είμαι κι εγώ, έχω τα πάνω μου και τα κάτω μου βέβαια, μια τρομάζω μια ηρεμώ αλλά αντέχω ακόμα! Περιμένω πως και πως το doppler στις 10/7 να δοϋμε πως πάμε γενικώς!

Πρέπει να ξεκουράζεσαι για τις συσπάσεις, να ξαπλώνεις. Έκατσες πολλές ώρες στην καρέκλα. Θα σου πει κι ο γιατρός σου βέβαια. 

Θα περιμένω νέα σου από το γιατρό! Να πάνε όλα καλά!!!?

Κι εγώ μια τρομάζω μια ηρεμώ. Καλή επιτυχία στο doppler!!! Τουλάχιστον είσαι καλά.

Γενικά συνέχεια ξαπλωμένη ήμουν. Αν και ο γιατρός δε μου είπε τίποτα. Εγώ από μόνη μου ξάπλωνα. Αλλά έκανα βλακεία. Ίσως δεν έπρεπε να πάω στον γάμο. Νιώθω τύψεις τώρα, γιατί χθες έκανα και ξαπλωμένη αρκετές συσπάσεις και φοβάμαι ότι χειροτέρεψα και φταίω εγώ γι'αυτό ? Θα δω πως θα είμαι και σήμερα.

Τέλος πάντων θα είμαι συνέχεια ξαπλωμένη μέχρι να πάω στον γιατρό μεθαύριο. Θα σου πω τι μου είπε.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλό μήνα κορίτσια... ? Να μεγαλώνουν τα μωράκια μας ????

Καλό μήνααααααα!!!!!! Ναι να μεγαλώνουν ?

Πώς είσαι; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ μια τρομάζω μια ηρεμώ. Καλή επιτυχία στο doppler!!! Τουλάχιστον είσαι καλά.

Γενικά συνέχεια ξαπλωμένη ήμουν. Αν και ο γιατρός δε μου είπε τίποτα. Εγώ από μόνη μου ξάπλωνα. Αλλά έκανα βλακεία. Ίσως δεν έπρεπε να πάω στον γάμο. Νιώθω τύψεις τώρα, γιατί χθες έκανα και ξαπλωμένη αρκετές συσπάσεις και φοβάμαι ότι χειροτέρεψα και φταίω εγώ γι'αυτό ? Θα δω πως θα είμαι και σήμερα.

Τέλος πάντων θα είμαι συνέχεια ξαπλωμένη μέχρι να πάω στον γιατρό μεθαύριο. Θα σου πω τι μου είπε.

Καλό μήνααααααα!!!!!! Ναι να μεγαλώνουν ?

Πώς είσαι; Όλα καλά;

Ναι πλέον καλά. Έχει ανοίξει Ν η ορξεη μου. Κ μπορώ να πω πως πλέον μπορώ να τρώω όλα τα φαγητά χωρίς να αναγουλιαζω... Αλλά λόγω ζέστης τρώω μικρά κ πολλά γεύματα... Κ όχι βαριά φαγητά.. Κ περιμένω σε 10 σχεδόν μερούλες ςνα ξανά πάω στο γιατρό για το β επιπέδου. Κ μετά ψώνια..... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα ?Εύχομαι να είσαστε όλες καλά ?

Εγώ σήμερα πήρα τις εξετάσεις μου από την καμπύλη σακχάρου και είναι όλα τέλεια .

Σήμερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο στην θάλασσα ? αλλά μετά βέβαια όταν βγήκα κλώτσησε σαν τρελή η μπέμπα.?

Εσείς πηγαίνετε για μπάνιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rachel.a είπε:

Καλό μήνα ?Εύχομαι να είσαστε όλες καλά ?

Εγώ σήμερα πήρα τις εξετάσεις μου από την καμπύλη σακχάρου και είναι όλα τέλεια .

Σήμερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο στην θάλασσα ? αλλά μετά βέβαια όταν βγήκα κλώτσησε σαν τρελή η μπέμπα.?

Εσείς πηγαίνετε για μπάνιο??

Εγώ ναι έχω κάνει αρκετά μπανάκια. Με βοηθάνε πολύ με τη μέση μου και γενικά είναι σαν γυμναστική ήρεμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια !!! Πάει και ο Ιούνιος!???Άντε πλησιάζουμε σιγα σιγα.Εμενα μου έχει απαγορέψει ο γιατρός τα μπάνια...λόγω συσπασεων..Δε πειράζει του χρόνου με τη μπεμπούλα????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι πλέον καλά. Έχει ανοίξει Ν η ορξεη μου. Κ μπορώ να πω πως πλέον μπορώ να τρώω όλα τα φαγητά χωρίς να αναγουλιαζω... Αλλά λόγω ζέστης τρώω μικρά κ πολλά γεύματα... Κ όχι βαριά φαγητά.. Κ περιμένω σε 10 σχεδόν μερούλες ςνα ξανά πάω στο γιατρό για το β επιπέδου. Κ μετά ψώνια..... ????

Ωραία όλα μιά χαρά λοιπόν! Μία καλή Β' επιπέδου σου εύχομαι! Και μετά πολλά ψώνια!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ωραία όλα μιά χαρά λοιπόν! Μία καλή Β' επιπέδου σου εύχομαι! Και μετά πολλά ψώνια!!!! ??

Σ ευχαριστώ πολύ. Στις 13 έχω... Αλλά ήδη μου είπε ο γιατρός πως όλα είναι οκ. Ο ίδιος μου τα κάνει... Κ μου έκανε μετρήσεις κ τη Παρασκευή που πήγα. Κ το Σάββατο πήγαμε κ πήραμε τα πρώτα ? έτσι για το καλό. Καλτσουλες. 2 φορμακια. Κ σαλιαρες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια έχω κάνει πολλά μπανακι. Συσπάσεις δεν έχω νιώσεις. Κ ο μπέμπης μάλλον καλοπερνα. Δεν με ενοχλεί γενικά είναι πολύ ήσυχος..... Δεν τον πολύ καταλαβαίνω.... Ανάλογα τα κέφια του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ. Στις 13 έχω... Αλλά ήδη μου είπε ο γιατρός πως όλα είναι οκ. Ο ίδιος μου τα κάνει... Κ μου έκανε μετρήσεις κ τη Παρασκευή που πήγα. Κ το Σάββατο πήγαμε κ πήραμε τα πρώτα ? έτσι για το καλό. Καλτσουλες. 2 φορμακια. Κ σαλιαρες ?

Αφού σου τα κάνει ο ίδιος κάτι θα είχε δει. Οπότε μια χαρά θα είναι όλα!!! Καλά κάνατε! Κι εμείς έχουμε πάρει κάτι λίγα ρουχαλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια ?

Πώς τα πάτε?

Εγω μια χαρα ?αν εξαιρέσεις βέβαια οτι με έχουν πιάσει καουρες από εχθές το βράδυ. Ξέρει κάποια να μου πει τι βοηθάει? Γιατί ενώ με αφήνει για λίγο μετά με ξαναπιανει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια ?

Πώς τα πάτε?

Εγω μια χαρα ?αν εξαιρέσεις βέβαια οτι με έχουν πιάσει καουρες από εχθές το βράδυ. Ξέρει κάποια να μου πει τι βοηθάει? Γιατί ενώ με αφήνει για λίγο μετά με ξαναπιανει. 

Γενικά μετά την εγκυμοσύνη περνάει αμέσως. Τώρα υπάρχουν κάποια γιατροσόφια που εγώ δεν τα έχω δοκιμάσει όπως και κάποια χάπια. Αλλά ρώτησε και τον γιατρό σου αν έχει κάτι να σου προτείνει. Εγώ κάνω απλά υπομονή προς το παρόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια ?

Πώς τα πάτε?

Εγω μια χαρα ?αν εξαιρέσεις βέβαια οτι με έχουν πιάσει καουρες από εχθές το βράδυ. Ξέρει κάποια να μου πει τι βοηθάει? Γιατί ενώ με αφήνει για λίγο μετά με ξαναπιανει. 

Γεια σου Ραχήλ.  Το ίδιο πρόβλημα είχα Κ εγώ τις τελευταίες μέρες.  Λοιπόν πρώτον μίλησα με τον γιατρό και μου πρότεινε τα rennie ice που είναι μασωμενα δισκία και μπορείς να πάρεις έως 6 την ημέρα.  Επίσης το άλλο που δοκίμασα και με ανακουφίσε ήταν το γάλα με χαμηλά λιπαρά! Τρίτον μην τρως βαριά φαγητά Κ μην ξαπλώνεις αμέσως μετά το φαΐ.  Πίνε Κ νεράκι άφθονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Γεια σου Ραχήλ.  Το ίδιο πρόβλημα είχα Κ εγώ τις τελευταίες μέρες.  Λοιπόν πρώτον μίλησα με τον γιατρό και μου πρότεινε τα rennie ice που είναι μασωμενα δισκία και μπορείς να πάρεις έως 6 την ημέρα.  Επίσης το άλλο που δοκίμασα και με ανακουφίσε ήταν το γάλα με χαμηλά λιπαρά! Τρίτον μην τρως βαριά φαγητά Κ μην ξαπλώνεις αμέσως μετά το φαΐ.  Πίνε Κ νεράκι άφθονο..

@Nancy an. είμαι όσο μπορώ κατά τον χαπιών όποτε θα κάνω τα υπόλοιπα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

@Nancy an. είμαι όσο μπορώ κατά τον χαπιών όποτε θα κάνω τα υπόλοιπα .

Εμένα μου χει πει η κοπέλα από τη γιόγκα που κάνω όταν με πιάνει να κάθομαι κάτω με διπλωμένα τα πόδια κ να κάθομαι πάνω σε ένα μαξιλάρι στην ουσία... Δεν με έχει πιάσει εμένα τόσο πολύ να χω θέμα. Οπότε δεν το χω δοκιμάσει για να σου πω αν πιάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2019 at 1:20 ΜΜ, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ μια τρομάζω μια ηρεμώ. Καλή επιτυχία στο doppler!!! Τουλάχιστον είσαι καλά.

Γενικά συνέχεια ξαπλωμένη ήμουν. Αν και ο γιατρός δε μου είπε τίποτα. Εγώ από μόνη μου ξάπλωνα. Αλλά έκανα βλακεία. Ίσως δεν έπρεπε να πάω στον γάμο. Νιώθω τύψεις τώρα, γιατί χθες έκανα και ξαπλωμένη αρκετές συσπάσεις και φοβάμαι ότι χειροτέρεψα και φταίω εγώ γι'αυτό ? Θα δω πως θα είμαι και σήμερα.

Τέλος πάντων θα είμαι συνέχεια ξαπλωμένη μέχρι να πάω στον γιατρό μεθαύριο. Θα σου πω τι μου είπε.

Καλό μήνααααααα!!!!!! Ναι να μεγαλώνουν ?

Πώς είσαι; Όλα καλά;

Νικολέτα τι κάνεις;; Πήγες στο γιατρό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...