Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τώρα κατάφερα να μπω όλα καλά με τον γιατρό. Είδαμε το μωρό κούναγε χέρια πόδια τρελαθήκαμε!!!! Κανονικός άνθρωπος πλέον ? Αύριο θα κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική :) 

Μπράβο βρε @andy2019 μου ?Ειδες τι ωραια που ειναι να το βλέπεις τωρα που έχουν σχηματιστεί τα πάντα;Πολυ συγκινητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ σήμερα ειμαι 7 εβδομάδων και 3 ημερών θα προσπαθήσω αύριο να παω για τις εξετάσεις αίματος που μου έχει γράψει αλλά έχω σχεδόν ολη μέρα ναυτία και ένα στόμα σαν παντόφλα και μια τάση για εμετό ακόμα και όταν πάω σούπερ μάρκετ.δεν μπορώ με τίποτα ούτε καν να μαγειρέψω κρέας κ δεν ξέρω ακριβώς τι να φάω.μια τρώω τοστ μια τρώω κριτσινια καμία μπανάνα σήμερα μακαρόνια.εσεις έχετε κάτι παρόμοιο;έχετε βρει κάτι να σας βοηθάει;εμετούς δεν έχω μόνο τάση.τρωω κ τσίχλες να μου φύγει αυτή η γεύση από το στόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

@Mommy 6  πηγες τελικα για υπερηχο??

Ναιιιιιιι?Μόλις γυρίσαμε.Ολα καλα φαίνονται και δεν είδαν κάτι ανησυχητικό που να αιτιολογεί το αιματακι που ειδα προχθές.Ειδαμε το μικρούλη και καρδούλα και με βγάζει λιγο παραπάνω.Ενω βάση περιόδου ειμαι 7+1 ο υπέρηχος το έβγαλε 8 εβδομαδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nina1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ σήμερα ειμαι 7 εβδομάδων και 3 ημερών θα προσπαθήσω αύριο να παω για τις εξετάσεις αίματος που μου έχει γράψει αλλά έχω σχεδόν ολη μέρα ναυτία και ένα στόμα σαν παντόφλα και μια τάση για εμετό ακόμα και όταν πάω σούπερ μάρκετ.δεν μπορώ με τίποτα ούτε καν να μαγειρέψω κρέας κ δεν ξέρω ακριβώς τι να φάω.μια τρώω τοστ μια τρώω κριτσινια καμία μπανάνα σήμερα μακαρόνια.εσεις έχετε κάτι παρόμοιο;έχετε βρει κάτι να σας βοηθάει;εμετούς δεν έχω μόνο τάση.τρωω κ τσίχλες να μου φύγει αυτή η γεύση από το στόμα.

Καλησπέρα Νινα.Εγω ειμαι ετσι ακριβώς.Βεβαια εγω κανω και εμετούς γιατι ανακουφίζομαι ετσι.Εγω εχω πάντα αμύγδαλα μαζι μου και μασουλαω λίγα λίγα και μπορω να πω με βοηθάει κάπως.Ανθρακουχο νερό γουλιτσα γουλιτσα και αυτα που είπες και εσυ κρακερακια κριτσίνια τοστ μπανανα.Ειναι δύσκολο μωρε και εμενα ωρες ωρες με πιάνει απελπισία αλλα τι να κανουμε.Θα περάσει και αυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλησπέρα Νινα.Εγω ειμαι ετσι ακριβώς.Βεβαια εγω κανω και εμετούς γιατι ανακουφίζομαι ετσι.Εγω εχω πάντα αμύγδαλα μαζι μου και μασουλαω λίγα λίγα και μπορω να πω με βοηθάει κάπως.Ανθρακουχο νερό γουλιτσα γουλιτσα και αυτα που είπες και εσυ κρακερακια κριτσίνια τοστ μπανανα.Ειναι δύσκολο μωρε και εμενα ωρες ωρες με πιάνει απελπισία αλλα τι να κανουμε.Θα περάσει και αυτο 

Το περίεργο είναι ότι το έχω όλη μέρα αλλά κατά την διάρκεια που τρώω μου περνάει.αλλα δεν γίνεται να τρώω όλη μέρα συν ότι μέχρι να φάω περιμένω να νιώσω λίγο καλύτερα.πινω και ginger beer χωρίς αλκοόλ αναψυκτικό δηλαδή και βοηθάει αλλά πόσο να πιω κ από αυτό.

Ευχαριστώ πάντως για το σχόλιο στην αναμονή να περάσει λοιπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια, εγώ είμαι 6 εβδομάδων και 5 ημερών . Ο γιατρός μου είπε να παίρνω utrogestan τα πέρνει κάποια άλλη ; Γνωρίζετε αν πρέπει να τα περνούμε πριν η μετα το φαγητό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NopiK είπε:

Καλημερα κορίτσια, εγώ είμαι 6 εβδομάδων και 5 ημερών . Ο γιατρός μου είπε να παίρνω utrogestan τα πέρνει κάποια άλλη ; Γνωρίζετε αν πρέπει να τα περνούμε πριν η μετα το φαγητό; 

Καλημέρα και με το καλο το μωράκι σου.Επαιρνα και εγω utrogestan σε προηγούμενες εγκυμοσύνες μου αλλα δεν θυμάμαι καθολου αν τα έπαιρνα με φαγητο η χωρις.Καποια στιγμή μάλιστα τα έβαζα κολπικά γιατι με τους εμετούς δεν μπορούσα να τα κρατήσω με τιποτα.Παντως δε νομιζω να εχει σχέση αν το πάρεις φαγωμενη η Οχι γιατι ειναι προγεστερονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η NopiK είπε:

Καλημερα κορίτσια, εγώ είμαι 6 εβδομάδων και 5 ημερών . Ο γιατρός μου είπε να παίρνω utrogestan τα πέρνει κάποια άλλη ; Γνωρίζετε αν πρέπει να τα περνούμε πριν η μετα το φαγητό; 

Καλησπέρα και συγχαρητήρια :) Δεν έχω πάρει για να μπορώ να σε βοηθήσω ... γιατί σου έδωσε utrogestan είχες αιματάκι ή κάποιο ιστορικό που να το απαιτεί; Σε κάθε σου απορία πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου μην το παραλείπεις κι εμείς εδώ να σου πούμε κάτι τον τελευταίο λόγο τον έχει ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Ναιιιιιιι?Μόλις γυρίσαμε.Ολα καλα φαίνονται και δεν είδαν κάτι ανησυχητικό που να αιτιολογεί το αιματακι που ειδα προχθές.Ειδαμε το μικρούλη και καρδούλα και με βγάζει λιγο παραπάνω.Ενω βάση περιόδου ειμαι 7+1 ο υπέρηχος το έβγαλε 8 εβδομαδων 

Μπραβοοο!!! Άντε το πρωί άγχος έφυγε . Συνεχίζουμε ?Κορίτσια έχω μια απορία που μπορεί να είναι κ βλακεία . Στην αυχενική επιτρέπεται να είναι ο σύζυγος μέσα ή όχι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Μπραβοοο!!! Άντε το πρωί άγχος έφυγε . Συνεχίζουμε ?Κορίτσια έχω μια απορία που μπορεί να είναι κ βλακεία . Στην αυχενική επιτρέπεται να είναι ο σύζυγος μέσα ή όχι; 

Ναι καλε γιατι Οχι;Σαν κανονικός υπέρηχος ειναι απλά γίνονται πιο αναλυτικές μετρήσεις.Ποτε είπαμε έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Ναι καλε γιατι Οχι;Σαν κανονικός υπέρηχος ειναι απλά γίνονται πιο αναλυτικές μετρήσεις.Ποτε είπαμε έχεις;

Την άλλη Παρασκευή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η NopiK είπε:

andy2019 μου το εδωσε λόγω μικρής αιμορραγίας ευχαριστώ για τη συμβουλή θα μιλήσω με το γιατρό ! 

Μην αγχώνεσαι η αιμορραγία στην αρχή της εγκυμοσύνης συμβαίνει σε άπειρες γυναίκες ! Όλα θα πάνε καλά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ @andy2019 και τα κοριτσια που έχετε περάσει τις 10 εβδομαδες έχετε κανει καθολου φουσκωματακι;Να εχει σκληρύνει η κοιλιτσα χαμηλά σαν ενα μικρο καρουμπαλακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NopiK είπε:

andy2019 μου το εδωσε λόγω μικρής αιμορραγίας ευχαριστώ για τη συμβουλή θα μιλήσω με το γιατρό ! 

@NopiK εγώ παίρνω utrogesrtan παίρνω ενα την ημερα δεν υπάρχει πρόβλημα αν το παίρνεις πριν η μετα το φαγητο αλλά όχι τελείως νηστικη να ξέρεις οτι για ενα δίωρο φαίρνει ζαλάδες και υπνηλία για αυτό όταν θα το παίρνεις καλό είναι να είσαι σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nina1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ σήμερα ειμαι 7 εβδομάδων και 3 ημερών θα προσπαθήσω αύριο να παω για τις εξετάσεις αίματος που μου έχει γράψει αλλά έχω σχεδόν ολη μέρα ναυτία και ένα στόμα σαν παντόφλα και μια τάση για εμετό ακόμα και όταν πάω σούπερ μάρκετ.δεν μπορώ με τίποτα ούτε καν να μαγειρέψω κρέας κ δεν ξέρω ακριβώς τι να φάω.μια τρώω τοστ μια τρώω κριτσινια καμία μπανάνα σήμερα μακαρόνια.εσεις έχετε κάτι παρόμοιο;έχετε βρει κάτι να σας βοηθάει;εμετούς δεν έχω μόνο τάση.τρωω κ τσίχλες να μου φύγει αυτή η γεύση από το στόμα.

Αχ ρε κορίτσι και εσύ το εχεις αυτό και εγώ μιλάμε σήμερα ειδικα θέλω να κάνω εμετό νιώθω το στόμα σαν παπούτσι και μονο όταν τρώω ηρεμω αν κάτσω χωρίς φαι έρχεται παλι αυτη η γεύση σαν παπούτσι που λες και τώρα τρώω τσίχλα πριν έτρωγαν φαγητό και το ένιωθα πολύ κάπως τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Εσυ @andy2019 και τα κοριτσια που έχετε περάσει τις 10 εβδομαδες έχετε κανει καθολου φουσκωματακι;Να εχει σκληρύνει η κοιλιτσα χαμηλά σαν ενα μικρο καρουμπαλακι;

 

Εμένα υπάρχει ένα πρήξιμο από κάτω προς τα πάνω στον καθρέφτη το βλέπω δλδ. Όχι τπτ τρομερό. Δεν το λες κοιλιά βέβαια είναι σαν να έχω φάει παραπάνω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

 

Εμένα υπάρχει ένα πρήξιμο από κάτω προς τα πάνω στον καθρέφτη το βλέπω δλδ. Όχι τπτ τρομερό. Δεν το λες κοιλιά βέβαια είναι σαν να έχω φάει παραπάνω ?

Ε τωρα θα αρχίσει σιγα σιγα ειδικά όταν θα είσαι ξαπλωμένη ανάσκελα να βλέπεις ενα σκληρό εξόγκωμα στην κοιλιτσα χαμηλά.Εγω έκανα ενα χειρουργείο περσι σρην κοιλια μου και εχω την εντύπωση πως αυτή την φορα θα ειναι διαφορετικά τα πραγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Να έχετε καλη εγκυμοσύνη κορίτσια!Κι εγω τωρα ξεκινάω...

Ευχαριστούμε πολυ ?Είσαι έγκυος και εσυ @MAROYLI ;Ποσο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Ε τωρα θα αρχίσει σιγα σιγα ειδικά όταν θα είσαι ξαπλωμένη ανάσκελα να βλέπεις ενα σκληρό εξόγκωμα στην κοιλιτσα χαμηλά.Εγω έκανα ενα χειρουργείο περσι σρην κοιλια μου και εχω την εντύπωση πως αυτή την φορα θα ειναι διαφορετικά τα πραγματα 

Η αλήθεια είναι ότι έχω θέμα με τη δυσκοιλιότητα (πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα) όποτε κάποιες φορές είναι πρησμένο το έντερο κ η κοιλιά είναι σαν 6 μηνών ?? Χμ εννοείς δεν θα φουσκώσει γρήγορα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω θέμα με τη δυσκοιλιότητα (πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα) όποτε κάποιες φορές είναι πρησμένο το έντερο κ η κοιλιά είναι σαν 6 μηνών ?? Χμ εννοείς δεν θα φουσκώσει γρήγορα ; 

Εγω παλι πάντα ειχα θέμα με το έντερο μου και δυσκοιλιότητα ενώ τωρα που ειμαι έγκυος πηγαινω πιο συχνα και πιο εύκολα 

Ναι ετσι πιστεύω οτι θα αργήσει να δείξει αυτή τη φορα.Καλα εκτός αυτού εγω ξεκινάω και με πααααρα πολλα κιλά ηδη οποτε σιγουρα δεν δείχνει οπως σε μια αδυνατη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Ευχαριστούμε πολυ ?Είσαι έγκυος και εσυ @MAROYLI ;Ποσο είσαι;

Ευχαριστω πολυ κορίτσια!Τωρα ξεκινάω τις προσπαθειες..Δεν είμαι εγκυος..Προσπαθω τωρα και 3 μήνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...